Cīņai ar plastmasu jābūt gudrai un pārdomātai 2

Komentāri (2)

altinyildiz 31.05.2019. 16.25

“Šis ir tas gadījums, kad lēmums nevis akli skriet pakaļ mūsu kaimiņvalstīm, bet pašiem kļūt par tehnoloģiju flagmaņiem”
_______________________
Cik maksās pētījumi, lai kļūtu par “flagmaņiem” un kas saņems tos simtus tūkstošus, vai pat miljonus?
Viss ir elementāri. Kopš Vācijā ieviesa depozītu sistēmu autobāņu malas vairs nav nosētas ar izmesto taru. Nemaz nav tik viegli tur atrast izmestu Pet pudeli vai alumīnija bundžiņu, jo visur ir “sanitāru” modrās acis. No plastmasām, kuras nevar otreizēji pārstrādāt, vai tas iznāktu pārāk dārgi, tās pirolizējot (termiski sadalot), var atgūt naftas produktus, vismaz 60% no to svara, pārējais aizietu siltumā, ko izmantot ēku apsildē. Pārstrādāt naftas produktos var visus polimērus, tai skaitā sēru, hloru un fluoru saturošos. Nevar būt problēmu arī ar putupoliuretānu vai porolonu un neilonu ( kapronu, dederonu utt.) kuri satur slāpekli un, kurus karsējot izdalās ciānūdeņradis (zilskābe), jo tas elementāri sadeg.
Latvija var būt brīva no atkritumiem, kā tas ir piem. Singapūrā, un enerģētiski neatkarīga, bet tad mums primāri ir jāpadara nekaitīgi visi pie varas esošie čekas nopirktie un sakompromitētie kropļi, Gazprom stipendiāti.

0
0
Atbildēt

0

Jānis Lakijs 30.05.2019. 15.38

Dīvaini.
Autore uzstājas kā “vides aktīviste” un kautrīgi noklusē, ka ir arī Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomniece. Un vēl “influencere”, “jūtūbere” un “modes blogere”.
https://www.tvnet.lv/6513469/ka-dzivo-ekonomikas-ministra-padomniece-23-gadus-veca-jutubere-beata-jonite
Laikam cer ar šādiem rakstiņiem panākt vairāk nekā dodot padomus ministram 🙂

+1
0
Atbildēt

0