Atmiņas un piemiņa 32

Komentāri (32)

Sskaisle 04.04.2023. 08.39

https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/vai-zini/vai-zini-ka-valmiera-savulaik-bijusi-konfeksu-rupnica.a174979/

Lūk, klausos šo raidījumu. Vakar punctummagazine izlasīju Šuvajeva rakstu par latviešu vainu.
Un domāju un nevaru izdomāt un nenormāli man pietrūkst tādu gudru sarunbiedru gan dzīvajās sarunās, gan medijos.
Jo es domāju – nu mēs latvieši esam zemi un gludi. Jā, kad iznākam saulītē – varam gavilēt, bet dienas lielāko daļu mēs pavadam ciešanās un slepenā, slēptā kolaborācijā ar varu. Es patiešām domāju,ka Latvijā lustrācija nebija un nebūs, jo pie varas ir cilvēki, kuri paši darbojās čekā, bija čekas aģenti vai vienkārši čekai padevīgi un atdevīgi. Tāpēc ar mums ir tā, ka politiki un ierēddņi, kurus komandē čekisti mūs drāž nežēlīgāk kā asfalts nobrauktu ezīti. Ar šausmām klausos , ka āseradens grib celt nodokļus. Nekustināt vid banditu midzeni – atstāt to kā caurumu, caur kuru izzagt un izputināt valsti un latviešu nāciju. Un tas ir iespējams, jo mēs – latvieši tādi esam – glumi pielīdēji, pašalbuma karaļi. Šuvajevs to izcili perfekti uzrakstīja – kā tas nākas, ka latvieši līdz kaulu smadzenēm solidarizējas ar ukraiņiem, bet nespēj solidarizēties ar saviem skolotājiem, saviem ārstiem, saviem policistiem, par politiķiem pat nerunājot.
FB un vispār medijos es lasu – daudz lasu. Gudras dāmas, gudri vīrieši , bet ja butu lustrācija , tad viņi paši, vai viņu tuvinieki kļūtu zināmi kā okupācijas varas kolaboranti. Un tāpēc viņi klusē, rubina tirpina savas nabiņas un pilda čekistu laikos uztrenēto muskuli – domāt un gādāt par sevi, naidot un sarīdīt sabiedrības mazāk izglītotos, mazāk domāt un secināt spējīgos.
Domāju par Ķīnu, par ķīniešiem. Sasodīts – mūsu vēl vispār nebija, kad Ķīnā bija augsti attīstīta kultūra. Un kas ir noticis šodien un kas vēl notiks nākotnē ar šiem ķīniešiem?
Krievi – nu normāli cilvēki – kristieši un babadāc- izvaro bērnus, sievietes, zog un slepkavo un lielās ar to. Nē, – nu nav normāli, Nav.
Šorīt radio dzirdu,ka kariņš runā par ekonomikas transformāciju, lai sabiedriba kļūtu turīgāka. Un kas tam tic- paši noteikti iesmej par pašu glumo okupācijas varas tradīciju sekmīgu turpinājumu Latvijā.
Tā kā – manis pēc Upīti var izrakt un pakārt, vai viņa pieminekli turpat parkā ierakst dziļi dzīli zemē – tam ir 0 nozīme, ja nemainās cilvēks.

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 04.04.2023. 08.45

  Pirms vēlēšanām visi bruka virsū krieviem – nu tik mēs antisovjetizēsimies, nu tik mēs visu padomisko nocelsim no pjedestāliem un tad tik diesim laimē.
  Un kas tam tic? Izrādās, ka kamēr gāž okupekli – valstī laiž iekšā putina krievu tūkstošus. Privātie mediji raksta par jauniem krievu vīriešiem , kuri klist pa Rīgu un filmē mūsu stratēģiskos objektus. Bet latviski viņiem jārunā nebūs – tas tāds fokuss pokuss, lai tiktu deputātos un varētu tikt pie milzu naudas vārda tiešā nozīmē neko nedarot.

  Ai , nu ir tā, ka viss ir slikti . Esmu atkal apslimusi. Nesu no rīta atkritumus un žurka -man preti nāk trekna žurka. Man tagad bail izmest atkritumus. Bet ko darīt?

  Kamēr varas cilvēki taukos spīd, kamēr par ķirsi neko rakstīt negribas, lai nesmird – tikmēr nabagi nezin, kā izdzīvot. Nezin, kur spēku rast. Labi, nāk Lieldienas, ir Kristus, būs prātam solījums, bet kā tikt pāri miesas vajadzībām? Kā no Martas kļūt par MARIJU? Kā?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 01.04.2023. 11.01

noklausījos
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/31.03.2023-kultursoks-vai-kara-laika-nespelet-caikovski.id290076

un tiešām esmu šokā

ja tik gļēvi liekulīgi hameoloniski pašalbuma meklētāji ir mūsu mūziķi – vai konkrētajā gadījumā daļa no mūziķiem, tad es gribu teikt, ka pat Ukrainas uzvara karā neko daudz nemainīs pasaulē.

Nerunājot par Latviju.

Man nekad nav bijis kaut kāds viedoklis par Šnē, jo absolūti neorientējos viņa profesijā, bet- viņa uzskats, ka karu izšķirs nomesto bumbu un nogalināto skaits ir mazākais neinteliģents, aprobežots vai vienkārši apzināti ļaunprātīgs.

Par to bumbu piešķiršanu Ukrainai un pretēji par ukraiņu zvērisku nogalināšanu lemj konkrētas sabiedrības. Un ja mēs esam tādi, ak palielinam aizsardzības budžetu, lai korumpantiem būtu kur labi dziļi un sātīgi iegrabties un vienlaicīgi turpinam izpārdot Latviju un latviešu dvēsles krieviem, tad mēs neesam pelnījuši ne inteliģentas, ne vērā ņemamas, ne cienījamas, ne izdzīvotspējīgas nācijas statusu. Punkts.

Santā ir intervija ar Nordu – to vīna baudītāju un ar viņa muti ir publicēts mans viedoklis – nu sadodamies rokās un liekam krieviem noprast un saprast, ka ar kulūru un ar sportu, jo īpaši ar neputinisko kultūru nevar un nedrīkst attaisnot necilvēcīgu – 21.gs. nepiedodamu karu.

Tikko lasu , ka ANO DP tagad vadīs krievija- slepkavas , necilvēki.
Lasu, ka ķīna plāno okupēt Taivānu 2027.g. un mans viedoklis ir ciets – tas iespējams tādu glumo pašalbuma cilvēku dēļ kā sinfonetta orķestra mpadome.

Gandrīz jāraud no skumjām …

+2
-1
Atbildēt

3

  murrey > Sskaisle 02.04.2023. 18.20

  [ar kulūru un ar sportu, jo īpaši ar neputinisko kultūru nevar un nedrīkst attaisnot necilvēcīgu – 21.gs. nepiedodamu karu.] Protama, nevar. Bet vai var šo kultūru sodīt par Putina un pat visas krievu sabiedrības grēkiem? Domaju, ka arī nevar un nedrīkst.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > murrey 03.04.2023. 16.32

  Nezini vēsturi murrey. Kā ar Vāgneru? Kā ar Luteru? Kā ar Hamsunu? Pasaule sen piedevusi vāciešiem nacismu, norvēģim kolabiracionismu, bet aizmirsts tas nav. Kāpēc mums , tikko 25.martu atzīmējušiem vajag slavināt ar tās kultūru, ar tās citiem sasniegumiem nāciju, kura 21.gs. ir sagrāvusi jebkuras civilizācijas cerības uz taisnīgu un godīgu kārtību pasaulē?
  Padaulē mūzikas aptrūcies, ka tieši šobrīd, kad mirst tūkstošiem krievu iebrucēju nošauto un nomocīto, ir jāspēlē šīs nācijas mūzika?
  Kāpēc krieviem jaunu Nirnbergu, ja esam gatavi diet un spiegt tāpat vien? Nē, myrrey – tu te man neliešu šausmu darbus viņu mūzikas pavadībā neaizstāvi.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Sskaisle 03.04.2023. 18.12

  Vai kādam būtu bijis jāpārmet nacistiem, ka nedeva krievu necilvēkiem iznīcināt Eiropas civilizāciju, vai Hamsunam, ka maksimāli centās atvieglot savu tautiešu dzīvi okupācijas laikā?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  murrey > Sskaisle 02.04.2023. 18.30

  [karu izšķirs nomesto bumbu un nogalināto skaits ir mazākais neinteliģents, aprobežots vai vienkārši apzināti ļaunprātīgs.] Diemžēl, pirmām kārtām visu karu liktenis izsķiras tieši karalaukā. Tik vienkārši.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > murrey 03.04.2023. 14.32

  Krievu nācija uzsāka karu pret ukraiņu nāciju. Punkts.

  Vācu nācija nolēma karā atbalstīt ukraiņus un nevis krievus – punkts.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  murrey > Sskaisle 03.04.2023. 17.56

  Bet tas nemaina to, kas galu galā izšķirs kara rezultātu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Sskaisle 03.04.2023. 11.17

  Даже после 2 мировой у мира хватало мозгов не отменять немецких авторов в музыке и литературе, которые не имели никакого отношения к Гилеру и Германии того периода.
  Вроде как принято считать, что с каждым поколением мир становится умнее. Однако это что-то не видно. Наоборот..

  0
  0
  Atbildēt

  2

  QAnon > kolpants 03.04.2023. 16.19

  Man reizēm jāpiekrīt. Labprāt klausos Čaikovski un, tikai pateicoties krieviem, bija bagāts materiāls Bulgakovam un Čehovam, ja vien viņi nebūtu dzīvojuši kaut kur Ugandā. Kas attiecas uz Tolstojevskiem, tiem nav vietas pasaules literatūrā.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > QAnon 03.04.2023. 21.16

  Krievijas kara pret Ukrainu laikā tiek noteiktas dažādas sankcijas vai ierobežojumi… pret Krievijas sportistiem, pret Krievijā radītu TV saturu, pret Krievijas žurnālistu darbu utt. … … Un tad vieni sauc, ka Puškins te nav pie vainas, tad otri sauc, ka tagad īstais laiks Latvijā klausīties Čaikovski. … Tas neizskatās pēc Jums, kuram nebija nekādu izņēmumu… visi vienādi, visi krievi atbildīgi !!! …

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 04.04.2023. 14.00

  Ja impērasti Tolstojevski un ragnesis Puškins bija krievi ar visām iekšām un iekšu iekšām, tad par pārējiem tas nav pavisam droši. Pagājušā gadsimta divdesmitos gados krievijā mazāk kā 30% mājās runāja krieviski. Kubaņa bija ukraiņu, bet Tveras apgabalā sarunājās somiski (karēļu). Daudzus miljonus humānu tautu pārstāvjus krievi noslepkavoja, miljoniem dehumanizējās, jeb pārkrievojās. Visi vienādi, visi krievi atbildīgi !!! … Pilnīgi piekrītu, jo krievs, tā ir tikai paša izvēle un atbildība. Tas nav kā vāciešiem, kam ir germāņu gēni, igauņiem – somugru zviedriem – skandināvu, poļiem – slāvu, portugāļiem – romāņu. Puse krievu nezin, kas ir viņu tēvi, bet 90% savus vectēvus
  Kā rakstīja izcilais rusologs S. Melnikoff: “Напомним, что «русские» — мифический сказочный народ, выдуманный немецкими масонами в конце 18 века вместе с т.н. «русским языком» по заданию русских царей имперцев. Русскими называли объединенного в одну кучу конгломерата омонголенных финно-угорских народов, поэтому выступать с лозунгом «Я Русский!» и считать себя представителем несуществующего в реале (по крови) «русского народа» может любой желающий”

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > QAnon 04.04.2023. 17.37

  Es atvainojos, jo neskaidri izteicu savu domu. …. Jums iepriekš nebija nekādu izņēmumu, Jums visi bija vienādi, Jums visi krievi bija atbildīgi !!! … … … Neesmu vēsturnieks, lai pamatoti apstrīdētu (vai atbalstītu) Jūsu interpretācijas par Krievijas vēsturi, par krieviem. … … … Es neuzskatu, ka visi krievi (Krievijas pilsoņi) vienlīdzīgi atbildīgi, tāpēc, ka viņi ir vai bija Krievijas pilsoņi. … Man (pieņemu, ka arī ukraiņiem) nav svarīgi tie gēni, nav svarīgi tie Solovjova, Simonjanas un citu Krievijas pilsoņu un arī pārējo ”rašistu” gēni ( kuri ir arī citu valstu pilsoņi). … … … Visu nosaka izvēles, cilvēka rīcība, nevis pase vai gēni (vai tas, kā katrs saprot vārdu KRIEVS) . … Ja krievs ir ukraiņu pusē, tad tas ir svarīgāk par gēniem, izcelsmi. … Atbildību nosaka izvēle – būt vai nebūt Ukrainas pusē. …

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Andris Vītols 04.04.2023. 20.50

  Visi krievijas pilsoņi nebūt nav krievi, kas atbildīgi par drausmīgo WWII un pārējām zvērībām pret cilvēci. Gēni ir svarīgi, jo kā apgalvoja krievijas “kultūras” ministrs Medinskis, krievu gēniem ir 47 hromosomas https://www.bbc.com/russian/rolling_news/2013/01/130121_rn_medinsky_usa_interview Ja krievs ir ukraiņu pusē, tad tas jau ir pusceļā, lai atgūtu savas saknes, vēsturi, cilvēka seju un vairs nebūtu visu nicināms krievs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > kolpants 03.04.2023. 18.02

  Tavi tautieši ,kolpant, pie elles mātes aizsūtījuši ne tikai Čaikovska vasaras māju Ukrainā, bet burtiski ar zobiem plēš un ārda ukraiņu kultūru. Kā es tos ukraiņu stāstus klausos, tā puņķi un asaras, bet jūs te sasodītie tādi , rakstiet it kā vidusmēra krievam kaut ko Čaikovskis, vai TarassvŠevčenko vai Ļesja Ukrainka nozīmētu.

  Nē , nē un miljons reižu nē.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 01.04.2023. 07.23

Lasu, ka Sinfonetta Rīga turpina !!!!- iestudēt un atskaņot Krievijas- Putina Krievijas autoru darbus. Ka no darba atlaiž koncertmeistari, kura pret to iebilst. Ka nevajag.
Nu helmaņa līšana avenam kurpes bučot ir vispārzināma. Tikko lasīju, ka amerikāņi atraduši pierādījumus, ka avens nodrošinājis, gādājis par iespēju publicēt putina propagandu pret ukraiņiem šī asiņainā kara laikā.
Un tādu liecību- ka ar vienu roku esam pret krievisko, pret putinisko, ar otru – par , to pat atbalstam- tādu liecību ir ļoti daudz.

Kā saka, kam kas izdevīgi. Tāpēc – es esmu tomēr vairāk par Upīti un pret krievu slavināšanu Latvijas kultūras iestādēs. Nu kaut vai jaunajā Jautrās atraitnes iestudējumā operā.

Tāda čekistaina manipulācija ar iebiedēto lumpenizēto pūli, nevis nopietna vērtību pārvērtēšana. Tā es teiktu.

0
0
Atbildēt

1

  murrey > Sskaisle 02.04.2023. 18.22

  [iestudēt un atskaņot Krievijas- Putina Krievijas autoru darbus.] Tie nav PUTINA Krievijas autoru darbi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > murrey 03.04.2023. 18.03

  Izbeidz. Nu apžēlojies.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 30.03.2023. 18.22

Ja noceļam no pjedestāla Upīti, tad ko darīsim ar citiem literātiem – kolaboracionistiem? Dzelzsgriezējs grāmatā tās autore solīja turpinājumu- izvērtēt, vai sadarbība ar čeku bija vai nebija vērtību nodevība, kolaborācija.
Visa mūsu sirdsapziņa – Ziedonis, Peterss, Zālīte, Vācietis – visi sadarbojās ar čeku. Baudīja padvaras piešķirtās privilēģijas.

Lustrāciju neesam izgājuši, bet nu tiesāt Upīti visi aktīvi.

Ja nu ļoti vajag- no centra var aiznest to statuju, bet vispār – es saku, nē.

Es saku – labāk uzrakstiet vai saskaņas no Latvijas uz EK deleģētais Mamedovs turpina izmantot mūsu valsts resursus un platformu Krievijas uzbrukuma attaisnošanai Eiropas sirdī. Tur gļēvi klusējam.

Skumji, ka tādi esam.

Hermanis Alvis saka, ka visu padomisko pasūtīt tālāk par vellamātes kambari – bet par lustrāciju, par korupciju, par valsts izzagšanu klusē. Kāpēc?

0
0
Atbildēt

2

  kolpants > Sskaisle 30.03.2023. 19.25

  Ей богу, как малый ребёнок. Поэтому и молчит про коррупцию, что большинству латышей хватает для счастья разговоров “зато русским отомстим”. Два сапога пара с россиянами: у тех ” Пофигу, что бедные, главное чтобы нас мир боялся”. И латыши ” Пофигу, что бедные, зато русским отомстим”. А молодёжиь уезжает что там, что тут

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > kolpants 31.03.2023. 14.12

  Nekādas atriebības, katram krievam ir jāsaņem bargs un taisnīgs sods par savu senču pastrādātiem noziegumiem un to noziegumu slavināšanu. Kas attiecas uz krievu istukaniem, simboliem un atribūtiem, tiem vispār nav vietas humānā pasaulē. Tas nekas, ka krievs dzīvo pēdējos sūdos, tomēr neviens viņam neatņems 30 miljonus āra ateju un iespēju atgriezties viduslaikos: http://ipvnews.org/bench/articles/ar066/images/001_right.jpg

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  kolpants > QAnon 31.03.2023. 15.41

  katram krievam ir jāsaņem bargs un taisnīgs sods par savu senču pastrādātiem noziegumiem un to noziegumu slavināšanu

  согласен! Но только в том случае, если этот принцип относится ко всем национальностям БЕЗ исключений! А ты согласен?

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  murrey > kolpants 02.04.2023. 18.25

  Nevienam nebūtu jāatbild par senču sastrādātajiem grēkiem. Tikai saviem, ja tādi ir.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > murrey 02.04.2023. 20.16

  Neliešiem, kuri bērnībā ieplestām mutēm klausījušies, kā ģidi-vorovaļi griezuši nost krūtis Eiropas sievietēm, dūruši uz durkļiem zīdainīšus, dedzinājuši dzīvus sirmgalvjus (skat: Buča, kādu WWII bija tūkstošiem, tai skaitā) un slavē savu senču: NKVDešņiku, komandieru un komisāru, pastrādātās zvērības un draud: “varam atkārtot”, faktiski piemēro uz sevis to mundierīšus, tāpēc atzīstami par līdzvainīgiem un atbilstoši sodāmi.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > QAnon 03.04.2023. 11.15

  Что-то я не услышал прямого ответа-ты готов за зверства своих предков ответить? Или вдруг слАбо стало и неприятно, “а нас за что”?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > kolpants 03.04.2023. 16.00

  1. Mani senči nevienam neuzbruka.
  2. Ja mani senči par “Baigā gadā” pastrādātām zvērībām triljonam (triljons ir viens ar divpadsmit nullēm), asinskāro bidlu būtu dzīviem nodīrājuši ādas, tā būtu, kaut nepilnīga, tomēr taisnīga atmaksa.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  murrey > QAnon 03.04.2023. 18.07

  Pārliecināts? Krievijā vēl tagad ar latviešu strēlniekiem bērnus baida.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > murrey 03.04.2023. 18.33

  Par 1905. gadu un WWI strēlniekiem vajadzēja izgriezt visus krievu un žīdu bandu barvežus, tupo krievu bidlomasu sadzīt lāģeros celt gaišo nākotni un apsēklot visas krievenes. Neizdarīja. Kaujas pret latviešu varoņiem – leģionāriem katra krievu necilvēka ģenētiskā atmiņā ir iedzinušas sarkanarmiešu aiz bailēm piepļūtītos kerzavikus.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  murrey > QAnon 03.04.2023. 18.04

  Vispār jau gan viņi klausījās, kā ģedi izglāba pasauli no nacīsma nezvēriem. Par jūsu pieminēto PSRS laikā nebija pieņemts runāt.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > murrey 03.04.2023. 18.46

  Zvērības pret sievietēm, bērniem un sirmgalvjiem un marodierisms bija krievu cīņa pret “nacīsma nezvēriem”, kas tagad tiek atkārtota Ukrainā. Ja Eiropas “demokrātija” pēc Staļina iebrukuma Spānijā 1936. gadā kara vietā nebūtu izvēlējusies apkaunojumu, nebūtu bijis ne drausmīgā kara, ne apkaunojuma. Tad ASV cionisti ar Rūzveltu priekšgalā vēl nebija uzcēluši Staļinam pasaulē varenāko kara industriju un tad bija visas iespējas pēdējo krievu norakt Urālos.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  murrey > Sskaisle 03.04.2023. 18.00

  Upīts tomēr iratsevišķs gadījums -brauca uz Maskavu, lai lūgtu uzņemt Latvijas PSR iekš PSRS. Pārējie TIK vainīgi tomēr nebija. Viņa pieminekli man aizstāvēt visgrūtāk.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam