Kā veicināt radošumu Latvijā?

5

Komentāri (5)

Sskaisle 03.12.2019. 15.52

http://www.la.lv/vecumnieku-novada-likvides-biblioteku
Ar 31.decembri tiks likvidēta Umpārtes bibliotēka, lēmusi Vecumnieku novada dome.

0
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 03.12.2019. 14.46

”Ja mēs būtu spējuši paskatīties plašāk – katrs pāri savas sfēras ietvariem, tad dzīves kvalitāte Latvijā šobrīd būtu cita. ” – jums tai ASV galīgi galvu/ prātu sagrozījuši .

Laipni lūgti atpakaļ īstenībā – sāksmi ar to, ka kamēr čekisti =komunisti pie varas ne uz kādu dzīves kvalitāti neceriet. Tā suga nedalās – un tā suga ir visur.

Un otra lieta – par ko es visu laiku brēcu kā pūce naktī – Latvijas valstī nav vispār formulēti, nerunājot par īstenošanu, kultūrpolitikas mērķi un uzdevumi.

Šobrīd kā ir – literātiem – nu tiem pašiem, kuru LLC pazuda nepilns miljons – iedeva vēl pārdemsit miljonus, bet kādiem tos atņēma – padomājiet – kam ?

nu labi – viss – pietiks – nav vērts vispār

+3
0
Atbildēt

0

Sskaisle 03.12.2019. 14.37

”Nospiedošais vairākums jebkuru finansējuma palielināšanu aktivitātēm, kas saistītas ar inovatīvu kultūras produktu radīšanu vai radošu domāšanu veicinošu izglītību, uzskata par nevajadzīgu līdzekļu tērēšanu. ” – nevajag muldēt !

Runa tomēr nav par to, ka mums – sbaiedrībai būtu žēl, ka nauda tiek cilvēkiem izglītībai , talantu attīstībai – tieši otrādi – mēs par to visi kā viens priecājamies. Tas, kas tracina un būtībā dzen izmisumā ir absolūtais netaisnīgums naudas sadalē –

nevajag autoram liekuļot – elle un indija – kaunieties ! – uzrakstiet – kā tērēja un kam tika simtgades miljoni Igaunijā, Somijā, Lietuvā.

Mums visu naudu norija kuļturščiki – siles cilvēki – ar tukšu kā vienā, un pārpildītu vēdēru kā otrā gadījumā – nekādu radošumu neattīstīsi – tāpēc tā ir , ka arī šai ziņā vārtamies pa grāvjiem

+3
0
Atbildēt

0

Sskaisle 03.12.2019. 14.29

“Tikai attīstot radošo domāšanu ir iespējams panākt dinamisku sabiedrības attīstību un labklājības pieaugumu.” – nepiekrītu. Ja Latvijā apmēram 40 % , bet es domāju, ka vairāk , dzīvo – teiksim smalki – uz nabadzības robežas – tad vispirms ir jāattīsta situācija, ka visi bērni, ieskaitot vidusskolniekus ir paēduši.

Tā radošuma veicināšana ir privilēģija, ko var attļauties tikai normālas sabiedrības. Tai skaitā igauņi. Nevis nabaga izdrāztie un aplaupītie latvieši.

Par kultūrpolitiku – arī kungam nepiekrītu. Piemēram, LNB – tiek organizēti visādi pasākumi – mani tie loti loti interesē. Varētu pat teikt – visi. Bet – ir tāda nianse, ka minētie pasākumi gandrīz visi notiek darba laikā, tie vienkārši nav pieejami strādājošiem cilvēkiem.
Mākslas muzeji – jā – piekrītu – var tikt iekšā par 3-5 eur , bet – tās ir vienreizējas biļetes – ieej un viss kamēr daudzās REIROPAS valstīs ir līdzīgi kā ar sabiedriskā transporta biļetēm – izmanto tur 1 stundu, vai nedēļu vai gadu utt. Cik zinu Francijā , tad jauniešus vispār par velti rauj iekšā visos kultūras pasākumos.

Par bezmaksas koncertiem un pasākumiem – tā pati simtgade bija un ir tāds dziļi simbolisks piemērs – smalkais gals tikās smalkajos koncertos lnb un nt , kamēr tautai kaut kādu alternatīvo ākstīšanos vejainā aukstā krastmalā – neko labāku nav pelnījusi

kad melbārde gāja prom un atskaitījās – tad es viņu tir pieķēru tik daudzos melos – bet kuru tas interesēja – vai ne – naciķiem labi, ministrei labi un kuļturščikiem labi

+3
0
Atbildēt

0

kolpants 03.12.2019. 13.46

То есть, по мнению автора, у эстонцев есть 4 “единорога” только потому, что они более культурно творческие? Потому что у них министерство культуры хорошо работает?
Не потому, что там другая бизнес среда? Не потому, что экономически стимулируются стартапы? Не потому, что оказывается финансовая и менторская поддержка идеям?

Я так понимаю, нам сейчас надо в РТУ, ЛУ и прочих вузах на 2 курсе ввести “визуальное искусство” и сразу все станет на свои места?

Это мне напоминает анекдот про таракана и выводы: у таракана оторвали пару ног, крикнули “беги”, отпустили и он побежал. Оторвали все пары ног, крикнули “беги”, но он не побежал. Вывод-без ног таракан не слышит.

Как-то мелькали цифры, что из ВВП расходы на культуру в Латвии в процентах одни из самых высоких. Куда еще больше?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam