Santas pasakas 13

Komentāri (13)

Sskaisle 18.08.2020. 22.38

Un vēl. Draugam nomira mamma. Tas ir nenormāi, cik viss maksā, lai kaut cik cienīgi cilvēku apglabātu.
Bail jau mirt. No vienas puses – nomirst un miers, viss jau vienalga, no otras puses – gribas , lai neesi apgrūtinājums.
Par tām karbodioksīda pēdām cenšos nedomāt, tās jau es atstāju tik un tā, bet gribētos par nāvi tā gaiši domāt. Ka visi tur vienādi, ne tā ka atkal bagātiem tik labi.

Bet nu jā, kā būs tā būs. Ko tur blēšana līdzēs, gan jau, ka neko

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 18.08.2020. 22.32

Paziņa zvanīja un raudāja , ka VID nepilnu pusi no darba devēja izmaksātās kompensācijas par atlaišanu nodokļos paņēmis. Tā arī teicu, ka to komentēt nevaru. Nodokļu likumi Latvijā man ir nesaprotamāki kā zvaigžņu ceļi debesīs.
Laikam jau speciāli tā tie lijumi taisīti, lai cilvēki justos kā aitas un šai valstij neticētu un neuzticētos.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 18.08.2020. 22.26

Interesanti, kāds no IR uz Mūsējo atvēršanas svētkiem bija?
Sadzēra šampanieti ar mūsējo Tatjanu Ždanoku?
Neesmu lasījusi ne Lapsas grāmatu par Levitu, ne Remeres slavas dziesmas par Ždanoku. Rerz kā IR arī par to politkorekti
klusē.
No vienas puses ir kā Rainis teica, ka aitām nav jāzin , kādi gani tās gana. No
otras puses – interesanti , cik dziļi cilvēku prātus un dvēseles šīs valsts vara izdrāzīs, cik dzīves iznīcinās un varmākas par varoņiem pasludinās.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 14.08.2020. 21.55

Starp citu, vai SRamane par Ingas Gailes mēnešreizēm raksta tāpat kā par Aspazijas?
Savulaik ar draugu bijām uz I Gailes dzejas vakaru LNB Saulcerītes tronī. Tur dzejniece skandēja savu dzeju par neizdevušos dzīvi, par vīriešiem, kuriem guļ apakšā ieplestām kājām un kuri tad atstāj viņai vienai tikt galā ar iesēto sēklu un dzīves grūtumu.
Biju satriekta – neko tik neprātīgu nebiju gaidījusi. Tirpināju draugu – nu ko Tu domā, nu tas ir normāli, nu kā Tev šķiet tas ir godīgi pret tiem viņas vīriešiem, kamēr draugs izmisis saka – lūdzu lūdzu vai varam par to nerunāt ?

Viss kultūrā notiekošais man rādās ir apzināti vērsts uz tādu trulu virspusējību.

LR1 Krauze intervēja Zūzēnu – kā eksperti. Ja Zūzēna diezgan prasta līmeņa izklaides raidījumu var nosaukt par labu kultūras raidījumu – tad skaidrs, ka kādu robežu jau esam pārkāpuši. Pat Putina Krievijas TV ir kultūras raidījumi.

Nu jā …. dusmīga esmu. Jo ļoti baida notiekošais …

+1
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 14.08.2020. 22.00

  Vēl tai Krauze – Zūzena intervijā mani patiesi dziļi satrieca Zūzenas spilgtais paštēls kā labsirdīgai, sirsnīgai uzņēmuma vadītājai, kura neļauj sevi nopirkt politiķiem un grib , lai cilvēkiem Latvijā ir labi – bet kura vienlaicīgi darbiniekiem piedāvāja vien vergu darba līgumus …. viena lieta, ko sludina, ko iztaisa priekš TV – cita lieta – kad nonāk pie konkrētas darīšanas – tad pēkšņi viss labais pazūd

  Man arī ilūzijas, iedomas par šo dāmu pazuda

  Labi. Jāiet salīgt miers, variantu jau nav …

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Liene Ramane 13.08.2020. 14.49

Kaut arī Dumpīgās meitenes savai meitai dāvināju, šo grāmatu roka neceļas pirkt. Mūsējās un Tatjana Ždanoka man vienkārši neiet kopā.

+5
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Liene Ramane 13.08.2020. 15.01

  Interesanti.

  Es Ždanoku uzskatu par izcilu politiķi – tiesa gan – ar absolūti un kategoriski man nepieņemamu ideoloģiju, bet ja mums būtu politiķi, kuri tā kā Ždanoka – darbotos politikā ar idejiskām ambīcijām, nevis tikai ar prastu apzagšanos un savas dzīves sakārtošanas ideju – tad arī mēs tauta dzīvotu labāk un cerīgāk.

  Nezinu vai grāmatā ir Inese Vaidere. Viņa ir tā latviešu politiķe, kura man var teikt – bezaispriedumaini patīk un kurai es uzticos. Bet laikam viņa tāda ir vienīgā.

  Tā pati Sandra Kalniete – gulēja ziemas miegā, baudīja dzīvi – un pēkšņi – pamodās un aizstāv Baltkrieviju. Paga – viss labi, bet ne jau Baltlrievijas vai Ukrainas intereses Kalniete pārstāv Briselē.

  Vaidere man pilnīgi kā konfekte – jā – ja padomāju – vēl drusku vairāk temperamenta un būtu mans ideāls.

  +1
  -4
  Atbildēt

  1

  Liene Ramane > Sskaisle 14.08.2020. 19.31

  Jā, iespējams, politiķe viņa ir izcila, lai gan pēc manas mērauklas – viņa nodarbojās ar cilvēku uzkūdīšanu, no kā veidoja savu politisko kapitālu – šādu pieeju es cienīt nevaru. Bet saku jau ko citu – ka viņa ne man, ne arī manai Latvijai nekad nebūs “mūsējā”. Lai arī augot noteikti stāstīšu par šo vēstures šķautni, meitai grāmatu joprojām nepirkšu 🙂

  +5
  -1
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > Liene Ramane 14.08.2020. 21.19

  Tikko saasinaajos ar savu draugu, Rīga tv24 Kalniete atkal siekalām šļakstot par Baltkrieviju …
  Cik gadus vārda tiešā nozīmē sēdējusi Briselē un viss ko izdarījusi – centusies sev izsist atpazīstamību kā demokrātijas aizstāve Ukrainā, tagad Baltkrievijā .
  Būtu tad devusi savu vietu parlamentā tādiem politiķiem, kuri būtu gatavi cīnīties par Latviju, mums dempkrātija karājas mata galā. Kad Kalniete pārstāvēja Latvijas lauksaimnieku intereses Briselē – ko konkrēti viņa izdarīja Latvijas lauksaimnieku labā? Cik reizes par šo tēmu runāja radio vai tv ar sabiedrību par to?
  Lauksaimnieki saka, ka vairākas reizes apsolījusi tikties ar viņiem , šie sabraukuši Rīgā, bet kundzei nav bijis sīkas vaļas pat pabrīdināt, ka netiks

  Stingri domāju, ka Latvijai miljons reižu lielāku postu ir nodarījusi ar savu nedarīšanu Sandra Kalniete , kā T.Ždanoka.

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Liene Ramane 14.08.2020. 21.37

  Jā un vēl – nekad neesmu īpaši sekojusi Ždanokas darbībām, tikai to pašu virsrakstu līmenī, bet – piemēram, Ždanoka ir izdarījusi reāli tik daudzas praktiskas lietas krievvalodīgo labā.
  Piemēram, nepilsoņi var ceļot ar savām pasēm pa ES bez vīzām. Nepilsoņi!? Tā bija viņa, kas sarīdīja ART žurnālistus sagatavot sižetus par krievvalodīgo “briesmīgo” apspiešanu Latvijā.

  Tikko lasu – VNĪ pārdod Stūra māju , kā saka – lai čekistiem – šodienas varas elitei vēl brīvāks gaiss , kamēr Rīgas ebreji ir panākuši, ka Rīgas Dome turpinās atbalstīt – t.i. iznomāt par velti Geto muzejam gan ēku, gan zemi Špīķeros. Kaut gan geto vēsturiski jau tur nebija.
  Jūtiet atšķirību? Čekistu elites attieksme pret tautu un tās vēsturi jo īpaši un citu Latvijā dzīvojošo tautu un politiķu attieksmi pret vēsturi ?
  Un pats galvenais – šāda veida grāmatas, kas rakstnieces Gundegas Repšes vārdiem cilā apakšsvārkus, lai gar tiem ostītos – ir tieši tās , kuras nenormāli notrulina sabiedrību. Kritiskā domāšana kā tāda nepastāv.
  Nabaga nabaga Aspazija – vai viņa varēja pat visļaunākajos murgos iedomāties, ka 21.gs. tauta viņu atcerēsies rakstot par viņas apsaldētām olnīcām , nevis daudzinot viņas dzeju
  ?
  No vienas puses man žēl, ka jaunība pagājusi. No otras puses – vērojot šodienas sabiedrību – baida nevis tas, ka notiek pārmaiņas, tām jābūt, bet baida tas , kādas tās ir. Es vēl šodien varu noskaittīt pāris Aspazijas dzejoļus. Kamēr nākamās paaudzes zinās vien to, ka plija skrējusi pa Rīgu, bijušas apsaldētas olnīcas, tāpēc nedzemdēja un jā Rainis šai laimi nozadzis ….

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 13.08.2020. 11.09

nesen savai paziņai atdevu grāmatas, kuras viņa man bija iedevusi izlasīt. Stāstu, ka biju Viļņā un patētiskā tonī paziņoju, ka Lietuva nu Latvijai ir aizsteigusies pa priekšu vismaz par 100 gadiem. Tā dāma, jau arī nav no vakardienas un man kā mēdz teikt – dod pretī. Lietuvā neesot bijusi okupācija. Kā nav bijusi?!!! Nu ne uz pusi ne tik traka kā Latvijā. Nu tas kārtējo reizi uzsita manu veco skābo asintiņu – tas ir nenormālākais murgs visu laiku vainot citus un nespēt uz sevi paksatīties spigulī.
Kāpēc to rakstu ? Jo šeit pieminēta Vaira – mūsu eksprezidente. Jā – es domāju, ka viņa ir un laikam paliks mūsu pati labākā prezidente, bet vienlaicīgi – es ticu par 101% tām ļaunajām runām, ka viņa bija saistīta jo cieši ar čeku, jo tieši viņa aktīvi propagandēja čekas maisu noklusēšanu. Aktīvi bija pret lustrāciju. Šī nenotikusī tautas sirdsapziņas tiesa , manā vērtējumā ir viens no būtiskiem cēloņiem mūsu šodienas postam.
Tāpēc es visas šīs jūsmiņrunas – tā lēnām tomēr pār tiltu. Nevaru spriest par ļoti senām un vēsturiskām personām – var teikt neko nezinu par Londorejas kundz, bet par savām līdzgaitniecēm konkrētā vēstures nogrieznī man tomēr ir ļoti skarbs un kritisks vērtējums.

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 13.08.2020. 10.58

jā un par to Remeres biogrāfiju – cilvēki mīļie – tas jau līdzinās kaut kādai novirzei – kā piemin Remeri – tā gari un plaši – studijas Francijā un Japānā – Svētā Debess – nu vai to vajag atkārtot divreiz dienā mūža garumā?
Vienkārši ieejiet guglē un paši par to pārliecinieties. Vai bērniem arī katru rītu tiek ātkārtots – bet atceries, ka mamma studēja Frnacijā un Japānā?

Kā tur bija – Ieva PUķe kādu laiku nedzīvoja Austrālijā ? Kā tad to ziņu nenēsā apkārt kā ordeni pie krūts?

Nesen klausījos raidījumu MONOPOLS ar Ešenvaldu . Viņš studēja īpašā programmā Oksfordā – bet dīvaini, ka to nepieminēja ne viņš pats, ne raidījumu veidojošā žurnāliste. Tiešām dīvaini

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 13.08.2020. 10.50

“jāiemācās šausmīgi garš grāmatu saraksts, jāmāk nosaukt Aspazijas krājumu nosaukumus, viņas māju nosaukumu, tad — precējusies ar Raini, un tālāk tas jau ir Raiņa stāsts. Bet mēs, piemēram, nezinām, ka Aspaziju septiņu gadu vecumā vectēvs gribēja izprecināt savam dēlam. Izprecināt mazo meiteni viņas onkulim! ”

esmu jau rakstījusi un varu tikai atkārtoties – ka būtu jāsagatavo likumprojekts, kas aizliedz feministēm uzstāties visu sieviešu vārdā – jākriminalizē šitā runāšana visu sieviešu vārdā -nu elle un indija – kaut vai Rainis un Aspazija – esmu uz to vissvētāko pārliecināta, ka 99,9 % Latvijas sieviešu sev izvēlētos Aspazijas likteni – šitā tikt mīlētai , lolotai , apbrīnotai. Kura atteiktos no kaut kā tāda – tik skaista un cēla , svēta?
Nu nav Aspazijas vārdā kapi nosaukti, nu nav viņai tāds granītnieks piemineklis kā Rainim, bet Svētā Debess – priekš kam kapus un pieminekļus, ja dzīve nodzīvota esot mīlētai un apjūsmotai ?
Nē – man šito liekulību nē. Kategoriski nē.

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: