Nokavēts?

13

Komentāri (13)

Uldis.M42 29.04.2024. 19.01

Miera laika apstākļos visvairāk klimata izmaiņas veicina metāns, kas veidojas pasaules okeānā no nomirušiem augiem un zivīm un tas izraisa nesalīdzināmi lielāku siltumnīcas efektu nekā oglekļa dioksīds, tāpēc tā vietā, lai parazīti iedzīvotos uz grantiem miljardu apmēros, nauda būtu tērējama, lai attīstītu metāna un sērūdeņraža hidrāta ieguvi un gāze nenonāktu atmosfērā. Daudzi noteikti bija ievērojuši, kad zem ledus savācas gāze un, kad izurbj ledu, to var aizdedzināt un ir dzirdējuši, kā deg Melnā jūra. Kad uz planētas bija vairāk oglekļa dioksīda, nekā tas ir šodien, gan Sahārā gan Grenlandē auga koki un uz visas planētas klimats bija mērens bez liela sala polos un karstuma uz ekvatora.
Milzīgas klimata izmaiņas atnesa WWII, kurā par fizisko un morālo kropļu: Staļina un Rūzvelta un pēc cilvēku asinīm izslāpušo absolūtā ļaunuma nesēju upuriem kļuva desmitiem miljonu skaistu, talantīgu un labsirdīgu eiropiešu. Ja nākamais Nobela Miera prēmija laureāts Vilsons nebūtu ierāvis ASV WWI, tas būtu taisnīgi beidzies un WWII vispār nebūtu bijis iespējams un nebūtu izjaukta ierastā pasaules kārtība, 1/4 planētas iedzīvotāju nebūtu novesti pie bada un vājprātīgu sadistu diktāta, visdrausmīgākās ciešanas nebūtu piedzīvojuši Austrumeiropas, Ķīnas, Vjetnamas, Korejas, Laosas, Kambodžas un Mongolijas iedzīvotāji. Pēc tam, kad nākamais Nobela prēmijas laureāts, pagaidām vēl nenosprāgušais Karters, 1979. atbalstīja kremli asiņainos valsts apvērsumos Irākā un Irānā, tur sākās līdz tam neiedomājamais karš. Arī 1,5 miljonu Afganistānas civiliedzīvotāju asinis ir uz Kartera rokām, to pašu var teikt arī par Sīrijas iedzīvotāju ciešanām un terora aktiem pret Izraēlu.
Ja Klintons no Baltā nama Orālā kabineta nebūtu ar viltu piespiedis Ukrainu atdod savus kodolieročus un sazāģēt reķetes, bet Nobela Miera prēmija laureāts, melnādainis Obama noslēdzis ar Putinu “Restart”, kas anulēja visus tā iepriekšējos noziegumus un iedeva Carte Blanche jauniem, kā karam Ukrainā un Sīrijā, šodien temperatūra varētu būt zemāka. Ja ASV ģem-parķija nesabotētu ieroču piegādes Ukrainai, karš varēja beigties 2022. un tas būtu bijis pēdējais krieviem šai civilizācijā.

0
0
Atbildēt

2

  Uldis.M42 > Uldis.M42 30.04.2024. 06.53

  Atgriežoties pie kara. Lai īsteno planētas paverdzināšanus plānus, PSRS neaptveramos apmēros bija vajadzīgs piroksilīns jeb celulozes trinitrāts, kura ražošanai bija vajadzīga celuloze. Lai to izaudzētu pietiekamos apmēros, tika tērēts viss Sirdarjas un Amudarjas ūdens un rezultātā Arāla jūra ir pārvērsta tuksnesī.
  Mūsdienās krievijā milzīgos apmēros notiek meža ugusgrēki un tiek piesārņota tundra un taiga ar naftu kura militārā komplesa vajadzībām pumpē barbariskos apstākļos un smago metālu sāļiem. Tas, kurš apgalvos, ka tur nebūtu bez ierunām jāievieš ārējā pārvalde, kamēr krievu paverdzinātās tautas nebūs atguvušas pilnīgu suverenitāri par savām teritorijām, vai murgo par brīnišķo nākotnes krieviju bez Putina, ir visas civilizācijas ienaidnieks.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Uldis.M42 04.05.2024. 03.22

  Jūs rakstījāt –‘’Tas, kurš apgalvos, ka tur (Krievijā) nebūtu bez ierunām jāievieš ārējā pārvalde, kamēr krievu paverdzinātās tautas nebūs atguvušas pilnīgu suverenitāri par savām teritorijām, vai murgo par brīnišķo nākotnes krieviju bez Putina, ir visas civilizācijas ienaidnieks.’’- … … … Tad pēc Jūsu teiktā var pieņemt, ka arī Jūsu kritizētais Baidens –‘’..ir visas civilizācijas ienaidnieks.’’- , jo, varēja mēģināt, bet nepacentās (nepalīdzēja) ieviest Krievijas -‘’ ārējo pārvaldi’’- …
  … Drīz būs Tramps, kurš arī par nekādu Krievijas -‘’ ārējo pārvaldi’’- PAT NEIZTEIKSIES (Tramps Jums sanāks tāds pats –‘’..visas civilizācijas ienaidnieks.’’- ) . .. … … Bez kodolkara tādu Krievijas ĀRĒJO pārvaldi NEVAR IEVIEST (tāds ir ekspertu vairākuma viedoklis). … … .. Šobrīd jāpalīdz Ukrainai paglābties no Krievijas ārējās pārvaldes, nevis jāfantazē (varbūt Jums arī šķiet, ka Krievija ir ‘’papīra tīģeris’’, kā 2022.gadā teica J.Sārts). … … . …
  Jūs rakstījāt –‘’Ja ASV ģem-parķija nesabotētu ieroču piegādes Ukrainai, karš varēja beigties 2022. un tas būtu bijis pēdējais krieviem šai civilizācijā.’’- … … Šis karš varbūt arī beigtos, bet labākajā gadījumā 1991.gada robežās, bez Krievijas pilnīgas sakāves !!!. … … Trampa laikā nebūs arī 1991.gada robežu (vai tad Tramps neteica, ka Krievijai ‘’pienākas’’ Krima utt.?) ! …

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Finegans > Uldis.M42 02.05.2024. 20.49

  Tovarišči, ja Vladimirs Iličs partejas XXY sjezdā nebūtu nolasījis visus trīs runas eksemplāru, mēs jau sen dzīvotu komunismā…jā un vēlreiz- ja!
  Tas ir “Tauriņa spārna efekts”!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Finegans 03.05.2024. 10.07

  Vai tad varu sagrābušie JV/Progresīvo boļševiki nedzīvo komunismā, ja Kariņš atļaujas lidot ar specreisiem, lai apmeklētu elitārus Eiropas gej-klubus, bet parķijci nēsāt ar dārgakmeņiem izrotātus stringus?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 27.04.2024. 23.37

Es šodien piedalījos talkā. Pēc talkas bija kopīga fotogrāfēšanās. Fotogrāfs saka, lai visi saiet kopā ciešāk, lai iznāk skaista bilde vecumdienām.
Un kāds jauns puisis , kurš man stāvēja blakus – skaļi saka – no mums neviens vecumdienas nesagaidīs. Es tikpat skaļi pateicu, ka nevajag muldēt, lai nebaidās un nāk man tuvāk.

Viss bija jauki, puisim atvainojos par rupjību un bija labi padarīta darba sajūta, bet kā saka krievi – rūgtumiņš ir palicis …

0
0
Atbildēt

0

Valdis Vītoliņš 25.04.2024. 23.27

Iesprūduši esam tāpēc, ka mērķis uz klimata neitralitāti ir aizstāts ar izkliedētu un nepastāvīgu enerģijas avotu, kas praktiski nesamazina CO₂ izmešus, lobēšanu: https://odo.lv/Blog/210713?language=lv

+2
0
Atbildēt

2

  Valdis Vītoliņš > Valdis Vītoliņš 25.04.2024. 23.36

  Izkliedēti un nepastāvīgi enerģijas avoti praktiski ir tikai “zaļš” piesegs fosilajam kurināmajam: https://ir.lv/2023/10/17/par-atjaunigiem-energijas-avotiem-kodolenergiju-un-fosilo-kurinamo/

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Finegans > Valdis Vītoliņš 26.04.2024. 10.17

  Nākotnes ainiņas, ja tā turpināsim:
  Cīņa par energoresursiem kļūs arvien asiņaināka. Fosīlais, koksne, aktinoīdi…
  Lietus periodi( citur sausuma periodi) ilgs nevis nedēļas, bet tūkstošiem gadu…
  Vides piesārņojums kļūs kaitinošs…
  Tā ka – izbaudiet mirkli! :)

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Uldis.M42 25.04.2024. 19.42

Nekas nav nokavēts, vēl ir milzu iespējas uz globālās sasilšanas rēķina izvazāt triljonus, norīt tonnām kaviāra, bezdelīgu lizdas, lobsterus, foie gras, marmora lielopgaļas un citas delikateses un izlakt desmitiem tūkstošu dekalilitru visdārgāko vīnu, šampanieša un konjaka, kamēr Tramps vēl nav Baltā namā.
Ja IR lasītājs būs palaidis garām, atgādināšu, ka uz Glazgovas 2021. gada klimata konferenci salidoja parazīti desmitos lidmašīnu, bet pretīgo korumpēto prātiņu izkūkojušo večuku, pedofīlu putinososu Baidenu pavadīja eskorts ar 80 speciāli šim pasākumam no ASV atvestām milzīgām automašīnām. Lieki piebilst, ka speciālais Baidena pārstāvis klimata jautājumos Džons Kerijs un viņa šefs uz Skotiju lidoja katrs savā personālā lidmašīnā.

0
-2
Atbildēt

0

Finegans 25.04.2024. 18.39

Pirmais, kas būtu jāsamazina līdz minimumam- tie ir aviopārlidojumi. Ekoloģiskā pēda tiem ir graujoša. Ne tikai CO2.
Ja runā par transportu- nākotne pieder auzu motoram.
Klimata pārmaiņas ir acīm redzamas. Visvairāk šeit pie mums krīt acīs nokrišņu pieaugums. Pieļauju, ka kaut kur citur palielinās sausums.
Grib vai negrib, lai nesačakarētu klimatu galīgi, ir jāmaina dzīves veids. Bet tas ir ļoti grūti. Parasti tas cilvēcei izdodas tikai post factum.

+3
-1
Atbildēt

0

Finegans 25.04.2024. 18.21

Laikam novecojuši dati?
Zinātnieki taču bija pierādījuši, ka elektroauto salīdzinot ar iekšdedzes nav neko daudz mazāka CO2 pēda, dēļ energoietilpīgās akumulatoru ražošanas. Sevišķi, ja iekšdedzes dzinēju darbināšanai izmanto atjaunojamo degvielu.
Zūd ticamības moments.

+2
0
Atbildēt

1

  Uldis.M42 > Finegans 25.04.2024. 19.52

  Laikam jau tie būs bijuši fašistisko petrokrātiju algotie “zinātnieki”, līdzīgi tiem, kuri apgalvo, ka Trešais reihs bija agresors WWII.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam