Hermaņa kino 20

Komentāri (20)

Sskaisle 01.11.2020. 07.37

Vakardien nejauši uzslēdzu rīgatv24.
Arno Jundze stāsta par jaunu grāmatu.

Man ir grūti samierināties ar to , ka Jundze vada RS . Manuprāt, RS vajadzētu vadīt sutoritatīvai, izglītotai, drosmīgai personībai. Katru reizi kā jundze runā – viņš mani ievaino. Un man sāp.

Piemēram, septembrī viņš ziņo par pasākumiem Raiņa atcerei. Stāv pie Zemdegas Raiņa Esplanādē un saka apmēram tā – piemineklis gan ir veclaiku komunistu paraugs, bet R ir mūžam dzīvs.
Nu es tā drīkstu teikt par bikšes plaģiātismiem, bet vai tā drīkst teikt par klasikas klasiku?
Kā reiz nesen gāju garām un noglaudīju Rainim kāju. Tā granīta faktūra, tas skaistums vien ir miljonīga vērtība. Kur nu vēl lielums –
Jā – tā Rainim=Zemdegam mērķētā jundzes saindētā bulta manī sūrst

Nu bet vakar tv24 – jundze uzaicinājis uz raidījumu jaunu dāmu – blogeri un raidījuma savi 70 % raidlaika pagāja dzenot skatītājos ideju par to, ka kritiķi nekas nav. Ka tādi vispār neko saprotamu nespēj uzrakstīt – ka lūk – lai dzīvo blogeri – tie vienīgie zin vienīgo patiesību.

Jundze tik krata galvu – jā jā jā…
Nu normāli tas ir? Normāli? Katra passija uzdosies par gudrāku un zinošāku kā visi kritiķi kopā ņemot.

Kādā pasaulē mūs aizvedīs vērtību nosacītība vai pat neesamība? Kāda pasaule būs tā, kurā spriedumus izteiks un virzienus norādīs nevis zinošākie, bet drosmīgākie, uzņēmīgākie, nekaunīgākie?

+4
0
Atbildēt

2

  lindab456 > Sskaisle 01.11.2020. 13.12

  “Kā reiz nesen gāju garām un nglaudīju Rainim kāju. Tā granīta faktūra, tas skaistums…”
  Sasildījāt sirdi. Ar šo pateicāt, atklājāt tēlniecības būtību – skulptūru ir jāgrib noglaudīt, sajust faktūru, siltumu vai vēsumu, autora un laika/atmosfēras darbu, ja ne citādi, tad ar acīm. Tas ir tas, kas tēlniecību atšķir no vides objekta.
  Atkārtoti minat – drosmīgumu. Drosme saistībā ar radošumu tiek pēdējā laikā cilāta un pacelta un, šķiet novērtēta, kā izšķirošais nosacījums . Cik zināms no piemēriem ( pirmais, kas nāk prātā – Čaka, V. Lāča dzīves un daiļrades līkloči) – daba drosmi un radošumu neizdala vienādās porcijās – drosme paplašināt radošās robežas reālajā dzīvē, personīgajās un sabiedriskajās attiecībās var iesprūst neizlēmībā, infantilismā, konformismā un kolaborācijā.
  Iespējams, ka ir pienācis laiks jaunam Rainim, bet ģēniji uz pasūtijuma nedzimst, tādēļ jānovērtē klasiķi un drosme jāsmeļas no tiem, kam tā pāraug sava laikmeta robežas.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sunflower > Sskaisle 02.11.2020. 16.36

  Apskatījos es to blogu. Pāris teikumi par katru grāmatu. Nu nezinu, manuprāt, tur ar kritiķiem nav pat ko salīdzināt.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 31.10.2020. 07.21

Vismaz pagaidām tos 50 eur nemaksāšu. Gan tāpēc, ka jātaupa, kamēr jauns darbs, gan tāpēc, ka nav tāda viennozīmīga pārliecība vai ir vērts.

Remere apraksta Aspazijas olnīcu lietu, bet – es biju baigi vīlusies Hermaņa un māsu Rutkeviču – Atnāc mani vēl satikt. Izrāde dziļāk par jaunas sievietes miesu un atzītu dzejnieču dzīves intīmo detaļu atklāšanu – apklačošanu – netika. Nu netika.
Arī tā ir jauno laiku zīme – noliegt veco, bet pašam palikt tikpat vecam un tikpat nespējīgam.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 31.10.2020. 07.05

Vakardien noskatījos kultūršoku.
Cik ļoti sirsnīgi – arhīvi par čekistu noziegumiem tiek iznīcināti vai kā raidījumā tika pasniegts – paši iznīka.

Valstij nav naudas, protams.

Toties it limumdošana, kuru nekustina arī šī saeima, kas ļauj no valsts krāpt miljonus- simtiem miljonu. Tos VID liek izmaksāt krāpniekiem no valsts budžeta. Tur ir arī mūsu sūri pelnītā nodokļu naudiņa. Un Latvijas valsts ir izdarījusi visu – maksimālo , lai tiesiski un likimiski šo nauda nonāktu krāpnieku kontos. Tiesiski un likimiski.

Tādi esam.

Arī daļa no ES – negodīgā, čekistainā ES daļa

0
0
Atbildēt

0

Andris Vītols 31.10.2020. 04.17

A.Hermanis pauž, ka -” Gorbačovu uztveru kā radinieku, jo viņš ir pilnībā mainījis manu dzīvi. Ja nu kādam uznāks luste Rīgā uzbliezt jaunu pieminekli, tad Gorbačovs būtu to pelnījis.”-
-” Bet, ja nebūtu Gorbačova, mēs joprojām dzīvotu kaut kādā Ķīnas modeļa PSRS ar kapitālisma elementiem. Tas ir baiss atklājums, ka mūsu dzīvi pilnībā mainīja viens cilvēks un viņa attiecības ar sievu.”-
-”Kad taisīju Gorbačovu, domāju – vai 80. gadu vidū kādam vispār rādījās sapņos, ka PSRS sabruks un pēc dažiem gadiem pasaules karte izskatīsies pilnīgi citādi? Taču nevienam! Mans «čujs» saka, ka līdzīgas milzu pārmaiņas notiks tuvāko divu gadu laikā. Tā būs cita pasaule, kurā dzīvosim.”-
Nevar noliegt Gorbačova lomu PSRS sabrukumā, kuru viņš nekad nevēlējās, bet ”tā sanāca” viņa paša pieļautās GLASTNOST un ekonomisko problēmu … dēļ. Tieši ekonomikas… problēmas lika mazliet ”atjaunināt” to pensionāru POLITBIROJU, kā rezultātā pie varas nokļuva Gorbačovs .
Tā Gorbačova GLASTNOST būtībā bija cenzūras … atcelšana, svaigs gaiss, kurš apreibināja. Tāpat paveicās ar PUČISTIEM, kuri tikai paātrināja PSRS sabrukumu. Latvijā vairākums neatbalstītu A.Hermaņa ideju par pieminekli Gorbačovam, bet Krievijā vairākums drīzāk vēlētos Gorbačovu tiesāt. Gorbačovs pat ”skaitīt nemācējis”, jo atļāvis Vācijas apvienošanos, izvedis pusmiljona armijas grupējumu, ”par piedāvātajiem 15 miljardiem” marku. Varējis paprasīt jebkuru summu – vācieši iedotu arī 100 miljardus… bet viņš neko neprasījis (tā apmēram pie Solovjova debatē par Gorbačovu … ).
Par prognozēm. Finks laikam kaut ko bija paredzējis, kaut ko bija paredzējusi VANGA. Piemēram man 80. gados nelikās ticami, ka Dienvidslāvijas teritorijā karos, kā to teikusi Vanga. Pareģojums bija publicēts, tas izrādījās precīzs. Par PSRS sabrukumu protams neviens nerakstīja.
Ja GLASTNOST mums palīdzēja … atjaunot valsti, tad tagad ir cita veida ”glastnost”, kur viedokļa paudēji var būt anonīmi, ”A” var uzdoties par ”B” un apmelot ”C”. Secīgi manipulācija ar informāciju ir drauds gan demokrātijai, gan sabiedrības veselībai un drošībai.
A.Hermaņa prognozētās -”milzu pārmaiņas”- mani tomēr biedē, ja nu tomēr piepildās…

+2
0
Atbildēt

5

  Sskaisle > Andris Vītols 31.10.2020. 06.50

  Es gan domāju, ka atbilde uz jautājumu vai viens cilvēks spēj mainīt vēsturi , vai tikai to ietekmēt, izmantot nemaz nav atbildama.
  Vismaz ne tā kā mākslinieks Hermanis to sludina.

  Un, protams, ka mēs jau mainamies, jau esam izmainījušies. Pat IR iesaistījās remeres grāmatas Mūsējās popularizēšanā. Grāmatas, kurā dzejniece Aspazija atpazīstama un prātā paturama pēc tā, ka jaunībā olnīcas apsaldējusi. Nezinu – grāmatu nelasīju, vai par citām dāmām rakstīts uzsverot vēdera izeju vai nevainības zaudēšanu, nu bet – tāds simbolisks zvans….

  Vai A/Par – solīja jaunu politiku. Patiesībā viņu kategoriskums vārdos un rīcība darbos nav nekas jauns – tie paši nacisti un boļševiki tā darbojās -solīja gaišāku un labāku nākotni , lai tik ļauj šiem darboties

  Nu kur cīņa + rezultāti korupcijas novēršanai?
  Kur solītais tiesiskums un sociālās taisnības veicināšana?

  Viss notiek tieši pretēji solītajam.

  Un tas baida. Ļoti baida, jo variantu jau nav.
  JVienotībai tā retorika nav tik saldi ļauna, bet darbi gan tieši tādi un vēl vairāk.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Andris Vītols 31.10.2020. 06.56

  Sorosisti apgalvo, ka dzimuma nav, tas ir sociāls konstrukts – punkts un āmen. Bet vai tā ir? Es gribētu to saprast. Bet to sorosisti neparedz – saprašanu.

  Vai par tām viendzimuma laulībām jeb dzīvesbiedru likumu. Pajautā cilvēkiem – lielākā daļa nesaprot par ko patiesībā ir cīņa. Kāda ir lietas būtība. Un tā ir ar visiem likumiem. Sola, ka sabiedrības labā. Ka visiem izdevīgi, bet izrādās , ka atkal un atkal vienīgie ieguvēji ir bagātie un korumpēties gatavie…

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Andris Vītols 31.10.2020. 06.59

  Jā un mediji ir visvairāk korumpētie. Tam es piekrītu un kā noprotu , tad jaunais sabiedrisko mediju likums kā reiz saglabā šo politiķu tiesiski regulētu mediju korumpēšanu. Ja neklausīs politiķiem – ar kāju pa pakaļu ….

  Nu labi. Kapeja izdzerta, jāsāk rosīties

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Sskaisle 01.11.2020. 01.17

  Man grūti saprast Jūsu domu. Par kuriem medijiem ir rakstīts? Ja par privātajiem, tad to īpašnieki nosaka medija atbalstu tai vai citai politikai, lielāku vai mazāku redakcionālo neatkarību.
  Ja par sabiedriskajiem medijiem, tad cik to vispār ir? Kuri tad ir tie korumpētie ? Kuras partijas, kuri politiķi tad korumpē medijus ???
  Kā Jūsu komentārs būtu saistīts ar manu komentāru ???

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Andris Vītols 01.11.2020. 07.09

  Labrītiņ. Hermanis saka – būs pārmaiņas, es saku, ka jā būs un ka sekojot līdzi medijiem – to var just un saprast vislabāk. Ka diemžēl radošā un dāsni dāsni apmaksātā sabiedrības daļa, mākslinieki to nespēj parādīt un mums pastāstīt.

  Kas jauns bija raksts, ka prezidenta Levita kanceleja izdevusi rīkojumu , ka Levitu runu visi Latvijas mediji atskaņot nedrīkst. Ka pirmie to drīkst darīt ltv1 – tad kādas pāris stundas jānogaida un tad tikai citi mediji.

  It kā nieks – tāpat levitam nav autoritāte un uzticība tautā, bet fakts, ka tik čekistaini – pēc lremļa stila darbojas prezidenta mafija – šī daudzmiljonīgā priviliģētā banda – tas ir nožēlojami. Varam tikai minēt, kas bija iniciatori – kādi cilvēki ar kādu domāšanu griež varas sviras Latvijā. Un varam tikai iedomāties , cik iztapīgi tādi ir jebkurai varai.

  Un cik neuzticami un nenoticami.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Vītols > Andris Vītols 01.11.2020. 04.15

  -”Mans «čujs» saka, ka līdzīgas milzu pārmaiņas notiks tuvāko divu gadu laikā. Tā būs cita pasaule, kurā dzīvosim.”- tā intervijas beigās saka A.Hermanis
  Klimata pārmaiņas jau tagad rada lielas problēmas. Lai vismaz bremzētu negatīvās izmaiņas, valstīm vajag vienoties par kopīgiem pasākumiem… Vienoties par rīcību un saskaņot intereses… var tikai atbildīgi politiķi, valstu vadītāji. Realitātē bieži panākumus vēlēšanās gūst populisti, kuri sarežģītām problēmām sola vienkāršus risinājumus (arī klimata jomā).
  Arvien lielāka ir internetā pieejamās informācijas ietekme uz vēlēšanu rezultātiem. Agrāk bija daži mediji, kur katram rakstam bija autors ar vārdu un uzvārdu. Tas ierobežoja nepatiesu ziņu izplatīšanu, jo autoru varēja arī iesūdzēt tiesā, atrast utt.
  Savukārt internetā manipulācija ar informāciju jau ir liela problēma, kuras nozīme nav pietiekoši novērtēta. Ja nepatiesas informācijas izplatīšana ir drauds gan demokrātijai, gan sabiedrības veselībai un drošībai, tad par šādu rīcību jāparedz sodi. Racionālāks un lētāks risinājums būtu anonīmo komentāru aizliegšana …, dzēšana utt., jo praktiski nav resursu, lai tos ”troļļus” atrastu.
  Mēs nevaram reāli ietekmēt Krievijas TV saturu, bet varam samazināt viltus ziņu izplatīšanu latviešu valodā, vismaz par to pašu Covid-19.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Andris Vītols 01.11.2020. 07.20

  Aizliegšana nav risinājums. Tāpat kā strutu noņemšana ievainojumam nav risinājums.

  Ltv1 panorāmu neskatos, skatos tv3. Pārslēdzu tikai uz šodienas jautājumu bet arī ne vienmēr

  Lūk, nesen tv3 ziņoja, ka VARAM liek slēgt Jelgavas pusē atkritumu pārstrādes uzņēmumu. Ka visam Jelgavas novadam atkritumi būs jāved uz Rīgu un jānodod – ar šķēles ģimeni saistītā atkr.pārstr. uzņēmumā. Visiem Jelgavas novada cilvēkiem būs jāmaksā gadu desmitiem par šo Attistibai/ Par – pūces minostrijas izdabāšanu oligarham.

  Un te var redzēt čekistu laiku 2 lietas – manipulēšana ar informāciju un sabiedrības interešu absolūta ignorēšana.

  Attistibai/ par jūtas tik varena, ka pat nedomā , negrasās savu rīcību skaidrot

  Un līdz ar to – Andri – par klimata glābšanu vienkārši aizmirsti. Nu aizmirsti. Uzvaras parkā 1 m platībā iesēs pļavas ziedu sēklas un karogiem plīvojot un runām skanot tiks paziņots – redz kā kungi glābj klimatu, kā glābj dabu ….

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Sskaisle 01.11.2020. 21.19

  Blēži uzdodās par bankas darbiniekiem, Latvijas ienaidnieki uzdodās par patriotiem utt. Kāpēc nodokļu nauda jātērē, lai meklētu melnu kaki tumšā mēžā ? Visa tā pārspīlētā datu aizsardzība ir nevis demokrātijas aizsardzībai, bet lai lielākie kretīni varētu slept savus noziegumus. Savos komentāros rakstīto es nolasītu arī LR-1 utt., bet vai tie anonīmie patrioti teiktu to pašu ? Tie, kuri nav galīgi ”atsaldētie” kļūtu pieklājīgāki, galīgas muļķības nerakstītu, jo negribētu izskatīties glupi.
  Jūs neskatoties LTV-1 panorama, citi neskatās arī TV-3. Tur jau ir tā problēma, ka tagad katrs var skatīties ko vēlās, TĀPĒC SKATĀS TOS, KURU VIEDOKLIS IR TUVĀKS PAŠAM. Vieni skatās ”savu influenceri”, otri J.Stepaņenko, trešie Gobzemu utt. Nezinu kā šos ”sekotājus” saukt, bet daudzi no viņiem seko savam elkam, kā sektās seko savam vadonim. Visi tie ”influenceri”, Gobzemi utt. muļko ”sekotājus”, lai pelnītu naudu vai tiktu pie varas utt.
  Aizliegsim muļkot Latvijas pilsoņus visādiem neģēļiem un viņu pakalpiņiem. Nav normāli, ka patiesus, godīgus Latvijas patriotus apsaukā anonīmi neģēļi.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Andris Vītols 01.11.2020. 13.22

  “Bet, ja nebūtu Gorbačova, mēs joprojām dzīvotu kaut kādā Ķīnas…”
  Ne mirkli neapšaubot personību un ekonomisko nosacījumu nozīmi, vēstures mācības un likumsakarības liek nojaust un domāt par līgumu noteicošo lomu.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > lindab456 01.11.2020. 21.39

  Izskatās, ka piepildīsies Sergeja Vronska teiktais, ka nākošās tūkstošgades būs Ķīnas … zīmē… Līdzīgu prognozi dzirdēju no sava vectēva ,tad teiktais nelikās nopietni. Vēl vectēvs teica, ka kopus cūka nebarojas … un tas man bija redzams un saprotams.
  Līgumi tomēr neko negarantē…. ilglaicīgi noteikti negarantē…. to ievērošanu…

  0
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Andris Vītols 02.11.2020. 04.48

  “Līgumi tomēr neko negarantē…”
  Vēsturiski Krievija pret līgumiem izturas nopietni, garantēt tas gan neko negarantē. Vairāk satrauc tas, kas Birkava valdības laikā saslēgts, lai panāktu armijas izvešanu, cik atklāti par šo līgumu, tā ietekmi un sekām spējam runāt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Ilze Pētersone 29.10.2020. 08.29

Vai, vai, nu gan Hermanis aizrunājies par Eiropu, žēl arī, ka talantīgais, ar prāta spējām un gaumi apveltītais režisors tomēr nespēj iekāpt jauno “kurpēs” atbildības sajūtā par pasaules likteni. Lai izdodas seriāls!

+6
-6
Atbildēt

1

  Sskaisle > Ilze Pētersone 29.10.2020. 12.02

  pietiktu ja jaunie uzņemtos atbildību par saviem likteņiem – nevis rubinātunabas un stiagātu ar plakātiem kuros jaunā vērtība ir citādība – nevis godīgums, taisnīgums, brālība, izglītotība – bet citādība –

  tikko Francijā laipni uzņemtais čečenu bēglis vienam francūzim nogrieza galvu – musulmaņu pasaule sacēlusies kājās – jo aizskāra tāču pravieti – ja Eiropā musulmaņu skaits strauji palielinās, bet eiropiešu iznīkst – tad kāda būs tā nāktones Eiropa? Tikko Nicā kādam praviešu reliģijas cilvēks atkal uzbruka kristiešiem

  Baigi sarunāsies un sastrādāsies ar impotentajiem eiropiešiem jaunie – citas -islāma reliģijas kungi ?

  RTU ir tāda prof Blumberga – Ugunsskolas lekcijā viņa stāsta par sistēmām – kā praktiski notiek tas, ka tauriņa spārnu vēziens saceļ viesuļvētru

  Jā – Hermanis savu jau izdarīja – ar izrādi Pakļaušanās parādīja, kā notiks Eiropas islamizācija un Latvijas russifikācija. Nebūs nekādas militāras akcijas, nu nebūs .,, visi pakļausies jaunajiem spēkiem mierīgi un klusi

  0
  -4
  Atbildēt

  0

Sskaisle 29.10.2020. 07.10

Tiesa, ar Eiropu nav vērts runāt, bet cita spēka ar ko runāt arī nav.

Ķīna ? Krievija? Sauda Arābija? Izraēla?
ASV?
Pirmā lielā pārmaiņa būs klimata katastrofa. Ja pat sīkmaņu Latvijā pilnībā ignorē un krāpjas ar dabas saudzēšanu, ar klimatneitrālas politikas ieviešanu – ko gan no lielajiem pieredzējušajiem sagaidīt?

Tā kā – jā…

Pārmaiņas jau tagad ir – paklausieties mūsu politiķos – pavērtējiet viņus…. Nu kaut vai de facto, kad bija par tām kompensācijām – vieni ne tā sapratuši, citi ne to gribējuši, vēl citi cītīgi ar vēlrtājiem tikušies …. cik ilgi un cik tālu tad var melot – visam ir sekas

+2
-9
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: