Mēs – Krievijas ienaidnieki 15

Komentāri (15)

kolpants 09.03.2022. 10.22

Levadas institūta pētījums vēsta, ka 2012.gadā 74% krievu pret ukraiņiem attiecās pozitīvi. 2014.gada rudenī šis skaitlis bija tikai 24 procenti.

Разве задача журналиста не оценивать события объективно и давать все факты и освещать все события, а не только те, которые выгодно ложатся в канву статьи?
Если прочитать только эту статью, создается впечатление, что вот только и исключительно Путин виноват, что с 74% цифра упала до 24%.
А все эти правые секторы, Саша Белый, “москаляку на гиляку”, “кто не прыгает, тот москаль” -очевидно, такая мелочь по мнению автора? И никак не связана эта “мелочь” с падением с 74 до 24%

0
0
Atbildēt

1

  QAnon > kolpants 09.03.2022. 15.51

  Paklausies par krievu pasaulītes tuvāko nākotni. https://www.youtube.com/watch?v=FlnByMJGJN0 Jūs tiksiet vajāti visur un galu galā arī Latvijā, kamēr mūsu mīļā planēta nebūs pilnībā humanizēta (atkrievota) un nepaliks vairs neviena krievu simbola un atribūta. Tie izdzimteņi, kuri noslepkavoja Čečenijas kara varoni, ukraiņu patriotu, Aleksandru Muzičko (Сашко Білий), vēlēsies, kaut labāk nekad nebūtu piedzimuši.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Kristīne Bēra-Gurtiņa > QAnon 09.03.2022. 18.02

  Es gan nebūtu tik ekstrēma. Krievu tauta tomēr arī mākslā, literatūrā un citur ir daudz devusi! Nevajag visus uzreiz tā nolikt!
  BET! Kad pasaule, beidzot, sāks mācīties no vēstures?!?
  Kad oficiāli golodomoru sauks nevis par lielo badu, bet par genocīdu?
  Mani vācu senči – Melnās jūras vācieši, apdzīvoja vietas, kurās šajā karā notiek vienas no visniknākām cīņām.
  Opis piedzima Khersonas apgabalā, Ome Zaporižijas apgabalā. Abas ģimenes Staļina represijas laikā tika izsūtītas uz Sibīrijas gulagiem. 1938.g. manu vecvectēvu nošāva gulagā aiz Baikāla.

  Rietumi par maz zin par Baltijas un Ukrainas deportācijām! Krievija taču ir uzvarētāju valsts! (jo uzvarēja nacistus II.psaules karā). Viņi ir labie, nevis sliktie! Tāpēc rietumos “taču” nevarēji slikti runāt par “uzvarētājiem”.

  Es strādāju par gidu un kad es tūristiem stāstu par deportācijām no Latvijas 1941. un 1949.g. visi atplēš acis un saka: Tiešām?!? Mēs to nezinājām!
  Mūsu uzdevums ir stāstīt, izglītot, atvērt rietumiem acis. Ar šo karu viņi beidzot apjēdz, ka Krievija ir sliktā! Bet vai viņi zin kāpēc? Kur ir tās saknes?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 08.03.2022. 12.14

Ko dara sabiedriskie mediji – močī tautu, lai tā beidzot saprot, ka patiesā demokrātija ir geju tiesības, minoritāšu tiesības,

Nevar parādīt filmas par vēsturi – visādas, ne jau tikai par golodomoru, vai šodienas Krievijas sabiedrību, bet par mūsu pašu vēsturi . Nav sarunu raidījumu , diskusiju raidījumu , bet no visām festivāla filmām bija jāparāda par gejiem, nevis par tām pašām sievietēm Iļģuciemā, piemēram, par Gorbačovu jau nerunājot.

Nu tādi esam – močītāji un tad tikai Krievija vainīga …

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/254923/un-tad-mes-dejojam-drama
Un tad mēs dejojām. Drāma (16+)
Merabs jau no agras jaunības dejojis Gruzijas Nacionālajā ansamblī kopā ar savu deju partneri Mariju. Viņa pasaule piepeši tiek satricināta, kad ierodas harizmātiskais un bezrūpīgais Iraklijs, kļūstot gan par sīvāko sāncensi, gan sirds nemieru.

Nu jāpārkāpj valsts konservatīvajā vidē pastāvošās robežlīnijas. Tās ir tradīcijas un aizliegtā mīlestība. Zviedrijas režisors Levans Akins, kura vecāki ir gruzīni, radīja šo stāstu, balstoties uz intervijām ar Gruzijas gejiem. Savukārt scenārija ideja dzima, kad viņš Tbilisi pieredzēja nežēlīgu uzbrukumu praida gājienam. Filmēšanas laikā grupa saņēma nāves draudus, tāpēc nācās piesaistīt miesassargus. Zviedrija šo darbu izvirzīja kā pretendentu uz nomināciju “Oskara” balvai kategorijā “Labākā starptautiskā spēlfilma”, bet galvenās lomas atveidotājs – dejotājs Levans Gelbakjani tika nominēts Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominācijā “Eiropas labākais aktieris”.

And Then We Danced. Gruzija, 2019.

Režisors: Levans Akins.

Lomās: Levans Gelbakjani, Bači Vališvili u.c.

+2
-6
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 08.03.2022. 12.40

  https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/255093/sodienas-jautajums-sabiedribas-saliedetiba-un-ka-runat-ar-kara-atbalstitajiem

  Par Latvijas sabiedrības vienotību spriež Putina stabulē pūtējs Hanovs. Viņaprāt, NA – Latvijas saeimas koalīcijas partija ir fašistiska partija. Pirms likt man mīnusu – paskaidrojiet, kāpēc sabiedriskie mediji popularizē Putina – kremļa ideoloģijas paudēja Hanova viedokli.
  Personīgi es arī uzskatu, ka NA ir kremļa slepenie draudziņi – viņu patriotisms ir liekulīgs, tomēr Saskaņu ne NA,ne ZZS nepārspēt.

  Kapēc kā okupācijas laikā notiek tik trula sabiedrības smadzeņu skalošana? Kur tad objektīvā informācija sabiedriskajos
  Kāpēc Hanovs savu kritiku fokusē tikai uz latviešu sabiedrību? Vai latvieši pēc okupācijas ir palikuši okupēto zemē, vai tomēr krievi, kuriem okupētie ir palikuši fašisti?
  Nespēju paust viedokli var pārmest mazizglītotiem, mazzinošiem cilvēkiem, bet Hanovs taču ir akadēmiski izglītots, pedagoģisku un akadēmisku darbu cilvēks.

  Tad kas notiek Latvijā, Latvijas sabiedriskajos medijos?

  No feisbuka – un es negribu tērēt savu laiku – publicējot visas Hanova naida runas, galu galā – ir valsts drošības iestādes , lai tie darbojas.

  Deniss Hanovs
  Es esmu diemžēl pārliecināts ka tādas radikālas partijas kā NA un lielāka daļa Saeimā pārstāvēto partiju izmantos šo karu lai izplatītu naidu un fobijas savam kapitālam

  Deniss Hanovs
  Ieva Lešinska Es ticu, es zinu cik daudziem latviešiem un krieviem šeit nacionālisms un ksenofobija ir ļaunums un risks drošībai; problēma – mūsu Saeima; tur ir ritualizēta naida epicentrs; un prezidents, kas klusē

  +2
  -2
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Sskaisle 08.03.2022. 12.49

  Vai bez nacionālisma jūtām ukraiņi vēl pretotos iebrucējiem krieviem?

  Ko īsti mums grib iezombēt sabiedriskie mediji? To es labprāt gribētu saprast.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 08.03.2022. 09.49

LR 3 klausos grāmatu stāstos – vakardien, tur autori no sajūsmas gandrīz aizrīdamies lielās, cik ģeniālu gramatu izdevuši – Zigmunda Skujiņa sarakste ar trimdas latviešiem.

Bet noklusē, ka ZS ne tikai sarakstījās ar trimdiniekiem, bet pateicoties “izcilai ” sadarbībai ar čeku, regulāri arī brauca uz Rietumiem un pēc tam regulāri rakstīja atskaites čekai par saviem līdzcilvēkiem , lai atkal varētu braukt. Tik pašsaprotama lieta – jūs tur cīnieties par brīvību , es te baudīšu dzīvi. Jūs nelgas, es gudrinieks

Nu jau pirms daudziem gadiem , biju Mansardā uz tikšanos ar ZSkujiņu. Publika plaudēja un slavēja rakstniekam. Cilvēks sajūsmināts, tas saprotams, bet vells viņu raustīja pateikt, ka Vili Lāci vins nenosodot. Ka tādi laiki bija. Dzīvot gribēja visi. Ko varam pārmest Lācim, ja paši tā būtu rīkojušies

Tagad literāti drukā grāmatas par Lāci, bet vai sabiedrībā mēs spriežam – kā tas ir – mēs Lāci nosodam, nosodam vārdos, jeb arī darbos. Jeb mēs viņu turam rezervē – kāda būs situācija , tāda būs mūsu attieksme? Kā ir? Mēs spējam atklāti runāt, jeb spējam vien būt laimīgi, ka varam par to nerunāt, jo jāpalīdz Ukrainai.

Ko Gundega Repše par 1940.gadu rkastīja savā romānā Bogene? Pļāpāja un citēja Augustīnu.
Kā pēc 14.jūnija deportācijām uz Sibīriju mūsu literāti sapulcējās sanākmsē apliecināt godu un mīlestību Staļinam , par to Repše nerakstīja. Ko nu knābs acīs savējiem. Un pareizi darīja – 56 gadu vecumā Repšei piešķīra VKKF mūža stipendiju , kas nemaz nav mazāka par mazākajām pensijām Latvijā .

Manuprāt, karš Ukrainā ir spogulis, kurā ne tikai redzēt ļauno Krieviju, bet mēģināt pasiem ieraudzīt sevi – savu labo un savu slikto pusi. Un tad runāt- ko darīt, kā darīt, lai mēs glābtu sevi no sevis un no ļaunā kaimiņa. Vai tam esam gatavi? Tāds ir jautāmums?

+2
-7
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 08.03.2022. 19.22

  Cilvēki, protieties kaunu ! Ne es ar čeku sadarbojos, ne es cilvēkus nodevu, lai pati labāk dzīvotu.
  Pat ja jūs man ar dakšām nāktu virsū mana viedokļa dēļ, es to nemainītu. Muktu,lai glābtu dzīvību, bet domas nemainītu. Kauns par jums

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Sskaisle 08.03.2022. 20.11

  Uzskatīt, ka labāk dzīvot var arī tad, ja ieriebj nīstiem latviešiem. Tu neesi pirmā, nebūsi pēdējā. Taču ne jau aiz rūpēm par latviešu tautu tu balsoji par LC, ZRP, Vienotību un čekas kurmi, Bordānu, bet gan lai mums par kaut atriebtos.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Sskaisle 08.03.2022. 09.38

Pastaigāties eju Āgenskalnā. Pirms 3 nedēļām gāju pa Lapu ielu – tur ielas malās guļ beigti putni, alkohola pudeles un visādi citādi gruži. Vakardien gāju – 3 medēļu laikā nekas nav mainījies – tie paši beigtie baloži, un gruži. Nu kā pie lopiem – kur iet , tur paliek.
Uz regulārām pārbaudēm un med. manipulācijām eju uz Rīgas centru. Vienmēr tīras, kā izlaizītas, ielas. jauni soli, jaunas atkritumu urnas. Kā pie cilvēkiem. Kā Krievijā – kur sādžās sadirsts un pamests, kamēr elitei viss tas pasaulē labākais un dārgākais.

Ko var apdirst Krieviju – ja esam tieši tādi paši?

+1
-6
Atbildēt

1

  Kristīne Bēra-Gurtiņa > Sskaisle 09.03.2022. 08.54

  Nākamajā pastaigā, paņemiet maisiņu un pati savāciet tos putnus un pudeles. Vai tad paši neko lietas labā nevaram darīt?! Latviešiem tik tipiski – gaida, ka viņu vietā kaut ko izdarīs. Pašiem vairāk jādara. Mēs visi esam valsts, nevis viņi un mēs (iedzīvotāji – valdība, pilsētnieki – Rīgas Dome).

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Kristīne Bēra-Gurtiņa 09.03.2022. 11.44

  Tas nav risinājums. Es varu pacelt papīru un iemest grozā, ja ir kur iemest, bet es pat gribēdama es nevaru veikt Rīgas sētnieces pienākumus.

  Atveriet RD mājas lapu – izlasiet, cik RD ir ierēdņu un cik katram ierēdnim un ierēdņa vietniekam ir padomnieku.

  Algas, prēmijas, piemaksas, komandējuma naudas mums netiek atklātas.

  Tas, ko es varu – es ziņoju RPP Zemgales nodaļai, ka tur un tur sēta apdraud cilvēka dzīvības, tur un tur nedēļām ilgi mētājas maitas.

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Kristīne Bēra-Gurtiņa > Sskaisle 09.03.2022. 17.57

  Jo vairāk paši iedzīvotāji aktīvi iesaistīsies pilsētas labiekārtošanā, jo mazāk būs nepieciešami liekēži RD!

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Kristīne Bēra-Gurtiņa 09.03.2022. 18.41

  Kristīne, pirms pamāciet par iesaistīšanos, tomēr atveriet RD mājas lapu un saskaitiet,cik Rīgas admibistrācijā ir ierēdņu, cik katram ierēdnim vietnieku un cik katram ierēdnim padomnieku un cik katram vietniekam padomnieku.

  Izrēķiniet, cik birokrātu Rīgas Domē ir uz katru rīdzinieku un cik katram rīdziniekam izmaksā TIKAI !!! administratīvās sistēmas uzturēšana. Tad pierēķiniet izdevumus korupcijai,tad izšķērdībai un tad jums būs skaidrs,kāpēc tā sauktā aktīvā iesaistīšanās pilsētas labiekārtošanā beidzas ar vārdiem – Rīgai nav naudas.

  Parīzē, visā pilsētā ieviesa 30 km h ātrumu. Rīga izvēlējās staķīšu biznesu. Ģeniālu korupcijas shēmu.
  Pilsētai nav naudas.

  Starp citu – tieši tā man šodien atbildēja RD. Bet tā ne pirmā reize.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 08.03.2022. 09.22

Jā, mēs esam Krievijas ienaidnieki, bet –

nr – 1- arī mums Krievija ir ienaidnieks. Jo nežēlīgāk mūs – nodokļu maksātājus, apzog pašmāju korumpanti, bet jo bieži!!! – sadarbībā ar kremļa investoriem , jo lielāks noziedz nieks ir Putins un Krievija. Tas ir fakts.
nr – 2- vai tas,ko raksta autors, ko pētījusi Irina Grigore mūsu sabiedrībai, mūsu politiķiem ir jaunums? Kaut kāds pārsteigums?
Ko mēs esam darījuši , lai sevi pasargātu no agresora? Ko parādīja Lukašenko organizētais musulmaņu uzbrukums mūsu robežām? Ko?!!! Ka tur viss izzagts un pamests. Neviens zurnālists jau neapmņemsies un nepētīs un nerakstīs, cik miljonus , ja ne miljardus ES, NATO un mūsu pašu naudas ir aizplūdis privātpersonu kabatās nevis robežas nostiprināšanai. Robeža kā ir vāji apgādāta tā ir.
nr-3- kā ar integrāciju Latvijā? Nu atkal – saņemieties – uzrakstiet, cik miljonus un kam, kādiem kremļa politikas medijiem ir dāvināta mūsu nodokļu maksātāju nauda, tā vietā, lai finansētu nevis kremļa propagandu, bet integrācijas pasākumus.
nr -4- kāda ir krievu kopiena Latvijā. Pirmā 24.02. reaģēja Saskaņas deputāte Ločmele , kura nevis izteica nososdījumu Putina rīcībai, līdzjūtību pirmajiem upuriem, bet pieprasīja nodrošināt pensijas krieviem. Tālāk – jau kara otrā nedēļa – protestus pret karu Ukrainā izteikušas, demonstrējušas pat māmiņas ar zīdaiņiem, kamēr no krievu kopienas es dzirdu tikai !!!! – pārmetumus, ka lūk, nabagi izjūtot russofobiju. Ciešot. Normāli?
Un tad mums ir ne simtiem, bet tūkstošiem kauninātāju, kuri kaunina fašistus latiešus , ka šie atkal dara pāri nabaga krieviem .

Nu jā, grūti. Sarežģīti.

Personīgā līemenī mans lielākais draugs esmu es sev pati un arī savas lielākais ienaidnieks sev esmu es pati.
Vienā aspektā to noteikti – ienaidnieks pats sev, var arī pārnest uz valstu, uz starpnacionālo līmeni,

nr-4-

+1
-6
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: