Ar klusu cieņu 2

Komentāri (2)

Sskaisle 03.06.2021. 15.21

Aicinājums IR lasītājiem – uzrakstiet, cik no jums ir lasījuši šīs jaunās rakstnieces stāstus.

Nevaru apgalvot,ka esmu fanātiska latviešu jaunākās literatūras sekotāja, tomēr cenšos izlasīt ja ne uzreiz,tad brīdī,kad grāmatas pieejamas bibliotēkās.

Tad mans jautājums, cik gaismas gadu attālumā mūsu literatūra ir no latviešu sabiedrības,ja Eiropā apbalvo tādus autorus,kurus Latvijā labi ja entuziasti pazīst?

Varbūt viņa ir ne tikai izcils cilvēks, bet patiešām labākā ,kas uzrakstīts latviski autore – bet kāda tam nozīme,ja tas rakstītais netiek pie lasītāja un lasītājs pie tā rakstītā?

0
0
Atbildēt

1

  Matriga76 > Sskaisle 10.06.2021. 19.41

  Kas ir Eiropas Savienības Literatūras Balva (ESLB)
  ESLB mērķis ir pievērst uzmanību mūsdienu literatūras radošumam un daudzveidībai daiļliteratūras jomā, veicināt literatūras apriti Eiropā un veicināt lielāku interesi par cittautu literāriem darbiem.
  Atlasīto uzvarētāju darbi (viens katrai valstij (!!!), kas piedalās balvā pēc rotācijas principa (!!!)) sasniegs plašāku un starptautisku auditoriju un aizkustinās lasītājus ārpus valsts un valodas robežām.
  Balvu konkursā var piedalīties 41 valsts, kas pašlaik ir iesaistīta programmā Radošā Eiropa. Katru gadu trešdaļā no iesaistītajām valstīm (!!!) nacionālās žūrijas (!!!) izvirza savus uzvarētājus, ļaujot visām valstīm un valodu jomām būt pārstāvētām trīs gadu ciklā.

  http://www.euprizeliterature.eu/what-eupl
  What is the European Union Prize for Literature (EUPL)?
  The aim of the EUPL is to put the spotlight on the creativity and diverse wealth of Europe’s contemporary literature in the field of fiction, to promote the circulation of literature within Europe and to encourage greater interest in non-national literary works.
  The works of the selected winners (one per country participating in the Prize on a rotation basis) will reach a wider and international audience, and touch readers beyond national and linguistic borders.
  […] The Prize competition is open to the 41 countries currently involved in the Creative Europe programme. Each year, national juries in a third of the participating countries nominate their winning authors, making it possible for all countries and language areas to be represented over a three-year cycle. […]

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: