Smags trieciens 11

Komentāri (11)

vvilums 24.10.2020. 09.17

Dažnedažādi valsts iestāžu priekšā sēdētāji- piesēdētāji-atsēdētāji nu gan būtu jāatstāj bez algas laikos, kad lienam arvien dziļāk parādu purvā. Arī kultūras sfērā nav kārtības-vieni kuplā skaitā “piesūkušies” pie budžeta , bet otri -nemaksā nodokļus gandrīz nemaz.

+1
0
Atbildēt

0

traductrice 22.10.2020. 15.06

Jā, laikam būs grūti atrast kādu valsti, kas paģēr, ka 1) vai nu samaksā vairāk, nekā nopelni, vai 2) uzkarini sev kaklā maznodrošinātā birku un stājies rindā pēc pabalsta. Te gan jādomā, nebūs tik vienkārši ar to pabalstu – lai dabūtu maznodrošinātā statusu, gan jau nāksies vēl pierādīt, ka dzīvo avārijas stāvokļa miteklī ar sauso tualeti ārā, ka tev, Dievs pasarg, nav auto vai citas “lux” mantas, ka nepieder kāds mazdārziņš, kas dod IENĀKUMU, utt. Domāju, ka šie “sīkumi” vēl nav izgaismojušies. Reirs un co ir izdomājis, ka Latvijā turpmāk strādās tikai tie, kas nopelna min 500eur. Zem strīpas neskaitās. Un neskaitās ne jau tikai tie, kas tiešām nespēj strādāt un pelnīt (jebkādu iemeslu dēļ). Neskaitās arī tie, kas strādā pusslodzi, kas dara sirdsdarbu vai savam priekam, Un nav runa tikai par radošajiem. Man, piemēram, interesē, kā lauksaimnieks varēs dabūt sezonas strādniekus, kuri jau tāpat pa pusei ir pelēkajā/melnajā sektorā. Reirs zina, ko dara?

+1
0
Atbildēt

0

Urga 22.10.2020. 09.01

Kad politiķiem reiz atvērsies acis par algu politiku Latvijā? Kapitālsabiedrību atalgojuma top “izaugsme” IR jau bija izgaismota. Nesen bija publicēti fakti par ārstniecības iestāžu administrācijas peļņu. Jautājums, kāpēc Veselības ministrija, kas ir kapitāldaļu turētāja, un I.Viņķele kā ministre neko nav darījusi, lai izlīdzinātu nenormālo plaisu ar to, ko pelna ārsti? Viss turpinās. Brīnos par Satversmes tiesas lēmumu algu noslepenošanā, te nu I.Ziemeles komentāri pēc sprieduma pasludināšanas nepārliecināja.
Palūkojoties nesenā pagātnē, kā naudu pilnīgā nejēgā tērēja LV simtgadē. To D.Melbārdei piedot ir grūti. Tagad TV Šodienas jautājumā K.Gulbis ārkārtīgi sašutis, bet, vai viņam simtgades tērēšana nelikās amorāla? Tikai retais kultūras cilvēks iebilda – R.Pauls ne reizi vien bilda, ka nekas paliekošs nav radīts, arī J.Lūsēns, A.Hermanis…. bet pārējiem bija ērti (vairāk gan no elites). Tiešām, vai muzejnieku, bibliotekāru, kultūras namu darbinieku liktenī kāds iedziļinājies?
Leģendārais J.Šipkeviča grupas koncerts pie LNB ir kā nesenās kultūrpolitikas zīmols.
Vai teātru direktoru algām obligāti jābūt pielīdzinātām prezidenta un premjera atalgojumam. Vai valsts teātros kādas atalgojuma korekcijas pandēmijas kontekstā veiktas, vai tikai Liepājas teātris vienīgais cietējs, bet citi veiks rekonstrukcijas darbus, kas mērāmi miljonos – te domāju par jaunām zālēm Nacionālajā un Valmieras teātros – vai īstais laiks.

+4
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > Urga 22.10.2020. 09.47

  Tā ir!
  Mans brālis ir sašutis, ka nabadzīgajā Latvijā galvenajiem ārstiem un slimnīcu vadītājiem ir tik nenormālas algas. Zviedrija ir bagāta zeme, bet tur ne ārstiem, ne teātru direktoriem tādas algas nav.

  ZIEMELE mūsu darboņu algas noslepenoja un tika amatā. Kāpēc Skandināvijā datu aizsardzības likums ļauj publiskot valsts algu saņēmēju datus , bet Latvijā nē?

  Kāpēc šodienas IR rakstā par Pētergaiļa uzvaru nav pat pieminēts, cik miljonus šī izdevniecība un autori ir saņēmuši no valsts subsīdiju veidā un kāda tam ir atdeve, ja bibliotēkās ne šīs ne daudzas citas labās grāmatas nav pieejamas?

  Nevis naudas trūkums kultūras nozarei, bet gan netaisnīga un ļaunprātīga nozarei piešķirtās naudas sadale ir problēma, kura būtu jārisina, bet kuru neviens negrasās risināt.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Skrastiņš > Sskaisle 22.10.2020. 16.25

  Tas nu gan ir bulšits par tam lielajām algām. Pat šie lielie saņemēji Ērglis utl: var viegli paskatīties cik vidēji sirds ķirurgs saņem piem. Vācijā. Līdzīgi arī citiem speciālistiem. Visa Eiropa noveco, ārsti un medicīnas darbinieki ir milzīgs deficīts. Man pašam radiniece šobrīd strādā Norvēģijā par māsiņu psihiatriskajā slimnīcā. Alga ap 3 tūkstošiem EUR (ar piemaksām par darbu naksts maiņā, virsundām utl). Latvijā alga bija uz rokas 600 EUR (un par virstunām vai naksts maiņu papildus neviens neko nemaksā). Nerunājot par daudz labākiem darba apstākļiem un cilvēcīgāku attieksmi. Ja nebūs naudas uz galda jau šobrīd, nebūs arī darbinieku medicīnā. Vispār. Tad gan problēmu vairs nebūs, varēs kaudzi naudu budžetā ietaupīt.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Andris Skrastiņš 22.10.2020. 17.02

  Nu – lai žurnālisti uzraksta – kā ir patiesībā . Es ticu par 101 %, ko man saka brālis

  Arī par bankām , lai uzraksta- Cērps Uldis teica, ka ZvIEDRIJĀ ZVNACBANKAS direktors saņem mazāku algu kā Latvijā . Kaut gan zviedriem ir sava valūta

  0
  0
  Atbildēt

  0

  J.šveiks > Urga 22.10.2020. 09.57

  Algas ir uzpūstas politiķu pietuvinātajiem , tiem , kuri pēc caurkrišanas tiek iestumti ienesīgās vietās , tās nav ne policija , ne skolas ,arī kultūrā, iņemot teijāteru direktori un slimnīcu galvenie dakteri.

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > J.šveiks 22.10.2020. 10.37

  Lielo algu sturmēšana turpinās (LSM):
  Pēc nesaprašanās koalīcijas partneru vidū valdība šonedēļ izšķīrusies tomēr vēl nelemt par valsts un pašvaldību amatpersonu atlīdzības likumprojektu. Ar to paredzēts darba samaksas sistēmu valstī padarīt vienkāršāku. Taču valsts pārvaldi sagaida būtisks algu kāpums, būtībā legalizējot daudzās piemaksas un prēmijas, ar ko noturēja darbiniekus. Tāpēc tādu rīcību asi kritizē Valsts kontrole, kas no publiskā sektora vispirms sagaida solīto štatu samazināšanu un efektīvāku strādāšanu, bet tikai pēc tam algu kāpināšanu.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  Andris Vītols > Urga 25.10.2020. 02.18

  Jūs rakstījāt -”tādu rīcību asi kritizē Valsts kontrole, kas no publiskā sektora vispirms sagaida solīto štatu samazināšanu un efektīvāku strādāšanu, bet tikai pēc tam algu kāpināšanu”-….
  Mani bieži kaitina gan Valsts kontroles, gan Tiesībsarga ”pamācības, kurās jaušams zināms populisms. Savulaik I.Sudraba vismaz dubultoja savu algu, bez jebkādas štatu samazināšanas, bet citus gudri pamāca…. taupīt. Par aplokšņu algām VALSTS iestādēs Sudraba negribēja vai nejēdza LR-1 ”Ķrustpunktos” atbildēt zvanītājiem. Tāpat Jansons vēršas SATVERSMES tiesā, kad tuvojas kārtējās Tiesībsarga vēlēšanas.
  Ir ļoti liela vēlme darba samaksas sistēmu un nodokļu aprēķināšanas kārtību VIENKĀRŠOT. Vai tad nepietiek ar esošajiem nepilnīgajiem likumiem, kuri noveda pie tā, ka strādniekus varēja noformēt par ”uzņēmējiem”…. utt.
  SAREŽĢĪTĀM lietām parasti nav VIENKĀRŠU RISINĀJUMU. Populisti šādus vienkāršus risinājumus iesaka visur, atrodot daudz savu atbalstītāju. Politiķi dažkārt nepamatoti piekāpjas populistiskām prasībām, tāpēc labi, ka PREZIDENTS atgriež nepilnīgus likumus atkārtotai izvērtēšanai.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 22.10.2020. 07.07

Apmēram pirms gada es pētīju KM mājas lapā atskaiti par Ventspils rakstnieku māju. Tur bija ļoti klajas pretrunas un neskaidrības. Uzrakstīju KM – man neatbildēja. Piezvanīju – lika tālāk zvanīt, beidzot solīja visu noskaidrot …
Visi visus māna, krāpj. Kāpēc JV ministram jābūt pareizam, bet KM ministrs var tāds nebūt?

Kā vakardien Ltv1 Šodienas jautājumā runāja puntulis un kā melbārde? Viens par otru labāka brežņeva reinkarnācija

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 22.10.2020. 07.01

Un tomēr – es nezinu konkrēti, bet dzirdu savstarpējās sarunās, ka tik netaisnīga atalgojuma sistēma kā Latvijā nav nevienā citā ES dalībvalstī. Un fakts ir tāds, ka ne – ZZS + NA iepriekšējā nodokļu sistēma, ne tagadējās koalīcijas sistēma šo problēmu nerisina.

Cits fakts ir tāds, arī kultūras nozarē ir milzīgs netaisnīgums – nauda kultūrai no budžeta ir milzīga, bet lielākā daļa aiziet priviliģētajiem censoņiem !!! – kultūras iestādes – muzeji, bibliotēkas, kultūras nami ar pašdarbības iespējām knapi velk dzīvības.

E 30 !!! gadus Latvijas valstij esmu nodokļos maksājusi vismaz 40 % – ja vēl pvn pieskaitu – visus 50% , no nopelnītā un atšķirībā no radošajiem – man nav uzkrājumu un atšķirībā no radošajiem valsts neplāno nekādus finanšu instrumentus manai glābšanai no nabadzības. Jo es jau nekādi vairs varai pakalpot nevarēšu.

Tie taču ir radošie, kas 18. novembrī varas elites koncertos dziedās un dejos un spēlēs kungiem apliecinot, cik gan viss ir brīnišķīgi.

Tie ir radošie, kas pasaulei nes šo demagoģiju, cik kulturāla tauta esam ….
kamēr dzīvē viss ir citādāk …pat mirušos apgānam , nerunājot nemaz par dzīvajiem…

+2
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam