Lineāls krūšu kabatiņā

13

Komentāri (13)

Sskaisle 27.01.2024. 07.18

Vakar biju autoostā. Pa skaļruni ziņo – atcelts tāds un tāds reiss, atcelts tāds reiss….
vilcieni nekursē, vai uzsāk kursēt un apstājas…..linkaitis sevi slavē acis nemikšķinot, briškens kā izrādās railbaltica amatos nopelnījis vairāk kā būvuzņēmējs biznesā un atradis vainīgo – sekretāri….

Skolas , izglītību, zinātni likvidējam, cilvēkus arī likvidējam …..

Nu kā lai šādā situācijā es neuzdodu jautājumu – uz kurieni ejam? Kā vārdā mūs iznīcina un kurām tautām no mums latviešiem atbrīvo mūsu zemi?

Par ko balsot eiroparlamenta vēlēšanās? Par kuru kretīnisko bezatbildīgo partiju?

Un māksla- teātris, kino, literatūra, dzeja nesniedz mums ne atbildes, ne mierinājumu kā tas ir bijis citos grūtos laikos. Vai tās jau ir tās mūsu beigas? Vai arī es tik uzkuļu negatīvās emocijas ?

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 27.01.2024. 07.08

Bet arī tas nav viss. Korupcija un kolaborācija ar varnešiem nu jau paaudžu garumā – sākot ar ulmaņa diktatūras laiku un beidzot ar brežņevu un šodienas daudzpartiju varnešiem- mūsu radošās inteliģences sirdsapziņu ir apēdusi – tādas vairs virnkārši nav.
Lūk, noklausījos A.Liniņa raidījumus- Šīs dienas acīm par Rakstniekiem padokupācijas laikā. Smaga, neviennozīmīga tēma. Domāju- sāksies kāda diskusija, kāds aizstāves, kāds tiesās kolaborantus…..bet nē …klusums….ikstena, kura savulaik bija LLC skandālā par naudas pazušanu – 700 000 ls vai eiro, tad saņēma tādu kā nevienam finansu atbalstu Londonas grāmattirgū, jā tā stāsta par depresiju,māca kā to pārvarēt. Jundze – kurš jau nodemonstrēja kretīnismu, paziņotjot , ka jebkādas runas par rakstnieku kolaborāciju būs raganu medības un to viņš nepieļaušot….jā Jundze vārdu sakot pats saldi apcer savu paša ģenialitāti uzrakstot par Veidenbaumu, Langa nu gatava kļūt par politiķu un jāslīpē demagoģijas prasmes, Repši uztrauc musulmaņu izvarotāju nesodāmība Londonā…

Vārdu sakot – mūsu radošā inteliģence ir tālu prom savās sīkās mazās kaislībiņas par pašiem…
Nu Hrrmanis Alvis aktīvi izsakās par aktualitātēm. Sadarbības arčeku vainu no radošās inteliģences atbildības pārceļot uz nabagu pleciem. Tie kā smej – platāki, var panest visu….

Nu skumji- jāatzīst čekistu gudrība, vēriens, tālredzība – mūsu kolektīvie prāti,
sirdsapziņas, dvēseles ir amputēti.

Vakar Kultūršoku skatījāties? Ievedam asiņainās krievu preces- uz tām ir arī ukraiņu dzejnieku, rakstnieku, aktieru un režisoru asinis.

Brt ar to nepietiek- jātaisa vēl filmas, jāaicina mākslinieki,lai atbalstītu krievu okupantus un pazemotu viņu upurus

Nav bezcerīgi? Nu ir, nu ļoti ir

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 27.01.2024. 06.53

Ļoti smagas pārdomas. Pat bezcerīgas.
Es cenšos, Debess mana lieciniece, es cenšos būt optimiste, bet man vienkārši nesanāk.
Kā NT pie varas nonācis šķēles cilvēks, kurš tiesājas ar valsti par miljonīgiem parādiem? Kā? Zemiskie kretīniskie kuļturščiki!!!!
Kāpēc NACIONĀLAJAM teātrim jātērē gandrīz gada budžets no Krievijas aizbēguša režirsora izrādei? !!! Kur mūsu pašu jaunrade? Lai Daile taisa šovus, lai savāc šovu mīlētājpubliku….

Esat ievērojuši , ka virs NT ēkas ir krievijas cara ērglis? Tas katru reizi teātrim garāmbraucot nosmird pēc kolaborācijas un korupcijas…..
Neticu nevienam krievam , kurš patriots ir aizbēgdams no savas valsts. Vienkārši baidās no mobilizācijas un tīko ērtāku un drošāku dzīvi. Kamēr kirkorovs būs vienīgais putina represiju upuris , domas nemainīšu . Punkts

0
0
Atbildēt

1

  Uldis.M42 > Sskaisle 29.01.2024. 21.06

  Vairāk kā 30 gadu ir pagājis, lai katrs krievs būtu varējis sameklēt savas, civilizētas tautas, saknes, atgriezies pie tām un integrēties homo sapiens sabiedrībā, ko ievērojama daļa manu paziņu no visas psrs arī ir izdarījuši. Ja viņiem pašiem vēl ir kādas saiknes ar absolūtā ļaunuma avotu, viņu bērniem to vairs nav.
  30 gadus atpakaļ Kazahstānā krievu/kazahu attiecības bija 60/40, šodien tā ir pretēja. Nē, kazahi nav izgriezuši krievus, kas būtu pilnīgi pašsaprotami, vienkārši viņi vairs negrib būt visu nicināmi krievi. Igaunijā daudzi ir sameklējuši som-ugru saknes un pat nomainījuši vārdus un uzvārdus un tagad ir normāli igauņi. Ukrainā milzīga daļa vairs negrib būt bezsugas organismi – krievi, bet gan piederīgi lielai slāvu: ukraiņu, poļu, slovāku, čehu horvātu, slovēņu, bosniešu, crna-gore un maķedoniešu saimei.
  Tie, kuriem tikai nupat ir ataususi gaisma, tā sauktiem “labiem krieviem” nav nekādas ticības. Tiem, tāpat kā “Dožģ”, civiliedzīvotāju masu slepkavas, zīdaiņu izvarotāji un marodieri, skaitās “mūsu zēni”. Tiem visiem ir jābūt iekļautiem totālas derusifikācijas programmās, kas šaubos vai 60% izārstēs un humānisma vārdā pasaules iedzīvotājus no to sabiedrības tā vai savādāk ir jāatbrīvo vai jāizolē. Lai kopj savu krievisko, lai studē kuškinu un tolstojevskus, lai pin lapķjas un spēlē balalaiku un bučo rokas krievu sātanistu priesteriem brīvā laikā pēc 14 stundu katorgas darba lāģeros. Saprotama lieta, nekādu cigarešu, alkohola, narkotiku un bābu.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Uldis.M42 31.01.2024. 01.02

  Jūs rakstījāt –‘’Tie, kuriem tikai nupat ir ataususi gaisma, tā sauktiem “labiem krieviem” nav nekādas ticības.’’- … … Jūsu piesauktajam ‘’Dožģj’’ tā ‘’gaisma atausa’’ gadus 10 atpakaļ, kad viņi nostājās Ukrainas pusē. … … Savukārt man nav nekādas ticības tādam Ivaram Āboliņam. … … Aivars Ozoliņš no ‘’IR’’ -”… NEPLP pašreizējais vadītājs Ivars Āboliņš tolaik tvītoja, ka Latvijai «vajadzētu lūgt Dievu, lai Ukraina netuvinās ES», Putins «satur kopā Krieviju, pasargā no haosa», bet Krimas okupācija latviešiem esot «Dieva dota iespēja» izlīgt ar krieviem. Vai tas bija vai nebija atbalsts slepkavošanai Ukrainā, NEPLP, protams, nevērtēs.”- … (IR, 8.dec.2022.g., ”Vērtības un apdraudējumi” )…. … … Šis ‘’bijušais’’ PUTINISTS Āboliņš rakstīja, -‘’.. ka Krimas okupācija latviešiem esot «Dieva dota iespēja», bet šis pats PUTINISTS vēlāk soda ‘’Dožģj’’ par fonā kļūdaini parādītu Krimas karti. … …
  … Ja nav ko darīt, LABĀK PAKLAUSIETIES pamukušo A.Mamikinu, pamukušo Arestoviču un kādu vēl nepamukušo T.Ždanoku. … Kas ir tas Arestovičs, ja sācis runāt par 2.šķiras Ukrainas pilsoņiem, līdzīgi Ždanokai par Latviju ??? … … Kas ir I.Āboliņš, ja –‘’ Krimas okupācija latviešiem esot «Dieva dota iespēja» izlīgt ar krieviem’’- ???

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Urga 25.01.2024. 12.10

Piebildīšu, ka arī skatītājiem A.Efrosa izrādes palikušas kā lineāls salīdzinājumam, vismaz man. Diemžēl šis salīdzinājums ne vienmēr nāk par labu “mūsdienu šedevriem”.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle > Andris Vītols 31.01.2024. 20.26

vai tu gribi teikt, ka man nav tiesības uz melnbaltu viedokli? uz saasinātu, kritisku viedokli un galu glā savu reizi būt rupjai ? Jo tā emocionālā slodze taču ir milzīga
un vēlreiz – mana stingra pārlieciba ir , ka ir milzīga atšķirība starp puķtirgotāju šķēli un dzejnieku –

okupācijas laikā dzeja, vispār kultūra bija mūsu glābiņš – un varbūt, ja tā kolaborācija nebūtu tik zemiski plaša un dziļa – mēs būtu izglābti vai vismaz ne tik traumēti kā sodien esam

Attiecībā uz raidījumā runāto , es taču rakstīju, ka vilšanās man ir nevis par Lāma teikto, bet par to, ka tā arī neviens nav atsaucies diskusijām par mūsu sadarbību

izlasi Eglājas Kristones Dzelzsgriezēju

Un par kolaborāciju – nu klau, tas nav tā, ka nebija iespēja no tā izvairīties. Bija un kā vēl bija. Kaut vai Belševica, Skujenieks.

Es cenšos piefiksēt, kur ko lasu un ko stāstu tālāk, bet visu jau nepifiksēsi. Es klausos vēsturniekus , man ļoti patīk. Un lūk, neatceros, kurš no viņiem to teica, bet kāds ir sācis skaitīt, ka Somijas Ziemeļu karā 38.-40.g. nebija vairāk kritušo kā Latvijas cilvēku represijās , kad mūsu zemi okupēja.
Tikai – ņem vērā krievi joprojām neatzīst Latvijas okupāciju. Un vēl – kāds ir tas morālais slogs, ko mums uzlicis ulmanis spiežot padoties staļina ultimātamn.

Es psrs okupācijas laikā biju bērns un pusaudzis , tāpēc man pārmest neko nevar – biju oktobrēns, biju pioniere un biju arī komjauniete. Bet jau 1986.gadā es kļuvu par kristieti, kristījos un vairākus gadus vēlāk – arī iesvētījos.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle > Andris Vītols 31.01.2024. 20.33

patiesībā – ja klausījies to raidījumu – ko saka Lāms – tas ir izcili ko viņš saka – ka mūsu šodienas inteliģence – bieži !!! iztaisās tā it kā kolaborācija nebūtu bijusi

piemēram, filma Dzejnieks un Auķis – par IZ AK mīlestību – tur viss tik ideāli – it kā okupācijas laiki bija mīlestības, radošas brīvības un materiālās labklājības laiki –

bet tā tas bija tikai dažiem kolaborantiem , nevis visai tautai

un mūsu inteliģence par to negrib runāt, apsaukā cilvēkus par neliešiem un muļķiem, ka komentāros necenzēti lamājoties – nu slikti, ka komentāros lamājas, bet cilvēkiem nav iespēja izteikties, cilvēki netiek uzklausīti

es skatos Panorāmu – zemnieki tik dusmīgi, pastnieki dusmīgi, par skolu slēgšanu dusmīgi – vai tad nebūtu pareizāk runāt par problēmām un tās risināt

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle > Sskaisle 31.01.2024. 05.48

fb lasu dažādas diskusijas, IR autore buševica skolotājus nosauc par mazprātiņiem. iesaka turēt mutes ciet, jo skolotājiem esot lielas algas un lielāks kā citiem atvaļinājums.

normāli? nu es te komentāros atļaujos visu ko, bet viņa tacu ir LR žurnāliste – viņa raksta recenzijas – ka var vadīt raidījumu Augstak par zemi un tad vārtīties vārdu dubļos?

igauņu skolotājiem bija mediju un sabiedrības atbalsts, viņi ar streiku savu panāca un viņu skolniekām ir – laikam nepilnas 100 pozīcijas augstāki reitingi kā mums – jūti atšķirību?
saproti, ko es apgalvoju?

Anda Buševica Ja godīgi, palasot soctīklos skolotāju komentārus, brīžam mati ceļas stāvus, apzinoties, ka šitik izbesīti mazprātiņi māca bērnus.

ja es uzrakstītu, ka man mati ceļas stāvus no šitik truliem žurnālistiem? vienas buševicas dēļ gar zemi nogāžot pilnīgi visus žurnālistus, kā tad būtu ?

un mūs aicina uzticēties sabmedijiem, tiešām? nu ellē purā jau esam ar viņu gādību

normāli? ja mums šitāda tā inteliģence , tad – bezcerīgi – es tā domāju

0
0
Atbildēt

0

Andris Vītols > Sskaisle 31.01.2024. 17.01

Pēc Jūsu ieteikuma noklausījos ATKĀRTOTI tos raidījumus. … Ne Ojārs Lāms, ne Mārtiņš Mintaurs, ne Eduards Liniņš nepauda Jums līdzīgu ‘’melnbaltu’’ viedokli. … Toreiz klaja stāšanās pretim būtu bezjēdzīga – tā raidījumā… Toreiz bez ‘’nodevām’’ nevarēja ne izdot grāmatas.., ne iegūt izglītību (tātad arī mācīt). …. Daudz tika pateikts starp rindiņām… … Lai saglabātu DZIESMU SVĒTKUS, bija arī jānodzied vajadzīgās NODEVAS. … … Kā bija pareizāk? … … Tagad uzrodas visādi ‘’sterili pareizie’’ kritiķi. … Pat komuņaku partijā paši bijuši, bet citiem pārmet par DZEJU (tāds Šķēle par Vācieti). … … Paši sarkanajiem svētkiem, sarkanās puķes audzēja, tirgoja datumos sarkanajos. … Bet dzejnieki – tie gan nedrīkstējuši to ‘’sarkano dzeju’’. … … Jūsuprāt es esot-‘’ gļēvs un nespējīgs spriest godīgi un atbildīgi’’- … … Ja Jūs tā godīgā, ‘’pareizā’’, tad pastāstiet, kā PATI ‘’nesadarbojāties’’, kur Latvijas karogu izkārāt PSRS laikos. … Nevajag anonīmi apsaukāties, ja komentēt bail ar savu vārdu. …

0
0
Atbildēt

2

Sskaisle > Andris Vītols 31.01.2024. 05.31

andri, kā tev nav kauna ! Tu domā, ka esi patriots bet tu esi gļēvs un nespējīgs spriest godīgi un atbildīgi.
Es taču rakstīju – un ieliku saitīti – Šīs dienas acīm ir raidījumi – kuros ir skaidri un gaiši pateikts tas, ko es te savos komentāros esmu visu laiku kladzinājusi.
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/siis-dienas-aciim/rakstnieks-padomju-latvija-ka-vertet-vinu-darbibu-no-sodienas-sk.a185592/

Kad Rokpelnis – dzejnieks, pats labprātīgi atzinās, ka ir bijis stukačs – un kad sabiedrībā sākās diskusijas par to – vieni nosodīja, otri piedeva un atbalstīja – tad tieši rakstnieks jundze – RS vadītājs – paziņoja, ka raganu medibas nenotikšot. Tas ir – nu vai pēc paša entuziasma vai pēc čekistu norādēm es nezinu, bet pārtrauca jebkādas sarunas – iespējamos izvērtējumus par tēmu – rakstnieku sadarbība ar varu – n=kolaborācija un konformisms. Punkts. Esam kā aitu bars – cērpj mūs vieni un cērpj otri un visi , kam nav slinkums , bet mēs klusējam

tas ja cilvēks iet vai neiet uz gteātri neliecina, ka par viņa inteliģenci

0
0
Atbildēt

2

Andris Vītols > Sskaisle 31.01.2024. 02.02

Jūs rakstījāt –‘’ Es rakstu par mūsu inteligenci, cik tā ir nopirkta, kolaborantiska, gļēva, jēla – nekāda. Mums nav tautas prāts un sirdsapziņa’’- … … PSRS komuņakas piedēvēja sev to –‘’.. tautas prātu un sirdsapziņu’’- … … Vai Jūs nepaskaidrotu, kuri tad būtu tā ‘’inteliģence’’, kurai veltījāt pārmetumus, kurai tad būtu PIENĀKUMI. … … Vai nevēlaties arī sevi pieskaitīt tai ‘’inteliģencei’’(apmeklējat teātrus, rakstījāt kritikas). … Un kā tad ar kolaborāciju, ja beidzāt PSRS augstskolu ??? … … Jūs nevainīga, Jūs tikai .. –‘’..tautas prāts un sirdsapziņa’’- , kurai visi citi vienādi vainīgi. … …

0
-1
Atbildēt

1

Sskaisle > kolpants 29.01.2024. 18.00

Kolpant, es jau Tevi esmu nosaukusi par krievu šovinistu un pie tāda viedokļa es palieku.

Tu kā milzīgas un es teiktu agresīvas, nācijas pārstāvis, Tu vispār esi bez jebkādām empātijas jūtām. Pieļauju, ka tas pat Tev ir ģenētiski.

Pirmais, dažādās valodās klausos, ko stāsta, kas notiks ar Krieviju. Un visi kā viens saka, ka demokrātija Krievijā ir neiespējama, ka vienkārši nav neviena, kam to demokrātiju tur īstenot. Ka visi, kas spējuši pamukuši uz kurieni vien var un tad kā saka mēgina ieviest savu kārtību tajās jaunajās mītnes zemēs.
Es rakstu par mūsu inteligenci, cik tā ir nopirkta, kolaborantiska, gļēva, jēla – nekāda. Mums nav tautas prāts un sirdsapziņa, Tad , lūk, kolpant, es domāju, ka ar Krieviju tas ir vēl izteiktāk – jums inteliģence ir vai nu putina paspārnē, vai aizmukusi sava gļēvuma un konformisma dēļ.

Tu, kolpant, zini, ka Āfrikā – visi lielie rakstnieki, Nobeļa laureāti, izcilie mūziķi utt. ir no Āfrikas emigrējuši uz visām pasaules valstīm. Un krievu inteliģence taisās pakaļ afrikāņiem . Kāpēc? Saņemies, mēģini atbildēt.
Krievijas ērglis – ir tik daudz ļauna nodarījis gan manai tautai kopumā, gan manai dzimtai un man, ka man ir morālas tiesības par to pateikt visu to sliktāko, neatkarīgi no tā , kā tu vai kāds cits krievs par to jūtaties

Esmu vairākkārt rakstījusi, ka man nav pieņemams Dostojevskis – tā viņa ņemšanās – izdarīt noziegumu un tad preparēt to savu dvēseli.
Kad saka, ka krievi ir Eiropas civilizācija, jo kristieši – tad es tam iekšeji – garīgi , emocionāli pretojos. Kristīgji nācijai nevajadzētu, tā nedrīkstu tā slepkavot kā to dara un ir darījuši krievi.

Jā, arī mēs latvieši neesam nevainīgi, bet mēs tomēr gājām leģionā pēc tam, kad 1940.gadā Latvijā iebruka krievi un iznīcināja mūsu valsti un zvēriski nomocīja mūsu cilvēkus. Krievi iebruka Latvijā toreiz un draud tagad, kad neviens latvietis nekad nav krievijai uzbrucis.

Klausos vēsturnieku Uldi Neiburgu – viņš stāsta , ka ir atsevišķi nacionālie partizāni, kuri irpiedalījušies holokaustā. Tad tas ir jāizpēta un jāsauc vārdā un jānosoda tādi partizāni. Bet tāpēc nevar un nderīkst visu latviešu tautu saukāt par fāsistiem kā to dara putins un viņa piekritēji

nu tā – skumji, kolpant, ka ar tevi ir ta, bet es neko tev nevaru līdzēt

0
0
Atbildēt

1

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam