Jānoņem birokrātiski šķēršļi Latvijas augstākās izglītības attīstībai 12

Komentāri (12)

Sskaisle 01.01.2022. 23.29

Kolpant, sasodīts, nu politiķu aprindās nedomā neviens tādās kategorijās – atriebt krieviem. Apzagt krievus, pucināt pret latviešiem un vienlaicīgi barot viņos šovinistus – tas jā. Tas notiek ikdienā,jo tas izdevīgi visiem politiķiem – baidīt ar putinu un pat AM iepirkuma konkursā uzvaru piešķirt Krievijas! !!! pilsonim.

Bet atriebties, nu tā ir krievu iedomība,ka kādu nu interesē atriebties.
Nu beidz kolpant muļķi dzīt !

0
0
Atbildēt

0

kolpants 29.12.2021. 19.27

taču PISA testos Igaunijas skolēni ir 1. vietā starp OECD valstīm, kamēr Latvija ar lielākiem finansiāliem ieguldījumiem ir tikai 24. vietā.
Может, одна из причин в том, что там школьную реформу делали не потому, чтобы русским отомстить, а для того, чтобы действительно хотели на эстонском учиться? И поэтому там не вводили 60/40 любой ценой, лишь бы прижать, не обращая внимания на такие “мелочи” как отсутствие достаточного количества билингвальных учителей. В итоге из школ ушли сразу те учителя, которые были сильны в своем предмете, но слабы в латышском. А в Эстонии решили, что важнее суть реформы, поэтому реформа на 10 лет, постепенно, по мере готовности учителей. Вкладывая в их подготовку. А у нас по факту только Шадурскис и ко резвились, постоянно иронизируя “ну что ж это за учитель, что еще не выучил латышский”.
А вот вам и итог “мастерства” Шадурского и прочих “спецов” из МинОбра. Что по средней школе, что по ВУЗам. Но, очевидно, это и не было главной целью, главное, что русским показали их место!

0
0
Atbildēt

1

  Uldis F > kolpants 30.12.2021. 11.17

  Tā redz ir Latvijas problēma visās jomās – pat te apbižotais okupantu pēctecis turpina atrādīt mūsu integrācijas programmu nespēju. Izglītības sistēmai bija jāpāriet uz valsts valodu jau kā minimums 90to beigās, bet mēs vēl tagad turpināsim mīcīties. Līdz ar to mēs vairāk domājam kā tikt galā ar lielo imigrantu % un valodas problēmām nevis par vispārēju izglītības kvalitāti.

  +5
  0
  Atbildēt

  3

  Sskaisle > Uldis F 31.12.2021. 07.52

  Ne gluži piekrītu.
  Jā – krievvalodīgo vairākums ir okupantu pēcteči,bet-

  – krievvalodīgo partijas nav nevienā koalīcijā kopš neatkarības atjaunošanas,

  – vai Rīgas slāviskošanu šobrīd veic krievu Saskaņa vai tomēr latviešu partijas? ( nu kaut vai Andersones lēmums par simtiem tūkstošiem īrēt no Krievijas miljonāriem īpašumus)
  -viņi šeit ir palikuši,jo tāds bija līgums,kura parakstīšanu,vispār sastādīšanu organizēja 2 puses – Latvija un Krievija. Vai tas līgums mums ir izlasāms? Tikai ko žurnālisti mums atstāsta. Tāpēc uzskatu,ka ir negodīgi vainot krievvalodīgo kopienu par latviešu čekistu darbiem.

  Un otra lieta-es jūtos slikti katru reizi ,kad sētā krieviski lamājās un bļauj,bet- tas,ko dara latviešu politiķi, ierēdņi – lūk,tā ir patiesā nelaime.

  Kā lai krievvalodīgie mūs ciena,ja esam paši kā lupatas?

  Tikko bija par leģionāriem,par nac.partizāniem. Ir tik ērti kliegt – okupanti,lai nebūtu jāredz kā mūsu vēsturi,mūsu nacionālo pašapziņu iznīcina.

  Un vēl – jā Latvijai ir jābūt nacionālai valstij,bet bez citām nācijām mēs viens otru jau sen būtu aprijuši.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 01.01.2022. 14.53

  Kā vienmēr – viens otru izslēdzoši vēstījumi, sajūgti vienā komentārā. Ja daļai piekrītu, tad otrai – nē, – kā to izdodas salikt zem viena jumta?
  Rīgu pamatā redzu kā vēsturiski trīs kultūru mezglupunktu, kur savijas vācbaltu mantojums, Krievijas impērijas perioda devums un vietējais, latviešu kultūras elements. Šodien ir skaidrs, ka nevaram apiet ceturto faktoru – padomju perioda pienesumu. Aizejot detaļās, varam ieslīgt arī par poļu, zviedru, Hanzas, Livonijas laika utt. ietekmēs. Bet komentāra (t.sk. kolpanta) kontekstā jautājums – vai šos avotus, ietekmes būtu jāuztver kā vājums vai spēks? Manuprāt, viennozīmīgi – kā otrais, mūsu kļūda ir tā, ka kultūru ietekmes pārspīlēti skatām caur politiski ideoloģisko, agresijas prizmu. Apzinoties mantojuma un pasaules kontekstu, latviskā dominanti šodien nacionālā valstī ir jāspēj gudri un cieņpilni nest.
  Par raksta tēmu – no pasaules ir jāņem tas, ko pasaule spēj dot, paturot nacionālās identitātes un latviešu valodas prioritāti.

  0
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > lindab456 01.01.2022. 22.30

  Tāpēc ka tikai naciķiem un čekistiem viss ir vienkārši un viennozīmīgi un sorosistiem

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 02.01.2022. 10.50

  Nav vienkārši, jo tas skar konkrētus cilvēkus, un cilvēks nav viennozīmīgs un taisns kā nošķibīts sērkociņš. Bez inteliģences nebūtu tautas, bet inteliģence padomju laikā darbojās un veidojās kolaborācijas apstākļos. Atbilde nenāks no ārpuses, ir vienīgi sirdsapziņas atbilde.
  Nav vienkāršs pat iedalījums starp naciķiem un liberāļiem. Man ir svarīga nacionālā identitāte, kultūra, pašnoteikšanās, bet pāri visam ir cilvēka brīvības, taisnīgums un tiesiskums.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > lindab456 02.01.2022. 16.31

  Kāpēc “naciķiem un liberāļiem”? Arī nacionālpatrioti var būt liberāļi. Nejaukt ar liberastiem, lūdzu!

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > lindab456 01.01.2022. 22.38

  Есть такая старая русская поговорка – с водой ребенка выплеснуть. Вот благодаря как раз такой “интеграционной” политике, из желания отомстить тем некоторым русским, которые во времена СССР говорили “не понимаю ваш собачий” решили отомстить практически всем русским. И получилось. И теперь “ой, а как это, уже 30 лет прошло, а за Согласие все еще голосуют”. Но судя по комментарию Uldis F, и других в других статьях, так все и останется.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > kolpants 02.01.2022. 11.01

  Nevis atriebt, bet sakārtot.
  Kā var būvēt, ja nav stabilu pamatu? Riņķojam kā govs ap ķēdes mietu un atgriežamies pie tiem pašie nesakārtotiem pirmsākumiem. Ritenis nav jāizgudro, tā ir iekaroto valstu problemātika.
  Jūs jaucat un putrojat nacionālo ar politiku. Staļina laikā tas noveda pie 1937.g.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Uldis F 01.01.2022. 22.35

  Ну что вы как маленький ребенок, который пробует любую критику перевести на какие-то обиды)
  Нет никакой обиды, есть только огорчение. А вот у вас точно все действия от обиды. Поэтому и результат такой, какой есть. Эстонцы смогли посмотреть на вопрос прагматически, поэтому у них и результат выше, и этнического голосования практически нет. И не надо себя обманывать, не только у русских этническое голосование за Согласие-у многих латышей тоже этническое, достаточно перед выборами посмотреть страшилки “русские идут”.
  Вы упорно делаете вид, что проблема просто в знании языка, и как только заставите русских знать латышский, так сразу все и хорошо станет. Да знают молодые русские латышский. И я знаю. Просто “благодаря” Шарурскому использую латышский только в случае крайней необходимости. Но вот это вы никогда не признаете, будете только постоянно твердить “надо было раньше заставить русских латышский выучить”

  0
  0
  Atbildēt

  0

  QAnon > Uldis F 02.01.2022. 16.45

  Visa izglītība bija jāpārved uz valsts valodu sākot ar 1991, gadu, bet pateicoties LC, DPsaimņieks, LPP, ZRP un Vienotībai, Kremlim visus garos gadus izdevās Latvijā ievazātos interventus noturēt tumsonības, nekultūras un asinskāres geto.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: