Dainis Īvāns un trīs Latvijas Atmodas 12

Komentāri (12)

lindab456 23.11.2021. 11.58

Šajos svētkos domāju, kāpēc mums tik maz filmas par Latvijas vēsturi. Šķiet, ka šis jautājums ir gaisā – kā tas ir iespējams, ka 30 gadu lakā nav radies pietiekams spiediens, nepieciešamība, sabiedriskais pasūtījums pēc kinomatogrāfiskas savas vēstures izpētes, dokumentēšanas, pēc analītiskiem darbiem un vērienīgiem vēstures epiem, panorāmām? Kinematogrāfa devums par Latvijas vēstures notikumiem, personībām vairāk ir kā atsevišķi notikumi, puzles gabaliņi, kas neveido kopainu. Nemazinot esošo filmu vērtību, “Dvēseles puteni”, “Melānijas hroniku” uc. uztveru vairāk kā mākslinieciskas interpretācijas, emocionālu, poētisku vēstījumu, autorrdarbu. Pietrūkst kinematogrāfisku darbu, kas atbildētu uz būtiskiem vēstures jautājumiem, atklātu pagātnes un šodienas likumsakarības. Pienesumu ir devušas portretfilmas, kas pievēršas kādas personības vai notikuma izpētei; “Mērijas ceļojums”, “Klucis. Npareizais latvietis”, “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, “Uz spēles Latvija”, televīzijas seriāli: “Sarkanais mežs”, “Likteņa līdumnieki”. Zīmīgi, bet manu bērnu patrotismu un vēstures izpratni ir veidojuši “Rīgas sargi” un”Sapņu komanda”.
Tas, ko gribēju pateikt -, manuprāt, ir ļoti svarīgi, ka režisori pievēršas tādām darbietilpīgām tēmām ar pievienoto vērtību kā Neatkarības karš un Dziesmu svētki.

+1
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > lindab456 23.11.2021. 12.46

  Rīgas sargi un Sapņu komanda manā vērtējumā ir tādi truli holivudiski gabali . Esmu par šo savu viedokli cīnījusies ar putām līdz lūpām, bet – jā, piekrītu katram vārdiņam.
  Tauta bez vēstures ir šausmīgi trula, dumja, viegli manipulējama tauta, Un mēs tādi esam. Luk, antivakseri un vakseri un valdība. Komunikācijas jau nav. Vispār nav. Kā var nonākt pie kaut kādas sapratnes, ja vispār nenotiek sarunāšanās?

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 23.11.2021. 14.20

  Par to jau tas stāsts, ka šodienas pusaudžiem priekšstatu par Brīvības cīņām veido “Rīgas sargi”, kas ir vēsturiskās izziņas avots, un līdz pat ”Dvēseļu putenim” nebija citas alternatīvas. Pie tam, vēsture ir pakārtota režijai. Vienīgais pozitīvais ieguvums ir emocionālais patoss, kas piesaista, rada interesi, romantizē vēsturi. Tāds savdabīgs vēstures hamburgers, viegli uztverams, sapiparots un ne visai veselīgs.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > lindab456 23.11.2021. 21.07

  Linda, saistībā ar patriotismu. Vai 18.11. skatījies LTV1?
  Mani pārsteidza bērni,kuri bija uzvarējuši patrotisko eseju konkursā. Visi , kuri bija uzvarētāji , bija tādi “uzvilkti” ,tādi urrā cīnītāji.
  Tā mani mācīja bērnībā – oktobrēns cīnītājs, pionieris cīnītājs un protams,komjaunietis. Man žēl,ka tā tiku audzināta.

  Bet šodien? Vai tad valsts ir jāmīl tikai cīnoties un kkiedzot?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

AinarsTreijs 22.11.2021. 19.25

Vai Peters un Gorbunovs kādreiz uzrakstīs patiesus memuārus ?
Daudz eslmu lasījis Krievijas avotus (cik nu iespējams ticamus…).Perestroiku sāka Andropovs virzot Gorbačovu.KGB bija labākie analītiķiun prognozētāji.PSRS bija iedzīts ekonomiskajā stūrī;Jakovļevs,un vēl grupa ekonomistu tika gatavoti darbam tirgus ekonomikas apstākļiem.
Viss galvenais tika lemts Maskavā.
Mēs taču redzam,ka KGB darboni sagrāba īpašumus Latvijā(Savickis,BLB terminals u.c.),jo zinaja,kas notiks…
Ceru,ka kadreiz uzzināsim patiesību !

+2
-1
Atbildēt

2

  Sskaisle > AinarsTreijs 23.11.2021. 12.43

  Es uzrakstīju tieši to, ka manuprāt, Atmodu vadīja čekisti. IR redakcija manu postu izdzēsa.

  Nez ,kas ir Ainars Treijs, ka viņa viedokli atstāj lasīšanai, bet manu izdzēsa ?

  Viena lieta, ka Latvijā vara ir čekistiem – būvnieku visvarenība, piemēram, cita lieta, ka sabiedrībā tas čekisms ir tādā it kā neapzinātā līmenī.

  Skatos LTV1 – rāda jau pirms gada rādītas kriminālfilmas. Laikam nav nauda ne jaunu filmu iepirkšanai, ne pašmāju tv filmu finansēšanai . Bet kas , kuri pieņēma lēmumu par Eirovīzijas ākstībām maksāt nepilnus 200 000 eur? Un šogad atkal viss tas pats . Tas nav čekisms? Sabiedrības debilizēšana un kritisku , pat ja riebīgos vārdos izpaustu viedokļu izdzēšana?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  QAnon > AinarsTreijs 29.11.2021. 18.17

  Jocīgais, tā taču būtu “javka s povinnoi”!

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lase 20.11.2021. 00.10

Nesaprotu, kāpēc daudziem tas ir tik svarīgi? Manis pēc Atmodu varēja organizēt kaut marsieši. Galvenais, ka izkļuvām no padomju impērijas nagiem.
Tas, kā mēs paši ar savu brīvību un valsti izrīkojāmies, ir pavisam cits jautājums.

+4
-1
Atbildēt

1

  Linard Grantins > Lase 20.11.2021. 12.37

  Tas ir jā interesanti, kā šis Elements(alkoholiķis, zaglis un VDK “ziņnesis) tiek celts debesīs, kaut gan viņa īstā vieta būtu aiz restēm !!! Lūk, viņa paša rakstītais teksts LTF 20. gadadienā: —————D. Īvans: ”Es teiktu tā – piedod, māte Latvija, ka pēc 20 gadiem, dzīdamies vairāk pēc personīga labuma, rausdami tavas bagātības tikai savā privātīpašumā, mēs esam aizmirsuši Tevi pašu un neesam rūpējušies par visu tavu bērnu, tikai par dažu izredzēto labklājību. Piedod arī par to, ka pie tava saimes galda daži ir brangi pārēdušies, tāpēc citiem atliek uz to tikai noskatīties. Un visupēdīgi, piedod, ka mums smagā brīvības nasta daudzkārt likusies par grūtu. Mēs esam svieduši to zemē un bēguši projām.”

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Atis Priedītis 18.11.2021. 13.29

Īvānam būtu jākļūst ļoti godīgam un atklāti jāatbild uz jautājumiem, kurus cilvēki uzdod komentāros. Kaut vai uz pašu galveno – Atmodas līderu saikne ar VDK. Kāds bijušais čekists atklāti jau pašlaik raksta, ka “Auseklīši” bija tikai izkārtne. Atmodu organizēja un veica tieši VDK darbinieki un ka tas būtu beidzot jāatzīst arī oficiāli.

+2
-3
Atbildēt

1

  Linard Grantins > Atis Priedītis 20.11.2021. 12.42

  Atmodu, Ati, neveica bijušie čekisti, bet latviešu tauta ! Čekisti veica ATMODAS panākumu nozagšanu ! Kāmēr Tu, Priedīša kungs, to nesapratīsi, tikmēr būsi netiešs viņu aizstāvis… .

  +5
  0
  Atbildēt

  1

  Atis Priedītis > Linard Grantins 20.11.2021. 12.48

  Ar mani komentāru sadaļā un sociālajos portālos sarakstās arī bijušie VDK darbinieki un daži no viņiem tiešām uzskata, ka beidzot būtu atklāti jāatzīst, ka Atmodu veica tieši VDK. Tauta par to neko nezināja un tika pamatīgi apmuļķota.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: