Ir viena patiesība 9

Komentāri (9)

Sskaisle 16.04.2021. 09.29

No FB – vēlams izlasīt arī komentārus zem Millera ieraksta.
Tas zināšanai valsts ierēdņiem un tiesu sistēmas darbiniekiem, kuri , kad izdevīgi – tēlo nezinīšus un mums stāsta , cik normāls ir VID. Nu nav normāls – nu nav. Un , protams, vainīga ir arī Jaunzeme, bet – būtu negodīgi tikai viņu kapāt, jo mēs zinam, kas notika ar Cīruli.

Vai to var mainīt – to VID kā represējošas tikai čekistu interesēs darbojošās iestādes funkciju – es nezinu. Jo man šķiet, ka mums vienkārši nav politisko partiju, kuras spēj uzņemties VID – vispār valsts finanšu sakārtošanu.

Juris Millers
19 st. ·
ATKAL PAR VID
Šoreiz gribu padalīties ar iespaidiem par to, cik efektīva ir cilvēkresursu plānošana Valsts ieņēmumu dienestā. Pirms gada – maijā uzņēmumam, kura saimnieciskā darbība Covid-19 ierobežojumu dēļ bija paralizēta, izdevās “izlūgties labvēlību” un saņemt nodokļu nomaksas grafiku uz gadu. Kā tautā mēdz teikt, par šo labvēlību “jābučo kājas”, jo nodokļi jau netika norakstīti, bet tikai sadalīti, lai gan saimnieciskā darbība – faktiski aizliegta.
Rodot iespēju kaut kā strādāt, uzņēmums pirms krietna laika ieskaitīja vienotajā nodokļu kontā visu atlikušo summu – maksājumus par aprīli un maiju, lai dzēstu šo labprātīgās nomaksas grafiku pirms termiņa. Tiktāl viss kārtībā.
“Humors” sākās brīdī, kad pretēji iepriekš publiskajā telpā paustajam, VID automātiski neieskaitīja šo naudu šī grafika dzēšanai. Vakar pavadīju akurāt pāris stundas, 7 (!!!!) dažādiem VID darbiniekiem sākot stāstīt šo stāstu no sākuma, lai nonāktu līdz vienam risinājumam – maksimāli ātri jau sen Valsts kases vienotajā nodokļu kontā esošo naudu ieskaitītu šī parāda dzēšanai.
Kā jau nojautāt – 7 darbinieki pēc stāsta uzklausīšanas, uzņēmuma autorizēšanas caur EDS deva citu kolēģu numurus un pārsūtīja no viena pie otra. Lieki teikt, ka zvanot katram no šiem cilvēkiem, bija jāgaida savienojums. Bet arī tas vēl nebūtu nekas. Kas gan ir pāris stundas cilvēka dzīvē, salīdzinot ar šo absolūti godīgo, uzcītīgo un čaklo cilvēku darbu, pie kuru nagiem nekad mūžā nav pielipis neviens kontrabandas “otkats” un kuri nekad mūžā nav izmantojuši savu darbu politisko rēķinu kārtošanai.
Fināla akords bija šodien. Pēdējā vakar sazvanītā darbiniece solīja, ka “tūlīt nodos” visu izpildei. Diennakts laikā nekas nebija mainījies, tādēļ nolēmu viņai atkal piezvanīt. Šoreiz viņa ar pilnu nopietnību balsī man paziņoja, ka lieta ir nodota citai (nu jau 8.) darbiniecei un nosauca viņas telefona nr. Protams, sazvanīju arī šo astoto darbinieci, kura atklāja, ka viņai šī lieta ir nodota. Pirms dažām sekundēm…. Tātad – ja es diennakti pēc sarunas ar vid 7. darbinieci nebūtu atkārtoti painteresējies, viņa, visticamāk, bez steigas šo lietu pat nevirzītu tālāk.
Tas jau nekas, ka uzņēmumam ir vitāli svarīgi steidzami sakārtot šo jautājumu, it sevišķi, ja ņem vērā, ka nauda nodokļa parāda dzēšanai bija iemaksāta jau pirms krietna, krietna laika.
Mans skeptiskais skats – privātajā sektorā nekad mūžā neviens uzņēmējs neatļautos turēt 7 liekēžus. Jautājums Valsts ieņēmumu dienestam – kādēļ pie jums tā ir? Kad ir pēdējo reizi veikts darbinieku efektivitātes un pienākumu audits? Vai tiešām 7 darbinieki ir tādi idioti, ka redzot jautājumu, sūta viens pie otra, lai gan jautājumu galu galā risina 8. darbinieks? Protams, stāsts vēl nav galā… Kā tajā Paula dziesmā – Ješčo ņe večer…

+1
0
Atbildēt

0

Bolero_10 12.04.2021. 19.34

Ventspils notikuma sakarā mani urda viens jautājums.
TV sižetā bija sacīts, ka prokuratūra pieprasīja VIDam ziņas par nodokļu nomaksu.
Bet kurš rosināja prokuratūru (vai policiju) veikt pārbaudi??? Vai tik ne tie paši, kuru dēļ puisēns aizgāja bojā?

0
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > Bolero_10 13.04.2021. 10.25

  par VID – nekā citādi kā represējošu okupācijas laiku valsts iestādi es to nevērtēju

  Nepieminu ne oligarhus, ne visus tos titulētos bandītus, kuri no draudzības ar vid gūst miljonus , bet es runāju par savu tiešo un konkrēto pieredzi . Tieši vid vairāk kā jebkurš mūsu kuļturščiks apaļvaidzis vai birokrāts samurajs man liek justies kā nožēlojamai būtnei , nicināmam radījumam. Tas ir vienkārši nenormāli, ja tev valstij jāmaksā nodokļi , bet tā mauka valsts – čekistu laimes sala , nespēj tev ne paskaidrot kāpēc tev paņem tik daudz naudiņas, ka tu vēl paliec parādā, ne kā vispār tikt klāt šai sistēmai , lai atskaitītos – iesniegtu gada ienākumu deklarāciju

  Vakardien jaunzeme vid priekšniece delfos lielās, ka lūk 600 000 cilvēku esot iesnieguši deklarācijas un ka tas norādot, cik labi vid strādājot un cik laba eds sistēma esot.
  Kādi meli – sasodīts – bļedj – cilvēkiem nav no kā iztikt un tad iedomājieties , ja esam 1, 7 milj un deklārācijas iesniedz 600 000 tas ir sasniegums?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Sskaisle 13.04.2021. 11.06

  pēc nodokļu reformas man izveidojās ap 50 eur parāds valstij. Biju satriekta līdz sirds dziļumiem. Par ko – jau tā valsts man nespēj ne medicīnu, ne drošību un tīrību un kārtību nodrošināt, bet es vēl tādai korupcijas saēstai valstij parādā palieku . Algu grāmatvede paskaidrot nevarēja, kāpēc tā. Nākošajā gadā, kad jau biju atteikusies no brāļa sek pārskaitījumiem mammai – man atkal parāds valstij un gramatvede atkal neko nespēj paskaidrot. Rakstu uz vid, man atbild, ka jāpierodas uz konsultāciju – protams, ierados, jo tas ir svarīgi – jādara viss, lai naudas lietās būtu skaidrība. Ierodos – jau pie durvīm tur dāmas kā čekistu dzinējsuņi – kur iesiet , kāpēc. Domātu, ka es ierados noziegumu izdarīt. Nonāku pie konsultantes un uzdodu savus jautājumus – kāpēc tā – man atbild, ka manis pašas izvēle, kādu režīmu es izvēlējos (- viena lieta, ka nekur tāds skaidrojums par tiem nodokļu režīmiem nav bijis, bet nu algu grāmatvede man to kaut kā izskaidroja), cita lieta, ka tā darbiniece man atbild, ka tā nav viņas kompetence man skaidrot, kāpēc man tad ir izveidojies parāds valstij. Lai es neuztraucoties , jo ar pārmaksātajiem nodokļiem es to parādu segšot. Nu skaisti – ne tā?!!!

  Tālāk jautāju par kontu, kurā brālis skaitīja naudu sek mammai, es to naudu samainīju uz eiro un mammai vienmēr bija par ko ārstus un zāles apmaksāt. Nu nebija tās summas lielākas par 1000 eur. Jautāju – ja no bankas izraksta redzams, ka šī nauda tērēta veselības iestādēs – vai no tās man jāmaksā nodokļi , man atkal atbild, ka man esot jālasa noteikumi, ka viņas pienākums neesot tādas lietas skaidrot. Bet – es taču ierados konsultēties.
  Lieki teikt, ka biju dusmās nokarsēta līdz liesmošanai. Ja tāda ir valsts nodokļu iekasēšanas iestāde, tad tādu valsti citādi kā bvandītismu es nevērtēju.

  Tagad man ir izkritusi plombe un vispār, zobārsts sveicina arī profilaksei , lai drīkstu smaidīt nesakniebjot lūpas. Steidzos nokārtot deklarāciju, lai saņemtu to naudu. Bet – visu laiku problēmas, visirms ar ielogošanos – it kā nebija tā word programma , pēc tam izrādījās , ka elatvija vispār tais dienās nestrādāja utt. Un tad visu laiku rāda- klūda, arī par iepriekšēj gadu deklarācijām rāda- kļūda, kaut gan tās ir iesniegtas un pat nauda saņemta.

  Jā – bet redz- jaunzeme stāsta – cik labs vids un cik laba eds sistēma – meļi !

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Bolero_10 13.04.2021. 11.16

  un to rakstu, jo Stukāns tv stāstīja, ka tie nabaga Ventspils vecāki varējuši ierasties vid un saņemt konsultāciju. Pieļauju, ka ne visiem iet tā kā man. Telefonski VID – ā man ir atbildējušas ļoti jaukas pacietīgas mīļas sievietes, bet tikpat labi var gadīties tā kā man gadījās – cik dumja uz konsultāciju ierados, tik dumja aizbraucu.

  Un vēl – lasu komentārus internetā, ko citi cilvēki raksta par vid un dominē tomēr tā sliktā pieredze.

  Jautāju pāris paziņām – kā viņiem iet ar vid – jo mani moka taču tāda mazvērtības sajūta un izrādās, ka diezgan daudzi ar vid cenšoties nekontaktēties, jo neko citu kā pazemojumus no vid nevarot saņemt

  Un kad Kariņš saka, ka valsts iestādēm vajagot celt algas, tad nekādi citādi kā laupīšanas mēginājumu es to nevērtēju .

  Izdariet pienācīgi savu darbu par to naudiņu, ko jau jums šobrīd maksā – un arī tad mēs jau dzīvosim miljons reižu labākā pasaulē

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 11.04.2021. 09.59

Tā nav. Nezinu vai pateizi teikt,ka Stukāns melo, drīzāk,ka manipulē. Tas būtu precīzāk.

Esam nabadzīgākā, beztiesiskākā un nespējīgākā valsts Eiropas Savienībā. Tikai Latvijā ūdeni pudelēs var pārdot dārgāk kā Āfrikā.

Un – 100 % atbildība un vaina ir jāuzņemas tiesību nozarei.
Man ir saglabāta visa sarakste ar prokuratūrām – novada,reģiona, ģenprok. – nekā citādi kā 100% bandītismu šo saraksti nevērtēju.
Piemēram, novada virsprokurors uz manu jautājumu,kāpēc nav notikusi māsīcas slepkavības izmeklēšana, pierādījumu vākšana – atbild- nu viņa bija dzērāja, nāves apstākļi neskaidri. Rakstu atbildi virsprokuroram ar jautājumu,kurš likums,kura likuma norma nosaka,ka dzērāju slepkavība nav slepkavība. Neatbild. Nu neatbild šo jautājumu un arī to,kāpēc policija nevāca pierādījumus un slepkavu nevar notiesāt.
Vienlaicīgi uz Liepāju nosūtu sūdzību ,ka lūk, virsprokurors biedrs bērziņs man tā atbildēja,vai tas ir normāli – man atbild Liepāja – pēc likuma atbilde jāsniedz prokurom bērziņam,kurš jau atbildēja ar gļēviem pukstiem. Viss.

Kā lai es noticu,ka runa ir par taisnīgumu un tiesiskunu,ja tā pati prokuratūra did pavēli izmeklēt vai nevar kādu pantu piesiet ģimenei,kuras bērns gāja bojā amatpersonu noziedzīgas bezatbildības dēļ. Pēc tam !!!! – kad ģimene iedrošinājās publiskot informāciju,ka noziedzīgās amatpersonas nav par sodītas.
Kamēr turpat 2 gadus iepriekš pierādījumus par konkrētu slepkavību ne tā pat VP ,ne prokuratūra nevāca un mani kā tādu autasgalvu futbolēja no viena pie otra.

Netīras, nozuedzīgas alkatīgas rijējcūkas nevis tiesiskuma un taisnīguma sargi

Ķuzim būtu vieta cietumā. Kāpēc Rīgas domē nekas nemainās ? Kāpēc turpinās valsts izzagšana, cilvēku iznīcināšana?

Jo valsti vada cilvēki,kuri ne tikai nespēj nodrošināt tiesiskumu,bet paši to neoevēro.

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 11.04.2021. 10.02

  Osipova un tiesībsargs slapju muti sludina,ka lūk, Eiropas likumi paredz ievērot geju tiesības.

  Nu labi, ja jau tagad tiesības būs tikai gejiem tad gejiem. Mēs citi iztiksim kā nu spējam. Kurš nomirs,kurš aizbrauks,kurš zaudēs prātu.

  Galvenais ,ka gejiem un baltkrieviem labi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Mantrausis 10.04.2021. 07.43

Gada laikā vismaz trīsreiz lemt varēja bez tiesas, atbildīgie nelēma, nodarbināja tiesu (Rīgas Domes vēlēšanu zīmes, kopdzīves jautājumi), kas liek jautāt: vai tiesa un apzināta neizlēmība iet roku rokā, vai tas ir ierobežojumu rezultāts. Skatoties un iedziļinoties jautājumā par vakcīnām: liels informācijas un bumbas spēles (kas – kam – ko) apjoms situācijā “Vajag, ātri jāpērk!” Arī ĢP intervijā nenorāda uz indivīda saprātu un spēju spriest, bet likumu uzlabošanas nepieciešamību. Protams, var ironizēt par bezierunu tiesiskumu, bet… vai tas jau nepārvēršas par bezprāta tiesiskumu? Kurā brīdī cilvēks lemj pats, gudri un saprātīgi, un kurā brīdī šo saprātīgo lēmumu var apstrīdēt nesaprātīga likuma sargs? Robežas zūd ….

+2
0
Atbildēt

1

  Bolero_10 > Mantrausis 10.04.2021. 13.11

  Tas viss atduras pret neskaitāmas reizes pieminēto – lemt atbilstoši likuma burtam vai likuma garam!
  Acīmredzama ir tradīcija lemt pēc likuma burta. Tāpēc arī tik bieži spriedumi ir netaisnīgi un jocīgi.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: