Mēness otra puse 6

Komentāri (6)

Urga 11.10.2021. 10.31

Paldies!
Tāpat jauku:)

0
0
Atbildēt

0

Urga 11.10.2021. 07.56

Patīk Matīsa tiešums. Liels retums.
To apliecināja arī Z.Radzobes pārdomas par A.Hermani pagājušajā numurā – Par Hermaņa uzskatiem smīkņāt, manuprāt, nav pamata. Vispirms tāpēc, ka diemžēl jāpiekrīt režisora paustajam — no politkorektām (lasi: virspusīgām, lietu komplekso dabu ignorējošām) frāzēm atšķirīga viedokļa paušana prasa mugurkaulu. Bet visvairāk tāpēc, ka Hermanis ir gandrīz vienīgais režisors, kas Latvijas teātrī ienes «aktuālos» tematus — nacionālās identitātes apdraudējums, čekas maisi, dzimtes jautājums… Dabiski, skatītājam ērtāk, ja no skatuves skan viedoklis, ko pieņemt kā savu, bet arī provokācijai ir vērtība. Tā sakuļ, iesveļ, saduļķo. Un reizēm palīdz atrast jaunus ceļus.
Uzskatu brīvība iepriecināja arī Kino un mēs. Tikai viena frāze par kādu mākslinieku, bet kā naglai uz galvas. Un tas nav maz. Precīzs vērojums ir talanta pazīme.

+2
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Urga 11.10.2021. 09.13

  nezinu gan, Kino un mēs, man bija miljons reižu par smagu un garlaicīgu, lai neteiktu – stulbs kino. To frāzi nesaklausīju … antenas dažādās frekvencēs, iespējams.

  Savukārt, Hermanis tiešām pauž drosmīgi savus uzskatus, bet – man tie ir pilnīgi nepieņemami. Uz izrādi par čekistiem negāju, jo uzskatu, ka zivs pūst no galvas un arī čekismu varu piedot mazizglītotai, dullai tantei, bet ne izglītotajiem stilīgajiem kultūras cilvēkiem, kuri valkāja un valkā divas maskas -to vienu priekš dumjās tautas, to otru savam pašlabumam. Eņģeļu un dēmonu maskas – kurā brīdī, kuru vajag …

  Par Gorbačovu nepiekrītu. Hermanis sludina, ka mums jābūt viņam pateicīgam, ka ieguvām neatkarību. Nu nē. Nekad, nekad tādam viedoklim nepiekritīšu un tāpēc uz to izrādi neiešu, kaut gan – nemaz gribēdama šobrīd nevaru aiziet.

  Pakļaušanās gan bija izcils “gājiens”, bet manuprāt, neveiksmīgs inscinējums -jo par daudz politiskās teorijas un specifiskas pornogrāgfijas . Es to ideju attiecinu uz Latviju un krieviem, Rīgā dzivoju kā Krievijā – latviešu valoda skan arvien retāk.

  Katrā ziņā tikko būs iespēja – tieši JRT būs tas, uz kura izrādēm iešu

  LTV1 noskatījos m/f Aģentūra. Vai nesapratu, vai negribēju saprast, bet bija garlaicīgi. Vienīgais, kas man patika un ko izbaudīju tā, ka kaut bildi liec pie sienas bija Baiba Broka. Jā, mūzika patika, ļoti. Bet sliecos domāt, ka bija vājš, lai neteiktu stulbs scenārijs .

  Nu tā kaut kā

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Sskaisle 11.10.2021. 09.59

  Aģentūrā aizkustināja pēdējā epizode, kad Hermanis palūdza “liesmu” un pēc tam atdeva savu pēdējo cigareti – Vai jums liesma ir? Ir!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Urga 11.10.2021. 10.12

  Nu man tā liesma laikam tāda – kā pareizticīgo baznīcās tajās lampiņās zem ikonām – ir , bet tāda – trausla trausla , maziņa maziņa – vairāk zila , kā dzeltenbalta
  Biju bibliotekā un atnesu mājās 6 grāmatas un no tām man patika tikai 1. Un domāju – ar ko izrunāties, kāpēc ar mani tā. Kāpēc man kā nobarotai pelei visi milti rūgti?
  Vecums? Jau būšu nodrillējusi Gary Moore Still got the blues…
  Use to so easy to fall in love again ….varbūt elementāri pietrūkst mīlestības? Tās sajūtas, kad esi miesa , bet jūties kā spalviņa, kā dūna – balta, tīra, viegla …
  Labi.
  Jauku dienu:)

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Sskaisle 11.10.2021. 10.36

  Neuzmanīgi atbildēju, skat.augšā 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: