Vai ļaut algoritmiem aizstāt mediju redakcijas?
2Saistītie raksti
Viedoklis /
4. jūnijs
Mediju politiku neveido priekšvēlēšanu solījumi
Viedoklis /
24. maijs
Mediju digitalizācija – stāsts par darīšanu
Komentāri (2)
QAnon 13.11.2022. 15.27
Tas, ka tā sauktiem sabiedriskiem medijiem sile brauc prom, ir acīmredzams un vienīgās peļņas iespējas tiem paliek, apkalpot valdošo kleptokrātiju un izkārnīties uz tās oponentiem.
0
Atis Priedītis 13.11.2022. 13.36
Sociālie portāli ļauj saņemt to informāciju, kuru masu mediji noklusē. Šobrīd spilgtākais piemērs ir lielo masu mediju kategoriska attiekšanās publicēt informāciju par okupācijas beigu periodā VDK lieltoto cilvēku psiholoģiskā terora metodi Zersetzung. Vienīgā daudz maz atzītā publikācija latviešu valodā ir atrodama Latvijas Nacionālās Enciklopēdijas weblapā. Ievietoju šīs publikācijas fragmentu: “20. gs. 70. gados Štāzi mainīja darbības metodes un režīma pretinieku vajāšanā izvairījās no līdz tam izmantotajiem paņēmieniem – arestiem un spīdzināšanām. Tā vietā sāka ieviest metodi, kas bija vērsta uz režīmam nelojālā cilvēka privātās vai ģimenes dzīves izjaukšanu, sabiedriskās un profesionālās reputācijas graušanu, nepamatotu apsūdzību izvirzīšanu, provokācijām un cita veida psiholoģisko vardarbību. Šo taktiku Štāzi leksikā sāka dēvēt par “sadalīšanos” (vācu Zersetzung). Apzīmējums bija aizgūts no ķīmijas nozares, kur šādi sauca vielu iepriekšējā stāvokļa sabrukšanu. Metode pierādīja savu efektivitāti, un to sāka plaši izmantot arī PSRS, tās satelītvalstīs; to joprojām izmanto Krievijas Federālajā drošības dienestā (Федеральная служба безопасности Российской Федерации).”
Avots: https://enciklopedija.lv/skirklis/151615-V%C4%81cijas-Demokr%C4%81tisk%C4%81s-Republikas-Valsts-dro%C5%A1%C4%ABbas-ministrija
0