Sarunas turpinājums

5

Komentāri (5)

Sskaisle 10.02.2022. 20.24

lsm.lv lasu, ka tiks pieskirti kg kultūras apbalvojumi

Lūk, M.Zālīte uzrakstija luug par Smiļģi, DT uzveda, izrāde saņēma Spēlmaņu nakts balvas. Punkts. Jautājums – cik Latvijas iedzīvotāju šo izrādi redzēja un cik Latvijas iedzīvotāju varēja līdzi spriest, ka tā lūk, ir laba luga un laba izrāde un ka tie kritēriji šādam žūrijas lēmumam ir tadi un tādi.

Un ja nu tas būtu ar vienu tādu DT izrādi – nu lai būtu. Ir desmitiem citu izrāžu, bet problēma tā, ka Latvijas vairākums no tās kultūras daļas nesaņem neko. Pilnīgi neko. Un nav jau runa tikai par pandēmiju, runa ir par naudu cilvēku maciņos.

Vai kino. Lūk, klausos , ka KM LKC filmu uzņemšanai piešķirs 6 milj eiro. Atbalstu. Jo tās ir darbavietas, tā ir kultūras un mākslas uzplaukums utt. Bet- problēma tā pati – cik no šiem 6 milj filmu veidā nonāk līdz cilvēkiem? Cik ir tādi, kuri var aiziet uz kinoteātri un samaksāt par biļetēm un noskatīties , teiksim filmu par Benjamiņu? Cik?

Vai – nu labi, ka grāmatas cilvēkiem nav pieejamas tā ir viena lieta. Nesen runāju ar savu skolasbiedreni, kura vēl nesen bija bibliotekāre skolā , kuru rudenī slēdza. Jautāju – kādas grāmatas Tu lasi?Lūsinda Railija esot izcila, ja vēl neesmu lasijusi, lai es noteikti izlasot. Ko no latviešu literatūras lasi ? Nē, tāda literatūra viņu neinteresējot. Nu ko tur teikt? Augstākā izglītība bibliotēku zinnībās un augstākā literatūras virsonte Lūsinda Railija.

Nu labi, pietiks ar pasauli glābt, cik nu varu daru, bet visu es arī nevaru

0
0
Atbildēt

0

Urga 10.02.2022. 13.05

Kā tur bija? Vai tad, kad NEPLP padomi pameta G.Grūbe, viņa vietā neienāca D.Ķezbere? Un D.Ķezbere mums bija liela “dāvana”. Kas notiek reizēm, kad amata vīrs pamet savu posteni pusceļā? Bet par Brīvības bulvāri….kā viens no sākuma viesiem raidījumā tika aicināts A.Kaktiņš, laikam jau autoritāte raidījuma vadītāja vērtējumā.

+1
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Urga 10.02.2022. 13.33

  Un ? Ar ko Kaktiņš sliktāks vai citādāks par visiem citiem viesiem? ‘
  Nu būšu noklausījusies visus raidījumus un pēc būtības – mana vilšanās, jo neviens nepasaka neko jaunu. Neko.
  Un tomēr tā viesu izvēle arī ir vienveidīga.

  Un NEPLP – Ķezbere smirdēja pēc čekisma, bet piedodiet – kā tas nākas, ka NEPLP klusē, kad sabiedriskajos medijos turpina strādāt žurnālists, kurš apzināti vairākkārt ir safabricējis un publicējis melus? Varbūt Ķezbere ar visu savu padlaiku bagāžu reaģētu konkrētāk, kā gļēvā tagadējā NEPLP?
  Kāpēc sabiedriskie mediji visu budžetu tērē sabiedrību debilizējošai Eirovīzijai un piecreiz rādītiem veciem seriāliem vai filmām par gejiem un transpersonām, nevis saturīgam , izglītojošam, domāt un secināt rosinošam saturam.

  Raidījums ar M.Zālīti vispār brutāls līdz nemaņai – žurnālisti, kuri nemaksā nodokļus, dzejnieki, kuri ir visos!! režīmos priviliģēti kapā un dauza sabiedrību par valsts necienīšanu. Par ko cienīt valsti? Par to ka šī koalīcija padziļinājusi plaisu starp bagātiem un nabagiem? Ka atsvešinājusi kultūru , valodu no sabiedrības ? Šorīt radioziņās klausos, ka valsts tomēr maksās tos vēl novembrī apsolītos 20 eur!!! Tātad – pēc 3 mēnešiem cilvēki saņems valsts solīto, kamēr soda procenti jāmaksā tagad un uzreiz, tur valsts neko nevarot darīt.

  Čekisti paliek čekisti … runas vecās

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 10.02.2022. 11.00

Ziņās lasīju, ka saeima uz komisijas sēdi uzaicinājusi Džonu Stīlu, lai uzklausītu kā viņš kā nēģeris jūtas Latvijā . Par cik saeimai nav ko darīt, visu tik un tā jau izlēmuši un nolēmuši partiju sponsori, tad lūk, tāda problēma ar vārdu nēģeris. Un Džons Stīls apgalvo, ka viņš jūtas pazemots un aizskarts kā nēģeris dzīvojot Latvijā. Un kā noprtau no ziņām, tad visuvarošā saeima šo situāciju labos un šī vārda lietošanu aizliegs un Džons Stīls turpmāk Latvijā jutīsies labi.
Nu ko es varu teikt – good for you. Jo ar savām problēmām latvieši vienkāršie saeimā uzklausīti netiek. Ja neesi nēģeris, kurš jūtas slikti, tad par kaut ko tik ekskluzīvu vari vienkārši nesapņot. Tā nu tas ir. Kaut gan – ja tā padomā, ka saeimas cilvēktiesību komisiju vada Kaimiņš , par kuru viņa dzīvesbiedre Dārta nekautrējas reizes piecas apgalvot kāds cūka un necilvēks viņš ir, tad …. varbūt, ka tik liela nelaime netikt pie Kaimiņa uz izvērtēšanu – nemaz nav.

Kad es biju jaunāka, es domāju, ka paliekot vecākai es nu gan neļaušos tādai vecumā čīkstēšanai un vaidēšanai. Ka krāsošu matus un lūpas un mainīšu mīļākos ka jau to visu mūžu esmu darījusi un ja vecie visi izkritīs, tad salikšu jaunus zobus un smaidīšu pa abiem vaigiem, jo tā būs manas laimes daļa, ko no šīs dzīves paņemšu.
Bet – izrādās , ka dzīvē ir kā dziesmā – ka viss ir citādāk. Man vēl nebija palikuši 50 gadi, kad mani ar manu pietiekami izcilo CV nepieņēma darbā nevienā no manis iekārotām vietām. Varu paskaidrot, ka biju iesaistījusi darba meklēšanā savus studiju biedrus un meklēju darbu profesijā. Pat zināju par brīvajām vakancēm pirms tās tika publicētas. Vienīgā valsts iestāde, kura atbildēja uz maniem pieteikumiem bija LNB. Pārējās valsts un privātās iestādes neuzskatīja, ka ir jāatbild darba meklētājam. Tātad – ko es izdarīju, tur kur tas bija iespējams, es pārliecinājos, ka manies iekārotajā pozīcijā ir pieņemta jauna meitene. Atkal un atkal – jauna dāma. Piemēŗam, muzeju krātuvē, visās daudzajās pozīcijās, kur tika meklēti darbinieki , tādi ir pieņemti un to vidējais – t.i. jauno darbinieku vecums ir ne augstāks par 30 gadiem.
Nodarbinātības aģentūra mani pasūtīja pie speciālista – konsultanta. Patīkama dāma, kura man katrā otrā teikumā atkārtoja vienu un to pašu – tev nav jājūtas vainīgai par saviem gadiem, par savu vecumu. Tev ir tiesības darbadevējiem uzdot jautājumu , kāpēc Tava kandidatūra tika noraidīta un jaunās dāmas tika pieņemtas darbā. Tev ir tiesības iesniegt sūdzību tiesā. Es atbildēju, jā, protams, ka jā. Jā, nu tā būs jādara. Bet skaidra lieta, ka es to uzskatu par absurdu – iet un tiesāties valstī, kur vienīgās cilvēktiesības piemīt minoritātēm, politiķiem un ierēdņiem. Nu vēl visiem šiem māksliniekiem, kuri pazemīgi un iztapīgi apkalpo šos priviliģētos.

Tā kā jā – redz kā nēģeriem labi Latvijā – viņu asaras saeimas deputāti noslauka, un rociņu patur, kamēr latvietis parastais – ar kāju pa pakaļu un labi, ja ne pagalvu – ir par ko priecāties. Jeb kā saka reklamščiki – ir varianti

+2
-3
Atbildēt

0

Sskaisle 10.02.2022. 10.57

Jauno raidījumu biju palaidusi garām. Jālabojas.
Protams, ka Grūbe ir ļoti talantīgs cilvēks un ļoti jauki, ka LR viņu ir “savācis”.
Satori jau izplosījos par tēmu – nevienlīdzība. Tā mani baida. Jā,esmu paēdusi un padzērusi un siltumā un pateicoties ģimenei, arī emocionālā komfortā, bet nākotne mani baida. Kāda būs pasaule, kurā turpinās dzīvot mani bērni un mazbērni.

noskatījos WDR dokumentālo filmu ciklu Ungleichland – nevienlīdzības zeme, kas ir kā parodija par vārdu vācu zeme – Vāczeme, kura sevi sludina par sociālo un tiesisko valsti.

Tad lūk, šajā valsts finansētajā medija WDR filmā tiek atklātas citas patiesības. Tās par kurām mūsu varneši un viņu kontrolētie mediji klusē – nu piemēram, ka Vācijā strauji padziļinās segregācija. Ka – cik tur tie procenti – 94 vai 99 , imigranti dzīvo nabadzībā , tikai no valsts atbalsta. Ka strauji izzūd vidusslānis, ka paši vācieši – 2 bērnu ģimene vairs nevar atļauties samaksāt par dzīvokli pilsētas centrā un izglītību skolā, kas nodrošina iespēju studēt.

Ka Vācijā – kā visru pasaulē strauji !!! – pieaug 1% bagātnieku bagātība un strauji izzūd vidusslānis pievienojoties nabagu bariem.
Un ka pirmais, ko tas nozīmē – demokrātijas gals, jo par naudu savu patiesību, t.i. savas tiesības no politiķiem nopērk bagātie un nevis nabagie.

Vai nav tā sajūta, kā par Latviju? Visa šī zaglīgā, melīgā, populistiskā koalīcija, kuri rijuši kā badā turētie?
Nu jā – un satoristi = sorosisti ar savu izpratni , ka lūk, nav, ko par to – par vispārējās labklājības, vispātrējo cilvēktiesību zudumu -ķert kreņķi, labāk mainiet dzimumus, drāziet un mociet bērnus un atdodieties imigrantiem …. nu jā –

starp citu – vai Gēte vai Rilke – neatceros , kurš skaisti dzejoja , ka pavasaris ir perversāakais no gadalaikiem, jo viss spraucas no zemes, no pumpuriem, no trūdiem plaukt un ziedēt, tikai ar vienu mērķi – lai nomirtu , lai iznīktu
Pesimistiski, bet nu kur tad ir varianti ? Tuvumā nav, bet tālumam man vajag brilli, bet kamēr nav darba, nav brilles. Tātad pesismistiski

Ak, un šitā rd – gaisā uzspert to neliešu pūzni – bez pārspīlējuma – šōrīt piecēlos, plkst 7, lai pirmā tiktu rimčikā uz iepirkšanos. Kamēr omikroni nav sanesti veikalā . Un ceļš , kuru normālā gaitā paveicu 30 minūtēs, netīrīts un slidens man paņēma stundu un protams, ka veikalā tiktu tad, kad tur jau bija sākusies omikrona ballīte
Nu bet par cik miljoniem rd sev palielināja amatu skaitu un algu apmērus? Un kur rezultāti? Jā – domnieku banku kontos … nu tāda redz nevienlīdzības pasaule

+1
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam