Pāri upei

19

Komentāri (19)

Urga 19.01.2020. 14.49

Smiļģa leģendām H.Verhoustinska pievienojusi savējo, tiesa gan, visai zemā līmenī. https://jauns.lv/raksts/sievietem/366874-kulturdevas-jauna-vaditaja-henrieta-verhoustinska-ciesanas-pie-manis-ilgi-neturas:
Tas, ka Džilindžers paziņoja, ka vispār aizies no režijas, bija liels pārsteigums. Bet – arī saprotams. Kā režisors viņš līdz šim bija strādājis Dailes un Liepājas teātrī. Ar Liepājas teātri savas Kleo-Kleo-Kleo-Patras dēļ sakašķējās jau senāk, tagad arī ar Daili.
Ceru, ka tā nav nekāda slepenā informācija, bet esmu dzirdējusi stāstu, ka viņš pēc šā visa iemetis piešķirto Smiļģa gredzenu okeānā, pie kura tobrīd bija atpūtas braucienā.

Īsts Smiļģa gredzens, nevis kopija vai butaforija?

Jā. Tāds, kas laikam jānodod nākamajam režisoram. Bet es nezinu, vai tas tiešām tā bija, vai Džilindžers tikai tā runājis.

Pēc dienas raksts papildināts:
(Pēc žurnālā “OK!” izlasītās intervijas režisors Dž.Dž. Džilindžers piezvanīja Verhoustinskai un sacīja, ka tas neatbilst patiesībai. – Red. piez.).

0
0
Atbildēt

0

lindab456 19.01.2020. 12.52

Kairišam ir idejas un ir ko teikt – tam ir nozīme. Cita lieta ir attiecību ķīmija, vai tā nostrādās.

+1
0
Atbildēt

0

J.šveiks 18.01.2020. 20.00

Čangalieši jau krievu laikos savu nomali pametuši un Rīgā palikuši , visi āni ir no tā gala , arī Bordāns .

+3
0
Atbildēt

0

J.šveiks 18.01.2020. 19.58

mani no bērnības zimpatizē ventiņu izloksne , nejauciet ar lembi , tam ar ventiņu izloksni , kā suķim līdz mēnesim

+2
0
Atbildēt

0

Sunflower 16.01.2020. 10.48

Man Kairišs vienmēr ir asociējies ar intelektu, drosmi un konstruktīvu domāšanu. Jau Dailes teātra epopejas sākumā teicu, ka viņš ir vienīgais, kas spēj pacelt šī teātra māksliniecisko līmeni. Cita lieta, vai izteikts izklaides teātris un uz sevi orientēts zvaigžņu kolektīvs spēs pakāpties otrajā plānā idejas vārdā, vai arī pie katras izdevības skries sūdzēties…

+7
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.01.2020. 10.32

Ka to DAILI nepārvērš par latgaļu teātri – man tādas bažas. Nav žēl, bet tomēr nebūs godīgi attiecībā pret mums pārējiem

+4
-4
Atbildēt

0

Sskaisle 16.01.2020. 10.28

”Es no prezidenta kā jurista būtu gaidījis Jaungada runā pieskaršanos tiesiskuma tēmai. Jo Latvijā ir paradoksāla situācija — par tiesiskumu runā un iestājas visi, kurus uzskatām par prettiesiskiem cilvēkiem. «Tas ir prettiesiski!» brēc ZZS, Saskaņa un oligarhu kliķe.

Man rodas smagas šaubas, vai valstī pastāv tiesiskums, kurš pārstāv arī mūs? Vai tas pārstāv tikai bandītus? Pagaidām redzu tiesiskumu, kurš padsmit gadus ir ļāvis nenotiesāt Lembergu. ”

šitas atkal ir zicili perfekti pateikts – izcili – drosmīgi un pareizi un par prezidentu piekrītu

+3
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 16.01.2020. 10.15

To ko Kairišs sauc par latgaļu apbižošanu var attiecināt uz visu Latviju. Es tiešām nesaprotu, kāpēc tāda ciešanu uzurpēšanās.

Piemēram, vkaradien LTV1 Panorāmā rāda – ākstu no saeimas Kaimiņu – vada !! komisiju saeimā, kurai jāizvēlas jaunā NEPLP padome . Mums rāda Kaimiņu – pirmais jautājums – pirms vēlēšanām sis aktieris tika aizturēts saeimas kāpnēs – pat neatceros vairs par ko. Kas tad notika – KNAB kļūdījās aizturot Kaimiņu vai tomēr tas bija iepriekš sagatavots inscenējums , lai vēlētāji uzskatāmi redzētu , kā tiek mocīts un vajāts tautas varonis – jaunais Lāčplēsis Artuss Kaimiņš. To mums neviens paskaidrot nespēj, toties rāda , kā šis pats cilvēks tagad teātri spēlējot lems par mūsu likteņiem.

Bet nu kā saka – suns ar kaimiņu – lietas būtība ir cita- NEPLP kandidāti visi kā viens uzsver – ziņām jābūt pozitīvām. Tātad – par slikto aizmirsīsim , dzīvosim dancojot un dziedot . Manā sapratnē Latvijas sabiedrisko mediju problēma kā reiz ir analītisku ziņu neesamība, nespēja sabiedrību nodrošināt ar pilnvērtīgu objektīvu informāciju. Par to būtu Kairišam jāuztraucas , bet nē – kāpēc man jāmocās , lai saprastu latgaļu dialektu ? Pat lībieši , kuriem patiešām ir sava valoda mums neskrien virsū ar prasību , lai mēs tagad visi runātu lībiski un rakstītu lībiski

čekas pirksts – šķelt Latviju – jautājums vienīgi vai Kairišs to dara apzināt vai tiešām PEGAZS šo saspēris nevietā

+1
-1
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 16.01.2020. 10.24

  Piemēram. Mums stāsta par Kristīni Misāni. Ka aizturēja Dānijā, ka zagusi bērnus – savus , no vardarbīga vīra . Bet – kur zaga, kāpēc zaga – ja vardarbīgs – kāpēc nesauca policiju un nepadzina vīru prom likumīgi , kāpēc aizturot māti tas fakts par vardarbību ģimenē nav ņemts vērā, kāda ir konkrēto Latvijas tiesībsargu bezatbildības pakāpe, kāds sods par to – nekā – . Pat ja man maksātu es neietu piketēt, jo es vienkārši nezinu par ko īsti ir runa.

  Vai šorīt runā – nu kā viņu – jā Kols no NA – ka krievi – kremļa krievi viltojot vēsturi – elle un indija – kā nav kauna – cik naciķi nav noklusējuši vēsturi? cik naudu vēsturniekiem lieguši – kā mēs varam zināt par kādu vēsturi krmelis vispār runā , ja mums tā vēsture kā tada nemaz nav pieejama . Mums uz valsts simtgadi iznāca kaut viens drukāts akadēmisks izdevums par Latvijas valsts vēsturi? 60 MILJ !!!!! – CILVEKI MĪĻIE – 60 MILJ iztērēja naciķu vadītā KM , vēsturei piķis uz puļķa un tagad mums sirsnīgi žēlojas, ka kremlis manipulē ar vēsturi, kamēr paši to vienkārši noklusē ….

  ai nu labi – ko tur daudz – jāatslabst

  uz filmu neiešu principa pēc- es spēj būt niķīgāka un spītīgāka par visiem latgaļiem kopā ņemot

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

Sskaisle 16.01.2020. 10.06

”Tas ir skaists rādītājs tam, kāda ir Latvijas politika attiecībā uz latgaliešu valodu un kultūru.” – arī mani izbrīna šī nenormālā iedomība, ka latgaļiem vajag kaut ko speciālu.

Pie tam – rudenī divas dienas braukāju pa Rēzeknes pusi – Svētā Debess – kā šiem nav kauna žēloties un raudāt, dzīvo cepures kuldami. Tāda arhitektūra Rēzeknē, ka acis žilbst skatoties, Gorā visi izpucējušies , apaļi un smaidīgi , bet mums stāsta, ka šie vairāk cieš kā citi.

Tas, ka nav cilvēku, ka nav darba, ka valda bandīti un kontrabandīsti – tas ir cits stāsts – tam nav nekāda saistība ar to vai tu esi ventiņš vai latgalītis vai sēlis vai malēnietis.

Katrs atrod sav zirdziņu un tad jāj apkārt neskatoties

Kaut gan nu jau Kairiša retorika ir pierimusi – delfos taču žēlojās par pret latgaļiem vērstiem asinsdarbiem

+2
-1
Atbildēt

0

no malas 16.01.2020. 09.39

Visu cieņu režisoram par radītajām filmām un atklātu valodu!
Taču atziņas par “latgaliešu valodu”gan ir greizas. Latvijas ievērojamākie valodnieki ir vienisprātis, ka nav pamata blakus latviešu un lietuviešu valodai runāt par trešo baltu valodu. Viņi uzskata, ka pastāv tikai latviešu valodas augšzemnieku dialekta latgaliskās izloksnes un uz to pamata vēsturiski izveidojies latviešu valodas paveids – latgaliešu rakstu valoda. Lietot vārdu savienojumu “latgaliešu valoda” lielākoties varam sadzīvē, taču to kā valodu gan nevajadzētu obligātā kārtā mācīt skolās. Bez tam Satversme prasa, ka oficiālajā komunikācijā lietojama valsts valoda- literārā latviešu valoda.

+8
0
Atbildēt

3

  Urga > jurists 16.01.2020. 10.48

  Kino raksti apjomīga saruna Viesturs Kairišs, Dainis Īvāns. Pie upes

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  vvilums > jurists 16.01.2020. 16.47

  Tā vien izskatās, ka izglītība šobrīd valstī ir tikai zemā līmenī – eksaktās zināšanās līmenis krīt ,- it kā vairāk visi uz humanitārajiem metušies, taču arī
  šajā virzienā nav īsti- valsts valodas paveidu latgalē nemaz nemāca.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > jurists 21.01.2020. 10.26

  Замечательный комментарий!
  Просто великолепно демонстрирует давно замеченный парадокс – латыши очень любят вступаться за все другие языки и народности, особенно на территории эксСССР. Например, очень доказывают, что и белорусский и украинский-это именно отдельные языки, а не какие-то отпочковавшиеся диалекты русского. Всегда вступаются за права любой группы, которая себя считает отличающейся от основной народности. И приводят замечательные длинные опусы о важности сохранения многоязычия, и прочее и прочее и прочее. И что нельзя ущемлять маленькие языки и народности, неважно, насколько это объективно доказанный факт.
  Но!!! Это волшебное “но!!”
  Как только речь заходит о латгальцах, о латгальском языке – происходит просто разительный разворот на все 180 градусов!
  При том часто это уже даже превращается в угрозы “вы что, намекаете на позиции единого государственного?! Вы что, намекаете на какие-то отдельные права, автономию и т.д. на территории Латвии?!”
  Хрестоматийный пример-присяга на латгальском в новом сейме

  0
  -3
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > kolpants 21.01.2020. 10.59

  sasodītais šovinists – skolā mācītie vajadzēja – latgaļiem ir dialekti – viņi paši pat nespēj pateikt, kurš viņu dialekts tad ir tā latgaļu valoda.

  Ukraiņiem un baltkrieviem ir katram sava valoda.
  Bet esmu diezgan droša, ka ja es šito rakstītu sētas stabam – tas saprastu un atkāptos, bet ne jau nu šovinistisks krievs

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Sskaisle 21.01.2020. 16.24

  Ну а бешеная тетка -классическое подтверждение комментария ниже. Кто не с нами, тот шовинист, кремлин, путинист и т.д. Меняются только бирки.
  Может, у вас и партбилет НА САМОМ деле еще сохранился?
  Хотя предвижу мощное брызгание слюной “да как ты смеешь, да мы в Сибири”
  Вот поверьте-смею. Особенно после того, как мои русские родители почему-то могли отказаться от вступления в КПСС, а их латышские соседи вступили, чтобы получить доступ к кормушке, разным спец. и т.д.!
  А теперь с..и такие, имеют совесть возмущаться оккупацией. Как тогда были приспособленцы к генеральной линии, так и теперь остались!
  И совершенно понятно, что такие “патриоты” в первую очередь побегут лизать ноги новому “оккупанту”, да еще и настучат на моих родителей ” а вот эти нелояльные, ух, накажите их, а нам бонус за донос, должность у новой власти хотим”
  Тьфу!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  no malas > kolpants 21.01.2020. 12.04

  Jūsu komentārs liecina, ka centieni atzīt latgaliešu dialektu par otru valsts valodu lej ūdeni un uz to krievu (vai arī krievvalodīgo) dzirnavām, kas vēlas panākt, lai arī krievu valoda Latvijā tiktu atzīta par valsts valodu! Iespējams, ka Kairiša kungs šīm sakarībām nav pievērsis uzmanību. Tas, ka 13.Saeimā atsevišķiem deputātiem zvērestu pieļāva nodot latgaliešu valodā, neatbilst Satversmei. Kā jau teicu, saziņa parlamentā ir oficiāla komunikācija, tādēl zvērests arī būtu jānodod tikai latviešu lieterārā valodā.
  Jūsu viedoklis par ukraiņu un baltkrievu valodu kā krievu valodas paveidu ir nekaunīga šovinistiska attieksme pret šīm tautām.

  +2
  0
  Atbildēt

  2

  kolpants > jurists 21.01.2020. 16.12

  И еще один очень показательный комментарий!
  А можете с НАУЧНОЙ точки зрения доказать, что разница между белорусским и русским языком значительнее, чем между латгальским и латышским?
  И чем еще, кроме голословных обвинений в “Jūsu viedoklis par ukraiņu un baltkrievu valodu kā krievu valodas paveidu ir nekaunīga šovinistiska attieksme pret šīm tautām.” можете доказать разницу?
  С таким же успехом могу вас обвинить в использовании двойных стандартом и приемов демагогии, когда вместо объективного ответа идет просто нападение на собеседника, обвинение его, но без никакой доказательной базы

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > jurists 21.01.2020. 16.19

  Скажите, юрист, вы в свое время в идеологических отделах КПСС не работали? Потому что lej ūdeni uz…. (вставить нужное) dzirnavām,это просто, как сейчас говорят, copy-paste из советских методичек.
  И тогда точно такой подход использовался-любое мнение, отличное от “правильного”, объявлялось вражеским, льющим воду на мельницу запада, требовались извинения, покаяние, публичное осуждение и т.д.
  Вы даже себе не представляете, как вы сейчас похожи на советских чиновников! Хотя..большинство из вас ими и было, как это показывает неприглядная картина вскрытых мешков КГБ.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam