Dzeja uz ielas 12

Komentāri (12)

not mii 08.08.2020. 10.35

Atceros, krievu laikos sovjeti bija uzrīkojuši kolhozu propagandistiem apmācību. Auditoriju uzrunāja arī Džemma Skulme un aicināja būt radošiem, jo radošs cilvēks var daudz vairāk atļauties. Zelta vārdi un, ja tas tā ir, vai tad slikti?

0
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > not mii 08.08.2020. 16.28

  Vai cik interesanti. Es visu laiku domāju par Dž. Skulmi. Viņas kolaboracionismu es sāku saprast. Vismaz es domāju, ka tā.
  Ko možēloju – ka neuztakstīmu FB viņai un neaizbraucu pie viņas izrunāties. Varbūt viņa negribētu ar kādu no ielas runāt , bet vismaz es būtu mēģinājusi.
  Man Skulme Džemma ir simbols latviešu uzplaukumam un latviešu bojāejai.
  Tas kas šobrīd notiek jau nav nekas cits, kā latviešu nācijas pēdējie elpas vilcieni.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > not mii 08.08.2020. 16.39

  Savukārt, radošums dod iekšējo brīvību.

  Man tas radošums ir baigi apcirpts, bet es biju laukos , kad uznāca lietus un vienkārši nevienam neko nesakot aizgāju pa tālām pļavām plika pastaigāt – lietū. Tas bija mans sapnis un tagad sajūta, ka es būtu kādu Debesu dāvanu dabūjusi, kaut gan tikai Debesu rasu.

  Radošums, protams , dod naudu. Biju vienā veikalā – tik skaistas māla bļodas, gribu. Skatos cenu un gandrīz iekliedzos – 140 eur māla bļoda…. vēl tagad sirds par to sāp.
  Radošums…. Skulmes dzīve būtu kādas grandioza mākslas darba vērta, bet kurš gan to spētu pacelt …. neviens, es domāju. Viss mums ragi sūnās pārpasaulīgā priekšā

  0
  0
  Atbildēt

  0

Jānis Elsbergs 06.08.2020. 08.03

Ciktāl runa par Bukovski, viss ok. Cik par mani pašu – diemžēl nav ieviesti vairāki ĻOTI būtiski labojumi, kurus lūdzu, toties ir palikuši žurnālistes piedzejojumi manam tekstam. Pāris man tiešām svarīgos jautājumos. Rūgta vilšanās. Īsumā – lūdzu neņemt par pilnu šo materiālu un visu tekstu uzskatīt tikai par žurnālistes tekstu.

0
0
Atbildēt

4

  Inga Jēruma > Jānis Elsbergs 06.08.2020. 10.31

  Dzirdu to no visām pusēm – acīmredzot tā ir mūsdienu žurnālistikas “ētika”… Neliekas svarīgi, cik precīzs ir teksts, tāpat kā latviešu valoda. Bieži vien pat nedod intervētajam pārlasīt. Tā var darīt ar aprakstu, taču ja ieliec cilvēkam mutē viņa teikto, tad akcepts ir obligāts.
  Tā vien šķiet, ka redakcijām vajadzētu sarīkot pārrunas ar saviem darbiniekiem par ētikas jautājumiem!

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > Inga Jēruma 07.08.2020. 10.32

  nū ….. nesteidzieties nu, kundze . Izstāstiet labāk kā ir ar nodokļu nomaksu – mediji mums saka, ka radošie cilvēki -grāmatu autori nodokļus nemaksā, tāpēc valsts viņiem nekādus pabalstus krīzes laikā nesniegs.
  Grāmatu autori apgalvo, ka nodokļus par ienākumiem ir nomaksājuši un brēc pēc pabalstiem

  Valsts tad brēcējiem arī dod tos miljonus. Bet kā ir patiesībā – mēs nezinam. Izstāstiet mums un tad žurnālistus pieķersim klāt. Tie nu “riktīgi ” ir nodokļu nemaksātāji. To uzzināju, kad likvidēja neatkarīgo LNT mediju.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > Jānis Elsbergs 07.08.2020. 10.33

  Vai ar pašu žurnālisti pirms rakstīt komentāru šo situāciju izrunājāt?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Dace Salmane > Jānis Elsbergs 07.08.2020. 13.10

  Elsberga kungs, būšu ļoti pateicīga (un pieļauju, ka arī citi lasītāji, kurus šis raksts interesē), ja norādīsiet konkrēti, kur Jūsu teiktais ir interpretēts kļūdaini, tāpat arī – ko no šī raksta neesat teicis Jūs. Patiešām vēlos zināt, ko tieši Jūs teicāt. Jau iepriekš liels paldies!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  not mii > Jānis Elsbergs 08.08.2020. 14.20

  Oi Jāni, neķer kreņķi – pat Don Kihote necīnījās ar vārnām, viņas ķērs, un , ja uz paneļa sāk trūkt vietas , vispār aizmirst , par ko ķērca. Labāk izglīto Skaisli , ka ir divi Bukovski – viens hrestomātiskais, a otrs – par kuru hrestomātisks pantiņš – Абменяли хулигана на Люисъя Карвалана, где найти такую блъ***ть штоби Прежнягo сменъять?

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > not mii 08.08.2020. 16.23

  Nu nevajag vienkāršot, not me.
  Es domāju, jo agrāk jau bija gadījumi, ka Elsbergs ir dzejnieks un ir pārjūtīgs.
  Man mājās ir mammas dāvinātie Vācieša Kopotie raksti. Dīkstāves laiks pagāja un es tos neizlasīju, bet cik ļoti vajag. Man šķiet, Vācietis dzīvoja atvērtiem nervu galiem, ar alkoholu dzēsa iekšējo uguni , kas viņu dedzināja. Būtībā – cilvēks uzprāga no iekšpuses.

  Kad biju Gaujienā, pie skolas ir Vācietim piemiņas akmens. Man tur stāsta un rāda, bet man gribējās klusi un mierīgi asaru nobirdināt. Nu un Melgalvs ?

  Zini, Rainis bija ģēnijs, bet nu Debess – cik cimperlīgs.
  Bet Laura Dumbere ir ļoti gudra un ļoti talantīga rakstītāja. Valodas jātniece.
  Tāpēc es par Elsbergu domāju – nez, taisās pakaļ Rainim.

  Mēs taču nezinam, kas notiek cilvēku prātos.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sskaisle 06.08.2020. 07.06

Man ir baigās problēmas. Solīju sev rakstīt tikai par to, kas patīk, vai arī ļoti pamatotu, konkrētu kritiku. Nekādas steigas izdētas oliņas – ķēpājumi
Bet nu Bukovskis…. viņam esot laba dzeja, bet es izlasīju pirmo nevis dzeju, bet viņa romānu Sievietes , sievietes un nespēju pretīgumā nenoskyrināties to vārdu salikumu čarlzs bukovskis izdzirdot vien.
Nevaru atcerēties, ka es būtu lasījusi kaut ko tik pretīgu.

Vai var tik amorāls cilvēks uzrakstīt labu dzeju? Vai liekulīga dzeja var būt laba? Vai var autoru nošķirt no radītā mākslas darba?
Nezinu, kas tas par prāta niķi – pieķerties tam, kas šausmina, kas nepatīk

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 06.08.2020. 07.12

  Lūk, ir tāda Sebag Montefiore grāmata Jerusalem – the Biography. Un šai grāmatā viens stāsts ir par laiku, kad Ēģiptē iebruka Napoleons un gribēja arī Jeruzalemei uzlikt savu kāju. Bet tas Jeruzalemes valdnieks – kāds bosniešu izcelmes sultāns, tas neļāva. Un lūk Napoleona sūtnis ierodas pie tā sultāna, kura vārdu neatceros un brīnās. Par ko – galmā visi kropļi – kurš bez locekļiem, kurš bez acs, vai auss ,vai deguna. Izrādās, tas sultāns sadists un mīl visus sodīt, bet ne tā – pavisam – bet lai mocās.
  Kā pirms kādām 2 nedēļām to atcerējos – tā nevaru aizmirst. Kā muša virsū.

  Un tagad Bukovskis ar savu neprātu.
  Nu tiešām – nežēlīgā pasaule

  0
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: