Sprūdžs: Reģionālā reforma nav devusi gaidīto efektu
13Saistītie raksti
Viedoklis /
14. novembris
Publiskā sektora izdevumi jāsamazina, nevis jātērē 20 000 par vietas izveidi pirmsskolā
Tēma /
13. novembris
Viss neriņķo ap Rīgu
Viedoklis /
1. novembris
Skolotājiem ir jāstrādā ar bērniem, nevis valsts vietā jārisina mācību līdzekļu pieejamība
Viedoklis /
24. oktobris
Vai robots sašķiros to, ko cilvēks nešķiro?
Viedoklis /
15. oktobris
2025.gads var kļūt par izrāviena gadu valsts pārvaldes un uzņēmumu digitalizācijā
Komentāri (13)
gundega_heiberga 18.07.2012. 15.40
Labā ziņa, ka ministram rūp būtība. TP prātiņus bija apmiglojusi varas un līdzekļu koncentrācija tādā mērā, ka ministriņš-reformatoriņš par ekonomiskā pamatojuma nepieciešamību vien ierēca.
0
esmeralda_se 18.07.2012. 15.14
Ir tik lieliski, ka par pāķu dzīvi lemj Rīgā! No augšas jau vienmēr labāk redzams:)
Bet ja nopietni, tad manuprāt, atslēga reformas “nepieciešamībai” bija pavisam kur citur – pirms tam nospiedošā vairumā lauku pagastu neizpildījās kvota, kas prasīja partiju listes – un vietējie pēc savas prāta un saprašanas veidoja vēlēšanu apvienības, atlasot kas jau kuram piemērotāks šķita. Nauda netika “pa tiešo” kontrolēta no partijām, izņemot, ja nu tā sagadījās, ka vietējie aktīvisti bija arī kādā aktuālā pie kases tiekošā partijā.
Tagad nu bez partijas – nekā:) Nu gluži kā pirms 25 gadiem.
0
ilmisimo 18.07.2012. 14.02
…Mēs tā arī neesam ieguvuši pēc savas ekonomiskās varēšanas līdzvērtīgus novadus, ir pilnīgs jūklis!” secina ministrs…
_____________________________ Vai tad tieši tas ar nebija iecerēts?
0
Andis 18.07.2012. 11.33
Jauki, ka ministram ir drosme to pateikt – tas nebūt nav vienkārši, jo novadu domes pašlaik jau sāk nostiprināties, apzināt, kas un kā jādara, kā tālāk dzīvot. Pilnā sparā notiek plānošana, cilvēki tiek saukti kopā, veidojot novadu ilgtspējīgas attīstības stratēģijas, attīstības programmas un teritorijas plānojumus. Cilvēki mācās apzināties, ka viņiem ir tādi novadi, kādi tie šobrīd ir.
Sanāk, kā mašīnā, kas uzņem jau trešo ātrumu, tiek pēkšņi ieslēgta atpakaļgaita. Bet, iespējams, to ir vērts darīt, ja mašīna nesas iekšā purvā.
1
mārtiņš meiers_ > Andis 18.07.2012. 21.19
Kaut cik “pie veselības esošai” puslīdz modernai mašīnai, braucot 3. ātrumā, atpakaļgaitu ieslēgt neizdosies – vnk mašīna neļaus ;)
0
Janka, Janic 18.07.2012. 11.05
teepisti ar sarkani zaļajiem šo reformu nomaitaaja jau saakumaa , 26 novadi , iepriekšeejo rajonu teritorijaas varbuut ar buutu pieticis , bet ja vecajaa rajonaa ir desmitos novadu , nu galiigi aplam plus veel katraa bijušajaa pagastaa veel staršina ar škodu braukaajošs, skaidra bilde ,teepisti maniija ka buus ar varu valstii čuš , ne velti saaka maurot ka vajag stipras pašvaldiibas un seed tajaas ar sarkanzaļajiem veel šobaltdien , jo katraa pagstaa sabuuveeja sporta halles lai ļaudis par šiem balso
1
Andis > Janka, Janic 18.07.2012. 11.11
Katrā pagastā sabūvēja sporta halles? C’mon, saprotu jau, ka TP riebjas, bet tāpēc jau nevajag sagrozīt realitāti.
0
daina_tabuna 18.07.2012. 11.03
Reforma pirmkārt ir izgāzusies tāpēc, ka tā notika uz papīra un juridiski, bet dzīvē vecajos pagastos sēž bari cilvēku un saņem naudu ne par ko. Visas tās pagastu pārvaldes bija jāklapē ciet un jāatstāj maksimums 3 cilvēki, kas veic vienas pieturas aģentūras funkciju. Būtu finansiālais efekts. Un tad arī reforma pati virzītos tālāk, jo jaunajiem novadiem būtu vairāk naudas.
2
esmeralda_se > daina_tabuna 18.07.2012. 15.17
Es gan ieteiktu iet tālāk – lai par durvju nomaiņu N pagasta skolas tualetei lemj MK pa tiešo. Kazi, kādi ļimoniņi ietaupīsies, jo durvis visticamāk tā arī neieliks:)
0
Normunds > daina_tabuna 18.07.2012. 19.56
Viņi saņem naudu par savu interešu bīdīšanu. Un šito slimību pašvaldības saķēra jau 90-91.g. Te var griezt, apvienot, sadalīt.Slimība jau pārņēmusi sistēmu. Te varbūt tik tiešām jāpāriet uz ieceltiem (vai izlozētiem) pārvaldniekiem.
0
Janis 18.07.2012. 10.30
Neviena reforma nevar dot valstij/tautai pozitīvu efektu, ja to veic cilvēki, kam dominē mērķi iedzīvoties vai noturēt varu.
Atceramies, kas vadīja VARAM lielāko šīs reformas veikšanas laiku un nav vairs nekādu pārsteigumu.
Šādas reformas būtu jāizstrādā ekspertu grupām – akadēmiķiem, uzņēmējiem, pakalpojumu sniedzēju organizāciju vadītājiem (slimnīcas, skolas, u.c.) un jāpamato ar skaitļiem, faktiem un aprēķiniem.
0