Mācies vai brauc prom! 6

Komentāri (6)

Sskaisle 20.02.2023. 10.11

nr 1 – visi mani radi, kuri dzīvo ārzemēs un tādu ir arvien vairāk, tūlīt vēl būs – gatavojas aizbraukt no Latvijas, tātad – visi ir kārtojuši valodas eksāmenu – pie tam Skandināvijas valstīs uz vietas izdots sertfikāts, par valodas prasmes līmeni. Visi gribēja amatu un pat nedomāja apstrīdēt šo prasību, vai to uztvert kā cilvēktiesību diskrimināciju.

Ja Latvijas valstī paliek spēkā likums par Neatkarības atjaunošanu, nevis jaunas valsts dibināšanu, tad visiem okupantiem un viņu pēctečiem valoda ir jāapgūst. Sertfikātu es prasītu tiem, kuri strādās, vienalga – privātā vai valsts sektorā.

nr2- dzīvoju Rīgā, ikdienā krievu valodu dzirdu 100 x biežāk kā latviešu valodu. Visās valsts, pašvaldības un privātās iestādēs, visur tiek runāts krieviski un latviski. Ja newskaita manu tiešo priekšnieci darbā – krievu nacisti – šovinisti, tad visi krievi ar mani runā latviski un man nav problēma. Savam darba devējam pateicu, ka tomēr neslēgšu līguma pagarinājumu, jo viņa padotā, man priekšniece mani diskriminē nerunājot latviski. Darba devējs laikam tādu runu nebija gaidījis un neko uz šo manu paziņojumu neatbildēja.

nr3 – patiesībā es lielu jēgu šādai valodas politikai neredzu, ja valsts politika turpināsies virzienā – padzīt no Latvijas latviešus un salaist iekšā – ar varu raut iekšā krievus

nr4 – mums kā mazai nācijai ar mazu valsts valodas lietotāju skaitu nav neviena !!! ne liela , ne maza aizstāvja. Liāna Langa tomēr jā. Bet tad tiešām vienīgā. Arī tas ir apdraudējums mūsu valodai un mūsu nākotnei.

0
0
Atbildēt

0

jurists 16.02.2023. 18.37

Ja gadiem ilgi dzīvo svešā valstī, bet nespēj saprast elementāras lietas attiecīgās valsts valodā, tad tam galvenokārt ir tikai divi iemesli – nevēlēšanās mācīties vai stulbums.
Nebūtu Krievijas iebrukuma Ukrainā, tā tas arī turpinātos.
Nenoliedzami, ka vainīga ir arī pašu latviešu iztapība un tolerance pret šādiem cilvēkiem.
Kučinskis pareizi sācis risināt šo problēmu – Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem valsts valodas pārbaudei jābūt pakāpeniskai.

+5
0
Atbildēt

2

  QAnon > jurists 16.02.2023. 20.05

  Krievijas iebrukums Ukrainā nekļuva par iemeslu Šlesera organizētās noziedzības grupējuma ieviesto UA dalīšanas atcelšanai, par ko dāsnas stipendijas no atļauju tirgotājiem: naudas mazgātājiem un starptautiskā terorisma finansētājiem, saņēma varu sagrābušie prokremliskie zagļi un sodomīti. ASV Esterkins, Suharenko, Fiļs un Bernis, būtu jau atsēdējuši pirmos 10 gadus no 150 piespriestiem, bet pie mums, nē. Kā maizi ēd, tā dziesmu dzied https://tautastribunals.eu/wp-content/uploads/2017/04/SuharenkoZatlers%C4%80bolti%C5%86aRieksti%C5%86%C5%A1.PNG

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > jurists 17.02.2023. 11.03

  Ну, во-первых, требуемый уровень вовсе не элементарный.
  Во-вторых, те же латыши в Великобритании тоже не учат сознательно английский язык. И вовсе не потому что они вот так ненавидят Великобританию. А по той простой причине, что и так хорошо. И как раз именно те, кто приехал работать и кому сейчас 50 и выше. И работодатель не требует. потому что ему важно, чтобы ягоды собирал работник, а не “социализировался”. Не хочет он ходить на спектакли-ну и фиг с ним.
  pašu latviešu iztapība un tolerance pret šādiem cilvēkiem. – ну так перестаньте ныть и переезжайте в Даугавпилс! Причем массово! Чтобы там просто физически стало больше латышей. Или в деревни под Даугавпилсом, в которых даже и при первой Латвии латышский редко слышали.

  Вы живете в каком-то фантастическом параллельном мире, где человек будет учить язык только из-за каких-то возвышенных чувств. В мировых столицах есть целые кварталы, где мигранты живут поколениями и говорят на своих языка.

  0
  -2
  Atbildēt

  2

  QAnon > kolpants 19.02.2023. 14.52

  Kāda tev, nelegālim, negatīvai selekcijai, daļa par latviešiem Apvienotā karalistē? Homo sapiens paši savā starpā lieliski tiks galā un neaicinās par arbitru homo russicus, vai homo negro. Ja tu būtu kaut burjats, varētu pie Baikāla dzīvojošam latvietim pārmest, ka viņš nelieto mongoļu valodu, vai tatārs par viņa valodas nelietošanu Kazaņā, vai karēlis Koštomušā par somu – karēļu valodas nezināšanu.
  Pētera I izdomātie krievi, kam nav savu sakņu, kuru “vēsture” ir pastāvīgi no jauna sacerētas ņebiļicas, kuri saziņā izmanto no somugru, ukraiņu un tatāru valodām savākto feņu, kas pagaidām vēl parazitē humānu tautu zemēs, vispār nevienam neko nevar pārmest.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > kolpants 20.02.2023. 10.14

  ko tu muldi , kolpant, tev neviens neliedz runāt krieviski, bet tev ir jāzin latviešu valoda , punkts

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam