Neobligātas tiesības 9

Komentāri (9)

J.Biotops 16.07.2021. 14.43

Apbrīnoju autora optimismu.
Lasu:
“Ir pat acīmredzama likumsakarība — jo lielāks marginālis politikā, jo sparīgāk iebilst pret epidēmijas ierobežošanu, kas pašlaik nozīmē iebilst pret «piespiedu» vakcinēšanu”
Kaut nu tā būtu. Diemžēl svētajā cīņā par cilvēktiesībām nosmakt no C19 metušās brigādes, kam sevi nez kā izdevies nosaukt par arodbiedrībām. Izcilais infektologs Baldzēns skaļumā sacenšas ar demokrātijas eksperti Vanagu. Abiem ir iespēja pie valdības uzdoties par sociālajiem partneriem un prasīt savu atklājumu respektēšanu.
Ja reiz esmu nosaucies par arodbiedrību, tad neviens vairs nevar iedrošināties apšaubīt manu svētās govs statusu. Vēsturisks un bioloģisks paradokss – vislielākās cūcības pastrādā svētās govis. Nenovērtēt tā saukto arodbiedrību spējas šajā jomā būtu neattaisnojama vieglprātība.

+2
0
Atbildēt

0

Vija Dzelme 16.07.2021. 12.47

Vairāk par nevakcinēšanos uztrauc sertifikātu nopirkšanas iespējas, ko pie viena otra ģimenes ārsta varot iegūt par 200 eiro, šur tur par – 150. Domāju, ka tā nav viltus ziņa, jo klīst ļoti ticami stāsti, un, kā zinām, nav dūmu bez uguns.

+1
-1
Atbildēt

0

Gix 15.07.2021. 13.49

Nu tik ļoti vienos vārtos, ka – tieši tāpat, kā tas šobrīd ir ar valdības centieniem veicināt vakcināciju – veicina pretējo vēlmi. Var jau piesaukt Grieķiju un Franciju (divas valstis) – bet kāpēc tad ne tās valstis, kuras ir paziņojušas – pat ja tikai šobrīd – ka nav paredzējušas bligātu vakcināciju (https://www.delfi.lv/news/arzemes/merkele-vacija-neplano-obligato-vakcinaciju.d?id=53385189 )? Vai to, ka arī Francijā nebūt ne visi šo Makrona paziņojumu uztver ar sajūsmu – skat., piemēram, šo medmāsas reakciju – paši sevi aprūpēsiet! (https://www.lefigaro.fr/social/je-rends-ma-blouse-contre-la-vaccination-obligatoire-une-infirmiere-fait-2-5-millions-de-vues-sur-tiktok-20210713) Šajā sakarā – varbūt mums stāv rindas uz pedagogu un medicīnas personāla amata vietām? Un mani diezgan mulsina raksta autora nostāja – jūsmošana par “zibenīgo efektu”- kā gandrīz miljons franču, reaģējot uz Makrona paziņojumu, pieteikušies vakcinēties. Smird pēc totalitāras domāšanas – negribat? Padarīsim jūsu dzīvi tik nekomfortablu, ka paši sagribēsiet. Nepiekrītat tam, kas man ir tik acīmredzami, viennozīmīgi skaidrs? Stulbeņi (tas nekas, ka, pēc paša autora minētā, tādi ir puse sabiedriskās domas pētījumos aptaujāto).Un vai tikai es saklausu vāji slēptu nožēlu raksta pēdējā teikumā – ka neviena valdība nevienam nevar atņemt tiesības saslimt?

0
-7
Atbildēt

0

Sskaisle 15.07.2021. 10.00

vēl – Amabaiņa skaidrojums, kāpēc šīs covid 19 vakcīnas izgatavoja tik ātri – sāku lasīt ar skepsi, bet beidzu ar apmierinājumu , jo vismaz daļai jautājumu man tagad ir atbilde.

Kārtējo reizi apstiprinājums, cik mums ir daudz gudru cilvēku un cik ļauna un slinka ir mūsu valdība

0
-4
Atbildēt

0

Sskaisle 15.07.2021. 09.20

Es vakcinējos brīvprātīgi izvērtējot, ka saslimt ar covid vīrusu ir smagāks risks kā eksperimentāla vakcīna.

Bet tas,kas notiek valstī – valdībā šobrīd mani ļoti uztrauc. Šī varas ,tai skaitā mediju tāda agresīva, negodīga sabiedrības šķelšana un kūdīšana.

Viena lieta,ka valdība nesarunājas ar sabiedrību. Kā mācītāji uzkāpj kancelē, pasludina lēmumu un āmen. Tev būs to pildīt.
Cita lieta, iespējams ,ļaunākā – ka nenodrošina lēmumu izpildi. Nestāsta sabiedrībai par mehānismiem, vai rīkiem,kā tagad saka,kā lietas tiks risinātas . Kas un kā tās kontrolēs. Kad un kā vērtēs rezultātus.

Piesauc Franciju un Grieķiju,kad grib. Bet ka Francijā pat eksprezidenti notiesāti par korupciju, un tur tomēr ir lielāka uzticība varai – par to – klusums.

Ļoti patīk http://www.telos.lv. Pēdējais raksts tur ir par to vai var vai nevar covid 19 vakcīnas dēvēt par eksperimentālām un attiecīgi – ir vai nav vakcinēšana brīvprātīga. Un kādas briesmas ir dialoga trūkumam sabiedrībā.

Un kādas briesmas ir valdības ,jeb precīzāk varas vardarbībai un nesodāmībai.

Man būs jālasa otrreiz,jo tur ir ļoti daudz labu – domājamu lietu

+1
-6
Atbildēt

1

  Gix > Sskaisle 15.07.2021. 13.27

  Pirmo reizi piekrītu Jūsu rakstītajam. Un jā – raksts telos ir lielisks.

  0
  -3
  Atbildēt

  1

  vvilums > Gix 18.07.2021. 14.40

  Nesaprotu-kāda problēma visiem aiziet un nopotēties, lai tas “murgs” vienreiz beidzas? Vai tad jau maz kas ir sapotēts pret visu ko i tik vien vēl vienu poti? Nu redzams, cik stipri Kremļa propaganda spēj izskalot mūsu kopistiskās smadzenītes. Nav brīnums, ka esam , kur esam, ja tik viegli propagandas ietekmējami.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Gix > vvilums 19.07.2021. 09.27

  Bet ja nu tikai uz mirklīti pieļautu domu… ka propaganda ir no abām pusēm? Un ka aicinājums “visiem aiziet un (izdarīt da jebkādu X)” arī ir diezgan lielā mērā apelācija pie “kopistiskajām smadzenītēm”- un piedraudēšana ar sankcijām un ierobežojumiem – ko tik apņēmīgi praktizē mūsu valdība – šo sajūtu tikai vairo? Un galu galā – vai cilvēkam drīkst būt tikai tāds viedoklis, kas nevienam citam neliksies stulbs un nepareizs?

  0
  -2
  Atbildēt

  1

  vvilums > Gix 19.07.2021. 13.10

  ” A , ja zeme nav apaļa?” … – nevieš uzticību valdības sludinātais, – ieklausaties infektologos. Cik vakar Eiropas vai Izraelas pilsoņi ir informēti un piesardzīgi, bet sen jau rindām nopotējušies.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: