Energoapgādes attīstību 2022. gadā virzīs aktīvie klienti 8

Komentāri (8)

Elektriķa dēls 04.01.2022. 15.29

Kas tad sunim asti cels, ja ne pats ! Kaut kā neesmu novērojis to inovatīvismu ST darbībā, tieši pretēji:
1.Pieminēto viedo skaitītāju uzstādīšana ir noritējusi, ne klientiem, bet ieviesējam ērtākā veidā;
2.Pieslēguma jaudu pieejamība lokālā līmenī un ilgterminā joprojām ir “zīlēšana kafijas biezumos”;
3.Pieeja patēriņa datiem netiek nodrošināta tiešsaitē.

+1
0
Atbildēt

0

kolpants 04.01.2022. 12.20

Солнечные батареи, ветрогенераторы – это все хорошо, это нужно развивать, увеличивать свою собственную генерацию.
Но в то же время хотелось бы видеть четкое понимание и решение вопросов технического характера, т..е. в любом случае должно быть достаточное наличие резервных мощностей для минимизации рисков, так как солнечные батареи, ветряки и ГЕС зависят от погодных условий.
И если ветер может пропасть в любой момент, то по солнечным батареям уже проверено, что в зимний период генерация значительно меньше, чем летом. То есть поставив много солнечных батарей с общей большой мощностью, мы должны понимать, что это среднегодовая мощность, из которой зимой будет доступно значительно меньше мощности.
Или же тогда это должно быть прям уровня ЕС решение, чтобы в наши регионы могли бы перекидывать мощности с южных солнечных стран.

0
0
Atbildēt

0

Finegans 04.01.2022. 11.06

Monopolists ir ļoti dinamisks. Nesmīdiniet.
Elektrības cenas.
Šeit diemžēl ir milzu problēmas pat ar tādu sīkumu kā viedais elektroenerģijas skaitītājs. Mēnešiem ilgi Sadales Tīklam ir jālūdzas lai to uzstādītu un kad tas beidzot ir uzstādīts, tad izrādās, ka tas nemaz nav vieds, jo rādījumi jāturpina nolasīt mēņeša beigās pašam!
“Viedums” ir apmēram tāds, kā 50 kilometrus no Maskavas, pēc II Pasaules kara.
Diemžēl reālas alternatīvas nav, jo kur tu liksies bez elektrības? Ģeneratoru ar malciņu taču nedarbināsi.

+2
0
Atbildēt

2

  Vahamurka > Finegans 04.01.2022. 13.46

  Ir kam sen jau tādi skaitītāji,un bez visas lūgšanās.Un pat ne Rīgā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Finegans 04.01.2022. 14.52

  Снять показания и послать потом СМС по указанному адресу – вот это точно не самая важная проблема и сложность в наше время.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Elektriķa dēls > kolpants 04.01.2022. 21.20

  Ne jau tikai rādijumu nolasīšanai domāti viedie skaitītāji. Problēma ir tajā ka tikai daļai no patērētājiem tos ir jēga efektīvi izmantot, kā instrumentu energoefektivitātes paaugstināšanai un viens no kritērijiem ir iespējas redzēt patēriņa un citus datus reāla laika režimā, bet ST to joprojām nevar nodrošināt!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Elektriķa dēls 05.01.2022. 13.48

  Ну а что по факту дает именно возможность сразу увидеть, сколько потребил? частному лицу это и не так важно. А на энергоемком предприятии кто мешает сделать внутреннюю систему учета? Да хоть на каждый станок ставьте счетчики и высчитывайте, сколько фактическое потребление и где образуется разница между входящим счетчиком и потреблением станков. Тем более без распределения потребления по источникам общая цифра не такая уж и информативная. Вдруг окажется, что на соседнюю территорию идет неприметный кабель.
  То есть мудрые счетчики вещь, конечно, хорошая, но вовсе не самая важная в вопросах энергопотребления.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Elektriķa dēls > kolpants 06.01.2022. 21.05

  Tā arī neko neesi sapratis ! Varu atkārtot citiem vārdiem: ST izgrūž milzīgu naudu skaitītāju uzstādīšanai patērētājiem kuriem tie nemaz nav vajadzīgi un iekļauj šos izdevumus tarifos, savukārt komersantiem nenodrošina šo datu saņemšanu, kaut pēc būtības ikviens lietotājs jau caur tarifiem ir apmaksājis gan pašu iekārtu, gan tā fiksēto datu nolasīšanu pārraidi u.c darbības. Nekā savādāk kā neefektīvu līdzeklū izmantošanu es to nosaukt nevaru un neviens līdz šim nav spējis pamatot šādu pieeju un to apstiprina arī paši ST prasot maksu par patērētāju atslēgšanu, gan pieslēgšanu kaut paši reklamē, ka ar viedajiem skaitītājiem to varot izdarīt attālināti!

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: