Nākamgad budžets būs jākonsolidē par 150 – 180 miljoniem

29

Komentāri (29)

liga_balandina 14.04.2011. 16.16

nevis kosolidācija, bet gan pietuvošanās savai reālai ekonomikai

0
0
Atbildēt

0

ARNO 14.04.2011. 05.29

Abi video demonstrē ASV arodbiedrību absurdu. Šīs nav arodbiedrības sociālisma izpratnē kas gādā ceļazīmes uz sanitoriju un rūpējas par darba drošību. Tās nav arī kapitalisma arodbiedrības kas cīnās par proletariāta tiesībām pret slikto rūpnīcas bosu.
Šīs ir valsts ierēdņu arodbiedrības kurās dalība ir obligāta un biedru nauda tiek atvilkta pirms tu ieraugi algu. Latvijā to laikam jāsauc par “jumtu”.

Attiecīgi rodas milzīgs interešu konflikts, jo šīs arodbiedrības izdod miljoniem dolāru lai ievēlētu sev vēlamu kandidātu kurš apstiprinās labāku algu līgumu ar labāku veselības apdrošināšanu, pensijām. Pa cik runa iet par valsts iestādēm “sliktajam bosam”- nodokļu maksātājam nav iespēju doties pie konkurenta. Cikls turpinājās ar “gāzi grīdā” līdz iestājās krīze un nu štati ir bankrota priekšā.

Tagad jaunievēlētais štata vadītājs grib atņemt arodbiedrībām iespēju darba samaksas līgumam likt klāt “labumus” kam vērtība nākotnē pieaug eksponenciāli. Citos štatos nu mēģina panākt lai būtu tiesības strādāt nepievienojoties arodbiedrībām.

Jūtot ka vara sāk slīdēt ārā no rokām arodbiedrības organizēja masveida protestus. Patlaban izskatās ka jaunais šefs ir pirmo raundu ir vinnējis, bet cīņa turpinās.

+5
0
Atbildēt

0

kris pith 14.04.2011. 00.03

Lai arī ziņas varētu nosaukt par pozitīvām, kopumā liela labuma no tā nav. Dažos vārdos pamēģināšu argumentēt.

Jāsāk ar to, ka visi šie sarunu procesi ir orientēti uz turpmāku aizņemšanos un vajadzību apmierināšanu uz “līzinga”.

Tiek runāts tādās kategorijās, ka budžeta deficīts 3% – tas ir kaut kas bez maz vai ideāls, pareizs – tas uz ko vajadzētu tiekties. Vai patiešām? Zināms taču, ka ir tādas valstis, kas papildus nepieciešamos naudas līdzekļus var nodrukāt nepieciešamajā apjomā, un bez grūtībām finansēt savas pardzīmes ar likmi 3-5% gadā & atļauties celt izdevumus ekvivalentā apjomā & saukt to par IKP pieaugumu :) Tās ir valstis, kam ir sava valūta (ASV, Krievija, Šveice, Norvēģija, UK, utt). Latvija, cik man zināms tomēr nav tas gadījums.

Latvijai parāda apjoms tikai pieaug, un parāda “apkalpošana” nākotnē prasīs arvien lielāku līdzekļu apjomu. Un valdība turpinās nodarboties ar daiļradi jaunu nodokļu izgudrošanas un iekasēšanas izskatā :(

Vai esat pamanījuši, ka frāzes “nodokļu izmaiņas”, “jaunie tarifi”, utt faktiski vienmēr nozīmē to paaugstinājumu? :) Kāpēc? Vai tad Latvija ir vainīga pie tā, ka pasaulē ceļas izejvielu cenas? Protams, ka nē. Reti kurš ir aizdomājies līdz tam, ka patiesībā ne jau zelta cena (piemēra pēc) ir tā kas ceļas. Zelta cena tikai atspoguļo, kā tiek devalvētas pasaules galvenās valūtas. Un tas notiek tāpēc, ka centrālās bankas drukā bez apstājas – un ja zeltam cenas ceļas – tātad drukā bez seguma.

Latvija, piesaistot savu nacionālo valūtu pie EURO neizbēgami šajā procesā ir iekšā. Un tas ilgtermiņā negarantē neko citu, kā tikai pieaugošu nabadzību. Tas ir ne vairāk kā loģiski, jo latu apjoms īpaši palielināts netiek. Latvija faktiski ir piekritusi sevi devalvēt no ārpuses katru dienu.

Pie tam viss “rietumu komunikācijas aparāts” mūs pašus ir pārliecinājis, ka iestāšanās EURO zonā ir tas ko mums vajag. Un kā nu ne – ir taču dzirdēts par investoru uzticību, kreditēšanu, reitingu aģentūrām, sabiedrotajiem, valūtas fondiem, bankām, utt.. Paradoksāli, bet Latvija pati nonākusi pie šāda secinājuma! Jā, mēs virzamies uz EURO! :D

Fundamentāli kaut ko risināt var tikai sākot domāt pašiem ar savu galvu, nevis klausoties ko saka “sabiedrotie” un visādi pārgudrie komisāri.. un iespējams tad atklāsies, vai mums patiešām vajag EURO.. kādiem jābūt nodokļiem.. ierēdņu algām.. ergopolitikai.. vajag vai nevajag cukurfabrikas.. vai Krievija mums var palīdzēt.. utt utjp. Un pats galvenais – kas ir tas spēks šajā valstī, kas var nākt ar iniciatīvu? Tas laikam ir “million dollar question” :)

Lai nu kā turpinot šādi, mēs fiskāli konsolidēsimies kā tādi mazie ezīši :( Kas notiks ar Latviju? Iejūtaties “aizdevēju” ādā – atbilde neliks sevi ilgi gaidīt..

+5
-2
Atbildēt

0

biaba 13.04.2011. 19.59

ASV budžeta deficīts sasniedzis 14% , bet parāds sastāda 14 triljoni dolāri… un viņi mums māca dzīvot.

demonstrācijas ASV

http://www.youtube.com/watch?v=0XlUsoM4ruQ&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=8fmXB6Rqs98&feature=related

+1
-4
Atbildēt

8

    andrisskrastins > biaba 13.04.2011. 20.28

    ASV demonstrācijas ir par to, ka konsolidācija notiek uz vidējā un nabago slāņa pleciem. Pirms sāk bļaut ka pie mums ir līdzīgi, salīdzināšanai ASV biezie joprojām ir biezie un viņiem ir milzīgas nodokļu atlaides. Pie mums lai arī nav progresīvā nodokļa, biezajiem tāpat jāmaksā diezgan smukas summas – protams, ja nauda netiek izlaista caur ārzonam, kas jebkuros gadījumos notiek diezgan bieži.

    Šobrīd Republikāņi bezkaunīgi blefo, cenšoties atņemt vidējam un nabadzīgajam slānim izkarotās sociālās lietas – kā bezdarbnieka pabalstus un valsts medicīnisko apdrošināšanu. Atgādināšu ka ASV sociālisms Eiropas valstu stilā nav pašsaprotama lieta. Pie pirmās iespējas koncervatīvisti šīs lietas nīdē ārā, uzskatot sociālismu par ASV lielāko ienaidnieku (jo tas stāv pret ideju, ka viens rijīgs ruksis var bezkaunīgi apkrāpt cilvēkus, sapiķot politiķiem un kļūt piemēram par Tieslietu departamenta vadītāju).

    Par mācīšanu dzīvot – SVF māca arī ASV kā dzīvot, tikko pirms divām dienām skaldīja matus par budžeta deficītu. Jā, ASV ir arī aizdevējs, tāpēc nevajag automātiski pieņemt, ka štati ir tikai kādam parādā. Bilde ir drusku komplicētāka.

    Protams, ka viņi ir ieslīguši tādos budžeta deficītos ir hroniski. Manuprāt, tam ir saistība ar dažādajiem kapitālisma modeļiem ASV un Rietumeiropā. ASV ļauj plosīties korporācijām un tās pretmonopolu/pret ļaunprātīgu kapitāla izmantošanu likumi un iestādes vienkārši nedarbojas, jo tās nozīmē līdz nelabumam pārlobēti politiķi. Lai arī ES ir konkurences komisārs, kas arī ir politiska persona, viņa lēmumi ietekmēt kādu izmeklēšanu un tās sekas ir krietni niecīgākas, praktiski tuvu nullei.

    Rezultātā ASV ir tāds deficīts un problēmas ar dzīves līmeņa vienmērīgumu tāpēc ka tur visa nauda kā pie magnēta turas pie smagsvariem.

    +7
    -3
    Atbildēt

    0

    biaba > biaba 13.04.2011. 20.36

    paldies par tādu objektīvu un plašu izklāstu par procesiem ASV, kuru reti nākas dzirdēt.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > biaba 13.04.2011. 22.16

    to pecisk
    ASV ir nēģeri, kas jau trešā paaudzē nekad nav gājuši darbā, neskatoties uz to viņi pārstrādā sūdos tādus pārtikas krājumus, kādi daudzām mūsu ģimenēm var tikai sapņos rādīties. Prettautiskā proparazītu Demokrātu valdība Klintona laikā populistisku mērķu vadīta sagādāja iespēju katram melnādainim tikt pie neatmaksājamiem hipotekāriem kredītiem, kas izraisīja drausmīgo banku krīzu ASV.

    +2
    -4
    Atbildēt

    0

    Tane-Dane > biaba 14.04.2011. 01.40

    Man gan nešķiet, ka kāds šajā Pasaulē vairs kaut ko saprot, jo kopējais starpvalstu parāds, kurš mērāms kvadriljonos, sen pārsniedzis to naudas daudzumu kāds jebkad Pausaulē bijis. Viss tas ir viens liels finansistu burbulis, kurš laiž uz grunti fizisko ekonomiku, bet bezgalīgi tas tā nevar turpināties un šim iznīcību nesošajam absurdam nāksies rast risinājumu, jo tiek sagrauts kapitālisma pamatu pamats – vērtību sistēma.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Juris Millers > biaba 14.04.2011. 02.17

    Man arī tā likās, kamēr neparunāju ar ekonomistiem, kas man atgādināja, ka visas valūtas tiek izdotas uz aizdevuma bāzes – t.b. lai izdotu naudu valsts šo naudu aizņemās no privātā sektora (biznesa un iedzīvotājiem) par zemiem procentiem, bet vismazāko iespējamo investīciju risku. Tas nozīmē, ka teorētiski visas valstis ir parādā, bet tā kā parādā viņas ir iedzīvotājiem, tad sanāk, ka bilanse saiet kopā.

    Bet ASV ir pilnīgs bardaks. Tur ir izdomāta jauna politiskā stratēģija – darīt tieši pretēji tam, ko runā. Nevis runāt vienu, darīt mazliet citu, bet pinīgi un absolūti pretējo. Piemēram: cilvēki, kas cīnās ‘par dzīvību’ (pret abortiem) grib aizliegt taisīt abortus pat izvarošanas un incesta gadījumos un pat ja mātei draudz veseslības problēmas un vēl tajā pašā laikā šauj nost abortu pakalpojuma sniedzejus un atkal tajā pašā laikā pieprasa, lai vieglāk varētu dabūt un nēsāt apkārt ieročus. Pieprasa ‘mazu valsts varu’, taču tajā pašā laikā pierasa, lai valsts vara pārbauda, lai katra grūtniecība norit tā, ka valsts (un nevis māte) grib.

    Ja grib sīkāk par to visu uzzināt, silti iesaku paklausīties ‘Rachel Maddow Show’ un ja grib nojūgties, tad ‘Glen Beck Show’.

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    Tane-Dane > biaba 14.04.2011. 02.40

    Laikam ar dažādiem ekonomistiem esam runājuši.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Andris > biaba 14.04.2011. 09.19

    to Mārtiņš: (“Man gan nešķiet, ka kāds šajā Pasaulē vairs kaut ko saprot, kopējais starpvalstu parāds, kurš mērāms kvadriljonos, sen pārsniedzis to naudas daudzumu kāds jebkad Pausaulē bijis.”)

    Te ir uzreiz divi dīvaini apgalvojumi vienā frāzē. Starpvalstu parādas nav liels, tas ir tikai 59,3% no pasaules 1 gada kopprodukta, jeb, citiem vārdiem, tas atbilst 7 mēnešu kopproduktam. To varētu salīdzināt, piemēram, ar ģimeni, kurai ir 1.000 latu gada ienākumi, bet parāds sastāda 590 Ls. To varētu uzskatīt par lielu tikai tad, ja visas ģimenes būtu parādā kaut kam, bet neviens cits tām ģimenēm parādā nebūtu. Resp., ja zemieši būtu parādā 59,3% sava gada kopprodukta marsiešiem. Bet viņi ir parādā viens ortam, un tā ir pavisam cita lieta. Tas nozīmē, ka tai ģimenei, kurai ir 590 Ls parāds, arī kāds cits parādā apmēram 590 Ls. Tas nebūt nav kaut kas briesmīgs, par ko būtu jāuztraucas.

    Un otrs – priekš kam salīdzināt parādu ar naudas daudzumu, ja arī pati nauda ir nekas cits ka parādzīmes?

    +1
    -2
    Atbildēt

    0

    gunasniedzina > biaba 14.04.2011. 13.42

    –> pecisk

    “ASV demonstrācijas ir par to, ka konsolidācija notiek uz vidējā un nabago slāņa pleciem”
    Demonstrācija ir par to, ka uzpūstais publiskais sektors nrgrib zaudēt privilēgijas.

    “biezie joprojām ir biezie un viņiem ir milzīgas nodokļu atlaides”

    “viņi ir ieslīguši tādos budžeta deficītos ir hroniski. Manuprāt, tam ir saistība ar dažādajiem kapitālisma modeļiem ASV un Rietumeiropā.”
    Tas ir faktiska kļūda (vai meli). ASV parāds % pret IKP nav tik liels.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_by_public_debt

    Pēc Repšes aiziešanas no JL partijas ideologija strauji kļūst kreisa. Drīz varēsiet rakstīt iesniegumu uzņemšanai Socinternā.

    Ja-ja, atņemt un pārdalīt !

    “Šobrīd Republikāņi bezkaunīgi blefo, cenšoties atņemt vidējam un nabadzīgajam slānim izkarotās sociālās lietas ”
    Runājot par Viskonsinu, tad likumīgi ievēlētie tautas pārstāji grib savest kartībā budžetu, samazinot izdevumus galvenokārt samazinot algas publiskajā sektorā. Bet Jums taisnība – arī ASV nāksies samazināt pabalstus. Tāds milzīgs deficīts nav iespējams.

    “Pie pirmās iespējas koncervatīvisti šīs lietas nīdē ārā, uzskatot sociālismu par ASV lielāko ienaidnieku”
    Ka tas tādi “konservativisti” grūti pateikt, bet sociālisms gan ASV, gan Latvijā ir ļoti bīstams. To esam izbaudījuši uz savas ādas. Atmiņu zudums ir smaga slimība.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    lebronj2356 > dro 13.04.2011. 19.50

    ļoti labs raksts !

    +4
    -5
    Atbildēt

    0

    andrisskrastins > dro 13.04.2011. 20.29

    Diemžēl Roze raksta diezgan tendenciozi. Reitingu aģentūras reitingus dod par ieturēto kursu, nevis par mētāšanos. Mēs nediktējam noteikumus, jo vēl neesam izpildījuši mājas darbus.

    +6
    -6
    Atbildēt

    0

    modriss > dro 14.04.2011. 09.51

    Pēcisk, kāds Roze, kur un ko Tev raksta!? :)) Vai arī tikai Zīli pārkrustīji? :))

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Andris > dro 14.04.2011. 10.16

    Slīpēts demagogs tas Zīle, nepatīkams tips. Zinā, ka vajag lamāt valdību, lai kļūtu populāram, un tāpēc sacerē šādus rakstiņus.
    Un kā viņš to iedomājas, ka elektrības tarifiem jābūt mazākiem, ja ir lielāks pateriņš? Tas būtu tas pats kā regresīva nodokļu sistēma. Mazie patērētāji, piem., vientuļa pensionāre, maksātu lielāku tarifu, bet bagātnieki, kuri ar elektrību akpurina bruģi ap savu māju, lai tās būtu sausas visu ziemu, maksātu pēc mazāka tarifa??? Superīga ideja Zīlēm, nav ko teikt.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    dro > dro 14.04.2011. 10.31

    agrunte. Zīle ir glumjš, bet nav muļķis un viņam taisnība. Latvenergo nav jārisina sociālās problēmas, tas ir valsts un pašvaldību uzdevums.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

oktaavs 13.04.2011. 17.43

> Dīzelis
Kontrabandu var apkarot tikai ekonomiskiem līdzekļiem, nevis ar represijām un automatčikiem uz robežas.

+5
-2
Atbildēt

1

    raimonds_bossltd > oktaavs 13.04.2011. 19.45

    to west
    Ar kādiem “ekonomiskiem” līdzekļiem? Vai iespējams pacelt dzīves līmeni krievijā, lai cigaretes un alkohols tur maksātu tik pat cik pie mums? Pat ja tā, nebūs cigarešu ar krievijas akcīzes markām, РПЦ-ФСБ teroristu banda dzīs Latvijā iekšā bezakcīzes mantu.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

ineglite 13.04.2011. 17.04

nu nezinu nezinu . Gandrīz ik vakaru apskatos ziņas ar no Lietuvas kanāliem nekas spožāks par Latviju nav. Šeit izvilkts kaut kādi skaitļi. Par kontrabandas cigaretēm neticu nemaz tur vel lielāki kvantumi ir. Bet citādi mums jau tie paši uzlabojumi ar ir redzami. Un tā ka mēs kritām dziļāk , tīri labi izskatāmies. Lai apkarotu kontrabandu sekmīgi vaig sākt ar mantas konfiskāciju citādi neies krastā.

+8
-2
Atbildēt

1

    lebronj2356 > ineglite 13.04.2011. 19.53

    Pirmkārt vajag raksta šādi un nevis ”vaig” kā kāda čatiņā ! Otrkārt ar boļševiku metodēm neko nepanāksim, jo kontrobanda jau ir ieaugusi tautā diemžēl – ar muļķīgajām akcīzes un likmju celšanām + algu cirpšanām valdība ir padarījusi kontrobandistus par ”savējiem”, kas piegādā par pieņemamām cenām nepieciešamas preces dzīvošanai(degviela, par alkoholu un cigaretēm var pastrīdēties). Treškārt, tā kā kontrobanda ir izpletusies tādos apmēros, tā arī var finansēt savu eksistenci…un tikai nevajag teikt, ka augšas nezina par kreiso tirdzniecību !

    +4
    -3
    Atbildēt

    0

disassociative 13.04.2011. 16.18

Palasījos šādu te rakstiņu: http://www.financenet.lv/zinas/373626-lietuvas_plani_izvilkt_no_enas_miljardu_tiekot_istenoti_sekmigi un domāju – varbūt mūsu valstvīriem aizbraukt pie leišiem ciemos pieredzes apmaiņā? Nekāda budžeta konsolidācija nebūtu vajadzīga. It sevišķi, ja ņem vērā piesaukto ēnu ekonomikas apjomu ap 40% no IKP.

+2
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam