Delna: jāizbeidz nepieņemama NVO finansēšanas prakse 8

Komentāri (8)

J.Biotops 05.08.2019. 09.17

Šoreiz piekrītu “Delnai” – nepieņemamā NVO finansēšanas prakse tiešām jāizbeidz. Konsekventi jāizbeidz.
Organizācija, kur tās biedriem ir patiesi vajadzīga, savai uzturēšanai izmanto biedru iemaksas (biedru naudas, ziedojumus…), pie tam nekādā gadījumā neviens no ārienes nedrīkst noteikt iemaksu maksimumu (bieži nepieciešams pašiem noteikt minimumu) Kura saņem vai diedelē naudu no valsts, vairs nav nevalstiska. Ja tā vēl sauc sevi par NVO – tātad ir arī melīga.
Organizācija, kura pārtiek no nodokļu maksātāju naudas, kas netiek saņemta iepirkuma kārtībā brīvas konkurences apstākļos jāsauc PVO – Parazitējoša valstiska organizācija. Tādu mums netrūkst, visām nepietiek naudiņas, cik gribētos, tāpēc arī kašķi neizbēgami.
Pilsonisku sabiedrību veido nevis valsts apmaksāti funkcionāri, bet tikai un vienīgi paši pilsoņi pēc savas brīvas un AKTĪVAS gribas. Ja tādas nav – nekā. Diemžēl redzam, ka Latvijā tiešām nav. Skumīgi, bet maksājumi delnās un ķepās brīvu pilsoņu aktīvu sabiedrību neveidos. Veidos aktīvus diedelniekus, kuru jau tāpat netrūkst – to pierādīs reakcija uz manu ierakstu.

+1
0
Atbildēt

0

Sskaisle 04.08.2019. 12.40

pierakstīju komentāru FB – lai patrioti turpina balsot par NA un ZZS – nekas nemainīsies – lūk, šāda sistēma medicīnā valda kopš sevi atceros – no bērnības, brīvā Latvijas valstī nekas, pilnīgi nekas nav mainījies

No vienas puses ārsti un māsiņas ir nodzīti nabadzībā, no otras puses – viņu attieksme ir kā
lopkāvējiem – truliem deģenerātiem, nevis zvērestu nodevušiem mediķiem .

Ja visi nabagi uzvestos tik necilvēcīgi kā mediķi, tad pasaulei būtu gals , nē – ne pasaulei, bet civilizācijai

Kukulīšu karaļvalsts: Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca. ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
Vakar vectēvu atvedu mājās no slimnīcas. Pārrunājām kā tad gāja un ar prieka asarām, ka atbraucis mājās, klausījāmies slimnīcā piedzīvoto. Vectēvs stāstīja, ka pirmās dienas esot bijušas švakas. Ilgi gaidījis ārstus un arī māsiņas bijušas nelaipnas, atnākot uz pārsiešanu- bijušas strupas un rupjas.
“Vectēvs 4:00 naktī piespieda trauksmes pogu, jo sabijās- katerts atnācis vaļā un gulta asinīs bijusi, māsiņa atnāca un sāka kliegt, ka nevajag spaidīt pogas un jāgaida 6:00, tad viņas tāpat atnāktu”.
Palātas biedrs teica, ka jādod esot nauda 2-5 euro, tad viss mainoties. Vectēvam līdzi nebija naudas, krustmātei palūdzām sīkās vienībās 50 euro, lai aiznes, jo izskatās, ka būs jādod. Un……..jē! Attieksme mainās.
Pilnīgi atklāti māsiņas vāc naudu sev un dakteriem. Vectēvs ielika māsiņai halāta kabatā 2 euro un viņa teikusi: “un dakterim?”.
Saprotam, ka viņas dalās un ārsti tās “jumto”.
Vectēvu ved mazgāties un māsiņas apzināti var neattaisīt durvis, lej aukstu ūdeni, nepalīdz piecelties…….dara visu, lai Tev būtu tik viena izeja. Jādod naudu. Un viņš deva.
Vienai iedeva 2 euro, māsiņa jautāja: “vai vēl šokolādes nav, gribētos arī ko gardu”.
Vectēvs aizgājis uz tualeti vakariņu laikā un viss, vakariņu nav. Gāja prasīt, teica, ka jau nokavējis. Bija pagājušas 10 min.
Tad pastāstīja māsiņai notikušo un iedeva 2 euro, lai palīdz tās vakariņas dabūt…un…..3 min. vakariņas bija klāt ar lielu porciju.
Tas viss 3B nodaļa. Visi cilvēki, kuri tur bija centās dot naudu cik katram bija.
Viena sieviete no Liepājas esot gājusi ārstam sūdzēties par šo naudas netiešu prasīšanu un….. dakteris viņu nākamā dienā izrakstīja no slimnīcas ar zilu, piepampušu kāju. Sieviete lūdzās, ka viņai ļoti sāpot, dakters zvanīja dēlam, lai brauc pakaļ, jo vairs slimnīcā neturēšot. Nezina vectēvs, vai tā bija atriebība vai kas, bet palātā vīri esot teikuši, ka nedod Dievs sūdzēties.
Tāda ir patiesība par mūsu valsts medicīnu.
Ir māsiņas un ārsti, kuri ir labi un godprātīgi, bet….ir daudz labi un alkatīgi. Ir arī krāpnieki.
BEZ NAUDAS UZ SLIMNĪCU NEBRAUC!
Arī uzņemšanā dzirdēju, kā pie māsiņas pienāk dakteris un saka: šis pacients ir no (nosauca kaut kādu uzvārdu), viņu te neturam.
Pārējie tik sēdēja tālāk.

Vectēvs visu mūžu strādājis, bija godīgs un maksāja visus nodokļus, neko neprihvatizēja.
Vienmēr ir kvēls Latvijas patriots. Tagad ar asarām acīs pārdzīvo, jo kaut kas nav tā kā tam vajadzēja savā valstī būt.
Mana mācība bija šajā….nemaksā nodokļus ar muļķa cerību, ka valsts Tev palīdzēs. Atstāj daļu sev, jo noderēs.

Viņķele…..beidz tēlot darbu. Sāc strādāt.
Nacionālais veselības dienests Veselības ministrija Valsts ieņēmumu dienests

0
0
Atbildēt

0

lindab456 04.08.2019. 12.30

Vai ir salīdzināmas NVO un SLO?
“Lai palīdzētu Latvijā attīstīt pilsonisko sabiedrību, Delna ierosina veidot finansēšanas modeli, kas stimulētu…”
Tātad ideja ir, ka – pilsonisko sabiedrību ir jāveido, tai jāattīstās caur SLO, būs pilsoņi un pilsoņi no SLO?

0
0
Atbildēt

0

Mantrausis 04.08.2019. 09.02

1. Vai “Delnas” darbinieki ir iepazinušies un analizējuši VK ziņojumu?
2. Vai “Delna” ir pārliecinājusies par VK revidentu kompetenci un saprati revidējamos jautājumos? Kā tieši tas noticis?
3. Vai “Delna” ir pārliecinājusies par VK patiesu neatkarību un kas par to liecina (pieredze ar “neatkarīgu” NEPLP un KNAB liek šādi jautāt)?
4. Vai “Delna” ir tikusies ar NVO dalībniekiem, piedalījusies to darbā vai kādā sanāksmē?
5. Vai “Delna” ir pārliecināta, ka VK vadītāja, iepazīstoties ar revīziju melnrakstiem, nedod norādījumus, ka “ziņojums neder, jābūt kritiskam utt.”? Kā tas noticis?
6. Vai “Delna” atbalsta VK principu pirms revīzijas ievākt informāciju no revidējamās organizācijas oponentiem, opozicionāriem, žurnālistiem, lai zinātu “kur meklēt”? Vai VK ir kādi filtri un iegūtās informācijas analīzes mehānismi?
7. Vai “Delna” ir pārliecināta, ka VK nesaņem norādes no Saeimas vai pietuvinātajām personām? Kā šī pārliecība tiek nostiprināta?
8. Vai “Delna” atbalsta nezināmu ekspertu viedokļa iekļaušanu VK ziņojumā? Vai “Delna” kopā ar VK ir pārliecinājusies, ka šie cilvēki, ja tādi pastāv, patiesi pārzina nozari, organizācijas un tiek pamatoti uzskatīti par ekspertiem?

0
0
Atbildēt

0

Jānis Lakijs 04.08.2019. 08.28

4. augusts, plkst. 8.25, tikai +11°C.
Vecais spekulants Soross pat ar visu savu milzīgo, nelietīgi sarausto bagātību nespēj sarīkot mums kārtīgu globālo sasilšanu. Tik vien var kā nopirkt histēriskas dāmītes un naivus pusaudžus.

0
0
Atbildēt

0

Jānis Erdmanis 03.08.2019. 23.21

Delnai laba iniciatīva. Lai viņiem izdodās 🙂

+1
-1
Atbildēt

0

kirshblac 03.08.2019. 15.29

Delna ir tikpat lieka organizācija.

+4
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 02.08.2019. 14.50

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: