Zaļa pilsētvide kā veselības, ilgtspējības un kvalitātes stūrakmens 4

Komentāri (4)

lindab456 01.11.2021. 11.38

Prieks par katru apzaļumotu m2, iestādītu koku, tomēr nespēju neitrāli uztvert pašslavinošus rakstus, kas paralēli neredz un neuzrāda problēmas.
Ikdienā sadzīvoju ar pilnu komplektu ražošanas blakņu kaimiņos, kad neskatoties uz valdošo tendenci rūpniecisko ražošanu iznest ārpus pilsētas robežas, bij. Staburadzes mantiniekiem, šobrīd ORCLA koncernam ir izdevies Rīgas vēsturiskā centra AZ zonā paplašināt ražošanas teritoriju un sakoncentrēt ražotni, pārceļot tās no Sporta ielas 2 un Spīķeriem. ORCLA ražotne tieši robežojas ar dzīvojamo teritoriju un no labi reklamētā koncerna puses nav ne mazāko iniciatīvu par buferzonas vai zaļās aizsargbajeras ierīkošanu. Pat vienīgā koka stādījuma vietā, kas bija paredzēts pēc sabiedriskās apspriešanas, ir ierīkota mašīnas stāvvieta – nepārprotams vēstījums ir, ka neviens m2 peļņai nedrīst iet zudumā.
Kādēļ par to rakstu – manuprāt, šis piemērs un arī konkrētais raksts demonstrē no padomju laikiem mantoto attieksmi – tendenci attīstīt un ieguldīt pašvaldības līdzekļus elitāros, jaunajos rajonos, pieverot acis un turpinot degradēt vecos vēsturiskos rajonus, bijušās strādnieku apkaimes.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 01.11.2021. 09.37

katru aicinu aiziet un paskatīties , kas ar kokiem Klīversalas ielā – vel vienai būvei tā vietā, lai tur ierīkotu īstu nevis uz koka grīdas ar podiem -viltus zaļo skvēru
Un to slaveno dārzu aiz miljonāriem celtās, bet pustukšās būves, kurš vasarā bija izdedzis , jo to neviens ne laistīja, ne kādi citādi kopa – tā atliekas arī variet aiziet un apskatīties

Protams, atbilstoši laika garam — galvenais , lai dokumenti v pprjadke – lai uz papīriem skaisti izksatās, cik nožēlojami un bezcerīgi dzīvē tas ir- nu kuru tas vairs interesē ….

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 01.11.2021. 09.32

man ļoti grūti lasīt, redzot, kas notiek – turpinās koku izciršana, zaļo zonu iznīcināšana -vienlaicīgi, kad Rīgā stāv tukšas nevis simtiem , bet tūkstošiem ēku un tad runāt par Rīgu kā zaļo pilsētu

Es saprotu, ka padomju okupnati Rīgu tikai tērēja , ar naidu tērēja Rīgas skaistumu, bet ko mēs ? Nu jau 30 gadus …

Jā es nezinu, es ļoti daudz ko nezinu , varbūt ir Rīgas vēsturiskajā centrā ierīkots kāds jauns skvērs, kādi koki iestādīti? Kur? Izstāstiet – es ar nūjiņām aizklidzināšu un pati savām acīm to gribu redzēt

Parkoleti – tas ir kā palstmasas gaļa, ko piedāvā pircējiem, jo īsto gaļu ēst nav veselīgi ….

Bezcerīgi. Tik lielas cerības es liku uz latvisko valdīšanu Rīgā, bet turpat vien esam, ja neskaita jaunas korupcijas shēmas un jaunas leģendas to attaisnošanai …..

+2
0
Atbildēt

1

  QAnon > Sskaisle 01.11.2021. 18.09

  Es vēl joprojām neesmu atmetis cerības par latvisko valdīšanu Rīgā, ka reiz būs tīra latviska “Ulmaņlaiku” Rīga. Kas attiecas uz Staķi un Ķirsi, es biju pret RD atlaišanu, lai neviens nevarētu man bāzt acīs, ka pašu bāleliņi tie lielākie zagļi. Man JV un tās kroplā atvase, A/Par, nav nekādi bāleliņi, bet gan visīstākie okupanti, tikai tādi, kuriem nepietika ar parasti tradicionāli pieņemtām trīs dienām, kad uzvarējušam karaspēkam atļauts laupīt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: