Traģēdija Tukumā 3

Komentāri (3)

Sskaisle 29.04.2021. 21.56

Ir tāds noklusēts romāns – Jānis Einfelds Rīga – to te raksturoja kā fantastiku, es saku – reālisms

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 29.04.2021. 21.54

Neesmu kassandra , bet līdz ar nabadzību pieaugs naids, beztiesiskums, meli un manipulācijas.

Palielināsies tādu gadījumu skaits,kad par nabagu nāvi klusēs, tās neskaitīsies,tās nevienu neinteresēs, bet par veiksmīgu melu kampaņu – dos ordeni.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 29.04.2021. 21.49

Manuprāt, traģēdija Tukumā ir daudz daudz daudz plašāka un dziļāka,kā par to ziņo un raksta mediji.

Nr 1 – man ir zināmi konkrēti gadījumi – vairāki,kad policija atteicās uzsākt izmeklēšanu pēc iesniegumiem par draudu saņemšanu un policijas bezdarbība ir beigusies ar apdraudēto nāvi. Kāpēc neviena no augstākajām valsts amatpersonām – ne tiesībsargs, ne premjers, ne prezidents – nerunājot par medijiem – par to nerakstīja, neziņoja, necēla kājās sabiedrību?
Kāpēc Latvijā notiek upuru šķirošana, priviliģēšana ? Kāpēc nevienā medijā, nevienā komentārā es par to nevaru izlasīt – par to varas cilvēku dažādo attieksmi pret upuriem ?
Tikko sadega 8 cilvēki. Tā,ka tos atpazīt pat nevar – bet kaut kāds dīvains klusums no valsts augstākajām amatpersonām – kāpēc tā? To astoņu nāves nav līdzvērtīgas ar Tukuma upura nāvi?

Ja Latvija ir demokrātiska valsts – kā mums Tukuma traģēdijas saistībā daudzi steidzās apgalvot,tad rodas iespaids,ka Rīgas traģēdija vairs neliecina par demokrātisku valsti.

Nr 2 – kuras valsts iestādes, valsts superaugsti apmaksātās amatpersonas ir atbildīgas – labi – kārtējo reizi – bezatbildīgas par sabiedrības informēšanu? Kas un kāpēc organizēja šo kampaņu ,ka upuris ir homofobu aizdedzināts? Vai ir jānosoda vai jāsoda vai gluži otrādi – jāpateicas prokurei Carevai,kura apturēja pieņēmumu nevis faktu kampaņu demonizējot mūsu sabiedrību?

Vai valsts policijai – vispār iekšlietu sistēmai nevajadzētu nolīgt kādu speciālistu no ārzemēm,lai atbrīvotos no valsts policijas impotences – tukšas runāšanas – kā politiķu priekšvēlēšanu solījumi. Arī ķuzis pirms aiziedanas “pelnītā” atpūtā mūs informēja,ka gan Bunkusa, gan Rebenoka slepkavību izmeklēšanā ir pozitīvi signāli un taalāk nu nekādīgi un ar ruku izskatās būs līdzīgi –

Nr 3 – kas izvērtēs valsts policijas un mediju atbildību sabiedrībai melojot, manipulējot ar informāciju, vai to vispār noklusējot. Kādas tur tās algas un piemaksas ir bosiem un kādas ierindniekiem?

Nr4 – nezinu cik miljonus valsts izmaksāja visādiem “pētniekiem” , bet rezultāts ir čiks. Kur ir sabiedrības izglītošana, informēšana par garīgās veselības problēmām. Pirms – laikam gada – bija intervija ar vecākiem,kuru bērns izdarīja pašnāvību. Viņi toreiz teica – sabiedrība ir jāizglīto, jāmāca atpazīt problēmas, palīdzēt. Kur tas ? Tās mācības un tie miljoni,kurus pētnieki apēda un nolaida podā ? Kur tā izglītošana? sabiedrība cik gudra bija pirms gada tik gudra ir tagad.

Ja par Tukuma upuri draugi stāsta,ka viņam uzbrukts vienreiz, otreiz – bet policija nereaģē – kāpēc nemeklēja palīdzību tālāk? Ja no Ltv mēs uzzinam ,ka puisim bijušas noslieces dedzināt un iespējams – nosliece uz pašnāvību – kā līdzcilvēkiem to zināt,atpazīt? Varbūt – ļoti iespējams,ka upuris cieta ne jau tikai no homofobijas. Ja par homofobiem var uzrakstīt ziņojumu, zvanīt uz citiem palīdzības tālruņiem, kā palīdzēt ar citām problēmām?

Kamēr te publicējiet kaut kādus absurdus un abstraktus ingas gailes tekstus – būtu IR vismaz uzrakstījis kaut ko jēgpilnu sakarīgu – nevis brēkalējis un lauzījis roku. Nu ieliks vienu, divus trīs homofobus cietumā, nu gaile inga ieies Baznīcā kā uzvarētāja – un kas mainīsies?

Iztēlojieties, ja visas valsts pirmās personas, visi galvenie mediji , visi sorosisti un satoristi tikpat kaislīgi sadotos rokās un pieprasītu saeimai beidzot un par visām reizēm apkarot korupciju, nevis palielināt ,bet likvidēt oik bandītismu, izskaust atbildīgo bezatbildību – iedomājieties , cik skaistā Latvijā mēs rītdien pamostos.

Tagad nekā – tagad kā ir tā paliks ….

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: