Pērk bezmaksas programmu ar neskaidru pievienoto vērtību

17

Komentāri (17)

Kristiâna Âbele 16.07.2010. 14.10

Tā arī nesapratu – kur ir problēma? Kāpēc raksta autors raksta “samaksāja par bezmaksas programmatūras licencēm”? Kas tās par muļķībām? Maksāja par pakalpojumiem un nekā dīvaina tur nav. Summas arī nav nekādas lielās – būtu pajautājis nozarei, būtu uzzinājis, kur par Moodle attīstīšanu un pielāgošanu ir tiešām nopietnas summas iztērētas. Un, vairāk vai mazāk, par lietu. Tas viss tā kā velk uz klasisku melnā PR raksteli. Ar vienas lielas kompānijas visai rupjo sava Moodle-veidīgā risinājuma iesmērēšanas mēģinājumu jau saskaņotā LU projektā vēl dažas nedēļas atpakaļ, kādam tiešām varētu likties, ka tās lietas ir saistītas …

Kas patiesībā sarūgtina visvairāk ir tas, ka IR ir nopublicējis šo savārstījumu un bez norādes uz autoru. Man kaut kā bija radies iespaids, ka IR ir citādāks. Redakcijas nolaidība karstā laikā, vai “cik maksā iedabūt rakstu IR”?

+11
0
Atbildēt

1

LAURIS 16.07.2010. 12.04

Viss ir pareizi.
ja softs nav no šitā džeka http://www.youtube.com/watch?v=e8M6S8EKbnU

tad tas nekam neder

+3
0
Atbildēt

1

    nikolajs0305 > LAURIS 17.07.2010. 08.30

    kaut kas pilnigi neticams!!! vai tiešām this is possible? amazing and crazy!

    0
    0
    Atbildēt

    0

andrisskrastins 16.07.2010. 12.03

Ir diezgan skaidrs, ka tas ir Microsoft PR apmaksāts raksts, kā daudzi tiek ģenerēti Dienas Biznesā un citur. Jāsāk laikam kolekcionēt.

0
0
Atbildēt

0

andrisskrastins 16.07.2010. 11.58

Vai tik brēku nav sacēluši Microsoft puiši un meitas, kas tagad ļoti ļoti grib savu mācību sistēmas produktu iebāzst itin visur? A visur Moodle priekšā! Uhhh kāds man prieks, ka kāds ir aplauzies.

Informācijai – sistēma ir jāpielāgo, pat maksas sistēma. Un izmaksas augstskolās tam ir pamatīgas. Vai nu maksā saviem cilvēkiem – kā RTU, kur ir speciāls departaments, vai arī pašu spēkiem – bet izmaksas ir. Toties pamatizmaksas programmatūrā nav, nav nekādu stulbu ierobežojumu un kontroles, nav nekādu piespiedu atjaunināšanu. Moodle ir ļoti laba sistēma no konfigurācijas aspekta.

Par materiālu aizsargāšanu – jā, tur programmatūra nav vainīga. Šādus lēmumus pieņem attiecīgie cilvēki, kas atbildīgi par augstskolu mācību materiāliem. Es ne tikai viņus turētu publiski, bet to censtos darīt vienā vietā – lai saskaņotu mācību programmas.

+11
0
Atbildēt

3

    Skandāls nav maksa par bezmaksas programmatūras pielāgošanu. Drīzāk jāuztraucas par turēšanos pie Microsoft kad iespējams ietaupīt miljonus plaši pielietojot līdzvērtīgu Open source programmatūru. Apsveicama ir Ogres iniciatīva, bet citur Latvijā vēl arvien šo jautājumu “pēta”: http://www.osor.eu/news/news-by-country/latvia. Bez tam man ir aizdomas, ka Latvijā liela daļa Microsoft programmu ir zagtas. Varbūt pat iestādēs? Viens piemērs: man vienīgais iebildums pret Word atvietotāju OpenOffice.org bija pietiekamas latviešu valodas pareizrakstības vārdnīcas trūkums. Tagad tas novērsts.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Pāris piemēri citur:
    http://www.osor.eu/news/sv-losing-vendor-dependence-helps-swedish-police-save-20-million

    The Swedish National Police Board (SNPB) estimates to save about 20 million euro in the next five years by switching to open source application servers, open source database servers and standard computer server hardware, according to a case study published by the Open Source Observatory and Repository.
    [..]
    Earlier this year, OSOR published a report on the Gendarmerie Nationale, France’s national police force, which is moving to a complete open source IT environment, including the desktop. The Gendarmerie says this move helped save millions of euro and allowed it to reduce its IT budget by 70 percent. In the Netherlands, the Dutch police forces are currently testing the use of thin clients running Debian to access proprietary desktop applications.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Par Moodle Anglijā:

    The Open University UK: creating a win-win situation by sharing code and content
    http://www.osor.eu/studies/the-open-university-uk-creating-a-win-win-situation-by-sharing-code-and-content

    Kautko tādu nevar izveidot bez maksas.

    0
    0
    Atbildēt

    0

aivarstraidass 16.07.2010. 11.45

>>> Projekta īstenotājs Andrejs Dembovskis “Telegraf” norādījis, ka maksāts tiks ne tikai par programmatūru, bet arī tās apkalpošanu un darbinieku apmācību.
=====
Maksāt varētu nevis par programmatūru, bet par konkrētam klientam domātiem pielāgojumiem. Un izmaksas izskatās nenormāli lielas – 50 tūkstoši par Moodle ieviešanu vienā salīdzinoši nelielā augstskolā (LMA). Ja nav ļoti daudz jāpielāgo, bet tikai jāmigrē dati un jāapmāca – viens cilvēks var izdarīt pusgada laikā.

Piekrītu Kvistafam – “Moodle” iespējas daudzas Latvijas augstskolas izmanto augstākā mērā dīvaini – tikai studentiem dodot piekļuvi mācību kursu saturam; viss ir labi noslēpts un ar parolēm aizsargāts. Savukārt MIT un jebkura cita liela ASV augstskola savu kursu materiālu ievērojamu daļu ievieto publiskajā tīmeklī. Latvijas pasniedzēji bieži nesaņem adekvātu atalgojumu par mācību materiālu rakstīšanu. Pasniedzējiem nav arī mācību asistentu, kuri taisītu lekciju bildītes, praktisko darbu aprakstus, utml. Tādēļ labi mācību materiāli ir retums – bet augtskolas nezkāpēc cenšas tos pašus ievietot slēgtās sistēmās.

+2
0
Atbildēt

0

madararaa 16.07.2010. 11.23

Te nu gan ir gadījums, kad sāk celt brēku tur, kur nekas īpašs nav. Atvērtā koda programmatūras ieviešana nav tāds maģisks process, ka ļaudis par pliku velti tiek pie kaut kā superīga. IT speciālisti gan var lejuplādēt instalācijas failus bez maksas, bet nopietnam projektam ir vajadzīgs kāds speciālists, kas to programmatūru arī instalē uz X datoriem, uzstāda parametrus, importē datus un apmāca lietotājus, un šis speciālists arī vēlas ēst, vai segt savus biroja izdevumus. Par to, cik minētie tēriņi ir pamatoti, ir iespējams spriest, tikai iepazīstoties ar veikto darbu tāmi. Patreiz sanākusi vienkārši nekompetenta kladzināšana.

+10
-1
Atbildēt

0

Jānis 16.07.2010. 10.56

“open source ware” vienīgās izmaksas ir ieguldītais darbs materiālu izveidē, rediģēšana un aizņemtajā vietā uz servera. Massachusetts Institute of Technology http://ocw.mit.edu/courses/ u.c. izglītības iestādes piedāvā savus materiālus pavisam vienkāršotā veidā, kas plaši pieejami bez liekas autentifikācijas.

+3
0
Atbildēt

0

Janis 16.07.2010. 10.45

Iztērēti daži tūkstoši, no malas izskatās, ka cena ir adekvāta, ja tiešām iekļauti uzskaitītie pakalpojumi.
Tikmēr citur notiek miljonu “iesūkšana”.
Manuprāt ne pārāk lietderīgs raksts, izņemot iespēju parādīt, ka Telegraf piekasās pie sīkumiem.

Vai viņiem ir arī raksts par K&K finansējumu SC/PCTVL un Parex naudas izcelsmi?

+6
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam