Jāšķiro!
5Saistītie raksti
Viedoklis /
22. novembris
Vai lielas atkritumu pārstrādes rūpnīcas mazajā Latvijā atrisinās visas vides problēmas?
Viedoklis /
24. oktobris
Vai robots sašķiros to, ko cilvēks nešķiro?
Pusdienās /
2. oktobris
Tas būs izaicinājums!
Komentāri (5)
Vija Dzelme 14.12.2021. 16.32
Šobrīd, lai izpildītu atkritumu šķirošanas prasības, ar entuziasmu vien nepietiek! Neskatoties uz to, ka mūsmājās daudz paņem komposta kaudze, ar pārējo nav tik vienkārši tikt galā. Un, ja vēl paklausās, kas notiek pašu apsaimniekotāju vidē, arī entuziasms noplok.
0
Finegans 12.12.2021. 23.08
Tur nekas nopietns nebūs.
Var taču skaidri redzēt kā atkritumi migrē uz mežiem.
Miskastēm (publiskām) ir jābūt uz katra stūra- benzīntankos, skolu un kafejnīcu pagalmos, atpūtas vietās, trolejbusu pieturās utt. Jā, iespējams par to jāmaksā kādi 10 Eiro mēnesī katram pilngadīgajam Latvijas iedzīvotājam.
Šobrīd tas ir kāda veiksmīgs biznesa projekts par ko mēs un mūsu bērni maksās daudz, daudz dārgāk.
0
ruta_v 09.12.2021. 16.16
Mazstāvu apbūvē ar noslēgtiem pagalmiem īpašnieki un apsaimniekotāji slēdz līgumus par šķirojamajiem konteineriem arī bez visiem saistošajiem noteikumiem, bet uzspiest brūno konteineru mājām, kur jau gadiem komposta kaste pagalma stūrī, gan nebūtu vajadzīgs
1
Elektriķa dēls > ruta_v 09.12.2021. 17.57
Ekonomiskās metodes ir efektīvākais veids, kā sasniegt vēlamos rezultātus. Tikpat svarīgi ir atrast un ieviest efektīvākās metodes visā iepakojuma un atkritumu aprites ciklā un apzināt kā atkritumus parvērst resursā, piemēram:
Plastmasas atkritumi var būt gan izejviela citiem produktiem, gan kurināmais;
No bioloģiskiem atkritumie iespējams ražot biogāzi un izmantot to transportā. Šajā gadījumā pie noteiktiem nosacījumiem iespējams, ka “brūnais konteiners” nebūs jāuzspiež, bet to pieprasīs pats īpašnieks, jo savas komposta kastes vietā viņš izvēlēsies pārdot savus bioloģiskos atkritumus!
0
Ilze Pētersone 09.12.2021. 07.15
Bioloģiskie atkritumi ir mazākā bēda, lielākā problēma ir plastmasas atkritumi, un šajā ziņā patērētāji ir ražotāju ķīlnieki. Kamēr ražos tūkstošiem plastmasas iepakojuma veidus un tiem nebūs “zaļu” un ilglaicīgu alternatīvu, plastmasas sala Klusajā okeānā tikai uzblīdīs. Jā, vajag mazāk pirkt un vairāk šķirot, bet ar to nepietiek, tā ir tikai cīņa ar sekām.
0