Vai pie Saulkrastiem būvēs gāzes termināli? 4

Komentāri (4)

altinyildiz 20.07.2019. 18.05

Saulkrastu terminālis nebūs alternatīva ņenciem nolaupītai gāzei, kā terminālis Klaipēdā. Latvijai savu energoresursu ir pietiekami, lai vispār atteiktos no to importa, bet daļu: metanola un etanola, veidā pat eksportētu, tikai ir pilnībā jāaptur to neracionāla izlietošana, subsidējot čekas, tās kontrolēto firmu un čekas kājslauķu: Dombrovska, Kampara, Pavļuta, Ašerādena un Pūces, OIK valsts nozagšanas megaafēra .
Kad katra katlumāja būs pārbūvēta par gāzģeneratora koģenerācijas staciju ar ORC, par 40% samazināsies malkas patēriņš un kaitīgie izmeši, pluss tiks saražota elektrība. Par ietaupīto malku varēs sabūvēt jaunas koģenerācijas stacijas ciematos un mazpilsētās un atkal būs malkas ietaupījums. Mūsu lielākie energoresursu patērētāji nav elektrostacijas un mašīnas, bet gan cauras mājas un sliktas krāsnis.

0
-2
Atbildēt

0

Jânis Ozoliòð 19.07.2019. 17.29

Lietuva jau pirms vairākiem gadiem uzcēla terminālu Palangā. Malači. Brīnos par Sējas un Limbažu domju priekšsēdētāju tuvredzību par šī, valstij tik svarīgā objekta, celtniecību. Cerēsim uz valstsvīru stingru rīcību un sagaidīsim mūsu gāzes krājumu papildinājumu.

+2
-2
Atbildēt

0

Ansis13 19.07.2019. 12.53

Platās joslas jau izzāģēja pirms 2 gadiem… nav gluži tagad.
Bet kopumā, es esmu par Termināli, jo nekāda rūpniecība saistībā ar šo netiek plānota Saulkrastos. Varbūt der aiziet uz ostu un apskatīties – tur jau notiek rūpniecība.
Ieguvums ir Latvijai – stratēģiski , alternatīva Krievijas gāzei. Par šo termināli jau runā valdībā 5-7. gadus.
Skultes ostai varētu būt papildus ienākumi saistībā ar apkalpošanu, servisu – papildus darba vietas. Bet tas tā… Galvenais visam pateikt nē, un tad brīnīties, kāpēc nekas nenotiek.
Ak jā, es arī esmu iedzīvotājs, un visi mani paziņas, tāpat kā es, esam par – lai būtu gāzes terminālis.

+2
-1
Atbildēt

0

Ilze Pētersone 19.07.2019. 09.11

Saulkrastu pamatiedzīvotājiem un kūrortpilsētas attīstībai šāds rūpniecisks objekts būtu milzīgs kaitējums. Ļoti daudzi iedzīvotāji to ir sapratuši un protestē, bet mīkstčaulīgā dome, kurai jau tagad ir nieks Saulkrastu centrā izzāģēt platas joslas ar skaistām priedēm kaut kāda izfantazēta mežparka vārdā, tas uzreiz tā “nepielec”.

+3
-2
Atbildēt

0