Pils augšāmcēlusies 6

Komentāri (6)

Sskaisle 10.10.2021. 07.37

Meklēju smukas kartiņas – tādas latviskas,ko sūtīt uz ārzemēm. Nu nav. Nu nav!
Beidzot 2 veida, nenormāli dārgas – atrodu veikalā Globuss, kas uz Vaļņu ielas. Eju pie kases, bet tur skaļa pircēja. Stāsta visam veikalam, ka viss no nolikvidēts, atliekot vien naudu notriekt. Iešot uz teātriem un pirkšot grāmatas. Bibliotēka slēgta, doktorāts un aptieka slēgti, nu arī pasts slēgts. Nu esot kā filmā,kad nekā vairs nav.
Nu es nenocietos un saku, bet nauda jums ir, redz cik daudz grāmatas pērkat, man tik kartiņas sanāk. Tā sieviete pagriežas pret mani , sarkanu seju un raibiem zobiem un saka, ka bagāta esot,jo pārdevusi visus lopus, neesot vairs spēka…..
Kad izmirs viņas paaudze, tad izmirs Latvija. Latvieši. Arī tāpēc ,ka tādi čakli lasītāji ne tikai nevar nopirkt lasāmās grāmatas, bet nevar nopirkt arī dāvināmās grāmatas. Tās pašas Zanderes Liels un mszs bērnu grāmatas man bija par dārgu arī tad,kad strādāju.

Tā es domāju. Tā es redzu un vērtēju to,kas notiek Latvijā. Jauni spēki politikā nebūs, tātad viss pa vecam.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 10.10.2021. 07.27

Un nesakiet,ka tā or visur,ka tās ir globālas tendences. Tie ir meli.

Latvijas Radio1 ir raidījums Kā dzīvot labāk.

Bet – iesaku – uztaisiet raidījumu sēriju ar nosaukumu – Kā dzīvo igauņi. Vai žurnāls IR lai izveido rakstu sēriju – Kā dzīvo igauņi.

Un tad atgriežamies pie atbildes uz jautājumu ir vai nav Latvija nozagta.

Es saku,ka ir. Mēs dabūjām jaunas galvas tiesu sistēmā , pati tiesu sistēma solīja attīrīties no korupcijas, no vispār neētiskas utt. rīcības un ko tik vēl nē.

Un te jaunā valsts galva levits nodemonstrē,ka nekā nebūs – nekādu jaunumu,nekādu izmaiņu – viss paliks pa vecam.
Nu tad – kāds Jaunais ienāk Dobelē?

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 10.10.2021. 07.21

Man ir kaba paziņa,kurai ir meita,kura slimo ar anoreksiju. Tā ir mana dusgnoze,jo to meiteni vadā pa ārstiem un meklē diagnozes, grib viņai piešķirt invaliditāti,bet mans novēronums ir,ka viņa neēd un ka viņa neaug un pat neēšanas dēļ samazinās.
Paziņa lamā mediķus, bet es domāju,ka jāārstē anoreksija.

Tāda anorekcijas paciente ir arī mana dzimtā Latvija, mana tauta. Nu nebūs spēcīgi centri, ja no zemēm uz šiem centriem neplūdīs spēcīgas asinis.

Šlesers solīja aicināt uz Rīgu cilvēkus ar smago tehniku, lai valdībai demonstrētu izmisumu , bet nebija jau ko aicināt.
Lielie zemnieki, cik nu viņi vēl ir latvieši, ir apmierināti ar subsīdījām un iespēju indēt zemi, bet mazajiem tehnika nav. Savukšrt ārzemniekiem piederošie zemnieki arī ir apmierināti.

Ja iebruktu putina karaspēks – nezinu,cik un kā pretotos militāristi, bet tautas,kas pretotos un cīnītos par dzimteni vienkārši vairs nav.

0
0
Atbildēt

0

Undīne Krūze 08.10.2021. 19.17

Dobelei IR ar ko lepoties!

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Undīne Krūze 10.10.2021. 07.10

  Es salīdzinoši daudz ceļoju pa Latviju.
  Man ir radu ģimene, precēts pāris,kuri brauc “autobusu” ekskursijās katru nedēļas nogali. Ne viņu mājā, ne viņu dārzā nav neviena puķe. Neticami,bet neviena,jo viņiem tam nav ne interese,ne laika.

  Ko es esmu novērojusi, ko secinājusi. Ka tas ko Inese Zandere sauc par Jauno, kss ienāk Dobelē ir Eiropas nauda. Un tikai. Un Eiropas nauda ir ienākusi praktiski visos novadu centros -ir renovētas,siltinātas skolas un b/d, bibliotēkas,jauniešu centri,muzeji pilis, ir uzcelti sporta kompleksi. Iespēju robežās pašvaldības ar Eiropas naudu ir renovējušas kultūrvēsturiskos pieminekļus,jo tikai 10 līdz 12 muzeji ir valstij piederoši, pārējie – pašvaldībām.

  Bet- pavērojiet jebkurā pilsētā dzīvojamo fondu, daudzdzīvokļu mājas, privātmāju rajonus – kāda tur ir nabadzība, nolastība,pamestība.

  Arī Dobelē dzīvo tādi paši nabagi kā visur citur.
  Pavērojiet, cik tukšas ir ielas, kafejnīcas. Nē – tas nav tikai pandēmijas dēļ. Mana jaunības dienu draudzene pirms nepilniem 5 gadiem mani trīs stundas vadāja pa Talsiem sestdienas rītā. Mēs nesatikām nevienu cilvēku un mēs pat plkst 9 no rīta neatradām nevienu kafejnīcu,kur iedzert kafiju.

  Dobelē mums ieteica pusdienot smalkā vietā ,šķiet kaut kur pie Ķemeriem. Bet mēs jau iepriekš bijām izlēmuši dzert tikai kafiju ,jo pusdienās bija uzaicinājuši radi.
  Paļāvāmies uz TIC ieteikuma un aizgājām uz tādu kafejnīcu ,kur nepilnas stundas laikā bijām vienīgie,kuri tur dzēra kafiju. Sev par milzu vilšanos atklāju,ka piedāvājumā ir tikai 1 veida kūciņas ar smilšu mīklu,kas nav mans repertuārs.

  Jau pirms novadu reformas bija jauna tendence – visa nauda paliek novadu centros. Ja runa nav par apmēram 100 km rādiusu no Rīgas, tad pārējās Latvijas lauki ir nolemti iznīcībai. Tāda ir valsts politika.

  Un ne tikai dobelnieki – visa Latvija var lepoties tikai ar bijušo greznību.

  Lūk, bijām Ķemeru parkā pirms tas vēl pabeigts. To atjaunoja poļu strādnieki ar no Polijas vestiem būvmateriāliem, ar tehniku ar poļu numurzīmēm. Celtniekcitos objektos – labi ja vienā no 100 kāds runā latviski. Visi ir apakšuzņēmēji ar viesstrādniekiem un visu to mīnusu ,ko tas mums nozīmē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 07.10.2021. 06.27

Jā, piederu tiem,kuri ieejot Dobeles pilī izjuta svētlaimi. Savu sajūsmu izteicu darbiniecei , viņa pateica paldies un izstāstīja,ka esot arī tādi, kuri jūtoties vīlušies un sakot,ka te jau nekā nav.

Man patika, jo viss gaiss- atmosfēra- firmaments pilī bija mīlestības pret pagātni un pret cilvēku pilns. Jā – iespējams,ka dominēja Pētera Blūma aura, līdzīgi kā Rundāle ir un paliks Lancmaņa pils.

Es tur biju kopā ar saviem ārzemju radiem un mums bija skaista, gudra, jauna gide,kura ar cieņu izturējās pret vēsturi. Tas ir patīkami. Jo mani tracina,ja gidi stāsta pasakas , pat tikai pasakas.
Gidei , kā visiem dobelniekiem esot gan viena vilšanās – uz jumta ir siltummezgla namiņš un nevis tējas namiņš. Nu mani tas neuztrauc, jo emocijas un skaistumu var nosvinēt visur citur.

Jo – Dobele no nabadzes ļoti īsā laikā ir kļuvusi par skaistuli. Pils apkārtne ir labiekārtota, Bērzes krastos ir laipas, visa jaunās mūzikas skolas teritorija ir ar fantastisku – ar Siguldu- Turaidu- Krimuldu konkurējošiem skatiem. Pilsētas laukums ar bruģi un aku.
Skaistule baznīca,kuru baznīcēni nenormāli egoistiski saudzē un nelaiž klāt apmeklētājus.
Piemiņas akmens Bīlenšteinam. Un neizstāstītie stāsti par viņu.
Bagāta, ļoti ļoti bagāta vēsture.
Pētera Upīša pasaule, smalkais Ķemeru gals.
Jā un pagājušajā IR numurā bija Pēteris Puķītis- patiešām ļoti mīlēts skolotājs

Dobele – Pēteru pilsēta.

Skaisti. Man bija ļoti bagāta diena pilsētā.
Dobelnieki malači un Pēteris Blūms – ģēnijs.

+6
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: