Uzskatu sevi nevis par aģentu, bet viņu upuri 10

Komentāri (10)

Ojars Stepens 29.02.2020. 19.33

Nu principā ar segvārdu “Jūrnieks” ir vēl viens aģents no Tukuma rajona VDK nodaļas. Tā kā – nav teikts, ka tas ir Celmiņa ziņojums….

+1
0
Atbildēt

0

murrey 09.11.2019. 18.44

[kāds tad ir bijis Aukmaņa liktenis, kur nu vēl par to domājis – cik Aukmaņa liktenī ir viņa sadarbības ar čeku pirksts ….]
Aukmaņa liktenis ir viņa paša nopelnīts un neviens cits pie tā nav vainīgs – [Aukmanis Talsos piedzērās un nonāca atskurbtuvē. Un atskurbtuvē viņš nonāca ar somu, kurā bija visi Kurzemes savienības dokumenti un vēl kaut kādas patronas.] Bet varbūt labi, ka tā, varēja kādu padomju darbinieku arī nošaut un sanāktu nāvessods.
Bet jāsaka, ka arī Aukmanisd vēl tajos gados ir ļoti labi ticis cauri – tikai diviem gadiem par bruņotas organizācijas dibināšanu.
Starp citu, jau arī tam pašam Celmiņam nemaz tik slikti negāja – es šo vērtēju kā visai maigu “pieskatīšanu” galu galā pat LU iestājās.
Es tajā laikā uzskatīju, ka čeka rīkojas daudz bargāk – tās tomēr nebija 80-to, bet 60-to gadu beigas.
Par takšiem lidostā – ir nācies braukt un visi vadītāji latviski, cits labāk, cits sliktāk, tomēr prata…

0
-2
Atbildēt

0

Skaisle 02.11.2019. 14.43

par lidostu Rīga – zzs ieliktene – kānu viņu sauca – lidostas vadītāja laikam jau apzināti RĪGAS VĀRTUS lidostu padarījusi par tādu krievu bandītisma paraugvietu – ielidošanas zālei cauri ejot – man trīs veči piedāvāja taksi – par 101 % kā centrāltirgū – spirtik vodka , bet ejot pāri laukumam , kur viss pilns ar taksistiem trenuškās – tru man vēl vairāk uzmanības tika – viss krievu valodā

tā kā no otras puses – kāda jēga vairs tos čekistus un viņu kalpus purināt , ja esam jau krievijas daļa un tās sliktākajā, nevis labākajā izpausmē

visis mediji bija pilni, ka takšu bizness nu ir sakārtots, lai būtu labi – kā Eiropā – kāda maucība tā muldēt, kamēr īstenībā viss ir citādāk

+3
0
Atbildēt

0

Skaisle 02.11.2019. 10.46

Šī ir viena no tām intervijām , kura ir absolūti nepieciešama un absolūti izcila, jo parāda ne
tik daudz kārtējo čekas kalpu , varam arī teikt – Sv. Pēteri, kurš noliedza Kristu , varam arī teikt, kārtējo cilvēcības nodevēju – cik tā intervijas izcilība ir tajā , ka tā parāda , kādi esam mēs – latvieši.
Lūk, tāds Celmiņš vada savas dienas svētā pārliecībā, ka ir latviešu aizstāvis, pat līdz cīnītājam aizdomāies, kamēr – pat nav pinteresējies, kāds tad ir bijis Aukmaņa liktenis, kur nu vēl par to domājis – cik Aukmaņa liktenī ir viņa sadarbības ar čeku pirksts ….

Nesen ar mikriņu braucu no lidostas un nosēdos pašā priekšā. Iekāpj divi manā vērtējumā agresīvi noskaņoti krievu onkas – cik tad biļete maksājot – šoferis – krievs saka – divi eiro. Šie – oho – čjo tak dorogho? !! Šoferis atmet ar roku – krievi iet un mierīgi apsēžas nemaksājuši. Es dīdos un domāju – es kaut ko nesapratu vai? Kad nākošajā pieturā iekāpj pasažieris, viens no tiem krieviem vēlreiz pieiet pie šofera un prasa – kā var maksāt – vai var ar karti – šoferis otrreiz atmet ar roku – un krievi aizbrauca par velti – latviešu tauta krieviem uzsauca – bet -tādi esam …. arī es tāda esmu – negribēju škandalēties , jau no nacionālās aviokompanijas u n nacionālās lidostas biju sagurusi, vēl ar rīgas satiksmi nebiju spējīga strīdēties

jā un braucu un domāju – redz kā ir – krievs krievam kā brālis , kamēr latvieši – kā badīgi vilki viens pret otru – kaut vai piemērs ar reemigrāciju – nu jau valsts tērē miljonus – ierēdņi un partiju cilvēki – tie paši NA čomaki no NEPLP ceļo pa pasauli ar komfortu par mūsu naudu aicinot latviešus uz Dzimteni. bet kad šie atbrauc – tad izrādās – ka te neviens viņus negaida un te nevienam viņi nav vajadzīgi

šorīt galerijā centrs pie lupatu veikala divas krievuškas plēsās – kliedza pa visiem pieciem stāviem – bet man ”saldās ” jaunības atmiņas – pārkrievota Rīga – u n neba nu putins to tā izkārtoja, ka latviešus padzina un krievus te atpakaļ saveda un Rīgu tomēr par krievu pilsētu padarīja – nē – neticu – tādi celmiņi ir īstie latviešu iznīcinātāji – kā saka – autoimūnās sistēmas perēkļi , kas izraisījuši ķermeņa bojāeju

+4
0
Atbildēt

0

Linard Grantins 01.11.2019. 16.22

Kartīte vēl nenozīmē, ka ir nelabojams nelietis, bet gan ziņojumi. Ja Celmiņš sevi uzskata par upuri, tad kāpēc tūlīt pēc neatkarības atjaunošanas neziņoja par šo čekas teroru ? To, ka uz viņu ir “atvērta” KARTĪTE, viņš zināja, jo parakstījās par segvārdu ! Cietumu, ja nevienu nav nodevis, viņš nav pelnījis, bet sēdēt pie LATVIEŠU TAUTAS GODAGALDA, viņam nav tiesības.

+6
-2
Atbildēt

1

  altinyildiz > Linard Grantins 02.11.2019. 16.52

  Ja patriots Kvislings sadarbojās ar vāciešiem, lai atvieglotu okupācijas laiku savai tautai, Celmiņš, tāpat, citi viņa parķijas un LC, LPP, ZRP, Vienotības un tās kroplo indīgo atvašu: Par(OIK) un Jaunās Komparķijas, nelieši sadarbojas ar čeku aiz naida pret latviešiem, vai alkatības.
  Par nodevību nevas būt runa par cietumu, vai nē, bet tikai par nāvessoda bardzību un līdz kurai pakāpei ir deklasējami vainīgā tuvinieki

  0
  -2
  Atbildēt

  0

lindab456 01.11.2019. 15.09

Ir saprotams, kādēļ nav vēlēšanās komentēt pēc intervijas.
Paralēli divas biogrāfijas – KS dibinātāja un intervijas sniedzēja. Domāju, tiem, kas ir piedzīvojuši padomju laikus, pēc intervijas ir vairāk jautājumu nekā atbildes. Pētnieciskā žurnālistika kā izejas punkts, bet tālāk būtu jāseko brīvai vēlmei sakārtot, noskaidrot, attīrīt, nožēlot, lūgt… To darīja minētais diplomāts un politiķis G. Andrejevs, tādēļ arī cieņa. Raksturīgi, bet intervijā nekā no tā nav.
Šobrīd ir uzkrāts zināms informācijas apjoms, ir vēsturnieku pētījumi, ir prezidenta E. Levita skaidrojums par lustrāciju, bet nav politiķu ieinteresētības šo jautājumu risināt tālāk. Ir arī pozitīvie piemēri kaimiņvalstīs, kur sabiedrība sakārtojas veiksmīgāk.

+1
-2
Atbildēt

1

  Skaisle > lindab456 02.11.2019. 14.39

  Vai tiešām LINDA, jūs nesaprotiet, ka tieši politiķi ir visciešāk saistīti ar komunistu un čekistu varu , liela daļa no viņiem ir šai varas elitē nemainot krēslus, tad, kad mainījās valsts iekārta un atjaunoja SATVERSMI.
  Mums jau nav valsts prezidenti , ar kuriem lepoties – VVF ir pret čekas maisu atvēršanu – tas sašķelšot sabiedrību , es nedomāju, ka maisu atvēršana sašķēla sabiedrību vairāk – kā čekistu -komunistu valsts nozagšana, cilvēku nežēlīga apzagšana. Un ka patiesais iemesls kāpēc VVF negrib atvērt čekas maisus ir cits – kāds… man ir viedoklis , protams.

  Nu šis pats celmiņš – Linda, lasiet vēlreiz interviju – it kā bija komunists , it kā nebija, it kā bija pretošanās idejas atbalstītājs, it kā nebija – stāv cilvēks vēl pirms mūžības vārtiem , ar katru no kājām savā varas zābakā – kad vajadzēs – būs čekas kalps, bet ja nevajadzēs – kā tagad- tad būs tāds Latvijas Neatkarības cīnītājs ,ar tik daudziem ordeņiem apbalvots, ka pats sāks ticēt , ka tas ir iespējams – būt čekas kalpam komunistam un Brīvas Latvijas valsts patriotam .

  Vienlaicīgi – cik zīmīgi – par tiesnešiem un par čekistiem un komunistiem – tur visur dominē latviešu uzvārdi. Ilgoņa Bērsona grāmatu esiet lasījusi?

  Varu atkārtot 111.reizi – bez mūsu inteliģences verga- kalpa dziņas – laizīt kurpes kungiem un mutes nemazgājot pēc tam lamāt tautu par tās stulbumu un ļaunumu – čekas vara Latvijā nebūtu saglabājusies.

  Starp citu – ka hermaņa izmeklēšanas komisija ir nominēta SPĒLMANU NAKTIJ – manā vērtējumā tā ir šī čekisitu komunistu varas kārtējā uzvara. Jo hermanis tajā aizstav tēvu – inteliģentu gudru cilvēku – čekistu komunsitu kalpu – kurš varai izkalpojoties nodrošināsja savu dzīvi. Lūk, sava tēva vai radošās inteliģences attiecības ar čekistiem mūsu inteliģence negrib, pat nemēģina pacelt mākslas līmenī – ne literatūrā, ne teātrī, pat ne skuteļa šovu līmenī, jā bet lumpeņiem lieku reizi iespert – tur visi gatavi

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  lindab456 > Skaisle 02.11.2019. 17.24

  Skaisle, pēc intervijas neseko komentāru jūra, kā parasti, ir kapa klusums un tas ir saprotams, jo gan intervijas saturs, gan kopējais vēstījums, gan lipīgā atmosfēra – visā pilnībā atklāj kādi esam un kur esam un dod maz cerības. Vieni ir sevi attaisnojuši un acīs skatoties, pie pilnas apziņas, klāstot faktus, kas nav pārprotami, stāsta, ka ir upuri – tas ir tas sarkanais mežs, sarkanā migla, kur upuris un sistēmas kalps, varmāka ir samainījušies vietām un šobrīd notiek jau glorifikācija. Bet otri ir samierinājušies, jo klusē, norobežojas, apmirst, aizbrauc, faktiski, bēg. Sabiedrībā nav izkristalizējusies atziņa, ka tas skar mūs visus un pats no sevis nekas neatrisināsies. Arī paaudžu nomaiņa, uz kuru tika liktas lielas cerības, kā izrādās, neko neatrisina.
  Skaisle, kā vēl skaidrāk lai pasaka, ka intervija parāda divas biogrāfijas – Aukmaņa un intervējamā. Ir pagājuši 30 gadi brīvā valstī un mums nav atbildes un arī šī intervija to nesniedz – kas patiesībā toreiz notika un kādus līkločus veidoja biogrāfija tiem, kas uzturēja brīvas Latvijas ideju un tiem, kas kļuva par daļu no totalitārās sistēmas. Tas ir baisi kā tiek būvēta jauna vēsture, samainot personāžus vietām, tā pat kā tas, ka var dzīvot bez sirdsapziņas.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

altinyildiz 01.11.2019. 10.55

Čevera bandas pocam, čekas provokatoram, ordeni un naudas balvu, bet Helsinki 86 dibinātājam cietuma draudus un salauztu roku. Kāda bagāta biogrāfija, bez sadarbošanos ar čeku tāda nav nemaz iedomājama, ja vien cilvēku, kā Mārtiņu Zilbertu nenotiesā uz 15 gadiem un 5 gadu izsūtījumā. Kādr brīnums, ja Greizo spoguļu karaļvalstī Meļņika kājslauķim Zatļeram un Savicka apteksnēm: Āboltiņai un Dombrovskim, augstākie amati un godi.
p. s Laikam jau Celmiņa parķijas biedram Brūveram bija nesalīdzināmi lielāki nopelni parķijas un un valdības priekšā, ja jau ekskursijas uz Ungāriju vietā ar visu ģimeni varēja pārcelties uz ASV. Oi kāds ilgs un nogurdinošs darbs gaida atjaunotās Latvijas Politisko policiju.

0
-2
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: