Pārrakstot Egilu Līcīti: Grēta Tūnberga 21

Komentāri (21)

altinyildiz 01.10.2019. 23.41

Vai tik Čigāne nebija no tās partijas, kas pēc čekas pasūtījuma uzblieza ar gāzi darbināmo TEC II 2. kārtu un sadeva OIK atļaujas noziedznieku firmām, kas izšķērdīgi sadedzina koksni un aplaupa patērētājus?
Domāju no viņas kotrabandas lakatiņiem varētu uzpīt kārtīgu striķi, kurā pakārt visus viņas varzas čekas kājslauķus un pidarasus.

0
0
Atbildēt

0

Jānis Lakijs 01.10.2019. 15.59

Greta Thunberg’s Swedish Death Metal
https://www.youtube.com/watch?v=CLxpgRqxtEA

+1
0
Atbildēt

0

J.Biotops 01.10.2019. 13.25

Dziesma nav par krekliem.
Nav pat par aprakstīto meitēnu, smalkā publika nesadzird un nesadzirdēs pērkondimdošo motīvu par klimatokrātiju.
Bērnu zemiska izmatošana bija tikai laika jautājums, nu tas laiks ir klāt. Zaļais mēris attīstās precīzi tāpat, kā visas līdzīgas ideoloģijas. Iesaistīto mazgadīgo dalībnieku liktenis arī nav grūti paredzēt. Bērnu krusta karš, hunviebini…

+2
-1
Atbildēt

2

  Sskaisle > J.Biotops 01.10.2019. 15.00

  pagaidi – Tu neskraidi te bļaudams un vēderu turēdams –
  vispirms nomierinies un tad raksti saprotami

  Piemēram, kādi ir tavi argumenti , lai apgalvotu , ka zaļais mēris attīstās ? Es redzu , ka nokalst koki, izžūst zāle, ka ūdens tirgošana jau ir privātīpašnieku rokās .

  Tātad – bez panikas – stāsti

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > Drosma97 01.10.2019. 18.04

  … un ir vienmēr šajās rokās atradusies. Ūdensvads bija jau Minojam labirintā. Ja gribi kaut ko labu, tas būs jānopērk. Nav naudas? Tad jāsāk darba laikā strādāt 😀

  0
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > J.Biotops 01.10.2019. 23.30

  Analogs Sarkanie khmeri. Bija tāda filma: “Children off the Corn”, kur uzdarbojās tādas mazgadīgas prātā jukušas kuces. Silti iesaku visiem Grētas faniem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Jānis Lakijs 01.10.2019. 10.17

gustaps 30.09.2019. 20.54

ir tāda sabiedriskā parādība kā meinstrīms. Vienkāršāk, mode. Ja tu tai nepiederi, esi lūzeris. Kopš feisbuka laikiem šī psihoze pārņēmusi intelektuāli pavājus cilvēkus, kam problēmas ar kritisko domāšanu. Tās ir masas. Einšteinam masa bija enerģija, sabiedrībā masas ir ietekme ( = nauda). Un ir profesionālo sociālo speciālistu mafija, kas kopj šīs avis. Tas ir, veido meinstrīmu. Efektīvi, pieslēdzot akadēmiķus, deputus un laureātus.
Grētas kustība ir šis jaunbākais fūfelis, kas rullē , neskatoties uz acīmredzamu absurdu – aicinājumu neapmeklēt skolu, lai glābtu pasauli. Hunveibīni gan nav nekas jauns, un tos izmet mēslainē, kad rodas jauni fūfeļi.
Grētai nav ne vainas – jauka duma meitene, kam lielie onkuļi iestāstījuši, ko un kā darīt, lai onkuļiem būtu labi. Varbūt arī nav duma, ātri sapratīs, ka ir forši glābt pasauli no jahtas klāja, pašai vadīt lohus nevis būt loham.
Jūlija Latinina Grētas fenomenu izanalizējusi lieliski, ne ko pielikt, ne atņemt. https://www.youtube.com/watch?v=L-ajDwtDCsA, apm 40:00.
Iespējams, ka Grenlande atkal būs zaļa. Cilvēce tam var pielāgoties, bet cilvēce to nevar novērst.

+3
-2
Atbildēt

6

  lindab456 > gustaps 01.10.2019. 03.11

  Jā, tas par formu un kā, kur, ko taisa ir saprotams, bet saturs – vai tas arī ir fūfelis? Izskatās, ka ne, tur tā patiesība ir acīmredzama un vairāk vai mazāk objektīva.
  Nevaru piekrist, ka Grētas faktors būtu tas, kas man liek saskatīt Latvijas dabas resursu noplicināšanu vai izsaimniekošanu un ekoloģisko apdraudējumu. Tas, kas notiek ar Latvijas mežiem, kūdras purviem, kultūrainavu, pļavām, dabas daudzveidību, vēsturiskajām koku alejām, smilts un grants karjeriem un noraktām kāpām, uzpludinātām upēm un palienu pļavām, ar atkritumu biznesu – tas nav noslēpjams un ir vispārzināms.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  gustaps > lindab456 01.10.2019. 20.29

  1. Fūfelis ir klimata izmaiņu apturēšana, ierobežojot punkāšanu (uz ko lielāku cilvēce nav spējīga).
  2. Civilizācija nav savienojama ar neietekmējamu dabu.
  3. Dabu ir jāsaudzē, taču tas nonāk pretrunā ar p2.
  4. Jāierobežo dzimstība (citām tautām). Grozies kā gribi, nonākam pie p.2.

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  lindab456 > gustaps 02.10.2019. 02.55

  Bažas par bērnu iesaistīšanu, nav bez pamata. No otras puses – pateikt, ka jautājums ar to ir izsmelts, būtu pārāk vienkārši. Varētu teikt, ka sarežģītās un bezcerīgās situācijās sevi piesaka netradicionāli risinājumi. Bērnu Krusta kara mācība neizslēdz 15-16 g. paaudzes tiesības un atbildību, kā arī savu redzējumu, vīzijas un izdzīvošanas stratēģiju. Var jau atsaukties uz objektīvām likumsakarībām, bet tas neizslēdz saprātīgi/nesaprātīgā cilvēka gribas faktoru un izvēles sekas.
  Piemēram, vai lielo koku izciršanu Rīgas centrā var norakstīt kā nekontrolējamās globalizācijas sekas vai, tomēr, tas ir vadāms process: 1. Plānojot transporta kustību un stāvvietas tā, lai tiktu respektēts koku izdzīvošanas minimums; 2. Izvēloties dabai draudzīgu kaisīšanas materiālu; 3. Nenocērtot koku saknes, gadījumos, kad tiek veikti zemes darbi; 4. Pilsētas attīstības plānā iekļaujot zaļās zonas, kopjot un atjaunojot tās , utt..
  Doma ir tāda, ka globalizācijas radītās sekas uz dabu veidojas te un tagad, ar katra paša izvēli. Norakt vai nenorakt kāpu, izcirst vai neizcirst…Tas, ka mežu, purvu u.c. dabas resursu nesaprātīga izsaimniekošana atstāj ietekmi uz Latvijas ekosistēmu ir redzams.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > gustaps 01.10.2019. 10.16

  https://www.focus.de/wissen/videos/animation-der-nasa-diese-bilder-beweisen-eine-grosse-gefahr-fuer-die-menschheit_id_4564550.html
  Ja izlasu komentārus – tad 99% raksītāji apgalvo, ka šādas ziņas ir tikai panikas celšana un cilvēku baidīšana.
  Ja tas būtu tik vienkārši.
  Droši vien vispareizākasi būtu vienoties par to, ka klimats mainās, ka cilvēku skaita pieaugums palielina Zemes resursu izmantošanu un Zemes piesārņojumu , ka visam ta ir sekas un jautājuma būtība – cik draudīgas cilvēces pastāvēšanai tās ir un ko darīt.
  Piemēram, Vides fakti ziņoja, ka mikroplastmasa ir pat okeānos, tepat mūsu atvijas ezeros un ka tam atkal ir sekas
  Vēža slimnieku skaits pieaug, VM ieērk miljoniem vērtas ierīces, kuras nestrādā – loģiski, ka cilvēkiem tas ir pasaules gals

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  ak > Drosma97 07.10.2019. 12.54

  Ak, Drosma! Sekojot bojā ejošā cilvēka paša radītai loģikai pie kādas joprojām pieturamies, proti, Cilvēks ir sistēma (ļoti sarežģīta), kas ir iekļauta augstākas kārtas sistēmā (Saules sistēma, Galaktika, Izlatījums u.tml., kas ir daudzkārt sarežģītākas par Cilvēku). Mūsu sistēmiskuma loģika māca, ka Cilvēka izzinātspējas robeža ir sistēmas, kuru sarežģītības līmenis ir mazāka par paša Cilvēka (neieskaitot). Viss augstākais, uz ko tiecas Cilvēka prāts, ir spekulācijs līmenī. Mēs nevaram droši apgalvot, vai katastrofas uz Zemeslodes izcelsmē noteicošā loma ir cilvēka darbībai, vēl vairāk, mēs pat nevaram droši pateikt, kad un no kā šī katastrofa notiks. Skaidrs ir tikai fakts, ka šādas katastrofas Zeme ir pārdzīvojusi un PĀRDZĪVOS ATKAL.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > gustaps 01.10.2019. 18.01

  Hunveibini būtu priecīgi, ja viņus tikai izmestu, jo ķīniešu militāristi viņus kārtīgi atdauzīja (patronu ekonomijas dēļ).

  0
  0
  Atbildēt

  0

  PukitisLaunitis71 > gustaps 01.10.2019. 18.07

  Ir tāda pseidoparādība kā viesuļvētras piņģerotā. Viena 16-gadīgā uzmaukta uz kāta kā ekoloģijas karogs, otra 9-gadīgā vada koučineraizerisma nodarbības, bet normālu cilvēku neuztrauc ne viena, ne otra, jo zaļās idejas pusdienās neapēdīsi un veiikalā par iedvesmu neko nenopirksi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  gustaps > PukitisLaunitis71 01.10.2019. 21.23

  nu nu, kurā kategorijā tad taisies ierakstīt nācijas apgaismotājus un intelektuālos līderus, kuri jau piešķīruši meitēnam Nobeļa prēmiju. Meinstrīms iesūc visus, uz ilgāku vai īsāku laiku… Esi kā visi.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  PukitisLaunitis71 > gustaps 01.10.2019. 21.46

  Vēja rādītāju kategorijā, viņa arī ”sic transit gloria mundi” (tā aiziet tā pasaules godība). Savukārt Nobela prēmija tagad, izskatās, ir devalvējusies. Bet, kā meitiņa beigs savu pārāk ātri sākušos karjeru, ir varianti. Slava ir briesmīgs pārbaudījums, ko ne katrs iztur. Piemēram, es nemaz neķertos klāt, jo zinu, ka nevarētu.
  Paradums būt kā visiem man izbeidzās tajā naktī Doma laukumā, kad satiku savus bijušos dienesta biedrus un mēs vēl nezinājām, vai nodzīvosim līdz rītam. Sarkanos fašistus pārdzīvojām, tad jau arī zaļos pārdzīvosim, bet kaut kāds meitēns, kas man varētu būt meita, vispirms lai pabeidz skolu, iemācās normālu specialitāti un tad ar viņu varēs parunāt par dzīvi. Greta, du ar ett barn, jag kunde vara din pappa (Grēta, tu esi bērns, es pēc gadiem varētu būt tavs tēvs.)

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ak > gustaps 07.10.2019. 12.36

  Mainstrīms kā demokrātijas ne visai labais (kā izrādās) blakusprodukts. Ne velti viens no ietekmīgajiem (ja atmiņa neviļ, tas bija sers Vinstons) atklātības uzplūdos atzina demokrātijas nepilnību pie viena atgādinot, ka labāka nekā mūsu rīcībā nav. Diemžēl. Nāksies dzīvot ar to kas ir (ar dažādām piebildēm) lietojams. Visi mēģinājumi izgudrot dievišķīgi pilnīgu iekārtu beigušies ar milzīgiem slaktiņiem un atpakaļkritienu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 30.09.2019. 16.24

nu vai tad tas nav skaidrs, ka vecajiem patriarhiem jauna meitene , kura šiem padomu nejautā un pa savam dara – principa pēc nevar asociēties ar kaut ko labu ?

FB viens tāds žultsonkulis raksta, ka esot biologs, bet ka tā Grēta ar savām pļāpām esot šim valodu atņēmusi , cik tās aplamas esot. Un vispār vēl tā Gŗeta esot tāda un šitāda
Meiteni apriet onkulim laika un drosmes bija, uzrakstīt, kas tad ir nepareizi, ko Gŗeta saka – tur biologam vairs ne laika ne argumentu

Tādi esam – šausmīgi nožēlojami ….

Īpaši jau Latvijā – pa nakti cēlos un taisīju caurvēju – laukā + 10 – grādi man istabā pa nakti + 24 grādi – un rēķins kāds būs ?
Cik tur desmitus vai simtus maksāju par to jauno katlu, ko MK NOTEIKUMI prasīja – varēšot siltuma padevi regulēt – te nu bija regulētāji – sildam palnētu un par to bargi maksājam

Vienu rītu TV Panorāmā par planētas sasilšanu un klimata maiņām dzirdeju nu visma zreizes 3 – 5 , bet varbūt vairāk –

tā kā – kaut kas jau notiek, un labi, ka Grēta par to runā , malacis!

+1
-2
Atbildēt

1

  PukitisLaunitis71 > Drosma97 01.10.2019. 19.32

  Vienīgais, kas te rej, ir Kremla trollis, bet Zviedrijā pagaidām ir vārda brīvība – Tunenbergas tiesības propagandēt ideju ir citu tiesības šo ideju kritizēt. Patiesība dzimst tikai no strīdiem, bet no cenzūras vienmēr dzimst tikai fašisms. Bet Grētas propgrammas bīdītājiem iesaku nomainīt meitēnam spīčraiteru un pielikt viņam zinātnisko konsultantu. Jau tā ir pietiekami daudz mulķību, kas diskreditē zaļo ideju.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: