Trīs iemesli, kāpēc Latvijai vajag savu LNG termināli 3

Komentāri (3)

Roberts Strazds 07.10.2022. 20.17

Kad Igaunijā parādīsies terminālis, Skultes terminālim vairs nebūs lielas nozīmes, un par biznesa centru kļūs Igaunija, bet Latvija varēs stagnēt statistikas pēdējās vietās ar investoriem nepievilcīgu vidi un lielu korupciju.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 06.10.2022. 15.55

Mēs esam unikālā situācijā, kad projekta finansējums nāk tikai un vienīgi no privāto investoru puses, neprasot no valdības neko vairāk par vienotu institucionālo un politisko atbalstu enerģētiskās patstāvības realizēšanā.

Я не прошу у госудраства ничего для развития своего бизнеса! Я просто предлагаю заключить “железный” договор на 10 лет с фиксированными ценами. И все..больше ничего..

0
0
Atbildēt

0

QAnon 06.10.2022. 11.27

Galvenais iemesls, kāpēc Latvijai nevajag Skultes termināli, ir drausmīgā korupcija un baidos, ka Bordāna – Juraša aiziešana vēl neko neatrisina. Patiesībā Latvijai nevajag ne LNG, ne AES, Latvijai savu energoresursu ir atliegtiem galiem. Mūsu energo bilancē lauvas tiesa ir malkai, ar ko neizglītotie latvietīši ar savām aizvēsturiskām krāsnīm apkurina savus cauros mājokļus. Kāpēc katru reizi, lai valsts sniegtu palīdzību kādam nosiltināt māju, ir jātaisa projekts, ja tā vietā varētu siltināmiem materiāliem un siltināšanas darbiem vienkārši atcelt PVN un dodot iespēju par mazākiem procentiem saņemt kredītu, liekot katram saimniekam atskaitīties par izlietotiem materiāliem un samaksai par darbu. Pavisam droši, nosiltinātiem mājokļiem, tai skaitā mazām privātmājām, malkas aizietu uz pusi mazāk. Ja uzstādītu divkameru krāsnis, skurstenī izkūpētu vismaz par 20% mazāk nesadegušo ogļūdeņražu, ja kondensētu ūdens tvaiku, vēl 20% ekonomijas. Ja visas mazās katlu mājas pārbūvētu par koģenerācijas stacijām ar ORC https://en.wikipedia.org/wiki/Organic_Rankine_cycle, ar to pašu malciņu katrs ciematiņš, pašvaldība vai skola vēl varētu saražot elektroenerģiju pašu vajadzībām, elektrotransportam, elektrotraktoriem utt. Elektrību iespējams ražot ikvienā, arī nelielā lauķu saimniecībā, kur nedēļas nogales ciemiņi vēl varētu uzlādēt savus elektroauto.
Iedodiet man licenzi piespriest 3 nāvessodus pierādītiem Latvijas ienaidniekiem, piespriest 20 mūža ieslodzījumus un 100 publiskus miesas sodus un ekonomijas, ekoloģijas un enerģētikas ministra amatu un Latvija pēc 3 gadiem tirgos CO2 kvotas, kamīnmalku, dīzeļdegvielu, elektroenerģiju un metanolu, Latvija veiks visu atkritumu izgāztuvju sanāciju un vairs neražos jaunus atkritumus.
Gandrīz droši, ka nevienam nelietim nāves sodu nemaz nevajadzētu izpildīt, jo Latvijas gazpromizatori un citi ekonomikas grāvēji paši prastos un nozustu tālēs zilajās. Mūsu Saeimai pilnīgi pietiktu ar 40 – 50 tautas kalpu un jaunus nevajadzētu vēlēt.
p.s. piebildei, malka siltumam un elektrībai nav tas labākais variants, kamēr nav izmantota kanalizācija, pārtikas rūpniecības atliekas, sadzīves atkritumi, mežistrādes un kokapstrādes atliekas un vēl daudz cita.

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam