Zaļākā valsts pasaulē piesārņotākās jūras krastā?

12

Komentāri (12)

loptik 24.11.2012. 11.30

Neesmu interesejies pedeja laika, tachu gadus 15 atpakalj labakais, ko vareja darit Baltijas juras laba bija protestet pie zviedru un somu parlamentiem. Jo taas bija pamataa vinju industrijas un intensiivaa lauksaimnieciiba, kuras piesarnjoja Baltijas juuru. Zhel, ka shaja raksta iztrukst kaut jelkada informacija. Bet ja viss vel aizvien ir tapat – ceru, ka tas tiks ari darits, – aktivisti blokees celjus uz Zviedrijas un Somijas celulozes rupnicam utt. …nevis aiznems Latvijas publisko telpa ar mums nesvarigu teemu.

+2
0
Atbildēt

0

Timurs Čuntonovs 23.11.2012. 20.44

Ko es darīju un daru Baltijas jūras labā? Es ar mašīnu neizbraukāju Vidzemes akmeņainās jūrmalas kāpu zonu – es aizbraucu ar autobusus un pēc tam eju kājām. Es nemetu pamperus, pārtikas maisus, tukšas alus pudeles pie jūras smiltīs – es to ielieku savā somā un aiznesu līdz miskastei. Es neceļu mājas kāpu zonā un nelieku asfaltētu ceļu, lai manai mašīnai būtu ērti braukt pa saudzējamās kāpu zonas smiltīm. Lūk, to es daru!

+1
0
Atbildēt

0

oktaavs 23.11.2012. 19.10

Ko tu apņemsies darīt Latvijas un Baltijas jūras labā?
——————–
Neko ! Jūrā nečurāju un benzīnu neleju.
Viss pārējais valdības un pašvaldību rokās. Mums ar attīrīšanas iekārtām viss kārtībā ? Ja nav, tad kāpēc ?

+3
0
Atbildēt

0

Aleksejs Dimitrovs 23.11.2012. 15.36

Nevajadzētu tik ļoti pārspīlēt savu nozīmību, nu neesam ne zaļākā valsts, ne arī netīrākā jūra. Tā var apgalvot tikai cilvēks, kas nav izbraucis tālāk par Mangaļsalu vai arī zaļais anarhists, kam kārtējo reizi aptrūkusies nauda.

+2
-1
Atbildēt

0

mxblack 23.11.2012. 14.04

Globālās sasilšanas ietekmē pasliktināsies laika apstākļi, biežas būšot vētras un lieli viļņi arī jūrās, tātad uzlabosies aerācija jūrā, ūdenī nonāks daudz vairāk skābekļa, kas savukārt uzlabos jūras veselību. Arī ES pieņemtie likumi attiecībā uz ekoloģiju un sadzīvi ir pakārtoti šai problēmai, tāpēc ir cerības ka jūras stāvoklim pakāpeniski vajadzētu sākt uzlaboties. Vislielākā Baltijas jūras problēma var būt jūrā nogremdētie ķīmiskie ieroči, kuru konteineri sabrūk un tie var no turienes izplūst jūrā, saindējot ļoti plašas jūras teritorijas, tās pārvēršot par dzīvībai nāvējošu zonu jebkurai dzīvībai.

+3
0
Atbildēt

2

    Baiba Eltermane > mxblack 23.11.2012. 15.31

    Baltijas jūru klimata pārmaiņas ietekmē un ietekmēs ļoti tieši, sekas var iedalīt divās lielās grupās – klimata pārmaiņu ietekme uz piekrasti un klimata pārmaiņu ietekme uz Baltijas jūras ūdeni un tajā notiekošo. Tālāk īss izklāsts par būtiskākajām un redzamākajām sekām.

    Ietekme uz piekrasti:
    1) Biežākas un spēcīgākas vētras, kā rezultātā pastiprinās krasta erozija, jūra arvien vairāk iespiežas sauszemē (jāpiebilst, ka, protams, tas nenotiek visur, pēc aptuvenām aplēsēm turpmāko 15 gadu laikā Latvija zaudēs vairāk nekā 310 ha (vidēji ap 20 ha gadā) piekrastes kāpu aizsargjoslas;
    2) Samazinoties ledus segas ilgumam un platībai, ledus piekrasti aizsargās mazāk, tas ir vēl viens iemesls, kādēļ vētru ietekme būs redzamāka un postošāka. Latvijas piekraste visdrīzāk kļūst par neaizsalstošo zonu.
    3) kopējā ūdens līmeņa celšanās. Ir prognozes, kas saka, ka līdz 2100.gadam ūdens līmenis Baltijas jūrā var celties par 18-59cm.

    Ietekme uz Baltijas jūras ūdens kvalitāti:
    1) Diemžēl eitrofikācijas process Baltijas jūrā tikai palielināsies. Ar lielajiem viļņiem tur nebūs līdzēts – ūdenim kļūstot siltākam, Baltijas jūrā arvien vairāk trūkst skābekļa. Šeit ir iezīmēts, kā tas varētu izskatīties kartē: http://ej.uz/6j3d
    2) Samazināsies jūras sāļums, kā rezultātā mainīsies jūrā dzīvojošo augu un zivju populācija. Sālsūdens zivis kļūs mazāk izplatītas, savukārt biežāk sastopamas būs saldūdens zivis (http://www.ices.dk/products/CMdocs/CM-2007/E/E1107.pdf )

    Diezgan saprotami šīs ietekmes, un arī citas izskaidrotas arī šajā rakstā: http://scenariji.lv/2010/08/noverotas-un-prognozetas-klimata-izmainas-latvija/

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Andris > mxblack 24.11.2012. 01.13

    > Janka

    Pēc Otrā pasaules kara Sabiedrotie Baltijas jūrā nogremdēja Vācijas nerealizēto militāro inžu arsenālu – fosgēnu, difosgēnu, iprītu, tabunu, arsīnu (arsēnūdeņradi) utt. Precīzs „dāvanu” apjoms nav zināms, taču tikai nogremdētā dzīvsudraba daudzums var sasniegt pat 1000 tonnu. Pie tam vietas, kur savu metāla tvertņu daļu gremdēja Rietumi, ir zināmas un iezīmētas kartēs (Lielbritānija, piemēram, savu daļu nolaida uz grunti pie Bornholmas salas), bet PSRS rīkojās ar plašu vēzienu – brauca tik un meta pār bortu: ir zināms, ka neliela daļa no 35 tūkstošiem ķīmisko ieroču tonnu PSRS jūrai uzdāvināja netālu no Liepājas, bet par pārējo – lielumliela jautājuma zīme.
    Prognozējot „gaišo rītdienu”, gremdētāji lēsa, ka pēc 50 gadiem šo nāves kravu izcelts. Taču ieplānotais laiks sen jau aiz kalniem, un metāls mēdz rūsēt…

    +3
    0
    Atbildēt

    0

Elviss Strazdiņš 23.11.2012. 13.08

Rūpniecība ir tikai viens no piesārņojuma avotiem, vēl būtisks avots ir lauksaimniecība, notekūdeņi, kuģniecība. 1/4 fosfora jūrā nonāk no mājsaimniecībām. Informāciju par rādītājiem var skatīties, piemēram, Pasaules Dabas fonda publikācijā http://wwf.panda.org/what_we_do/where_we_work/baltic/publications/?201517/WWF-Baltic-Sea-Scorecard-2011-Report vai Helsinku Komisijas publikācijā http://www.helcom.fi/stc/files/Publications/Proceedings/BSEP132%20FINAL.pdf Attiecībā uz Latviju gan arī jāpiebilst, ka ir rādītāji, par kuriem Latvijā finansējuma ierobežojumu dēļ netiek vākta informācija, un pieejamie dati ir iegūti pateicoties starptautiskajiem pētījumiem.

+2
-2
Atbildēt

0

Aivars Krauklis 23.11.2012. 10.01

Kārtējais zaļā biznesa projekts.
Neiesim taču mēs grāvjus rakt
Dzīvot var zaļi, ja pratīsim…

+4
-2
Atbildēt

0

Ieva 23.11.2012. 07.49

Tāds dikti klišejisks raksts. Sagaidīju, ka būs Latvijas izvērtējums, konkrētas rīcības plāns, bet faktiski ir savirknētas zināmas lietasm un vispārēji lozungi. Raksts uztaisīts par tēmu, bet tēma iztirzāta tā pa virsu.
Piemēram, ja sakat, ka Latvijai esot zemi rādītāji, tad pasakiet kādi? Cik zinu Latvija nebūt nav lielākā piesārņotāj, bet pat otrādi. Tāpēc ka praktiski nav rūpniecības. Tāpat par atkritumu šķirošanu. Netiek paskaidrots, ka Latvijā tā ir fikcija. Jūsu apzinīgums, atkritumus šķirojot, beidzas vienā kaudzē, izgāztuvē. Bez tam atkritumu šķirošana pasaulē ir noiets etaps, to aizvieto augsti tehnoloģiskas šķirošanas līnijas, kas visu masu sašķiro stiklā, papīrā, metāla, kokā, plastmasā un pārtikas atkritumos automātiski. Cik zinu, kaut kas līdzīgs Latvija notiek jau tagad tik automāta vietā ir sievas…bet šāda apstrāde jau notiek. Rakstā tiek apgalvots, ka mans izmests vienreizējais plastmasas trauks ietekmē jūru, bet nav paskaidrots kā. Manuprāt, atkritumu vācēji to atšķiro un izmanto otrreizējai pārstrādei.

+7
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam