Ko saucam par slavenībām un ko no tā mācās mūsu bērni? 12

Komentāri (12)

Atis Priedītis 07.01.2020. 16.32

Reizēm šķiet, ka tas kas notiek virtuālajā pasaulē nepakļaujas itin nekādām likumdošanas prasībām. Vai arī šīs prasības tiek vienkārši ignorētas. Masu mediji var publicēt acīmredzami nepatiesas un neobjektīvas ziņas, var manipulēt ar sabiedrisko domu kā vien tiem ienāk prātā un visus tas apmierina.

+1
0
Atbildēt

0

jurists 07.01.2020. 13.19

Paldies autorei par rakstu. Tas, kāda būs jaunā paaudze, lielā mērā ir atkarīgs no audzināšanas ģimenē. Ja bērnus atļaujam “audzināt”ar internetā atrodamo informāciju, ar komerctelevīziju stulbajiem un seklajiem turku un krievu, diemžēl arī mūsu, seriāliem un šoviem, veidojas neizglītota un manipulējama patērētāju sabiedrība. Bez empātijas pret dabu, dzīvniekiem, atšķirīgajiem un likteņa apdalītajiem.
Šādos apstākļos nevar rasties ne ievērojami mākslas darbi, ne talantīgi rakstnieki.

+3
0
Atbildēt

0

lindab456 06.01.2020. 11.28

Autores bažas un vērojumi ir saprotami un vērā ņemami. Tai pat laikā aprakstītās parādības ir tikai loģiskas un likumsakarīgas – šodienas paaudzes reālā dzīves telpa ir virtuālā pasaule. Jauniešu apziņā tā ir tikpat reāla un nereti pat reālāka par fizisko pasauli. Ir skaidrs, ka laikmetu apstādināt nevar un tehnoloģiju noliegums ved uz izolāciju. Tāpat ir skaidrs, ka jau tuvākā nākotnē jaunajiem būs jātiek galā ar pavisam citiem uzdevumiem un virtuālā mobilitāte būs izdzīvošanas, konkurences un dzīves kvalitātes jautājums.
Cita tēma, ka virtuālajā realitātē nav, un tas ir saprotams, skaidri definēti noteikumi, izliktas ceļa zīmes un kriminālie apdraudējumi bērniem un pusaudžiem, kā pornogrāfija u.c. pretlikumīgas darbības, ir brīvi pieejamas.

+1
0
Atbildēt

1

  Sandra Jansone > lindab456 06.01.2020. 12.08

  Nr 1 – man patīk tas teiciens, ka vecākiem vispirms jāaudzina sevi, jo bērni tik un tā izaugs pēc vai pret viņu parauga.

  Nr 2 – bērni izaug konkrētā vidē – ģimene, bet tad nāk skola. Kādas ir skolas, kāda ir izglītības sistēma? Skolotāji?
  Cik paši IZM ierēdņi ir ne/ spējīgi skaidrot skolotājiem, vecākiem, sabiedrībai, kas ir kompetenču izglītība? Ko tādi tukšmuldoņss, tukšzieži var iemācīt, ja paši nejēdz?
  Kā ir ar ēdināšanu Latvijas skolās? Cik tas ir pieejams un kādas kvalitātes tas ir?

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Sandra Jansone > Sandra Jansone 06.01.2020. 12.10

  Kādas it skolu telpas?
  Biblliotēkas?

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sandra Jansone 07.01.2020. 15.47

  Apbrīnoju jauno paaudzi, kas vienlīdz brīvi jūtas un vienlīdz veikli pārvalda virtuālo pasauli un fizisko telpu. Tas ir redzams jebkurā sporta laukumā, uz ielas, par ekstrēmiem vai ielu vingrošanu pat nerunājot. Šodien bērni aug kopā ar internetu, ar mobilo rokās un riteņiem zem kājām. Tas, kas pietrūkst, lai neizveidotos par vienpusīgu tehnokrātu paaudzi, ir jūtu, empātijas, emocionālās pasaules audzināšana, kas ir iespējama vienīgi caur grāmatu lasīšanu. Bērnu, kurš jau pieder virtuālajai videi, ir gandrīz neiespējami pievērst lasīšanai. Ne velti pieminējāt bibliotēkas, bet vēl būtiskāka lieta, kas, manuprāt, jāstāsta visos iespējamos veidos un vietās ir, ka jaunajiem vecākiem ir jācenšas nepalaist garām grāmatu lasīšanu no pašiem pirmsākumiem, par grāmatu neatsveramo nozīmi.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lindab456 > Sandra Jansone 06.01.2020. 13.42

  Vairāk piekrītu uzstādījumam, ka vecāki aug kopā ar bērniem. Paštaisnums nogalina attiecības, dialogu. Nevajag vairīties no tā, ka kādā brīdī bērns ir priekšā.
  Pievienojos formulai, ka bērna attīstības iespējas nosaka iedzimtība + vide, kas ietver arī vecākus un skolu.
  Man simpātiska šķiet ideja, kas ir arī pārbaudīta vērtība, ka bibliotēka ir kā klubiņš, atvērta visām vecuma grupām, radoša, ar personību centrā. Ir svarīgi sākumskolas vecumā iegūto uzticību noturēt tālāk. Maniem bērniem ir paveicies ar skolas bibliotēku un Rīgas pilsētas bibliotēkas filiāli pie VEF.
  Par kompetenču izglītību ir viens raksts, kas liek padomāt – M. Kūle. Nacionāla valsts kā vērtība – no kādiem jēdzieniem bēg kompetenču izglītība. LV portāls. 13.11.1919.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 06.01.2020. 11.02

tā nenormālā liekulība – tā mūs baidīt ar Krieviju un Putinu, tādā saldā balsī stāstīt, cik nacionāla valsts esam un vienlaicīgi – pat lielais patriots valsts prezidents uzskata, ka Latvijai ir jābūt divkopienu valstij – viņa mājas lapa – krievu valodā

Ja nu tas būtu viens vienīgs Levits , nu izsvilptu mēs tādu prezidentu liekuli – divkosi – bet tāda taču ir visa Latvijas valsts – vistrakāk mani ”besī” – kad automātiskie atbildētāji valsts vai pašvaldības iestādēs vispirms atbild krievu valodā un liek izvēlēties valodu krieviski
http://www.sam.gov.lv/satmin/content/?lng=ru&cat=8

Vai piemēram, lasu – arvien biežāk VKKF nauda tike piešķirta krieviem, pat Krievijas krieviem – tai Krievijas rezisorei , kas par Krieviju filmu taisīja

Tas ir drausmīgi, kā komčekisti pašiem latviešiem liek iznīcināt LATVIJU kā nacionālu valsts –

+5
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > Sskaisle 06.01.2020. 11.06

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Sskaisle 06.01.2020. 13.54

  “Kā latviešu valodai izdzīvot globalizācijas caurvējos.” O. Ozols, Pietiek.com., 02.01.20.
  “Valdis Šteins: Pār Latviju nolaižas nāves plīvurs – “Gerharda – Pūces reforma.” V. Avotiņš, nra.lv., 06.01.20.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Sandra Jansone 06.01.2020. 08.02

Dumja tauta ir katras varas elites sapnis un mērķis.

Ja varas elite ir tik komčekistaina kā Latvijā, tad nav brīnums, ka esam pie sasistas siles …. Brīnums būtu, ja tā nebūtu.

Mani lielākie pārmetumi ir tieši NA un Vienotībai, tagad arī JKP, jo šie kungi un dāmas tautu apzināti debilizē vadot Kultūras un Izglītības ministrijas.

Šuplinska man rada pārliecību, ka viņas vienīgais mērķis ir mūs piespiest mīlēt Raini, kā saka sperot ar zābaku pa seju un vēderu.

Savukārt, jaunais kultūras ministrs Puntulis, tik izlēmīgi- kā ar cirvi nocirta cerību par oligarhu varas norietu kultūras nozarē, ka pat domāt par to negribas. Asiņainie sūda patrioti – tik skarbs ir mans viedoklis

Bet tauta ļoti noslānojas, tā sociālā aiza tikai padziļinās

+3
-4
Atbildēt

0

Atis Priedītis 06.01.2020. 07.18

Vajag jau uzrakstīt atklāti, ka tas ir apzināti radīts un profesionāli virzīts process. Sociālajos portālos tiešām katrs var izpausties kā grib un ja ar to ir iespējams kļūt slavenam, tā ir šī cilvēka izvēle un personīgās aktivitātes. Ja šādi cilvēku, piedodiet, viduvējību aktīvi reklamē un padara slavenu lielie masu mediji, tas jau ir pavisam kaut kas cits. Būtībā tas ir pat noziegums. Pastāv taču termins par negodīgu konkurenci. Ja tiek noklusēti daudzi tiešām ievērības cienīgi cilvēki, bet tiek masveidīgi un uzbāzīgi reklamēts tikai viens – tas ir klajš negodīgas konkurences gadījums. Protams, ka tauta skries uz šī “supervaroņa” koncertiem, sajūsmināsies par viņu. Būtu interesanti beidzot uzzināt, kas to visu organizē, apmaksā un virza. Varētu sanākt pat krimināllieta.

+4
0
Atbildēt

0