Stereotipu bezgaisā 4

Komentāri (4)

Sskaisle 23.02.2023. 08.48

Domāju, ka sabiedrībā vardarbība tikai padziļināsies un paplašināsies kā sekas tai sociālajai nevienlīdzībai, kuru esam radījuši mēs paši.
Nekādas konvencijas, nekādi likumi neko nemainīs. Patiesību noteiks nauda un vara.
Es esmu laimīga, ka nestrādāju ne skolā, ne bērnudārzā = pirmsskolā. Jo tas, kas tur notiek ir vienkārši vājprāts , ko esam radījuši mēs paši, bet kā sekas un atbildību mēs uzveļam skolotājiem.

Un atkal- sociālā nevienlīdzība padziļināsies. Bagātie samaksās privātskolotājiem- nabagi paliks muļķos.

Diemžēl

+1
-4
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 26.02.2023. 13.13

  Esmu lasījusi tādu atziņu, ka kopš Bībeles laikiem cilvēka daba nav mainījusies.
  Lūk, es ļoti mīlu sengrieķu vēsturi. Domāju, ka viņu matricas mūsos ir dzīvākas par dzīvu. Grieķijā jūtos, kā uz savu bērnību aizbraukusi, kaut gan nekas ideāls tur tāpat nebija. Trojas valdnieka Priama meita Kassandra bija īsta skaistule. Apollons viņu apdāvināja ar paredzēšanas spējām. Un tad – skaistu un gudru – iekāroja Kassandru vēl vairāk. Bet viņa, kāda tur iemesla dēļ , Apollonu pasūtīja, noraidīja. Un Apollons ayriebjoties uzlika lāstu, ka neviens Kassandrai neticēs. Un tā arī notika- K. paredzēja Trojas bojāeju, bet neviens viņai neticēja. Kā viņa jutās?
  Nu tad Agamnenons saņēma K. gūstā un auzveda uz Mikēnām, izvaroja un pazemoja , kamēr viņa nomira.
  Bet pareģus un vēstnešus nemīl un nemīlēs.

  Daudzās kultūrās vispār killoja nost un miers.

  Liekat mīnusuas, cik gribat, bet manu vārdu patiesību tas nemaina.

  Sociālā nevuenlīdzība padziļina visas problēmas, t.sk.- vardarbību.

  Kariņš baidīja skolotājus ,lai tie neesot tik kategoriski – arī tāda simboliska

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Sskaisle 26.02.2023. 13.21

  Jā, valdība, vara sev palielināja algas un visādas privilēģijas acis nemirkšķinot , bet tautu māca taupīt un klusuciešot paklausīt. Gluži kā Veidenbauma laikos.
  Lasu,ka Nīderlandē slēdz cietumus un pārvērš par studentu kopmītnēm. Jo Nīderlandē pēc breksita strauji pieaudzis studētgribošo skaits.

  Ko dara kariņa valdība? Likvidē skolas, padzen no skolām kvalificētus skolotājus, palikušos tur pusbadā un vienlaicīgi simtiem miljonus dod cietumu celtniecībai.

  Neko labu ne es kā skaisle, ne Kassandra paredzēt nevaram. Tas labi nebeigsies. Jeb tāda valdības politika ir veiksmīga piespēle putinistiem.

  Nu tā, skumji par to, ļoti. Es varu uzrakstīt tikai par szvām bažām. Gluži kā Kassandra, neko mainīt , ietekmēt es nevaru.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 23.02.2023. 08.42

Ne par filmu, bet par tēmu – vardarbība.
Četrgadīgu puisīti aizvedu uz leļļu teātra izrādi. RLB namā. Pirmajās divās rindās sēdēt drīkst tie bērni, kuri ir gatavi izrādi skatīties bez vecākiem- vieni paši.
Bet – izrādei sākoties divas mammas arī apsēžas uz tiem soliem. Darbinuece pieeiet pie viņām un saka, ka nē- ka nedrīkst, ka tās ir bērniem, bet mammas saliek kopā galvas un ķiķina un paliek sēžot. Darbiniece pieiet otrreiz ‘ abas jau demonstratīvi izliekas, ka neko nedzird un paliek sēžot.
Konkrēti man viņas skatu neaizsedza un netraucēja, bet to sieviešu uzvedība bija neadekvāta.
Izrādes laikā daži bērni skraida augšā lejā. Mans puisītis arī gribēja, es neļāvu. Jāskatās izrāde. Vienā brīdī kāds tētis pieceļas un mammai, kuras meita kliedz un skraida , vispār uzvedas visskaļāk, saka, ka taču traucē skatīties izrādi. Mamma- jauna sieviete, nevis atvainojas, nevis savalda meitu, bet ieņem aizvainotas un aizvainotas cietējas pozu – tādu demonstratīvu- kā bērns nodomāju.

Pēc izrādes gaidam auto pie nama durvīm . Bet – mums gandrīz uz kājām !!! – uz ietves tieši pretī durvīm uzbrauc milzu
auto, kurā iekāpj kāda mamma ar princi dēliņu.

Vēl- mācu , rādu paraugu mazajam puisītim, ka visi jāsveicina. Garderobiste bija laipna, biļešu konttolires bija laipnas, bet apsardzes darbinieki – divi vīrieši un kundze, mūsu labvakarus negribēja atņemt, es teicu otrreiz un tad viens onkulis atbildēja, kamēr tie divi tikai nobolījās.

Ko es gribu teikt, ka es turpinu uzskatūt tā, ka aiz vīriešu vardarbības stāv sievietes. Kā tās zemiskās mātes, kuras savu lolojumu izredzētības, privilēģiju dēļ ir gatavas , acis nemiršķinot, ignorēt, necienīt sabiedrību.

+3
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam