«Vairs neticam»

25

Komentāri (25)

murrey 27.11.2023. 22.24

To ko gribējy rakstīt es ir uzrakstījuis jau pats pirmai kometētājs, es tikai atkārtošu “Būvobjektā katrs atbild par savu paveikto. Mūrnieks par mūri ,elektriķis par vadiem utt., rupji runājot, un nevar sēdināt cietumā elektriķi par to , ka mūrnieka samūrētais mūris apgāzās, lai kā to kādam gribētos. Tiesa lēma pareizi.”

0
0
Atbildēt

0

Finegans 18.11.2023. 20.31

Slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās.
Cilvēki ir cēluši mitekļus jau no pirmatnējās kopienas laikiem, bez nekādām būvvaldēm un buvinspekcijām.
Vai Ēģiptes piramīdu cēlājiem tādas bija? Nē. Bet bija kaut kas cits. Godaprāts un meistarība.

+1
0
Atbildēt

0

Uldis.M42 16.11.2023. 18.08

Kamēr nav notiesāti: toreizējā RD vadība, kam bija jāuzrauga būvniecība, Zatlera tuvākais līdzskrējējs Sprūdžs, kurš tā vietā, lai uzraudzītu RD, imitēja tiesībsargājošo orgānu darbu dublēšanu pret Lembergu, Dombrovskis, kurš bija atbildīgs par visiem ministriem, “stipendiju” maksātājs Vienotībai, Re&Re, kas rupji pārkāpa būvniecības drošības noteikumus un atbildīgās Maxima amatpersonas, kas pēc trauksmes sirēnas neveica pircēju evakuāciju, tikmēr par visu neliešu nodarīto atbildēs pārmijnieki, kā šoreiz Sergets un aizvien mazāk paliks cerības uz latviešu valsts izdzīvošanu.

0
0
Atbildēt

1

  Andris Vītols > Uldis.M42 16.11.2023. 20.15

  Kā rakstīja ”vvilums” , -”nevar sēdināt cietumā elektriķi par to , ka mūrnieka samūrētais mūris apgāzās”- … … … Savukārt Sergets nav pārmijnieks, jo tieši viņš kā konstruktors pieļāva tādas NEAPTVERAMI LIELAS kļūdas aprēķinos, kas būtībā liecina par viņa nepietiekamu kvalifikāciju. … … … Visi pārējie Jūsu nosauktie personāži nav saistīti ar konkrēto kļūdaino ĒKAS PROJEKTU. … . …Nesaprotu kā tā laika RD vadītājs Birks būtu panācis vajadzīgās likumu normu izmaiņas …Ja Birkam likumos nebija tāds pienākums, tad nevar izvirzīt apsūdzības. … … Tad jau var arī vārnas vainot, kuras uzsēdās uz jumta. … …

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Uldis.M42 > Andris Vītols 16.11.2023. 21.42

  Ja par TECII 2. kārtu vainīgie būtu saņēmuši sodu, kādu par tādu pat noziegumu piespriež Ķīnā, Kozlovskim ar Garbaru nebūtu pazuduši 150 km Austrumu robežas žoga, Pabriks ar Kalniņu un Garisonu neuzdrīkstētos sarīkot valsts nozagšanas megaafēru par 220 miljoniem, noziedznieku firmas nebūtu varējušas sapirkties OIK atļaujas, lai nodarītu patērētājiem miljardu lielus zaudējumus, par Citadeli un LM tikai vienšūnu organismi vēl nav padomājuši.
  Vai tādā gadījumā Re&Re jumta vienlaiduma konstrukcijas vietā iedomātos likt savienotu un vai Sergets tiem ieteica vienā vietā uzlikt lielu akmens kravu, kas arī beigās izraisīja sabrukšanu? Faktori bija vairāki un tikai to kopsumma izraisīja slaktiņu, tikai ja Re&Re nebūtu viss nopirkts, neviens sīkums procesā nebūtu ticis ignorēts.
  Nav izslēgts, ka uz akmeņu kravas vēl uzsēdās vārna, tikai tā paguva aizlidot, bet cilvēki zem velēnām.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Uldis.M42 17.11.2023. 03.52

  Jau bija gan ekspertīzes, gan izmeklēšanas eksperiments, gan profesionālu būvnieku skaidrojumi par ko rakstīja arī ”IR”. … … Arī tiesnešu komentāri bija par tiem spriedumiem. Vienlaicīgi saprotams, ka cietušie nevar emocionāli pieņemt, ka par notikušo traģēdiju notiesāts tikai viens Sergets. … … …. … Kāpēc notiesāja tikai Sergetu, ja kopņu izgatavotāji ierosināja tās kopnes sadalīt, lai vieglāk atvest uz būvlaukumu ? … … ..Notiesāja, jo Sergets šādas projekta izmaiņas APSTIPRINĀJA (neveicot nepieciešamos aprēķinus) . … … RTU eksperti rakstīja, ka ēka sabruktu arī tad, ja kopnes nesadalītu, tikai tas notiktu vēlāk. Tad varbūt tā sabrukšana būtu lēnāka (mans pieņēmums). … … Arī tie darbi uz jumta bija atļauti, saskaņoti, jo tas esot bijis projektā paredzēts (ieskaitot akmeņus). … … Tagad ”visi gudri”- skatās uz griestiem un iet ārā, ja skan dūmu, uguns signalizācija. … Tad rīkojās pēc tā laika instrukcijām un likumu normām. …. …
  Par jumtu. … Tas īsti nebija jumts, bet arī ar zemi pārklāts laukums, kurš visu laiku uzkrāja ūdeni kā sūklis. Cik tad svēra jumta ”pīrāga ” kvadrātmetrs (betons, zeme, ūdens utt.) ? … … Tos datus varat atrast, tie bija vairāki simti tonnu, tāpēc pāris tonnas akmeņu nebija sabrukšanas pamats. …. Galvenais, tie akmeņi bija ieskaitīti plānotajā jumta svarā, nevis atvesti, nolikti bez saskaņošanas.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Andris Vītols 17.11.2023. 11.43

  Pieņemsim, ka tikai viens pats Sergets bija vainojams visu 54 cilvēku nāvē. Šeit noteikti jāpiemin, ka tas notika aiz nejaušības un tāpēc, ka viņš izjuta spiedienu no būvnieku, kuri bija nopirkuši mūsu valdošo prokremlisko kleptokrātiju un sodomiju ar visām ķiskām, puses, tieši tāpat, kā mūsu mediķi rupji pārkāpa Hipokrāta zvērestu, aizgāja mazzinošu korumpētu Covid afēristu un Covid marodieru pavadā, aizmirstot vienu no galvenajiem medicīnas pamatprincipiem – “noli nocere”. Mediķi šai ziņā ir daudz vairāk vainīgi, jo tiem jau nu vajadzēja padomāt par draudiem, ko var radīt nepārbaudītu preparātu ievadīšana, par masku piespiedu valkāšanu, atteikšanos no testēšanas, kas būtu izglābusi neskaitāmas dzīvības, tā vietā izvēloties daudz dārgāku varmācīgu nošpricēšanu, ko es jau aprakstīju, vēl pirms pats veiksmīgi saslimu, lai nolādētie izdzimteņi, kuri bija pelnījuši eitanāziju no mediķu puses, nevarētu vairs mani stigmatizēt. https://pietiek.com/raksti/atklata_vestule_latvijas_valsts_prezidentam_vissvarigaka_ir_visas_sabiedribas_testesana_un_laiciga_arstesana/
  Tas varbūt skan ciniski, bet cilvēka dzīvību var novērtēt, gan lai viņu nogalinātu, gan lai izglābtu, piemēram veicot dārgu operāciju. Es pieņemtu, ka tas varētu būt viens miljons, kaut arī mūsu demogrāfiski drausmīgi piesārņotā un pateicoties nu jau vairāk kā 80 gadus ilgi negatīvi selekcionētai titulnācijai, ko pilnībā apstiprināja 8. jūlija balsojums, cilvēku var nobeigt arī par pāri funfirikiem. Tātad atgriežoties pie manis pieminētiem 16.11.2023. 21.42 piemēriem, pieplusojot vēl mākslīgi sarīkoto Panikas pandēmiju, kas tieši aiznesa simtiem dzīvību, cik, novērtējot viena cilvēka dzīvību par miljonu, desmitus tūkstošu dzīvības tika tīši atņemtas, kopš Valģisa Ļeoņidoviča (pēc Wikipēdijas) premjerēšanas? Es tam protams pieplusotu arī visus 54 Zolitūdes slaktiņa upurus.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 17.11.2023. 10.30

  Savukārt Sergets nav pārmijnieks, jo tieši viņš kā konstruktors pieļāva tādas NEAPTVERAMI LIELAS kļūdas aprēķinos, kas būtībā liecina par viņa nepietiekamu kvalifikāciju

  1 Насколько я знаю, любые изменения в проекте по время строительства согласует такой человек как būvuzraugs. В этом суть его работы. Почему в этом деле он вдруг не виноват-вопрос.
  Возможно, дело в том, что есть такая практика-бувузрауг только на бумаге, чтобы не усложнять жизнь строителю. И тогда понятно, почему не стали раскручивать это направление. Иначе пошла бы ниточка к строителю, а кому это надо…
  2 Максима. Увидительно. Грубейшее нарушение-сигнализация сработала, а людей не вывели. Грубейшее по сути! И…ничего…

  Savukārt Sergets nav pārmijnieks, jo tieši viņš kā konstruktors pieļāva tādas NEAPTVERAMI LIELAS kļūdas aprēķinos, kas būtībā liecina par viņa nepietiekamu kvalifikāciju
  Так себе отговорка. На любой высокой должности есть возможность ierosināt izmaiņas, даже если этого нет в обязанностях. Другое дело, что, конечно, проще говорить “а что я, я ничего, так в законе написано”

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > kolpants 17.11.2023. 14.02

  Уточнение про отговорку. Имелась ввиду фраза “Nesaprotu kā tā laika RD vadītājs Birks būtu panācis vajadzīgās likumu normu izmaiņas”. Повторюсь – на любой высокой должности есть возможность ierosināt izmaiņas, даже если этого нет в обязанностях. Другое дело, что, конечно, проще говорить “а что я, я ничего, так в законе написано”

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > kolpants 17.11.2023. 15.23

  Es savu viedokli uzrakstīju. Bija arī publicēti citi (ekspertu) viedokļi. Jums un Uldim M. ir cits viedoklis, kuru es nemācēju ar saviem komentāriem ietekmēt. … … Neredz jēgu turpināt šo lietu komentēt.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Andris Vītols 17.11.2023. 19.18

  to kolpants & Andris Vītols
  Nesaprotu, ko variet ņemties, jo ja uztaisītu, protams ne ģenētisko, bet politisko testu, abi esiet vistuvākie brāļi? Abi vienlīdz zvēriski nīstiet Latvijas nacionālpatriotus, abu kādreiz ievēlētie politiķi sadzīvoja kā roka ar cimdu, tie bija taisnīgi sadalījuši lauciņus ko pļaut, parasti nebija nekādu domstarpību. Vienīgā ķibele atgadījās, kad SC uzskatīja, ka uz bezprecedenta valsts nozagšanas megaafēras, Citadeles atdošanas čekistiem par sviestmaizi, viņi ir tikuši uzmesti bet, šūmēšanās pierima, kad, pēc loģikas, jādomā, iejaucās kremļa arbitrs un tika pieņemts Zālamana lēmums. Vai nu Vienotība no sava off-shore kriminālās kases ieskaitīja SC off-shore kriminālā kasē daļu laupījuma, jeb uz Latvijas iedzīvotāju rēķina tika paplašināts SC lauciņš. Abu parķiju balsojumi arī parasti saskanēja par 90% un nav pat jāiet pie zīlnieces, lai būtu skaidrs, ka abām ir viens saimņieks.
  Mans uzskats, ka jūs spēlējiet lētu teijāteri, lai krievu vēlētājs nepadomātu, ka SC nevēlas Latvijas, kas priekš tiem ir neiedomājama veiksme, jo priekš normālas valsts kritērijiem to lielākā daļa nevarētu būt pilsoņi un tikt pie silēm, iznīcināšanu, bet priekš tā saukto sabiedrisko mediju un oficiozu nozombētiem spriest nespējīgiem latvietīšiem, ka Vienotība vēl nav līdz galam iebāzusi savu mēli Putina anālā vagīnā.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Uldis.M42 18.11.2023. 19.04

  Vai tā ir patriotisma izpausme saukt Latvijas iestādes, SAEIMU par sili. … … Tā ir necieņa pret savu valsti. … Starp citu K.Streips lieto tos pašus vārdus, kaut gan nepieder pie plakanās ZEMES pārstāvjiem. …. … Visādus brīnumus raksta par veikala ēkas sabrukšanas cēloņiem, bet Jūs esat pirmais, kurš to saista ar TEC un pat Covid-19 utt. … … Super!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Uldis.M42 > Andris Vītols 20.11.2023. 14.47

  Fanātiska padevība vislielākiem neliešiem, kas raksturīga krieviem, Palestīnas arābiem un mūsu tā saukto sabiedrisko mediju nozombētiem latvietīšiem, nav nekāds patriotisms, bet gan verga dabas izpausme.
  Vieta, kur barojas organismi, kuriem atbilstoši saviem talantiem būtu jārok grāvji, jāslauka ielas vai jātīra atejas, protam sile. Taisni apbrīnojami, ka traģiska nejaušība, kļūda, vai lāsts Streips, nesēž Saeimā un neizplata tur savas anālās vagīnas sekrēta smaku, kas ļoti uzbudinātu 52% ģeputatu.
  Ja TECII 2. kārtas beņeficiari – sile lopi laikus būtu padarīti nekaitīgi, liela varbūtība, ka 2013. gada 21. novembra slaktiņš nemaz nebūtu noticis un arī Covid Panikas pandēmijas upuru skaits būtu bijis daudz mazāks.

  0
  0
  Atbildēt

  0

vvilums 16.11.2023. 17.54

Būvobjektā katrs atbild par savu paveikto. Mūrnieks par mūri ,elektriķis par vadiem utt., rupji runājot, un nevar sēdināt cietumā elektriķi par to , ka mūrnieka samūrētais mūris apgāzās, lai kā to kādam gribētos. Tiesa lēma pareizi. Protams vienmēr var un vajag uzlabot likumdošanu, lai nekad nekas tāds vairs neatkārtojas, bet ne nu SC-kremļa padauzas Saeimā to kādreiz ir vēlējušies darīt.

+1
0
Atbildēt

1

  kolpants > vvilums 16.11.2023. 19.07

  Правильно ли я понимаю, что виноват в те времена сидящий в оппозиции ЦС в Сейме? Не партии, которые были в коалиции у власти?
  Ну хоть теперь буду знать, что за происходящее отвечает оппозиция, а то наивный думал, что отвечает тот, кто может принимать решения

  0
  0
  Atbildēt

  1

  vvilums > kolpants 16.11.2023. 19.31

  Opozīcijai parlamenta vajadzētu strādāt vairāk par pozīciju, tadējādi sevi apliecinot sabiedrības acīs kā iespējami labāku nākamo pozīcijas variantu, nevis tikai deldēt bikses vai vēl trakāk nodarboties ar pretvalstisku darbību, kā Saskaņas centra Saeimas deputāts J.Ādomsons.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > vvilums 17.11.2023. 10.33

  Opozīcijai parlamenta vajadzētu strādāt vairāk par pozīciju, tadējādi sevi apliecinot sabiedrības acīs kā iespējami labāku nākamo pozīcijas variantu
  Зачем вы это пишете, прекрасно зная, что большинство латышей никогда не проголосует за ЦС, что бы они не предлагали в таких условно хозяйственных вопросах?

  Но вообще класс.. Оппозиция виновата больше, чем позиция..
  Просто уточнение-вы в курсе, что есть общепринятая практика отвергать любые предложения оппозиции? А, понимаю-ответ будет “а надо было лучше предлагать”.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Andris Vītols 16.11.2023. 04.24

– ”«Pat ja tas viens inženieris kaut ko nepareizi aprēķināja, kādam taču tas bija jāpārbauda, nevis jāliek tikai paraksts,» saka Marija Mizula.”- (IR)
KĀPĒC valsts ar visu … būvniecības drošības sistēmu NEVARĒJA PASARGĀT savus iedzīvotājus NO VIENA CILVĒKA matemātiskas kļūdas. … … …
Tie visādi uzraudzības eksperti, iestādes saņēma naudu par viens otra ”PARAKSTU” PĀRBAUDI, nevis par PROJEKTA APRĒĶINU PĀRBAUDI. … …
Tā laika likumu normas NEVIENAM NELIKA veikt nesošo KONSTRUKCIJU NESTSPĒJAS APRĒĶINUS arī šādiem lieliem projektiem, tāpēc kļūdas nenovērsa. … … … … Ja LIKUMU NORMĀS nevienam tāda pienākuma nebija, tad VAINĪGO JĀMEKLĒ CITUR. … ..
.Jāpaņem ”rokās” tā laika attiecīgie likumi, noteikumi un JĀMEKLĒ tā BRĀĶA likuma RADĪTĀJI, lobētāji. … … Vismaz jāatrod, kuri šādas likumu normas sarakstīja, kuri šādas likumu normas pieņēma !!!
Tajā būvniecības uzraudzības SISTĒMĀ ir daudz juristu, bet maz būvnieku, konstruktoru, tāpēc arī, iespējams, tajās likumu normās ”neielika” konstrukciju aprēķinu prasības, jo nav jau kas var pārrēķināt, palielinās arī izmaksas utt. … … Par tiem BRĀĶA LIKUMIEM balsoja mūsu savēlētie deputāti. … … Kā balsojam – tā dzīvojam! … …

+2
0
Atbildēt

2

  kolpants > Andris Vītols 16.11.2023. 12.08

  Вы предлагаете обвинить Новое Единство? В этот сложный геополитический момент-да это просто раскачивание лодки!
  На чью мельницу воду льете? Почему пытаетесь показать, что в Латвии такие проблемы в таких важных сферах как строительство, надзор и судебная система?

  Хотя о чем я.. Судя по комментариям, вас больше волнует, что российские пенсионеры за Путина голосовали. Поэтому очевидно, считаете, что совершенно оправданно было вначале потрачено столько времени ТЕХ ЖЕ ДЕПУТАТОВ, чтобы принять тот закон. А теперь тратится не меньше времени ТЕХ ЖЕ ДЕПУТАТОВ для того, чтобы как-то выкарабкаться из той ямы, в которую они себя и засунули. Согласен, не ко всем депутатам корректно предъявить претензию, поменялась коалиция. Но JV как ведущая партия осталась.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 16.11.2023. 16.44

  Kad par tiem BRĀĶA LIKUMIEM balsoja, tad tādas partijas -” Новое Единство”- nebija !!! … … Uz citiem Jūsu izdomājumiem nav lietderīgi atbildēt, jo turpināt man pārmest par to, ko es neesmu rakstījis. … … Nevajag ņemt piemēru no KREMĻA . … Vispirms viņi citus nosauc par fašistiem utt., lai pēc tam provocētu naidu un attaisnotu savu noziedzīgo rīcību. … ..

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Andris Vītols 16.11.2023. 16.58

  Ах да, извините-НОВОГО Единства не было. Было же просто Единство, и не важно, что большинство основных членов партии-те же самые!
  И тот же Кариньш уже какой год занимает ключевые посты в правительстве. Я раскрою страшную тайну – любой закон можно потом менять, предлагая различные поправки!
  Так что это большой вопрос – почему вы вините ТОЛЬКО принявших закон, а не тех, при ком этот закон годами действует.

  turpināt man pārmest par to, ko es neesmu rakstījis. Вы написали “Они же за Путина голосовали” -о российских пенсионерах. Значит, поддерживаете закон, который их за это наказывает. Или не поддерживаете?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > kolpants 16.11.2023. 17.39

  Pirms komentēt – vēlams iepazīties ar konkrēto tēmu. … Kad veikala ēku projektēja, nebija arī partijas -” Единство”- … … … Par pensionāriem jau paskaidroju pie raksta ”Krāpnieku piebarošana”- tur arī rakstiet savu viedokli – tad atbildēšu … … Es nekomentēšu no konteksta ”izrautu” frāzi. Šis raksts ir par citu tēmu. … …

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > Andris Vītols 16.11.2023. 19.11

  Какая разница, как называлась партия, если ключевые люди те же самые?
  То есть в 2025 году Кариньш сделает партию Самое Новое Единство, и некий Андрис Витолс скажет-какие претензии к партии СНЕ, ведь ее не было в 2023. А то, что был Кариньш и многие другие-а это неважно! Партии СНЕ-не было!
  Идеально!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 16.11.2023. 19.24

  Я не увидел, где вы там именно про пенсионеров ответили. Имелся ввиду ответ “они могут встретить танки с цветами если Путин придет”?
  Может, и встретят. Особенно после проверки латышского, которая выглядит просто как месть “вы голосовали за Путина, получите”.
  И кстати, каким образом проверка латышского у этих пенсионеров как-то снизит возможное желание встречать танки цветами? Типа если в итоге выселят нескольких пенсионеров (а согласно закону, должны это сделать. Иначе этот закон вообще превращается к какую-то несуразицу), то другие не будут встречать цветами?

  Я тут отвечаю, потому что уже долго и неудобно искать тут статью про крапниеков

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Andris Vītols 16.11.2023. 12.11

  Par tiem BRĀĶA LIKUMIEM balsoja mūsu savēlētie deputāti. … … Kā balsojam – tā dzīvojam!

  Хотя в целом я полностью согласен-этих депутатов, эти партии никто иной как вы (собирательно) и не выбирал. А они внимательно следили за вашими (собирательно) пожеланиями и приоритетами, на них и реагировали.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam