Ir aplam saskatīt ESG uzdevumos apgrūtinājumu, nevis biznesa iespējas

1

Komentāri (1)

Uldis.M42 23.03.2024. 10.10

“netrūka zelta un cēlmetālu”
—————–
Vēl pirms 50 gadiem un līdz pat šai dienai es naivi domāju, ka zelts, līdzīgi sudrabam, pallādijam, platīnai, irīdijam un rodijam, arī ir cēlmetāls.
1. Tie, kas Dānijā no atmosfēras pumpē CO2 un ved to uz Islandi, laikam neko nebūs dzirdējuši par savienoto trauku principu, jo pilnīgi iespējams, ka tas CO2 ir atpūsts no Islandes, pavisam cita lieta, ja CO2 nāk no TECiem.
2. Loģiski, ka pumpēt no atmosfēras CO2 būs nesalīdzināmi lētāk Islandē, kur ir praktiski lētākie energoresursi pasaulē.
3. Ja ir pietiekošā daudzumā ūdens, kā Islandē droši vien netrūkst, tad ar tās lētiem termāliem energoresursiem no CO2 un H2O var sintezēt šķidro kurināmo, tāpēc, laikam jau prātīgāk no magmas slāņa pumpēt enerģiju, nekā dzīt pazemē CO2, kur milzīgā karstumā tas sadalīsies.
4. Laikam jau izgāztuvju lielākā vērtība būs energoresursi: celuloze, kas palikusi pēc tam, kad anaerobās baktērijas visu tur deponēto cukuru, cieti, taukus un olbaltumvielas, proti biomasu, būs pārvērtušas metānā un CO2 un plastmasas.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam