Eksports bez būtiskām pārmaiņām

52

Komentāri (52)

janazakovica 11.08.2012. 12.24

padomju laikos papira rupniecibai celulolozi ieveda no krievijas ta 50 gadus saglabajot Latvijas mezus..ja tagat gruti var ari pacirst..jo mezu ir loti daudz..un tie tacu ataugs..

0
-1
Atbildēt

7

    kreëstliv > janazakovica 12.08.2012. 14.01

    Pareizi, brauksim uz Lietuvu un Igauniju skatīt mežus nākamos 50 gadus. Mežu vairs nav daudz, kokus var ataudzēt, bet ne jau mežus. Mežs ir kaut kas vairāk par kokiem, tās ir ilgi veidojušās ekosistēmas. Vēl makismāli 2 gadi, tad vairs nebūs, ko izvest.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    esmeralda_se > janazakovica 12.08.2012. 14.13

    Un ko Tu, gudriniek, zini par Igaunijas meža nozari? Nu kaut vai bez skaitļiem brīvā tekstā?
    Un par Lietuvu?

    Un ar skaitļiem par šo lūdzu:
    >>>Vēl makismāli 2 gadi, tad vairs nebūs, ko izvest.>>>

    Kaimiņtante teica?

    P.S. Tu JOPROJĀM neesi atbildējis uz manu jau pirms vairākiem mēnešiem uzdoto jautājumu, ar ko aizvietot 1,15 miljardus latu eksporta, ko dod meža nozare.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    kreëstliv > janazakovica 12.08.2012. 17.24

    @raitis_licitis

    Pie atbilstoša valūtas kursa daudz lielākos apmēros varētu eksportēt visu to, kam lielāka pievienotā vērtībā, kur nepieciešams darbaspēka resurss. Tagad paliek tikai koki. Tāda arī Jums atbilde. Labāk atbildiet uz manu pretjautājumu, kas tiks darīt, kad koks beigsies, un pie pašreizējiem ciršanas apmēriem varētu teikt, ka labākie meži jau tagad izcirsti.

    Kāda vēl kaimiņtante – aizbrauciet pats apskatieties, kad darās Latvijas mežos, es redzēju. Un tas absurdākais, ka valsts budžetā nodokļos no tā neienāk gandrīz nekas.

    Ne Igaunija, ne Lietuva nav tik ļoti atvieglojušas mežu izciršanas noteikumus kā to izdarīja Latvija, drīz to varēs arī no gaisa redzē – Latvija kā tukšums starp Igauniju un Lietuvu.

    Diez cik maksā viss tas PR, lai iestāstītu, ka “karalis nav kails”.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    esmeralda_se > janazakovica 12.08.2012. 17.36

    @Econ

    >>>Ne Igaunija, ne Lietuva nav tik ļoti atvieglojušas mežu izciršanas noteikumus kā to izdarīja Latvija,>>>>>>

    Meli jeb (varbūt) maldi. Igaunijā meža likumdošana jau sen ir liberālāka kā pie mums – piemēram, nav obligāti 5 gadu laikā jāatjauno izcirtumi, kā tas ir pie mums, nav jāsaņem rakstiska ciršanas atļauja, meža dienests nepārbauda ciršanai paredzētās platības robežas u.c.

    Savukārt Lietuva ir iestrēgusi PSRS pēdējos gados – pie viņiem joprojām ir kaut kas līdzīgs toreizējiem MRS – uredijas, kur priekšnieks ir Dieva vietā un lemj par visu. Paši leiši to atzīst, ka nav īsti pareizi…

    Una par to, ka koki beigsies – vai tava kaimiņtante ko lidzīgu neteica jau 1998., kad sistēmai “cirsma – auto – šmiga – avārija – cirsma – cits auto utt.” bija ziedu laiki?
    Nu nebeigsies tie koki, ja cirtīsim tik cik šobrīd. Statistiku apskaties.

    P.s. Man neviens par PR nemaksā. Jā, strādāju šajā nozarē, tas tiesa. Un tieši tāpēc +/- zinu situāciju, atšķirībā no Jums:)

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    Ieva > janazakovica 13.08.2012. 11.58

    Econ tak zin visu labāk. Viņš ir eksperts ne tikai mežu nozarē, bet arī ekonomikā un citur. Labi, ka mums ir tādi dižgari, kas stulbajai tautai atver acis!

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    esmeralda_se > janazakovica 13.08.2012. 17.45

    Labi, sauc mani kā gribi, uz trakiem neapvainojas:-) Bet koku pilnīgi noteikti esmu iestādijis vairāk par tevi.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    esmeralda_se > janazakovica 14.08.2012. 01.13

    @destra

    Ar jums nav iespējams sakarīgi diskutēt. Ja “econ” vēl ir vismaz kaut kādi argumenti, tad jums viss ir tikai vispārākajā pakāpē, turklāt tikai “melns/balts”.
    Varētu jau gan turpināt – par to, cik šī zeme vairs ir latviešu, par to, ka daudziem latviešu zemniekiem tikai mežizstrāde palīdzēja izvilkt smagos deviņdesmitos, par to, ka mežā un ar to saistītajās nozarēs strādā desmitiem tūkstošu Latvijas cilvēku, par to, ka šī ir viena no pašām latviskākajām nozarēm, kur 80 – 90% strādājošo ir latvieši utt. Bet kas negrib klausīties, tas nedzirdēs.

    0
    0
    Atbildēt

    0

kreëstliv 10.08.2012. 21.25

Tendences patiesi ir ļoti “veselīgas” un ar tām var iepazīties Dienas rakstā “Lūdz saglabāt mazā ērgļa ligzdu”
http://www.diena.lv/tautas-policija/tautas-policija/papildinata-13-22-ludz-saglabat-maza-ergla-ligzdu-13962144

Un tā tas turpināsies pie esošās valūtas kursa pieaistes un beigsies ar kailcirti pa visu Latviju. Dižie kokrūpnieku /priekš manis tā vēl arvien ir primitīva dabas resursu izvešana līdzīgi kā Dienvidamerikā dažās valstīs/ PR speciālisti tad droši vien pārcelsies uz kādu mežaināku, lasīt saulaināku, vietu, lai izbaudītu darba augļus.

+1
-3
Atbildēt

0

Ieva 10.08.2012. 11.02

Interesanti ir ar pārtikas cenām. Zemās iepirkuma cenas bija padarījušas lauksaimniecību nerentablu, vairojās pamesti “kokvilnas” lauki, tukšas mājas laukos…
Pārtikas cenu kāpums to labo -lauksaimniecība kļūst ienesīgāka, arvien vairāk lauku tiek apstrādāti, emigranti sāk atgriezties..
Bet – pārtikas cenas aug arī mūsu veikalos, un tas nu attiecas uz visiem. Pie kam tas jau nav tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Un te nu pozitīva tendence summējas ar negatīvo efektu, un nav skaidrs kāds ir summārais rezultāts.
Citiem vārdiem sakot- cik Latvijai ir neizdevīgs pārtikas cenu kāpums?
Vai ir kāds sakarīgs pētījums par šo?

0
0
Atbildēt

1

    Egitazz > Ieva 10.08.2012. 11.32

    diez vai pārtikas cenu kāpumam ir ietekme uz zemes apstrādi. drīzāk lielas saimniecības piepērk klāt zemi vai nu lēnām izvēršas ārzemnieki lauksaimnieki. toties pamesto lauku māju skaits palielinās, kam ir šāds izskaidrojums-tās ir nelielo saimniecību mājas, kurās jaunatne aizbrauc uz pilsētām Latvijā vai ārzemēs, bet vecākus vai nu paņem līdzi, vai tie ir vienkārši jau nomiruši.

    tāpēc bieži vērojama bilde-apkārt mājai visa zeme aparta, bet pati māja pamesta

    +4
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam