Jāpagriež atpakaļ emigrācijas straume

26

Komentāri (26)

kreëstliv 30.07.2012. 20.33

Interesanti, ka tā runā Latvijas Ekonomikas ministrija, izklausās vairāk pēc prozas, nevis pēc ekonomiskās analīzes.

+1
0
Atbildēt

0

Ieva 30.07.2012. 07.25

kārtējais mums vajadzētu mums nepieciešams būs izaugsme, utml
kāds ir konkrēts, pavisam konkrēts risinājums?!
vispirms ir jāsāk ar iekšējo tirgu, pēc tam tikai ar ārējo plūsmu.

0
0
Atbildēt

0

KasparKondrat 29.07.2012. 22.13

Kā emigrante lasu šo rakstu un redzu tikai tukšas politikāņu/ierēdņu frāzes. Nav pilnīgi neviena reāla plāna punkta, kura dēļ būtu vērts pamest nu jau daudz maz iekārtoto dzīvi UK.
Ja es atgriežoties LV, es varētu cerēt uz statusa ziņā līdzvērtīgu darbu, tad pieļauju, ka algas ziņā samazinājums būtu vismaz uz pusi, ja ne vairāk. To vai vīrs varētu dabūt kaut līdzvērtīgu darbu (statusa un algas ziņā) – stipri šaubos.
Vai atgriežoties, mūsu bērnam būs pieejama vieta bērnudārzā, negaidot 2 gadus rindā? Vai skolās būs ‘pārejas’ programmas, lai bērni netiek atmesti pāris gadus atpakaļ programmu nesaderības dēļ?
Vai valstij ir plāns tolerances veicināšanai un integrācijai, lai atbalstītu tās ģimenes, kur viens ir latvietis un otrs ārzemnieks?
Pie tām lietām ir jāstrādā un tikai tad var cerēt uz emigrējušo atgriešanos. Mētājot tukšas frāzes un tulkojot statistiku ‘pa savam’ nevienu neatgriezīsi.
Tas, ko es te redzu – politikāņu un ierēdņu dzīvošanu kaut kādās ilūzijās. Bet realitātē – cilvēki ne tikai neatgriežas, bet turpina aizbraukt.

+6
-2
Atbildēt

0

dagne7 29.07.2012. 18.44

Vai tiešām alga ir vienīgais un galvenais arguments jautājumā: palikt vai aizbraukt?
Cik maksā tāda iracionāla lieta kā dzimtenes mīlestība?

+1
-1
Atbildēt

1

    Lāsma Bunere > dagne7 29.07.2012. 23.28

    Nu gan pajautāji… protams, ka necik nemaksā. Tā ir nodarbe vaļas brīžiem, kad galīgi nav ko darīt (sk. Maslova piramīdu)

    +1
    0
    Atbildēt

    0

ritvars_kl 29.07.2012. 10.02

EM būvē prognozes kā attīstīsies darba tirgus, PKC būvē NAP 2020 kā notiks ekonomikas izrāviens, kā pieaugs IKP, kā pieaugs labklājība, kā cilvēkiem būs jāpamet lauki un jāiet uz pilsētām, u.t.t. tikai neviens neprognozē kā pieaugs darba ražīgums. Varbūt bez tā var iztikt?

+1
0
Atbildēt

1

Līga Kalniece 29.07.2012. 07.05

Bez tā, ka vajadzīgs darbs ar normālu atalgojumu, vajadzīgas arī mājas, kurp atgriezties…Tomēr galvenais, – lai mēs paši (ieskaitot politiķus, ekspertus un žurnālistus) būtu laipnāki, līdzjūtīgāki, priecīgāki, jo kuram tad gribētos atgriezties drūmo un dusmīgo pesimistu valstī, kuras iedzīvotāji paši sevi jau a priori uzskata par “lūzeriem”…Lai to mainītu – tas ir izaugsmes darbiņš katram pašam.

0
0
Atbildēt

0

Inese Grigoruka 27.07.2012. 20.52

Nevajadzēja stāties ES, tagad notiek darbaspēka pārvietošanās ES ietvaros un tikai.
Vajag ņemt piemēru no Polijas- radīt labus apstākļus uzņēmējdarbības attīstībai, kas radīs darba vietas ar konkurētspējīgu atalgojumu, kas savukārt, radīs interesi aizbraukušajos.
Un vēl, kamēr sociālās apdrošināšanas sistēma Latvijā būs tāda kāda tā ir šobrīd- šaubos vai kāds, kas ir izbaudījis sociālos labumus Norvēģijā, Zviedrijā vai Vācijā vēlēsies atgriezties Latvijā.

+4
-2
Atbildēt

1

    Signija Aizpuriete > Inese Grigoruka 28.07.2012. 12.44

    ——–
    Grieķijai un Spānijai nevajadzēja stāties, jo ”Latvija ir ES paraugvalsts” (A.Vilks, finanšu ministrs).

    Starp citu, viens otrs letiņš jau krietni nobaudījis tos sociālos labumus – un par Latvijas varnešiem runā skaidru valodu:

    Stāvot Anglijas rūpnīcā pie darbagalda, domāja par Latviju

    (..) “Tur ir sūri grūti jāstrādā, un arī psiholoģiski tas ir smagi, jo esi svešā valstī. Sevišķi grūti ir tiem, kas aizbrauc vieni,” teic J. Jurjāns. Interneta komentāros aizbraucējus saucot par vieglas naudas tīkotājiem, bet “neviens uz turieni nebrauc aiz laba prāta un nauda tur nāk krietni grūtāk nekā šeit”.(..)
    Tālumā vienā brīdī atskārsti, ka ir iestājusies rutīna. Vakarā pārguris atnāc īrētā dzīvoklī, ieskaties internetā vai brīvdienās izej pastaigāties “Tu pelni naudu, bet stāvi uz vietas,” saka J. Jurjāns.
    (..)
    Protams, bija prieks atgriezties. Vienīgi politiskā elite prieku samaitā ar savu visatļautību,” piebilda J. Jurjāns.

    http://www.diena.lv/latvija/zinas/stavot-anglijas-rupnica-pie-darbagalda-domaja-par-latviju-13955785

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Rudīte Krūmiņa 27.07.2012. 19.05

Par braukšanu uz Vāciju vai Zviedriju nav ko satraukties. Tas ir tāpat kā Cēsis būvētu plānus kā atgriest cilvēkus no Rīgas. Tik tuvām vietām svarīgāk nodrošināt vieglu atgriešanos nedēļas nogalēs, tātad transporta pieejamību.

Savādāk ir ar tālām vietām. Tur svarīgi veicināt iespējas saglabāt saikni ar Latviju, lai piemērotā brīdī atgriešanās būtu reāla opcija. Tur svarīgi atbalstīt vietējās sabiedrības, organizēt reģionālus izklaides, izglītības un sporta pasākumus, nodrošināt informācijas pieejamību, latvijas filmu pieejamību, ceļojošas mākslas izstādes.

Cilvēki jau neuzķersies uz tādām dumībām, ka viņus ar burkānu atvilinās atpakaļ. Saiknes un integrācijas saglabāšana līdz brīdim, kad radīsies iespēja atgriesties ir vissvarīgākais.

Tāpat vietējās latviešu sabiedrības ir perfekts veids, kā maziem eksportējošiem uzņēmējiem piekļūt informācijai, sakariem attiecīgajās valstīs.

+5
0
Atbildēt

0

lebronj2356 27.07.2012. 17.56

Sāciet ar to, ka sakārtojiet darba tirgu – neviens nebrauks pēc minimālajām, 300 un 400 ls papīralgām uz šejieni, ņemot vērā dzīves dārdzību, ja parādīsies darbavietas vajadzīgā kvalitātē un kvantitātē daļa atgriezīsies. Pēcāk sakārtojiet Latvijā vienkārši sačakarēto NĪ jautājumu, ar pareizām likmēm par apdzīvotu, neapdzīvotu, izīrētu vai vienkārši graustu, kā arī izbeidziet pret īpašumiem daļāt atļaujas krievvalodīgajiem – tad beidzot NĪ cenas atgriezīsies normālā, LV vidējam iedzīvotājam panesamā līmenī ! Ļoti nopietni jāpiestrādā pie Džīni koeficienta samazināšanas, vienlīdzīga valsts aicina, noslāņota atbaida !

Tādas būtu manas domas, kas jādara !

P.S. Nevajag izlikties un liet krokodiļa asaras par aizbraukušajiem….ja šie cilvēki nebūtu aizbraukuši nekāds ”veiksmes stāsts” a la LV(kur viss smagums iznests uz tautas pleciem) nebūtu te sanācis, bet banku lobijs gan būtu krietni paplucināts !

+10
-1
Atbildēt

2

    Signija Aizpuriete > lebronj2356 28.07.2012. 14.46

    ——–
    Viss notiek, viss ir sakārtots, process notiek – tāpēc jau finanšu ministrs droši var paziņot: ‘Latvija ir ES paraugvalsts’.

    Der apjēgt – kas notiek Latvijā:

    ”(..)Tā kā Latviju pārvalda kleptoparazīti, kas ir sagrābuši valsti, taču joprojām nav sapratuši — ja parazīts nogalina savu upuri, tad arī paši ir pakļauti nāvei, nepieciešamās reformas visu laiku tiek atliktas. Iespējams, ka paši kleptoparazīti nesaskata tajās savu personīgo ieguvumu. Ir svarīgi saprast, ka politiķi un ierēdņi ir atbildīgi par to, kas notiek valstī. Latvijas problēmas ir arī pēdējos gados izmantotās aplamās neoliberālās politikas sekas. ”

    Jānis Bērziņš, Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras pasniedzējs

    http://www.diena.lv/sabiedriba/politika/devalvacija-un-maldu-celi-685089

    0
    0
    Atbildēt

    0

    inesite15 > lebronj2356 15.08.2012. 21.02

    “Krix Sāciet ar to, ka sakārtojiet darba tirgu ……… – ”

    Mēs=”Sāciet ” : – Da NA KOI HREN MUMS TO VAJAG !?!

    ????????????

    0
    0
    Atbildēt

    0

Egitazz 27.07.2012. 16.23

Ja vectēvs aiziet no darba un viņa vietā strādās mazdēls, vai tad skaitās, ka izveidojusies viena darba vieta? nomainījās tikai darbinieks, bet kā bija 1 darba vieta, tā arī palika. tā kā tie 100 000 vietu pateicoties aiziešanai pensijā stipri vien nosacīts pieaugums ir

0
0
Atbildēt

0

kristrun 27.07.2012. 16.05

Vienu punktu reemigrācijas plānā valdība jau ir veiksmīgi izpildījusi, proti, saglabājusi minimālo algu 2013.gadā līdzšinējā līmenī. Kuram gan negribēsies atgriezties un strādāt, lai uz rokas saņemtu 140 Ls mēnesī?

+3
-2
Atbildēt

0

Pastniece 27.07.2012. 15.55

“Tomēr, neskatoties uz to, pēc mūsu prognozēm Latviju līdz 2030.gadam varētu pamest vēl aptuveni 90 tūkstoši cilvēku. ”

Šogad pameta 23000, bet pēc Jūsu prognozēm tuvākajos 18 gados valsti pametīs tikai vidēji 5000 (90000/18) gadā?

Jūsu ministrijas prognozes, maigi sakot, šķiet absurdas. Kāds tām ir pamatojums?

+2
-4
Atbildēt

0

Signija Aizpuriete 27.07.2012. 14.45

——–
Tas darbiņš, ar ko nodarbojās Ozoli – Otto un Normunds – var kļūt labāk saprotams, ja palasa nesenās “Ekonomistu apvienība 2010” diskusijas materiālus:

‘ Diskusijas dalībnieki atzina, ka Latvija būs spiesta atvērt durvis imigrantiem, tāpēc politiķiem steidzami jādomā, kā sagatavot sabiedrību jaunajai situācijai, mazinot iedzīvotāju bailes un iesaistot šī jautājuma risināšanā. ‘

http://nra.lv/ekonomika/72758-ekonomistu-apvieniba-2010-darbaspeka-pieejamiba-saskata-lielu-draudu-latvijas-ekonomikai.htm

+1
-1
Atbildēt

1

    O. Kehra viedokli par autoritatīvu diez vai jāuzskata. Ekonomistu apvienības biedriem savs krekls vēsturiski bijis tuvāks par abstraktu valsts attīstību.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Signija Aizpuriete 27.07.2012. 14.36

——–
Process notiek – darbaspēka mobilitāte palielinās, to kārtējo reizi apliecina CSP dati. Plānotāji var droši turpināt savu aktīvo darbošanos, jo lielākais vairākums Latvijas sabiedrības joprojām nespēj apjēgt esošo situāciju:

‘ Peters neesot pārliecināts, vai visi saprot, ka” faktiski dzīvojam pilnīgi jaunā valstī, ko sauc par Eiropas Savienību. Līdz ar to mūsu izbraukšana patiesībā ir iekšēja pārvietošanās.”

http://www.diena.lv/sabiedriba/politika/peters-latvija-ari-sodien-sabiedriba-vel-neprot-dzivot-kapitalisma-761965

0
0
Atbildēt

0

Jānis 27.07.2012. 13.19

Diez vai emigranti atgriezīsies atpakaļ. Varbūt tikai pensionāri – jo, ko viņiem pavadīt vecumdienas ārzemēs? Jaunieši diez vai vēlēsies atgriezties, visi viņu draugi būs ārzemēs.

Ja pašlaik ir vakances bet nav strādnieku ar prasmēm, kāpēc gan viņus neapmāca? Kā saka, a win-win situation, jo gan kompānija, gan cilvēks, iegūs.

Manuprāt, lai cilvēkiem būtu vēlme palikt Latvijā ir noteikti jāmaina nodokļu sistēma. Ja ir jāmaksā virs 30% no peļņas virs tiem 45 LVL, ko tad var nopelnīt? Puse aiziet vien nodokļos… pēc noreķinu nomaksas, vairs nekā nepaliks.

+1
-1
Atbildēt

1

    anesteeziste > Jānis 27.07.2012. 14.30

    Pilnībā piekrītu. daudz vienkāršāk un lētāk ir apmācīt bezdarbniekus, kas ir tepat Latvijā, nekā pārliecināt kādu, kam ir darbs, māja, vīrs ārzemnieks, bērni, kas latviski pavāji runā atgriezties no Īrijas vai Lielbritānijas,

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

Janka, Janic 27.07.2012. 13.06

… liidz 30tajam gadam te buus palikuši darba nespeejiigie , pensionaari , daži skolotaaji un katraa novadaa pa policistam , nu pats par sevi saprotams , saeimaa saveeleetie deputaati

+3
-3
Atbildēt

0

gstrazds 27.07.2012. 12.36

200 000 darba vietu trūkumu mēģināt atrisināt uz emigrantu atgriešanas rēķina – jācer, ka tas tikai sabiedrības nekaitināšanai tiek teikts.

0
-3
Atbildēt

2

    Jānis Zaščinskis > gstrazds 27.07.2012. 16.08

    Gribēju vaicāt – kurš būtu izdevīgāks http://www.atrais.lv . Tur
    pirmais kredīts bez maksas un viss pārskaitījums notiek ļoti
    ātri. Vai http://www.e-finance.lv ar līdzīgiem
    nosacījumiem? Vienkārši steidzami vajag naudiņu.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    juhans > gstrazds 27.07.2012. 18.42

    Vecs triks: piešķirt skaitļiem citu jēgu. 200 000 nav ne darba vietu trūkums, pat ne šodienas darba vietu skaits. Tas ir pēc 18 gadiem, 2030. gadā pareģotais iespējamais darba vietu skaits, ja ekonomika attīstīsies nu tā diezgan labi. Kas notiks pēc 18 gadiem ar šodienas izceļotājiem, to nu gan pat ne Dāvids Vikmanis nespēj pareģot.

    +8
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam