Koalīcijas spēki sāk militāro operāciju Lībijā

37

Komentāri (37)

vupats 20.03.2011. 11.22

Nupat CNN apskatnieki ar nožēlu secināja, ka “sabiedroto”triecieni ir novēloti. Vajadzējis brukt virsū, kamēr “demokrātisko spēku” rokās bija Lībijas naftas lauki.
Jauka atzīšanās, vai ne?

+2
-1
Atbildēt

0

kdaljajev 20.03.2011. 10.41

Tas ka Kadafi ir Huseina otrais zābaks ir skaidra lieta.Vienīgi vai tā opozīcijas atbalstīšana kura kontrolē vienu pilsētu būs izeja no stāvokļa.Sāksies cilšu cīņas dalot Kadafi miljonus.Nebūtu pievilcīgo naftas lauku,koalīcijai nebūtu nekāda interese par tādu Lībiju.

+2
0
Atbildēt

0

mary75 20.03.2011. 08.39

Bet principā jau nevienam neesot īstas skaidrības, kas tur notiek, vai tā ir tautas sacelšanās, vai tiešām cilšu kari, droši vien jau, ka kaut kas gan no viena, gan no otra, katrā ziņā, ja daļas tautas nemieri, tad ne jau nabadzības dēļ, bet tāpēc, ka, kā te teica Liberālis, ka izveidojusies situācijas, kas līdzīga Eiropas situācijai 1848 gadā ar tām daudzām revolūcijām – politiskā iekārta ir reakcionāra un neatbilst internetlaikmetam, globalizācijai, utt.
Kaut kā nešķiet, ka tai otrā pusē tur varētu tādi Novodvorskas tipa demokrāti un liberāļi.
Vāciešus jau nu nevarētu apvainot humanisma trūkumā, bet, Merkele bija kategoriski pret iejaukšanos, tas arī kaut ko nozīmē.
Kas attiecas uz to progresīvo cilvēci – kur tā bija, kad Putins noslaucīja no zemes virsmas Grozniju un vēl vairākas čečeņu pilsētas, un tur gāja bojā simtiem tūkstoši mierīgo iedzīvotāju?
Ar ko tad situācija Krievijā principiāli atšķiras no patreizējās situācijas Lībijā?
Un par tiem frančiem – nekad neaizmirsīšu, cik ļoti viņi “atbalstīja” Baltijas tautu cīņu par neatkarību, vispār nelaižot Baltijas valstu delegācijas kā atsevišķas delegācijas, nevis PSRS sastāvā, uz kādu tur saietu vēl tad, kad to neatkarības atzīšana bija procesā, un kā toreizējais Francijas prezidents ieteica tām paklusēt.
Bez tam, kā dzirdēts, taisni Francijā patvērumu ieguvuši visasiņainākie Āfrikas diktatori no bijušajām franču kolonijām.
Tā ka ne par kādām sazvērtestības teorijām runa neiet, un Muamars jāsavalda ir bet, dubultstandarti arī acīmredzami.
Nupat kā ziņoja, ka Muamars atvēris ieroču noliktavas un apbruņo visus brīvprātīgos.

+4
0
Atbildēt

7

    P_Dancis > mary75 20.03.2011. 09.41

    Dubultstandarti (diemžēl) ir diplomātijas neatņemamam sastāvdaļa vēl kopš alu laikmeta. Nedomāju, ka Francija kaut kā īpaši izceļās. Par Latviju vispār labāk nerunāsim, man brīžiem rodas sajūta, ka mums vienkārši nav savas ārpolitikas.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Aivars Krauklis > mary75 20.03.2011. 10.04

    Franči neizceļas?! Diemžēl izceļas gan. Neraksim tik dziļi, kā līdz Parīzes miera konferencei pēc pirmā lielkara, kad viņi stabili ielika pamatus otrajam, arī Haiti varam nepieminēt. Ir viena tuvāka un spilgtāka paralēle.
    Reiz jau tieši franči ilgi un nopietni taisīja mēslus Indoķīnā, kad pietrūka spēciņa (Djenbenfu), iejaucās amerikāņu demokrāts un visas progresīvās cilvēces mīlulis Kenedijs. Rezultāts – asisnsplūdi vairāk kā desmit gadus, grandioza izgāšanās un posts vēl šodien.
    Ziemeļāfrikā jaunu karu atkal sāk varonīgie gallu gaiļi, svaigais amerikāņu demokrātu prezidents, tāds pats mīlulis Obama metas palīgā. Gaidām sekas.

    +6
    -1
    Atbildēt

    0

    mary75 > mary75 20.03.2011. 10.34

    Franči iesāka, amerikāņi dabūs nobeigt, kā savādāk.
    Vispār, gribētos zināt, kā viņi vispār to kariņu nobeigs bez virszemes operācijas, ja tie Kadafi kaujinieki iefiltrēsies starp mierīgajiem iedzīvotājiem.
    Kadafi gan jau sēdēs kādā bunkurī.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    P_Dancis > mary75 20.03.2011. 12.52

    Dzeri – un kas nobeigs ASV iesāktos kariņus Irākā un Afganistānā?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > mary75 20.03.2011. 13.00

    to easy
    Lībijas, tāpat kā Irākas un Kuveitas nafta nonāks pasaules tirgos, tikai tā vairs nebaros krievijas militāri rūpniecisko kompleksu un nekalpos Muhomora dēlu piedauzīgām izpriecām. Labāk pasaki, kā tas nācās, ka krievu fašistiskie izdzimteņi, gribēdami izskatīties ar cilvēcisku seju Rietumu acīs un cerēdami, ka Kadafi apjās pasaules sabiedrību, neizmantoja veto tiesības ANO Drošības padomē?

    0
    0
    Atbildēt

    0

    raimonds_bossltd > mary75 20.03.2011. 13.07

    to otra puse
    Irākā nav kara bet notiek pretterorisma operācija, kas tagad, kad al-Qaeda vairs nesaņems atbalstu no Lībijas būs elementāri īstenojama. No Afganistānas koalīcija šodien, rīt aizies un atstās krieviju un tumsonīgos Irānas mullas vienus aci pret aci ar Taleban.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    mary75 > mary75 20.03.2011. 13.11

    otra puse – par to jau iet runa, ka tikai arī šeit viss neiet pēc Irakas vai Afganistānas scenārija.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Aivars Krauklis 20.03.2011. 06.42

Kad pirms gadiem amerikāņi neveiksmīgi mēģināja sīko bedndesmašeli nobumbot, „progresīvā cilvēce” brēca kā kauta un ne jau uz Kadafi. Visskaļāk – franciski, krievu ņaudieni neskaitās.
Vai toreiz Kadafi bija cits, kā šodien? Ā, nu tas Sarkozi kampaņas parādiņš…, nemīlam mēs kreditorus, nemīlam. Lidmašīnu spridzināt, no vēstniecības loga skuķi policisti nošaut – to var piedot vai izlikties neredzam, bet iejaukties cilšu karos gan noteikti vajag. It kā tur vieni būtu par kaut mata tiesu labāki par otriem. Klasiskais vingrojums ar grābekli, šoreiz franču mūzikas pavadījumā.

+2
-2
Atbildēt

0

raimonds_bossltd 20.03.2011. 01.00

Šim vēsturiskam notikumam ir īsa priekšvēsture. Krievijas sūtnis Lībijā Vladimirs Čamovs līdz pēdējam brīdim pārliecināja Maskavu, ka Muhomors gatavojas nodot varu tautai un tāpēc krievija neizmantoja veto tiesības ANO drošības padomē. Kad РПЦ-НКВД teroristu izdzimteņu banda saprata, ka ir smagi aptaisījusies, tika paziņots, ka sūtnis tiek atbrīvots no amata, bet tas jau bija nozudis tālēs zilajās.

+2
-2
Atbildēt

0

vupats 20.03.2011. 00.42

+1
-1
Atbildēt

0

vupats 20.03.2011. 00.39

Tā kā antidemokrātiskie režīmi citās valstīs nogalina protestētājus, ar nepacietību gaidu ziņas, kad pa šo nīsto režīmu bastioniem Bahreinā un Jemenā tiks doti Tomahawk triecieni.
Lai gan… man nav ne mazāko ilūziju, ka divkosīgā “demorātiskā pasaule” šīm valstīm nepakratīs ne pirkstu.

+3
-5
Atbildēt

4

    raimonds_bossltd > vupats 20.03.2011. 01.12

    to easy
    Sagaidīsi, kad Tomahawk triecieni tiks Sīrijas un Irānas režīmiem.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    andrisskrastins > vupats 20.03.2011. 01.17

    Es balsotu par Irānu, diemžēl tas ir nereāli, jo opozīcija tur tika nežēlīgi apspiesta. Domāju, ka šobrīd daudzi prāti ASV un Eiropā domā, kas būtu un kā būtu ja 2009. gada sākumā viņi tomēr sadūšotos vairāk atbalstīt Irānas opozicionārus.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    andrisskrastins > vupats 20.03.2011. 01.21

    Bahreina ir interesanta, piekrītu, bet tur pamatā ir šītu/sunītu konflikts – šajā jautājumā Arābu līgai ir pašai vispirms jātiek skaidrībā. Jemenā gan nav dzirdēts par plašu valdības vardarbību pret opozīciju. Abas šīs valstis gan nevar salīdzināt ar Kadafī režīmu. Bahreina ilgu laiku bija kā paraugs citām valstīm, tās lielākās galvassāpes ir Irānas vēlme gāzt to un ieviest satelīrežīmu. Tas gan neattaisno dzīvo ložu izmantošanu pret protestiem, un to brutālo apspiešanu – kā redzams visos citu valstu gadījumos, tas valdošajiem režīmiem ir sagādājušas tikai problēmas. Sarunas, daļējas piekāpšanās vai pat konkrēta termiņa nosaukšana strādā daudz labāk.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    P_Dancis > vupats 20.03.2011. 09.29

    Pašas ASV ir palaidušas gana daudz lielisku iespēju uzlabot attiecības ar Irānu iepriekšējā liberālā prezidenta Hatami laikā. Par spīti publiskajām pakāršanām un citiem islamiskajiem šoviem, Irāna ir viena no demokrātiskākajām valstīm reģionā. Jāpalīdz ir opozicionāriem, nevis jāšauj raķetes. Neapmierinātība ar mullu režīmu tautā aug augumā. Galvenais, lai ASV/Izraēla atkal visu nesačakarē, ar savām agresijas izpausmēm nenostādot persiešus mullu pusē.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

gunasniedzina 20.03.2011. 00.15

“gribējās ko vairāk uzzināt, kā tur reāli dzīvo cilvēki, bez kādas politikas.”

Cilvēki nedzīvo ārpus politikas. Bet runājot par Lībiju – tas tiešam nav nabaga valsts, nafta taču ir. Vadonis dalās ar padotajiem. Bet taisnīgums un brīvība nav tukši jēdzieni, cilvēki taču.
Neviena no valstīm, kur notiek arābu revolūcija, nav nabaga – ne Bahreina, ne Ēgipte, ne Tunisija. No Jūsu komentāriem var redzēt, ka lasat krieviski. Te būs labs raksts par situāciju Ēgiptē http://www.polit.ru/research/2011/03/04/egyrev.html
Vieglas atbildes un parasti izskaidrojumi neeksistē.
Bet ja meklējam vēsturiskas analogijas, tad 1848. g. notikumi Eiropā manuprāt ir vistuvāk.

+2
0
Atbildēt

1

    mary75 > gunasniedzina 20.03.2011. 00.46

    Nu jā, politiskā iekārta iet pretrunā ar ekonomisko, vai kaut kā tā.
    Paldies par norādi, rīt izlasīšu, pagars raksts.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Agnese Lûse 19.03.2011. 23.54

Dzeri49,cilvēki aiz pārticības neiet ielās ar ieročiem un nelien zem lodēm !
Tam visam ir iemesls ! Absolūtā korupcija,nabadzība,beztiesiskums,nekādas cerības uz izmaiņām !
IT tehnologijas sagrāva infromācijas “Berlīnes mūri”.Turienes jaunieši sev uzdod jautājumu,ar ko esmu sliktāks par jaunieti Eiropā,ASV utt.kas var brīvi domāt,ceļot,brīvi lietot internetu,TV utt.
Vecāki uzdod jautājumu,ja es neko nedarīšu lietas labā,tad mana bērna nākotne būs tāda pati draņķīga un bezcerīga kā manējā tagadne !
Kapēc šie režīmu diktatori iedomājās ka 21.gs valsti un sabiedrību spēs pārvaldīt ar pagājušo gadsimtu metodēm ..?
Problēma bija tā,ka viņi nespēja mainīties,jo ka Rainis teica:”Pastavēs,kas mainīsies”,lielisks piemērs ir ķīna !
Pie tādiem sprādzienbīstamiem apstākļiem nevaig meklēt nekādus “shēmotajus”.Vienīgais shēmotājs,ja nu tas bija tad tikai internets,kas visus apvienoja vienā spēkā !
Tagad galvenais šo spēku pareizi izmantot,lai atkal pie varas nenāktu visādi kadafisti utt

+6
-2
Atbildēt

1

    mary75 > Agnese Lûse 20.03.2011. 00.29

    Es te galīgi neaizstāvu Muamaru un totalitāros režīmus, ja kas, bet, apgalvojums, ka viņi tur uzrīkoja to revolūciju tikai tāpēc, ka mira bada nāvē, manuprāt, arī pārāk vienkāršs.
    Tie nabadzīgie tur pārsvarā esot tie 500000 viesstrādnieki.
    Vai pie varas nenāks kāda Muamara kopija, gan arī nav nekāds garantijas.
    Bet tas, ka situācija bija nobriedusi – kurš par to strīdās.
    Tikai, vajadzēja tai opozīcijai palīdzēt, kad tā kontrolēja 75% teritorijas, nevis, kad 75% atkal Muamara rokās, tur vēl nevar zināt, kā viss beigsies, cik te palasīju un paklausījos, daži domā, ka viss var beigties ar ilgstošu pilsoņu karu.
    Neviena NATO valsts tur taču nesūtīs savu sauzemes karaspēku.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

inese_hazenfusa 19.03.2011. 23.22

Vari lūdzu iedot avotu uz šo rakstu ?

0
0
Atbildēt

4

    mary75 > inese_hazenfusa 19.03.2011. 23.26

    http://www.echo.msk.ru/blog/limonov/758816-echo/, http://www.segodnya.ua/news/14054502.html/ – tas pirmais ir kāds komentārs pie Ļimonova diezgan murgaina raksta, bet, citur arī var izlasīt ko līdzīgu.
    Izskatās, katrā ziņā, ka pārāk slikti viņi tur nedzīvo.
    Bet, pats neņemos spriest, cik tur taisnības.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    andrisskrastins > inese_hazenfusa 19.03.2011. 23.35

    Dzeris, neesu sastapis autoritāru varu, kas nepamatotu savu eksistenci ar šādiem argumentiem. Diemžēl reālie pierādījumi runā Kadafi par sliktu. Daudzu ekspertu prāt Lībija ir viena no visatpalikušākajām reģiona valstīm daudzos rādītājos.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    mary75 > inese_hazenfusa 19.03.2011. 23.39

    Es te nevienu ne nosodu, ne attaisnoju, vienkārši, gribējās ko vairāk uzzināt, kā tur reāli dzīvo cilvēki, bez kādas politikas.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    bekijja > inese_hazenfusa 20.03.2011. 12.35

    Ir tiesa, ka Lībijas sociālā sistēma ir pietiekami labi attīstīta. Valsts nodrošina pārtiku un jumtu uz galvas, samērā labu veselības aizsardzību, pretī prasot pakļaušanos un paklausību. Bet pēc Maslova piramīdas – kad cilvēks ir paēdis un drošībā, viņam parādās citas vajadzības… Evolūcija ;)

    +1
    0
    Atbildēt

    0

mary75 19.03.2011. 23.07

Когда Каддафи (полковник) захватил власть, страна была одна из самых отсталых в Африке,страна кочевников бедуинов.
Сейчас эта страна имеет самый высокий жизненный уровень и продолжительность жизни населения в странах Африки,Восточной Европы,России и некоторых стран Западной Европы!
Бесплатная медицина,в каждом районе бесплатная аптека.Бесплатное начальное и высшее образование!
Дети до 15 лет имеют образование 96%. Более того,по показателю индекса развития человеческого потенциала (ИРЧП) она опережает даже пост-советские страныи занимает 53 место в мире.(Россия только 65-е) — Список стран по индексу развития.

Каждой семье представляют суду беспроцентную
(не кредит!) на строительство дома.
Новобрачным выдаётся безвозвратно 64000 долларов на приобретение квартиры!
При рождении каждого ребёнка выдаётся 7000 долларов и каждый месяц по 30 долларов.
Раз в году на каждого члена семьи выдаётся 1000 долларов!
Продукты питания дешевле, чем в Росс в 1,5-2 раза, дешёвая одежда и предметы первой необходимости, есть сеть магазинов для”нуждающихся”, где цены ниже коммерческих!
Очень суровый контроль за качеством продовольствия и медицинских препаратов!
В стране давно запрещён алкоголь и нет пьянства!
За годы правления диктатора в экономику страны инвестировано более 200 млрд.долларов.

Cik tas ticami, kāds var nokomentēt, kas tur bijis vai zina ko vairāk par šo valsti?

0
0
Atbildēt

1

    Agnese Lûse > mary75 19.03.2011. 23.11

    Ticami ir tad ,ja vēlamo uzdod par esošo.. :)

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

andrisskrastins 19.03.2011. 22.34

Par notiekošo – ir skaidrs, ka Kadafi nepadosies neviena priekšā, kā arī pamiera piedāvājums vakar bija blefs, jo sazin kāpēc šī brīža laikā, kāmēr Rietumi vilcinājās, Kadafi jau bija pie opozīcijas galvenās pilsētas vārtiem. Tāpēc ir skaidrs, kāpēc sekoja nekavējoša reakcija no Francijas un Anglijas.

Es arī neliktu cerības, ka kaut kādā brīdī būs diplomātiskas sarunas. Visticamāk tikai tādā gadījumā, ja ja Kadafi spēkos kāds ģenerālis pārņem varu, nometot briļaino onku, un piedāvā pārrunas. Kadafi pats turēsies līdz pēdējam līķim – un tad bēgs prom.

+6
0
Atbildēt

1

    Elīna Stepanova > andrisskrastins 20.03.2011. 11.07

    Pecisk, Vai apzinies, ka non-fly zona nav vērsta uz Kadafi armijas iznīcināšanu, un faktiski nevienai no pusēm nebūs pārspēks un karadarbība turpināsies? Sarunas var nenotikt, padziļināsies pilsoņu karš. Tikko BBC radio intervijā Dānijas aizsardzības ministrei bija ļoti neskaidrs priekšstats par šīs militārās operācijas gala rezultātu. Ja pareizi atceros, arī Irākā pēc Kuveitas kara kurdu teritorijās bija non-fly zona, bet Sadama režīms saglabājās.

    0
    0
    Atbildēt

    0

andrisskrastins 19.03.2011. 22.32

Kļūda rindkopā:
“Latvijas Ārlietu ministrija paudusi atbalstu Kadafi armijai un uzskata, ka Lībijas valdošajam režīmam jārespektē ANO Drošības Padomes rezolūcija, starptautiskās sabiedrības, tostarp savu kaimiņvalstu, aicinājums nolikt ieročus un jāpilda sava līdera publiski izskanējušais solījums nekavējoties pārtraukt uguni.”

Drošvien domāts “paudusi atbalstu uzbrukumiem Kadafi armijai…”.

+4
0
Atbildēt

2

    zodarznieks > andrisskrastins 19.03.2011. 23.50

    Paldies, tieši tā!

    0
    0
    Atbildēt

    0

    andrisskrastins > andrisskrastins 20.03.2011. 01.23

    Gribēju vēl piebilst, ka ir.lv varētu uzrakstīt par to, ka Ēģiptē notika tāds neliels sīkums kā ļoti plaši apmeklēts referendums par jauno konstitūciju, kas nosaka prezidenta pārvēlēšanas reižu skaitu, ļoti saīsinot prezidentūras laiku, kā arī citas lietas. Manuprāt tieši Ēģiptes šī gada vēlēšanu iznākums un galvenais norise (godīgas, atklātas, bez vardarbības) ļoti noteiks nākotni šajā reģionā.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam