Izkāpusi uz salas 8

Komentāri (8)

Jasmine 28.05.2023. 10.14

Ja Mihaila Čehova teātris vairs nebūtu, skatītājs būtu zaudētājs.Šajā teātrī gribētu redzēt to ideālo Krieviju, demokrātisko, kas kādreiz nākotnē būs un Krievijas iedzīvotājus, kuri vēlas dzīvot demokrātiskā vidē, kur nav pātagas un cara tētiņa likumi. Lai teātrim ir šī demokrātijas vīzija. Mēs redzam, ka prokrieviskā vidē demokrātija tiek noniecināta, miermīlīgās senās gadsimtiem koptā tautu tradīcijas tiek izsmietas, apmelotas un pasniegtas kā absurdi nacistiskas un kaitnieciskas, mazākumu iedzīvotāju grupas pazemotas un vajātas. Tiek slavināta vardarbība, brutālitāte un nesodāmība, nežēlība un pasniegta kā vienīgā pareizā taisnība, kur melns ir balts, bet meli patiesība. Ja runājam par latviešu valodu, tad jau sen visos Latvijas bērnudārzos vajadzēja pāriet uz latviešu valodu. Kāpēc mums ir krievu bērnudārzi joprojām nesaprotu. Kāpēc televizijā nav subtitru latviešu valodā, jo īpaši, ja tās ir krievu filmas, piemēram tv3+, vai mēs atrodamies Krievijā vai Latvijā? Atceros vienu kuriozu pirms 5 gadiem. Gaidām pieņemšanā pie ārsta un viens bērns izbrīnīts krievu valodā jautā mammai, kāpēc šeit cilvēki, pacienti savā starpā sarunājas nekrievu valodā?

+1
0
Atbildēt

3

  Sskaisle > Jasmine 29.05.2023. 07.33

  Man tiešām riebjas tas, ka latvieši māca dzīvot citus, kamēr paši turpat vien kur Krievija ir.
  Es neprotu, un pat nezinu vai votsap grupas ierakstus var iekopēt komentāros vai feisbukā, bet manas darbavietas grupā liela daļa cilvēku ir nevis priecīgi , bet saniknoti par darba dienas atcelšanu un cilvēki raksta – par kādu naudu mums svinēt?
  Par kuriem Latvijas iedzīvotājiem saeima domāja pēkšņi pasludinot svētku dienu? Protams, ka tiem, kuriem ir milzīgās algas, uzkrājumi tie svinēs, tiem šampis pludos, bet ko lai dara tie, kuri skaita ne vien katru eiro, bet pat centu?

  Un – apgalvot, ka Krievu teātrī nav demokrātija un Latvijas teātros ir – tas ir liekulīgi zemiski. Es uzskatu, ka dažādībā ir spēks un Krievu teātrim būt.
  Vēl – biju viena no retajām gan savā ģimenē, gan komentāros, kas pauda uzskatu Baltkrievijas notikumu sakarībā, ka katrai tautai pašai ir jāizvēlas savs ceļš un ka mēs nevaram atbalstīt Baltkrievijas pilsoņu mazākuma vēlmi mainīt pastāvošo iekārtu. Tautai pašai jāizlemj kā tā dzivos.
  Tas pats attiecas uz Krieviju un krieviem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Jasmine 29.05.2023. 07.40

  Un vēl – visi latvieši nu domā, ka noņemot padlaiku simbolus noņemsim arī kolaborācijas un asinssdarbu grēku. Lustrācija mums nav izieta un tas postatotalitārisma rēgs un draudi izpaužas ne jau tikai NA un Helmaņa patiešām noziedzīgajās un liekulīgajās darbībās apkarojot oligarhus un mīņajot demokrātiju, bet tas izpaužas arī JV , rinkēviča sludinātajās jaunajās vērtībās, kuras mums grib uzspiest, nevis , kuras mums kā demokrātiskai sabiedribai ļautu izrunāt, izdiskutēt un pašiem tad demokrātiski vai nu noraidīt, vai pieņemt. Šeit es domāju stmabulas konvencijas sludināto dzimtes atcelšanu, kuru mums grib uzspiest kā jauno Eiropas vērtību

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Sskaisle 31.05.2023. 13.29

  Ja tavs mīlulis, čekas viķirāns, Abrenes andelētājs Pabriks, nav pakārts par valsts nodevību, kādam vispār kaut ko pārmest ir tīrā liekulība. Helmaņa kungam, nodzītā slampa, tu neesi cienīga galošas nomazgāt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Jasmine 30.05.2023. 17.25

  Nekad krievija nebūs demogrātiska. Ja Moskovija tiks saglabāta un tur nebūs ieviesta ārējā pārvalde, tā atgriezīsies viduslaikos, bet pārējās nacionālās teritorijas būs kā nu kura, vienas demokrātiskas, citas diktatūras, bet galvenais ka no turienes vairs netiks apdraudēta planētas drošība.
  Krieviem bija visas iespējas dzīvot kā cilvēkiem pēc 1861. gada, kad cars Aleksandrs II atcēla verdzību. Pēc 20 gadiem pateicīgie krievi viņu par to nogalināja, bet 1917. nespēdami vairs paciest brīvību, atjaunoja verdzību. Pēdējā iespēja un tā bija tiešām pēdējā, vairāk nebūs, krieviem bija pēc 1991, gada 21. augusta, bet jau 1993. gada oktobrī, kad sarkanbrūnie fašistiskie mērgļi rīkoja valsts apvērsumu, vairākums viņus atbalstīja, kļuva galīgi skaidrs, ka krievi bez važām un pātagas nespēs dzīvot. Pēdējo 35 gadu laikā no turienes uz visiem laikiem ir evakuējušies visi, kam vēl bija smadzeņu paliekas, bet pārējo degradācija ir sasniegusi savu apogeju.
  Labie krievi ir pēc ģenerāļa Šeridana klasifikācijas.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Gundega Grāvīte40 25.05.2023. 15.57

Godīgi un tieši! Viss tieši tā, kā man patīk!

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 25.05.2023. 13.45

Var jau būt, neesmu redzējusi , bet …
kas jauns.lv ir kārtējās bildes ar pirmizrādi, kur visi haļavščiki ar ielūgumiem ieradušies svinēt dzīvi

un man ir vistīrākais proletariāta naids, ja gribat – skaudība, es gan to vērtēju kā naidu

jo – nu ko saka prezidenta kandidāta rimšēvica Jaunās vienotības parteigenosses – ka esot jāratificē Stambulas konvencija, jo citādi mēs esam kremļa sabiedrotie un nevis Rietumu valstu klubiņā

Klau – bet kad par velti jāiet uz Dziesmu svētkiem, uz teātriem, kad mums kā karaļi jāuztur vecprezidenti , kas nav un nekad nav bijis Rietumu valstīs, nu kaut vai tajā pašā ASV, par ko mums Ločmele varētu pastāstīt – jā – kad varnešiem vajag baudīt kremļa varas laikos noteiktās privilēģijas – tad par to klusums – pie sienas piespiests kariņš pateica, ka tradīcijas nelauzīšot , bet kad …

nu jā … un tie aktieri – pa skatuvi nodzinušies un tad tai aptaukotajai sirdsapziņu apēdušajai elitei pazemīgi jāklanās – … goda vārds dūša aptekās ….

jā – bez kultūras nevar, nu nevar , bet kad tā kultūra atgriežas okupācijas laiku lišķībā un liekulībā – nu tad negribas , pat kaut kā zaimojoši tas škiet

0
0
Atbildēt

0

Saulespuķe 25.05.2023. 12.15

Jebkurā gadījumā “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos” ir viena no labākajām izrādēm, kas šajā teātru sezonā redzēta, paldies

+3
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam