Labāk vēlu nekā nekad! 5

Komentāri (5)

traductrice 14.10.2021. 09.11

Atslēgas vārds ir ģimenes ārsti. Tieši viņiem ir jābūt tiem, kas cītīgi komunicē un pārliecina savus pacientus. Diemžēl tā nemaz nav tik ierasta prakse. Kāpēc man būtu jāatsaucas kādam anonīmam zvanu centra darbiniekam? Es katru otro dienu saņemu visādus brīnumainus piedāvājumus no visādiem uzņēmumiem (legāliem!), nemaz nerunājot, ka ir arī visādi krāpnieki. Jāsaprot, ka ne visi spēj kritiski izsvērt un nosķirt graudus no pelavām. Bet ģimenes ārsts ir uzticības persona, un ja ĢA neliekas ne zinis, tad arī pacients domā, ka labāk “nē”.
Otra lieta – pieejamība. Personīga pieredze ar manu vīramāti, kas dzīvo laukos. 1) ģim.ārste viņu neuzrunā. 2) vīramātei ir dīvaina loģika (un pieļauju, daudziem ir tāda) – “es pie ārsta netieku, jo nav transporta”. Un vēl dīvaināka loģika – “neiešu jau apgrūtināt bērnus, kas dzīvo Rīgā”. Starp citu, ļoti izplatīta atruna, lai neko nedarītu. Ne tāpēc, ka būtu “pret”, bet tāpēc, ka veciem cilvēkiem ir grūti kaut ko mainīt ikdienas rutīnā – zvanīt, sarunāt laiku, tad domāt, kā tikt pie ārsta… Ja ģimenes ārsts piezvanītu un pārliecinātu un ja atbrauktu pie laukos dzīvojošā seniora, aptvere būtu daudz lielāka. Valdībai būtu stingrāk jāpadomā, kur izšķiest naudu – zvanu centriem un vakcinācijas birojam, vai tam, lai TIEŠI sasniegtu mērķgrupu.

+5
-1
Atbildēt

2

  Sskaisle > traductrice 14.10.2021. 12.23

  Te ir tāda interesanta lieta. Manā dzīvē absolūta autotitāte ir mans brālis, ārsts.

  Un nikna būdama viņam sūdzējos, ka man ģā man lika uzņemties atbildību un pašai izlemt vakcinēties vai nē. To stāstīju viņam nobeidzot sakāmo ar tradicionālo – nu normāli? !
  Un brālis man saka- jā normāli. Ka cilvēkiem ir jādomā līdzi, jāuzņemas atbildība arī pašiem , ne tikai ārsts ,ārsys, valsts ,valsts.
  Nu tad es sāku strīdēties un palikām katrs pie savas patiesības.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Sskaisle 14.10.2021. 16.01

  Būtu priecājusies – Tev ir gudrs brālis. Tas nav maz.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Ilze Pētersone > traductrice 15.10.2021. 07.35

  Nu kā tad, vakcīna katram jāpienes uz paplātes, bet tā taču ir paša dzīvība, kuru šī pote pasargās. Rakstītājai vajadzētu pašai palīdzēt savai vīramātei, lūk, tā būtu atbildīga rīcība.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  traductrice > Ilze Pētersone 15.10.2021. 11.56

  jā, es, mēs visa ģimene, labprāt palīdzētu, ja vien vīramātei būtu dzirdīgas ausis. Diemžēl nav. Pārliecināšana nestrādā, jo vietējā tenku avīze ir spēcīgāks stimuls, un ģimenes ārsts neliekas ne zinis. Un vai tad “izbraukuma vakcinācija” uz iepirkumu centriem nav “pasniegšana uz paplātes”? Tas vispār ir diezgan izmisīgs solis – ķert “klientus”, kas stāv rindā pēc banāniem (Lidlā). Kā jau rakstīju, problēma ir dažu ĢA diemžēl ne visai lielā griba panākt vakcinācijas aptveri, jo, ja būtu – būtu arī risinājumi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: