Cilvēcības māsa

28

Komentāri (28)

Sskaisle 06.09.2022. 15.32

Nopirku maizi – 700 gr, kefīru, sviestu, sieru,majon., sark.vīnogas – 300 gr – samaksāju nepilnus 10 eur. Izņemot sieru un majonēzi – viss ar atlaidēm,pirkts Maximā. Nu no sviesta un majonēzes jāatsakās, vismaz jāierobežo. Tik uz valstssvētkiem. Bet pienu es vienu nedēļu pērku,otru nē.

Kā dzīvos ģimenes ar bērniem, mazpelnošie?

Es tā gribu uzpucēties un aiziet uz operu, uz baletu – PIEVIENOT ezers. Gan jau aiziešu , un gan jau no prieka raudāšu.
Biju augustā džeza koncertā. Un liku saulbrilles,jo no prieka apraudājos.

Varbūt man jāsaprot,ka baudīju kultūru par daudz? Varbūt jātaupa ne tikai ūdens ,bet arī kultūras resursi. Jāapzinās sava vieta sabiedrībā….

0
0
Atbildēt

1

    QAnon > Sskaisle 06.09.2022. 18.41

    Ja kāds ir piebāzis galvu ar Raini, vai iztērējis visu enerģiju, nīstot latviešu nacionālpatriotus, tāds, protams, nebūs spējīgs 10 minūtēs pagatavot sev pus kilogramu majonēzes, kas būs par 30% lētāka, nekā visprastākā majonēze un atšķirībā no veikālā nopērkamām, tur nav pievienots ūdens un satur augu eļļu vismaz 90%.

    0
    -1
    Atbildēt

    0

Sskaisle 06.09.2022. 15.22

Ar skumjām nospriedu – kas mēs par tautu…Ulmanim,valsts dibinātājam dzimšanas diena, bet mēs pat nepieminam.

Kā briti savu karalieni nosvinēja un kā mēs nē ….

Iznākusi Strangas grāmata par U.režoma pēdējo gadu…

+2
-1
Atbildēt

2

    QAnon > Sskaisle 06.09.2022. 18.44

    Čekas mērglis Stranga ir vēstures viltotājs un taisni brīnums, ka tas vēl nav paslīdējis uz patriotiska studenta pamestas banānu mizas un lauzis sev sprandu.

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    kolpants > Sskaisle 07.09.2022. 13.38

    Шикоро отмечать день рождения одного диктатора, да еще восхваляя его как лучшего руководителя страны, и при этом осуждать такого же диктатора- это было бы интересно.
    Мол, Улманис молодец, запретил партии и убрал выборы, и какой Путин плохой, что фактически сделал то же самое (трудно назвать процессы выборами)

    0
    -1
    Atbildēt

    2

    Sskaisle > kolpants 07.09.2022. 14.18

    Kolpant, Ulmanis bija mūsu valsts tēvs. Tas,ka viņš mūs nodeva….noklausies LR 1 jaunāko raidījumu Brīvības bulvāris Grūbes saruna ar Strangu.
    Cik Ulmanis Latviju stiprināja,tik šodienas valdības posta.

    Nepielīdzini Ulmani Staļinam. Neviens!! Ulmaņa diktatūrā nav noslepkavots!!! Varbūt kādam pa muti iedeva un protams, kādus arestēja.

    Es nu galīgi neesmu ulmaņpatriote,bet visu laiku bija sajūta,ka esmu mazākā sabiedrības daļa. Kur patrioti?

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    QAnon > kolpants 07.09.2022. 18.49

    Ņemot vērā tā laika Saeimas sastāvu, kas neatšķīrās, no tā, kas ir mūsdienās, kad divas sodomītu partijas: JV un A/Par, ir Saskaņas sugas brāļi, tikai pateicoties Ulmaņa ģēnijam, rašistiskie necilvēki neiebruka Latvijā vēl kādā 1935.-36. un līdz vācu atbrīvotāju atnākšanai nepaguva noslepkavot visu latviešus. Ulmanis novērsa situāciju, kāda bija Spānijā, kad tur 1936. gadā iebruka krievi. Par to Staļins viņu arī nobendēja un kremlis un mūsu kremļjaģjas viņu zvēriski nīst vēl līdz šai dienai.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    lindab456 > QAnon 08.09.2022. 10.09

    Runājot par autoritārisma posmu, neizrausim Latviju no pasaules konteksta, t.sk. pirmskara situācijā! It sevišķi ņemot vērā, ka šodien ir tā privilēģija uz to visu skatīties plašāk, ar laika distanci, zinot cēloņsakarības, zinot par Molotova – Ribentropa pakta vienošanos, par melu un ļaunuma apmēriem, kādus vēsture nav pazinusi.
    Bet interviju ar G. Strangu tiešām iesaku noskatīties, kategoriskie uzstādījumi pret K.Ulmani ir mīkstināti, arī tā paša vēsturiskā konteksta dēļ. Manuprāt, ļoti laba intervija. Tāpat, ir vērts paskatīties Rēdera – Bojāra diskusiju, 1:1, kur kārtējo reizi tiek runāts par nenotikušās lustrācijas sekām.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Sskaisle 04.09.2022. 22.17

Mīļā Saulespuķe, Tu aizkustināji tik smagu tēmu,ka uz nakti par to negribu domāt.
Labi,ka ir bibliotēkas. Ka ir LR3.
Labi,ka varēšu lasīt Tavas atsauksmes🌹

0
0
Atbildēt

1

    Saulespuķe > Sskaisle 05.09.2022. 09.08

    Nuja, tāpēc mani sakaitināja kāda teātra paustais, ka skatītāji biļešu sadārdzinājumu nesajutīs – jā, varbūt, tie, kas apmeklē teātri divreiz gadā kā zīmēšanās pasākumu…

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Sskaisle 01.09.2022. 10.03

piemēram. Biju aizbraukusi pēc man no ārzemēm atsūtītas gramatas. Nenormāli skaista, Izsaiņoju autobusā , šķirstu un kaifoju un baudu pilnas laimes mirkļus. Tāds skaistums.
Un tad autobusā ieveļas un man pretī nosēžas jauna sieviete, krieviski runājoša, labi ģērbta un frizēta ar apm.5 gadus vecu puisīti. Un tā sieviete rausta un grūsta to bērnu aizturētās dusmās šņāc – na na tebe teļefon – likās ka bērnam mutē to iegrūdīs , šņāc, lai bbērns paliekot klusu, kamēr pati dzirdama pa visu autobusu

es gribu kaut ko teikt, iejaukties, bet sēžu kā sabrukusi sēne, neko nespēju, ne padomāt, ne pateikt. Tik vien kā sāku raudāt līdiz bērnam

tik īss tas mans laimes mirklis, tas skaistuma mirklis , jo jādzīvo tur kur esi , ar tādiem cilvēkiem kā viņi ir

tās feministes, tie sasodītie kretīniskie bērnu aizstāvji, tie krievi, kuri sūdzās par latviešiem un paši publiski sit un pazemo savus bērnus – nolaidu tvaiku ar asarām

izkāpu no autobusa ne vairs kā prieka piepūsts baloniņš, bet kā sava vājuma smaguma nospiests cilvēciņš

tādi esam, kāds tur vēl teātris

un mīlestība …. katrs domājam, ka kaut ko par to zinam, zinam pastāstīt , bet … nezinu, drīzāk nē, nekā jā
un ģimenes ? nu labi, lai paliek

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 01.09.2022. 09.52

Es mūsu dārzā nātres audzēju speciāli, un veidošu vēl papildus dobes nātrēm, jo tās ir absolūti nepieciešamas kukaiņiem, kuri ir padzīti no labību laukiem un no saimnieču piedodiet, izlaizītajiem dārziņiem.

Un vēl es speciāli atystāju ogas – jāņogas , upenes, ērkšķogas, lai gājputniem, nē vispār visiem putniem ir ko ēst. Un iestādīju plūškokus un pīlādžus, lai ir ogas, ko ēst. Tiesa gan – karstuma un ūdens neesamības dēļ viss iestādītais aug tikai ar ….brīnuma palīdzību. Pat ja šovasaru izturēs nav zināms kā būs tālāk.

Un vēl. varu miljons reižu atkārtot – tāda Kļaviņas māklsa – nu lūdzu piedodiet!!! – ir 0 vērta, kamēr mēs kā sabiedrība esam tik netaisnīga. Apzagt cilvēkus, tagad atņemt izglītību, derīgus personu dokumentus un debilizēt līdz trulumam un tad maksāt baigo naudu māksliniekiem, kuri par to reflektē. Neko pretīgāku nespēju iedomāties.

Uz oktobri nopirku biļetes tikai uz 1 JRT izrādi – Žizeks un Pitersosns. Viss. Citas izrādes mani neinteresē. Jo manuprāt, esam daudz daudz radikālākā , daudz dramatiskākā situācijā kā māksla, t.sk. teātris to spēj parādīt

Tikko izlasīju Pikaso teicienu – māksla ir kā slota, ark o noslaucit putekļus no cilveka dvēseles un es domāju, ka Latvijā tā nav. Māksla Latvijā ir sabiedrības sociālās nevienlīdzības un netaisnības simbols. Manas domas.

0
0
Atbildēt

3

    Sskaisle > Sskaisle 01.09.2022. 09.53

    Jā un vēl es taisīšu dobes vībotnēm, ceļmallapām un dievkociņiem, vispār tādiem saviem bērnības augiem, kurios dūca i bitītes i mušiņas

    0
    0
    Atbildēt

    0

    QAnon > Sskaisle 01.09.2022. 12.34

    Nātres ir vislabākais dzelzs, kas nepieciešams hemoglobīna veidošanai, avots un nevajag nekādas nātru tējas, kas nemaz nav tēja, bet likt zupās, vai noplaucētas taisīt salātos.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Sskaisle > QAnon 01.09.2022. 12.45

    protams, un vēl ar nātrēm var taisīt nātru vircu, kas ir dabisks mēslojums augiem, bet nu man iesākumā nātres kā dzīvesvieta kukaiņiem un nātres es pati ēdu pavasarī

    0
    0
    Atbildēt

    1

    QAnon > Sskaisle 01.09.2022. 13.10

    Nātres ir nezāles, ko neēd aitas un govis, to vietā izvēloties latvāņus. Labāk nātru vietā kultivēt balandas, kas ir ne tikai garšīgas un veselīgas, bet, pateicoties tur esošam cukuram, der arī skābēšanai. Nātru vienmēr pietiks tāpat.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Sskaisle > QAnon 01.09.2022. 14.20

    Ka tev saku,ka nātres ir kukainīšiem,kuri tiek masveidā iznīcināti.
    Balandas esmu cepusi olīveļļā un ir labi garšojis

    0
    0
    Atbildēt

    0

    lindab456 > Sskaisle 01.09.2022. 14.38

    “Māksla Latvijā ir sabiedrības sociālās nevienlīdzības un netaisnības simbols. ”
    Tas varētu būt skatījums uz mākslas sociālo lomu šodienas sociālajā vidē.
    Varētu teikt, ka māksla ir tik pat dažāda un atšķirīga, cik dažādi un atšķirīgi ir cilvēki – mākslas radītāji un tās uztvērēji ( pārāk sašaurināti skan mākslas patērētājs vai baudītājs).
    Ja mēģina izcelt kādas kopīgas tendences, manuprāt, laikmetīgā māksla ir komplimentējoša un kompensējoša. Tā izdabā un loka savu putekļu slotiņu ap visa veida kaislībām, pārspīlē emocionālo pusi, pārsteiguma momentu, šoku, t.i. operē ar biznesa valūtu. Bet no mākslas gribas sagaidīt, ka tā uzrunā, atklāj, atspoguļo, paver.., kopumā padara labāku.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Sskaisle > lindab456 01.09.2022. 14.52

    sāksim ar to, ka mākslai būtu jābūt visiem pieejamai

    Kas notiek ar izglītības sistēmu Latvijā?

    Kas notiek ar nodokļu nomaksu netaisnīgumu, ar politiķu beznosacījumu korupciju un izšķērdību

    lasu, ka omd iesauktajiem būšot tādi un tādi spēka vingrojumi jāveic- johaidī – tur jauniešus badā, bet vingrot kungiem par prieku vajadzēs – dirst lai iet

    es okupācijas laikā pieēdu pilnu vēderu un vairāk,

    un gan pie mums brauca māksla, gan mūsu nabagsēklas veda pie mākslas

    nerunājot par grāmatām, kuras bija iedoloģijas pilnas, bet bija

    zini, biju izstādē par sievietēm un tādu nogurumu tajā sajūtu – ka māksliniekiem patiesībā nav, ko teikt un cilvēki vienkārši aiziet mājās vīlušies -nu es noteikti

    tagad man kaudze ar nelasītām grāmatām un stress

    0
    0
    Atbildēt

    3

    Sskaisle > Sskaisle 01.09.2022. 14.55

    vai LNMM nevaŗetu organizēt mākslas vēstures kursus skolas vecuma bērniem par brīvu?

    Vai kinolektoriji nevaretu būt par brīvu – reizi m enesī ltv1?

    Vai bibliotekās beidzot nevarētu organizēt klātienes diskusijas – nevis sovjetiskas literātu viena aktiera teātra izrādes?

    sabiedrība grib izglītoties, grib zināt – nevis visa māksla dzērāju mīlestības loki un locījumi

    0
    0
    Atbildēt

    0

    lindab456 > Sskaisle 03.09.2022. 14.41

    No Mākslas dienu laikiem mums ir tradīcija mākslai iziet ielās, karnevāli, gadatirgus atrakciju tradīcija. Šodien tie ir pašvaldības atbalstīti sabiedrībai atvērti bezmaksas mākslas, teātra, cirkus utt. pasākumi, festivāli pilsētas ielās, Muzeja nakts, Rīga staro, Skolas soma uc., ko neiedziļinoties varu nosaukt. Vakar apskatīju Siltām rokām – kara tēmai vetīto brīvdabas ekspozīciju alejā pie Brīvības pieminekļa (tēma ir smaga un ir pārdomas, kādēļ šo tēmu neceļ, tai nepievēršas “smagsvara spēlētāji”). Protams, tie vairāk ir ierosmes vai socializēšanās pasākumi, bet nevar arī teikt, ka māksla ir aiz septiņām atslēgām un kalpo tikai elitei. Skolēniem ir pieejami pašvaldības uzturēti mākslas pulciņi, tas pats TJN Annas ielā un Barona ielā, Ziemeļblāzma, Bolderājas māksas biedrība, fon Stricka villa uc. Bet par to, ka skolā būtu jāievieš obligāts regulārs muzeju, izstāžu un teātra izrāžu apmeklējums Jums piekrītu. Tad būs arī atgriezeniskā saite, kur pasūtījums veido piedāvājumu. Būtu jāpaplašina kultūras publiski apmaksātā daļa, saglabājot šauro robežu, kas tai neļauj pārtapt par tingeltangeli.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Sskaisle > lindab456 04.09.2022. 21.57

    Linda,piekrītu-ir arī labi,vērtīgi masveida bezmaksas kultūras pasākumi.
    Muzeju naktī biju Ārlietu ministrijā un- pirmkārt,no laimes noelsos,jo mums par ēku utt. stāstīja mākslas vēsturniece,eh,piemirsu vārdu,bet izcila dāma un ,protams,ministrijas darbinieki. Bija izcili! Palīdzēja ģimenēm ar bērniem. Pirms mums rindā stāvēja divi nabadzīgi ģērbti,nošņurkuši pusaudži,bet tā zinātniece visu pacietīgi viņiem stāstīja un mēs gaidījām un kā tādam cilvēkam,kurš ir jūtīgs uz taisnīgumu,man tas tā gāja pie sirds.

    Šogad uz Balto nakti netiku,bet arī tur ir labi.

    Bet – Linda, lai baudītu tādas lietas,lai pacietīgi stāvētu stundu garās rindās,ir jābūt pamatam,kulturālajam, izglītības.
    Nu ir tā,ka grāmatas lasa tie,kuri pie tā pieradināti no bērnības.

    Linda,kliegt gribu. Tu zini,ka uz leļļu teātra izrādēm.biļetes nevar dabūt? Es biju šokā. Biju apsolījusi un nokavēju to izķeršanu un skraidīju pa Biļešu serviss kasēm ,vaktējot,kad kāds atteiksies.

    Linda, man ir mīksta un cieta sirds. Grāmatveikalā nu jau divas reizes vienā nedēļā dzirdu,kā bērns lūdz nopirkt grāmatiņu,bet mamma saka,ka par dārgu.
    Nu nedrīkst tā būt.

    0
    0
    Atbildēt

    2

    Sskaisle > Sskaisle 04.09.2022. 22.10

    Cik Latvijas cilvēki tiek,tiks uz Purvīša un Baušķenieka izstādēm? Cik?!
    Tie ir divi ģēniji,mūsu tautas kaulu smadzenes ,bet Linda,cik tas ir pieejams tautai?
    Kāpēc Igaunijā un Lietuvā ir bezmaksas muzeja apmeklējums vismaz reizi nedēļā?

    Un vēl- nekad šai valstij- varnešiem nepiedošu valsts simtgades svinības. Nabagiem nabagu programma, bagātniekiem- bagātnieku. Un tā cilvēku ņergāšana Latvijas dzelzceļā….

    Tagad tā izglītības nonivelēšana, kāds jau izteicies,ka latviešu bauriem augstāko izglītību nevajagot…tā lai tiekot tikai maksātspējīgiem.

    Zini – tas negatīvais kultūrā ir daudz daudz vairāk un manā vērtējumā, absolūti neattaisnojami. Tikai valsti,tautu,tās nākotni nicinoši un noliedzoši cilvēki ir īstenojuši esošo slikto,ļauno kultūrpolitiku.
    Jāiet gulēt. Bet lai būtu labi sapņi- esmu par 101% pārliecināta,ka latviešu tauta ir zinātkāra,par spīti nabadzībai – kulturāla. Lūk, ukraiņi ir ļoti skaisti,bet nu latvieši arī ir skaisti cilvēki. Un ja tai atņems kultūru,izglītību,maizi…. nu labi.
    Mēnestiņš čigāniņš caur eglēm sāk vērties…

    0
    0
    Atbildēt

    1

    QAnon > Sskaisle 05.09.2022. 11.52

    Kara laika apstākļos vairāk būtu jādomā ne par izklaidēm, bieži vien pilnīgi tukšām, bet gan par rašistisko necilvēku kara Ukrainā, kas ir WWII netaisnīgā iznākuma sekas, upuriem, bāreņiem.
    Pēc drausmīgā WWI, ko sarīkoja Asiņinais Nikolajs II, pilnīgi izpostītā Latvijā latvieši vispirms atjaunoja kūtiņu lopiņiem, kur paši bieži bija spiesti dzīvot un tad ķērās pie dzīvojamām ēkām un tad tikai vakaros uzdziedāja tautas dziesmas, vai mācīja bērniem dzejoļus.
    Baurs, tas ir zemnieks un tur nav nekā nievājoša, bet kas attiecas uz augstāko izglītību, tai tiešām ir jābūt ierobežotai, jo diplomēti dunduki, kas sastāda vismaz 1/3 Saeimas, iedomājas sevi gudrākus par pārējiem un uzdrīkstas krietnus un talantīgus cilvēkus vēl pamācīt. Nupat korumpētais demences pacients Baidens, lai par nodokļu maksātāju naudu nopirktu vēlētāju balsis, atcēla studentu maksas kredītu parādus, kurus tagad maksās tie bijušie studenti, kuri ir sen ir nomaksājuši kredītus, tā padarot vēlēšanos iegūt izglītību mazāk motivējošu, jo tagad katrs dīkdienis varēs iet studēt, tikai lai patīkami pavadītu laiku.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    lindab456 > Sskaisle 06.09.2022. 12.43

    Par teātra biļetēm, kā saka, bez komentāriem, tas vairs nav ģimenes, kultūrizglītojošs vai ikdienas pasākums. Vienīgā cerība uz Skolas somu, kam būtu jāieliek pamatus.
    Brīvbiļete visos muzejos reizi nedēļā – vieta, kur pirmkāt ieguldīt demogrāfijas jautājumam paredzētos līdzekļus un arī kultūras joma no tā tikai iegūs.
    Šobrīd, skatos, bezmaksas ieeja Rīgas lielajos muzejos (LNMM, MMRB, DMDM) paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem utt., bet pastāvīgās ekspozīcijas brīvbiļete visiem apmeklētājiem katra mēneša pēdējā svētdienā.
    Sāpju bērns ir tādi muzeji kā Turaidas muzejs uc.; Brīvdabas muzejs, manuprāt, ar savām ģimenes biļešu cenām nav orientēts uz vietējiem iedzīvotājiem, vidusmēra ģimeni, kur klāt būtu jāpierēķin vēl ceļa izdevumi. Brīvdabas muzejs paredz vakara biļetes, bet nav brīvā apmeklējuma dienu politikas. Tas īpaši attiecas arī uz Rīgas Zoo, kam būtu jāpilda audzinoša un izglītojoša, ne tikai kolekciju uzturoša, funkcija un kam būtu jābūt pārpilnam ar bērnu čalām, ģimenēm ikdienā un kam daudzo gadu garumā atceros vienu cilvēku bagāti apmeklētu brīvi pieejamu dienu, no kā nav gūta pozitīva mācība – lētākas biļetes, lielāks ģimeņu apmeklējums.

    Vēl par mākslas un mākslas cilvēku uzdevumu, pārlasīju reiz piefiksētu kinozinātnieces V. Freimanes atziņu : “Man patīk iejūsmināt cilvēkus, izkustināt no vienaldzības un truluma, ko uzskatu par visbriesmīgāko eksistences formu, iekustināt cilvēkus ir mākslas uzdevums. To es darīju ar citu mākslinieku palīdzību.” Tas iedvesmai un spēkam.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Sskaisle > lindab456 06.09.2022. 15.19

    Man šķiet,ka tās zinātnieces vārds ir Vita Banga. Atvainojos,ja kļūdos.

    Valentīna Freimane – kāpēc viņa varēja tik viedus vārdus pateikt? Jo bērnībā viņai bija grāmatas,māksla,mūzika, viss pieejams. Labi,viņa bija no turīgas ģimenes,bet tieši saasinoties soc. nevienlīdzībai kultūrai būtu jābūt pieejamai. Protams, brīvpusdienām vispirms.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    lindab456 > Sskaisle 08.09.2022. 10.34

    Par brīvpusdienām – vienozīmīgi, to atcelšana būs sociālais sprādziens ar tālejošām sekām.
    Otrs jautājums, par kultūrizglītības integrēšana skolu izglītības programmā – tas ir veids kā visplašāk, fundamentāli aptvert jauniešus. Ne visām ģimenēm pietiek resursi un motivācija apmeklēt pat bezmaksas kultūras pasākumus. Tieši tāpat kā mēs apzināmies psiholoģisko un fiziskās veselības pamatu nozīmi, tāda pat nozīme ir kultūras izglītībai – kas nav fragmentēta, epizodiska, sekla.
    07.09. Kultūras Rondo – Sandra Krastiņa perfekti, kā gleznotāja par V. Purvīti, arī par latvieša templi – Purvīša kadrēto Latvijas ainavu – iesaku!

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Saulespuķe > Sskaisle 03.09.2022. 18.48

    Nu nezinu, šobrīd kāds ne tas smalkākais (piedodiet, atvainojiet) teātris ir tā sacēlis biļešu cenas, ka elpa aizraujas un īstenībā šobrīd es īsti šādam kāpumam pat nerodu attaisnojumu, jo apkures sezona, kā smejies, vēl nav sākusies. Un kas būs tās laikā – vēlreiz dubultā? Diez vai ilgtermiņā tas atmaksāsies.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam