Par maz ambīciju

3

Komentāri (3)

J.Biotops 11.02.2024. 09.44

Lasu un domāju:
1. Prioritāro nozaru sarakstā ir arī būvniecība, tirdzniecība un skaistumkopšana…
2. …Ministrs Arvils Ašeradens (JV) to sauc par neauglīgu diskusiju, jo ēnu ekonomikas apjoms ir grūti izmērāms, svarīgākais esot reāli samazināt aplokšņu algas.
Man laikam jānotic, ka Latvijas budžetu posta frizieres un manikīres, nu vēl kāds negodīgs pagastvecis, kurš nelikumīgi izmaksājis trešā vietnieka vecākajam palīgam prēmiju.
“Nodokļu plaisa” būvniecība ir lielāka, bet neaizmirsīsim, no nāk lielākie pasūtījumi. Un galvenais – kā tos dabū un sadala. Ā, to taču atbilstoši iepirkuma likumiem (kaķi, lūdzu smejies klusāk)
Bezskaidras naudas aprite ir ute salīdzinājum ar shēmām, kā pārvērst publisko (pašu budžetu un visādu ES fondu) naudu personīgā, pavisam tīrā, tikai atbilstoši nopelniem sadalāmā naudiņā.
Protams, patieso labuma guvēju saraksts daļēji mainās, kā viss uz mūsu grēcīgās pasaules, bet īpatnēji, ka procesu menedžeri bieži saglabā, reizēm pēc pārtraukuma atjauno savas pozīcijas. Vēl raksturīgi, ka politiskie jumti, partiju dižvīri un lielmātes, ne vienmēr saprot, kas zemākos stāvos darās, ko piesedz un ko paši sastrādā. Bet tā jau cita tēma – augstos amatos tikušo politiķu kompetence.
Man, vecam muļķim, bija vajadzīgs ilgs laiks, lai pamanītu, kā tik svētā JV pārvērtusies par neaizmirstamo Tautas partiju. Un ērti iekārtojusies starp konkurējošām brigād… atvainojiet – starp līdzīgiem politiskiem spēkiem.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 10.02.2024. 08.36

Turpinu lasīt dripes Kultūrtelpu – loti pozitīva un skaista grāmata, bet …. ir taču desmitiem, varbūt pat simtiem gadījumu, kad ir tik perfekti izstrādāti koruptīvi būvniecības projekti, kad nav iespējams pat celt prasību tiesā.
Es nezinu konkrēti, lai par to raksti droši un pārliecinoši, bet piemēram, kulturas nams Kuldīgā. Būvnieks iekasēja miljonus un pazuda. Un medijos ik pa laikam var lasīt par līdzīgām situācijām. Cik katrā gadījumā ir korumpantu un pašvaldību sadarbība man nav ne jausmas, bet …. nu jā ….

Vai par skolu – par mūsu un konkrēti jvienotības nespēju veikt izglītības reformu.
Bija labs kultūršoka raidījums, kāds tukšums paliek iznicinātajos laukos

un te kāda skolotaja viedoklis – skumjš un bezcerīgs, bet nevaru viņam nepiekrist – ko darīt?

https://nra.lv/viedokli/toms-gulbis-rigas-hanzas-vidusskolas-vestures-skolotajs-vssb-valdes-loceklis/442534-vai-skolas-macis-vesturi.htm

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 10.02.2024. 08.30

Noklausījos interviju ar jauno VID priekšnieci. Un – domāju, ka nekas nemainīsies, jo viens nav karotājs. Ja siliņa un jaunā vienotiba paziņoja, ka korupcija nav apkarojama, tad tā arī būs – korupcija nevis samazināsies, bet kā saka -savā visatļautībā ies dziļumā un plašumā.
Atkārtoju 101.reizi – korupcija ir lielāks ienaidnieks kā kremlis un putins. Korupcija mūs apzog ne tikai materiāli, bet arī morāli un garīgi.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam