Komercbanku asociācija: norēķinu sistēma ir caurspīdīga

29

Komentāri (29)

shots 19.03.2011. 13.18

Un tagad atbildiet tikai uz 1 jautājumu – cik bankām izmaksā 1 transakcija (000001010101 pārbīdīšana elektronsiskā vidē)? Tad kāpēc gala klientam ir jāmaksā 1000 reizes vairāk nekā šim pakalpojumam ir pašizmaksa????

+1
0
Atbildēt

0

lailabidzane 18.03.2011. 13.19

.
Par visu maksā gala lietotājs. Ir jābūt lieliem kretīniem (atvainojos, ja kāds to uztvers personīgi), lai to nesaprastu.
Pērkot pienu mēs maksājam arī par to, ka maksājam. Gan tad, ja to darām ar karti, gan arī tad, ja to darām ar “skaidru” naudu. Par maksāšanu maksājam abos gadījumos.
Cits jautājums ir par to, cik “atšifrējama” ir šī samaksa. To iespaido gan pārdevēju vēlme/prasme to parādīt vai neparādīt, gan arī mūsu pašu prasme uztvert un analizēt informāciju.
Piemērs. Situācijās, kad norēķinoties veikalā ar karti, papildus samaksa netiek uzrādīta, varam būt pārliecināti, ka tā ir iekalkulēta preču cenā. Un, atkal ir jābūt lielam kretīnam, lai pieņemtu, ka banku savstarpējo norēķinu izmaiņas atspoguļosies preces cenā. Tās “atspoguļošanas” izmaksas varētu būt dārgākas, nekā eventuālie samazinājumi.
Tas, ka par kartes izmantošanu veikalā maksājam tiešā veidā, kā atsevišķu komisijas maksu, parasti uzzinām no bankas atskaitēm. Nezinu, vai likumdošana ļauj prasīt no tirgotāja, lai tas brīdinātu par šādu situāciju jau pirms maksājuma veikšanas.
Kopumā, ja kādam šķiet, ka siers ir par velti, atliek palūkoties apkārt, vai sprosts, kurā viņš ir nonācis, vēl ir vaļā, vai jau ciet…

P.S
Jā, arī to uzlikto sodu galu galā samaksāsim mēs!

+3
0
Atbildēt

1

    Liga > lailabidzane 13.08.2014. 15.14

    Tieši tā: visas izmaksas sedz gala patērētājs, t.b. pircējs. Pat ja banku asociācijas cilvēks apgalvo, ka tā nav. Visi taču zinam par “ar vienu roku dod, ar otru ņem”. Banku gadījumā (un ne tikai) ir identiski: ja neņem te, tad ņem citur.

    0
    0
    Atbildēt

    0

lailabidzane 18.03.2011. 11.44

.
Klasika saka – ko vinnēs uz ogām, to zaudēs ar sēnēm. Šajā gadījumā – ja arī sēnes būs bez vinnesta, to noteikti atgūs ar ogām. Ievācēji muļķos nepaliks. Tikai mežs kļūst tukšāks un tukšāks. Tas ir viens aspekts.
Otrais – šajā stāstā ir filozofiska līdzība ar jaunajiem elektrības tarifiem. Zinu, zinu, ir nedaudz jāpiepūlas, lai šo saprastu.
Tiesa, arī Tverijons savos komentāros nav līdz galam patiess, bet viņa teiktajā ir daudz vairāk veselā saprāta, nekā ļauni jūsmīgajos komentāros briesmīgās bankas apspļaudot.

+3
-2
Atbildēt

0

anita_meistere 18.03.2011. 10.46

bankas ir pelnījusās ar izjust krīzīti..bet šis te konkrētais gadījums ir konkrēti un totāli garām. tādā vienošanās ir pat vajadzīga. pats princips ir absolūti identisks tam, kā tās notiek telekomunikāciju tirgū (starpsavienojumi..arī ar citu valstu operatoriem). neredzu te absolūti neko nosodāmu.

būtu ārkārtīgi tizli, ja veikalos būtu jāuzstāda viarāku banku POS iekartas…jo bet komisijas varētu iepirkties tiki savas bankas POSā utt utt utt.

vēl jo vairāk, cik maksās uzturēt sistēmu, kas uzskaitīs katru tranzakciju nu katras bankas, un katru banku. pilnīgs murgs…!!! tas nav vajadzīgis ne klientiem, ne bankām , ne tirgotājiem!!!

+7
-2
Atbildēt

5

    Una Grinberga > anita_meistere 18.03.2011. 10.59

    Tur jau tā lieta, ka bankas iekasēja vairāk nevis mazāk! Visas bankas vienojās, ka redz’ starpbanku noreķinu izcenojums būs tāds un tāds nevis mēģināt konkurēt savā starpā par to, kurš spēj piedāvāt izdevīgāk!

    +5
    0
    Atbildēt

    0

    anita_meistere > anita_meistere 18.03.2011. 11.36

    ko no Tevis, kā no pircēja veikalā (par peimēru), iekasē bankas? minēšu..fiksētu kartes izmantošanas maksu gadā (kā tas ir visur citur pasaulē). tas arī viss.

    viņās konkurē savā starpā..un vēl kā. gan ar to, kurai vairāk tirgotāju (posu), kurai vairāk ATM…kurai funkcionalāk i-banka, labāks uptime utt utt.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > anita_meistere 18.03.2011. 11.50

    1. Ja tas tā ir, tad tas ir diezgan būtisks PTAC jautājums, jo tā tam nevajadzētu būt! Cilvēks, kurš ikdienā norēķinās ar karti ir izdevīgākā pozīcijā par cilvēku, kurš 1-2 reizes mēnesī izņem naudu no bankomāta un noreķinās skaidrā.

    2. Pat ja tā ir, tas nepaskaidro, kādēļ tagad krīzes laikā izmaksas un cenas par POSu izmantošanu nav samazinājušās. Izmaksu bāze (iekārtas, IT pakalpojumi) ir samazinājusies, bet pēc KP novērojuma cenas nav! Ja jau bankas tik ļoti konkurētu, tad, cik nu kura varētu, mēģinātu samazināt savas cenas!

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    anita_meistere > anita_meistere 18.03.2011. 13.10

    1. Tu nopērc no Bankas preci…maksājumu karti. cik bieži Tu to izmanto, tikai Tavā ziņā.
    Tas kā etalons uz m;enesi. nevienam neiteresē, cik bieži Tu brauc. ir tikai maksimālais braucieu skaits (ja nemaldos).
    tāpat arī kartēm..ir maksimālai diena piķa izņemšanas limits ATM. savādāk, esi brīvs savā darbībās.

    2. kuras iekārtas un zmaksas ir samazinājušās? serveru, ārzemju softwara piegādātāju un supporta? nekas nav samazinājies. Tu pats pieminēji, ka tranzakciju skaits nav samazinājies..tas arī nosaka galīgās izmaksas!
    konkurence ir…un vislabāk tā izpaužas pakalpojumu pieejamībā. Kaut kādi, par piemēru, SEB klienti var daudz lielakā atm skaitā paņemt (un arī ielikt) naudiņu bez komisijas. Vai piemēram Nordea bankomātos var nopirkt Positivus biļetes un dažadas priekšapmaksas karte utt utt. ir dažadas kartes…citām ir visādi overdrafti, papildus konti utt. tie ir tie bonusi, ar ko var konkurēt. konkurences instrumentu ir ļoti daudz, un LV tie tiek pielietoti pilnā apmerā.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    lailabidzane > anita_meistere 18.03.2011. 14.14

    .
    Reizēm nav par ļaunu pašam saprast lietas, kuras mēģinām skaidrot publikai…

    +1
    0
    Atbildēt

    0

pavasarim vārti vaļā 18.03.2011. 10.36

Starp citu Lielbritanijaa Barclays banka neliek maksat ne par norekinasanos, ne par par parskaitijumu veiksanu uz citu banku vai uz citu kontu. Ka ari nav komisijas par naudas iznemsanu no lielakas dalas bankomatu Londonaa.

Latvija lielakas bankas atvelk % par visam sim darbibam ja nemaldos.

+2
0
Atbildēt

3

    tu runā par komisiju pret ko? pret klientu..? tas par pirkumiem neatvelk, par piķa izņemšanu savos + draudzīgo banku bankomātos neatvelk. protams, ir dažādas kredītkartes, scpecgadījumi..bet tas drīzāk ir izņēmums kā norma. ir komisijas par daŗijumiem internetbankās, kā aŗi komisijas par papildus darījumi citu banku atm (piemēram palūrēt bilanci).

    UK ir ļoti slikts piemērs bankomātu salīdzināšanai, jo tur ir viens milzīgs trešas puses bankomātu tīkls, kurš tieši bankām nepieder (link, 36k bankomātu vienā valstī).

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Toties kartes gada maksa atsver visus šajā laikā radītos zaudējumus :-)

    0
    0
    Atbildēt

    0

    pati karte fiziski maksā diezgan daudz. ir cilvēki kas to personalizē, ir visa/mc kuri visus tos standartu uztur un attīsta, un paņem savu daļiņu utt utt. tie 10 ls ir pilnīgi atdekvāta summa.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Kinskis 18.03.2011. 10.25

tā ir matu skaldīšana, lai nolaistu mazu tvaiku. interesantāk būtu redzēt sankcijas par kredītu izsniegšanu, kuru rezultātā tika sabūvēta virtuāla ekonomika, cilvēki ir masveidā emigrējuši no LV un palikuši galvenokārt nabagi un pensionāri. tas vairs nebūtu 5.5mio.

+1
-3
Atbildēt

0

daina_tabuna 18.03.2011. 09.53

Tas nozīmē to, ka bankas sāks ņemt maksu par norēķināšanos ar kartēm no karšu lietotājiem kā tas ir ārzemēs. Šis solis bija loģisks, lai attīstītu norēķināšanos ar kartēm vispār. Valstij vajadzētu apzināties, ka tas padarīja caurskatāmāku naudas plūsumu un mazināja ēnu ekonomiku. Ja tagad liks pašiem maksāt par transakciju ar karti, tad cilvēki atkal pāries pie skaidras naudas lietošanas un ēnu ekonomikai to vien vajag…

Koks ar diviem galiem.

+5
-2
Atbildēt

4

    Una Grinberga > daina_tabuna 18.03.2011. 10.56

    Kur Tev ārzemēs prasa komisiju par norēķināšanos? Visur tirgotāji paši maksā. Vienīgais, kas citur ir – minimālā summa. Dažreiz pabrīnos, ka cilvēks par pirkumu līdz latam maksā ar karti, jo tirgotājam par to ir jāatdot līdz pat 40 sant par katru transakciju.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    daina_tabuna > daina_tabuna 18.03.2011. 12.40

    @Nasing spešal!
    Pasaulē lielākoties par maksāšanu ar karti maksā pats kartes īpašnieks. Arī ar Latvijas banku kartēm ne ar visām, ne vienmēr un ne visur tiec cauri bez maksas- atkarīgs, kā bankā “saliek setingus”. Es par norēķināšanos ārzemēs ar kartēm savā mūžā esmo nopiķojis ne vienu vien desmitu latu. Vācieši reti kad ārzemēs izmanto kartes, jo viņu bankas lielākoties arī liek maksāt pašiem. Izņēmumi ir biezais gals ar Gold un Platinum kartēm. Tāpat arī angļi neraujas izmantot kartes ārpus karalistes.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > daina_tabuna 18.03.2011. 12.49

    @Dolārs
    Pēdējo reizi esot Londonā šopingā, nesamaksāju ne santīma par norēķiniem ar vienkāršāko Latvijas kredītkarti, tāpat arī Francijā, Nīderlandē u.c. ES un Āzijas valstīs. Par skaidras naudas izņemšanu – jā, nu tas saprotami!

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    anita_meistere > daina_tabuna 18.03.2011. 13.13

    nejauciet kredītkartes ar debitkartēm (lielāka daļa LV)! tur pavisam citu rūļi un iespējas. arī komisijas dažadiem karšu produktiem ir dažādas. taka te “mērīties” ar kartēm, nepasakot, kas par tipu, nav korekti.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

disassociative 18.03.2011. 09.50

Nākamie rindā varētu būt degvielas tirgotāji. Būtu baigi svētīgi.

+4
0
Atbildēt

2

    Kinskis > disassociative 18.03.2011. 11.21

    Lielajiem DUS tīkliem uzliks sodu “par aizdomīgi lielu tualetes izmantošanas maksu, dārgiem hotdogiem” vai tml. Pēc būtības tas sanāks tas pats kā konkrētajā gadījumā – sodīt par salīdzinoši sīkiem kaitējumiem no “blakus biznesa”, nepievēršot uzmanību pamatdarbībai.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    lebronj2356 > disassociative 18.03.2011. 12.42

    Tas ir ļoti labi, ka ir sākuši ķerties klāt banku slēptajiem maksājumiem ! Sods iespaidīgs, bet ir jau par ko, jo tā izskatās, ka bankas koordinējušas arī naudas izņemšanas maksas, ne tikai karšu apkalpošanas ! Būtībā tā ir naudas slaukšana ne par ko, ņemot vērā cik cilvēki samaksā jau tāpat par banku pakalpojumiem ! Man personīgi tas ir diezgan vienalga, jo lietoju pamatā skaidru naudu nevis karti, taču tie, kas ar kartēm maksā varētu būt vīlušies, jo daudzās nomaļās vietās nevar iepirkties ar karti zem 1-2ls un, ņemot vērā šādas maksas, tas ir loģiski !

    Ar nepacietību gaidu, kad ņems pie dziesmas to degvielas tirgoņu trio – statoilu, nesti un lukoilu par sadziedāšanos cipariņus skrūvējot !

    +2
    0
    Atbildēt

    0

valtina 18.03.2011. 09.47

Sīkums salīdzinot ar neatklāto un nesodīto degvielas karteli!

+5
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam