Valsti vieno valodas enerģija 8

Komentāri (8)

QAnon 16.10.2020. 14.14

Valoda veido personību. Staļina, Jagodas, Ježova, Ērenberga, Abakumova, Putina, Dugina, Makašova, Kurviņjana, Djukova, Budanova, Capku, Absolūtā ļaunuma atribūta, krievu valodā, ir neiespējami izaudzināt cilvēku. Ja 1991. gadā izglītība būtu pārvesta valsts valodā, šodien mēs dzīvotu nesalīdzināmi pārtikušākā, taisnīgākā un tiesiskākā valstī.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 16.10.2020. 11.21

Latvijas valsti vieno varas visatļautība, nodokļu maksātāju beztietisiskums, kas jau sāk līdzināties ja ne totalitāram, tad vismaz autoritāram režīmam.

Cik gadus Ulmanis noturējās pie varas? Kur un kā beidza savas dieniņas?

https://jauns.lv/raksts/bizness/409176-biznesmeniem-un-ekonomistiem-mieles-par-francijas-prezidenta-makrona-vizites-riga-norisi-ta-nav-laba-situacija
Tomēr ekonomisti sliecas domāt, ka nevis Makrons ir pie vainas, ka negribēja uz Latviju līdzi ņemt biznesmeņu svītu, bet gan Latvijas puses neizdarība, kura nespēja francūžus pārliecināt, ka Latvija ir biznesam labvēlīga vide un ka mūs interesē ekonomiskā sadarbība. Šajā gadījumā ideja par Rīgu kā “Baltijas valstu biznesa centru” cieta fiasko. Jauns.lv jautāja ekonomikas ekspertiem, kas nogāja greizi, kāpēc franču uzņēmēji Latvijai meta līkumu?

Uldis Osis: “Latvijai pietrūcis savlaicīga mārketinga”

+1
-4
Atbildēt

0

lindab456 16.10.2020. 11.01

“Ļoti svarīgi ir valodu pārvaldīt ne tikai “kaut kā”, bet pēc iespējas dziļi un pilnvērtīgi – jo valoda ir domāšanas instruments.”
Pieņemu, ka tas, ko sagaidām no valodas lietotāja, ir cieņa un mīlestība pret valodu un tas, kas aizskar, ir virspusēja un pavirša attieksme. No pieredzes zinu, ka pirmais ar ko sākas kādas valodas dziļāka iepazīšana, tā ir empātija – iejušanās, iedziļināšanās, un iemīlēšanās valodā -pozitīvās jūtas, pietāte pret valodu ir tās saites, kas vieno vienā valodā runājošos, neatkarīgi no tautības. Tās ir sajūtas, ko notēlot nav iespējams.

+3
0
Atbildēt

0

Sskaisle 16.10.2020. 09.25

Kad Latvijā bija Makrons – kāpēc nebija franču un latviešu uzņēmēju tikšanās, kā Lietuvā?
Kāpēc uz tikšanos ar EM tika saaicinšti tikai sorosisti ? Tie vienīgie Latvijas sabiedrību spēja pārstāvēt? Latviešus bija kauns rādīt?

Ai ai ai – tās pārsaldinātās patriotiskās runas, kuras tik vien ļoti atšķiras no tiem šļeserveidīgi cietajiem prezidenta darbiem

0
-3
Atbildēt

1

  QAnon > Sskaisle 16.10.2020. 14.06

  Eiropas un ASV ienaidnieks, Trudo mīlnieks, putinosos Makrons, pats ir sorosoīds.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.10.2020. 09.17

Starp citu. Ja brauc Rīgā no Jūrmalas puses – tur reklāma par k/f Baltijas pērle ir tikai krievu valodā. Vismaz pagājušajā nedēļas nogalē tā bija. Kā ir šobrīd – nezinu.

Pagājušajā nedēļā Kurzemes radio bija Daces Blathenas intervoja ar aktieri Mārtiņu Vilsonu, kur cita starpā stādts bija par to, ka MV vairāk piedalās teātra izrādēs krievu valodā, nevis latviešu valodā. Jo – un viņš pamato savu izvēli par labu krievu valodai – latviešu vienkārši vairs gandrīz nav. Bet man arī ģimene jāuztur. Nu nav variantu – jārunā – jāspēlē krieviski…

Tāda ir īstenība, kurā es dzīvoju un Levita runas uzskatu tikai par totalitāru režīmu cienīgām melu propagandas kampaņām.
Aizmālēt acis, noklusēt patiesību līdz pēdējam

Un cik mums izmaksā tā prezidenta institūcija? Cik mums ir to 64 eur saņēmēju un cik prezidenta cilvēki saņem? Un par ko?

0
-3
Atbildēt

0

Sskaisle 16.10.2020. 09.09

Vai Levita varā nebija organizēt sabiedrības dažādo grupu sarunas, diskusijas?
Kur cilvēki mācītos izteikties, ieklausīties,saprast.

Pavasarī satori.lv kādā antilatviskā apcerējumā rita ruduša aprakstīja latvieti parasto – jāni. Kurš ir tik aprobežots, tik padumjš, ka viņš – tas jānis tā arī nav pamanījis, ka bija ne tikai izsūtīšana uz Sibīriju, bet ka bija arī holokausts utt. Ka tas trakākais esot, ka tādu jāni nekas tā arī joprojām neinteresējot vairāk par paša sētā notiekošo…un to visu stādtīja cilvēks, kurš vada programmu redakciju valsts sabiedriskajā tv un pieņem lēmumus, vismaz ietekmē lēmumys, ko rādīs un ko nē

0
-2
Atbildēt

0

Sskaisle 16.10.2020. 09.02

Nevajag muldēt!
Tikko lasīju feisbuku – cilvēki ir tā sašūmējušies par valstī notiekošo,ka jābūt taču kaut kādam sprādzienam, kas to tvaiku novadīs.

Un gļēvas, tukšas, nepamatotas prezidenta runas tās noteikti nebūs.
Tās runas, kuru saturs tik nenormāli dziļi un asi – var teikt – vertikāli atšķiras no runātāju darbiem.

Nesen pavadīju vienu lauku tanti pa t/c Spice un cita starpā gaidījām rindā pie Swedbank viņas naudas lietas sakārtot. Ko es novēroju – visi mums apkārt esošie runāja krieviski. Bet vīriešu grupa – maza auguma vīri 9 gabali runāja vai nu baltkrieviski vai ukrainiski. Katrā ziņā tā nebija krievu valoda, bet slāvu gan. Darbiniecei viņi jautāja vai te varēšot atvērt kontus.
Turpat tālāk parex citadele un situācija līdzīga. Viena vienīga krievu valoda.

Neticiet? Iedodiet man tādu kameru kādas ir pašvaldības policistiem – iešu pa Rīgu un filmēšu. Tad noskatīsimies un saskaitīsim – cik tad bija krievu un cik latviešu valoda.

Kāpēc 1939.g. vācbalti aizbrauca no Latvijas un zaudēja Dzimteni un labklājību? Tāpēc, ka viņu skaits saruka tik mazs, ka viņi kā nācija nespēja pastāvēt. Latviešus – baurus asimilēt negribēja, krievus ne tik, bet paši zaudējuši krievu caram politisko varu – zaudēja arī ekonomisko.
Nu šiem bija senču zeme. Vaterlande. Mums variantu nav – iznīksim tepat. Ekonomiski etniskie latvieši jau ir izpiesti no ekonomikas, izspiesti no savām dzīvē. Nu vēl pēdējais cēliens – izmirs mūsu valoda.

Jau rakstīju par NA kultūrpolitiku – miljardus piešķirt škribentu darbu tulkošanai un izdošanai ārzemēs, kamēr bibliotēkās ir tikai okupācijas laika greznību paliekas.
Literatūra jau mirusi – kādos medijos vēl bezpalīdzīgi reklamē ābeles baltās kleitas, kamēr pārdotākais un populārākais ir un palirk račko porngabals – netīrā

Ja paši valodu necienam, ne valstiskā , ne individuālā līmenī – kāpēc lai te savestie krievvalodīgie vergi to darītu ?

Kāpēc Levits sludina lietas, kurām nav nekāda seguma, pamatojuma īstenībā?

Viņš vienīgais neredz, ka valstsgriba palikusi vien varas elitei un ierēdniecībai?

Ka pārējā sabiedrības daļa nav apmierināta ar pastāvošo ne – kārtību un šī neapmierinātība tikai aug

0
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam