2019. gads enerģētikā – patērētāju izaugsmes gads 2

Komentāri (2)

altinyildiz 07.01.2019. 11.05

“ignorējot faktu, ka tieši zaļie energoresursi ir kritiski svarīgi ilgtspējīgai enerģijas ražošanas attīstībai Latvijā un visā Baltijā.”
———————————-
Elektroenerģija nav zaļa, kad tās iegūšanai jācērt koksne, vai jāaudzē kukurūza, kas noplicina laukus, vai vēl trakāk, jādedzina gāze. Tā ir zaļa, kad tās ražošanai netiek izmantoti papildus resursi. Piemēram novecojušu katlumāju, ko līdz šim kurināja ar malku, pārbūvē modernā gāzģeneratora koģenerācijas stacijā ar ORC un tvaika kondensatoru, kas novērš kaitīgo izmešu nonākšanu gaisā un nevajadzīgu atmosfēras sildīšanu ar tvaiku. Tas dotu iespēju izlietotā kurināmā daudzumu samazināt par 50%, dārgo malku aizstāt ar lētākām šķeldām, cietiem sadzīves atkritumiem, salmiem, niedrēm, biogāzes reaktoru pāri palikušo celulozi utt. un lokalizēt elektroenerģijas ražošanu. Tā būtu energodrošība un samazinātos transportēšanas zudumi. Tādu vecu katlumāju Latvijā ir tūkstošiem ne tikai pašvaldībās, bet arī pārtikas pārstrādes uzņēmumos, kokžāvētavās, graudu kaltēs, pirtīs.
Latvijā vispār netiek atbalstīta saules enerģijas ieguve, kā tas ir gandrīz visā pasaulē, tai pašā laikā patērētājs ir spiests maksāt par Krievijas organizētai noziedzībai un FSB pietuvoto: Dombrovska, Kampara, Pavļuta, Ašerādena un Pūces noziegumu lidzdalībnieku, kuri pat neuzskata par vajadzīgu izpildīt prasības, kas saistītas ar OIK, megapeļņu.
Zaļā enerģija ir no atkritumiem, kanalizācijas, pārtikas pārstrādes un lopkopības atliekām.
Attīstoties elektrotransportam būtiski pieaugs elektroenerģijas patēriņš un cenas un Latvijai ir visas iespējas pašai apmierināt pieprasījumu, tikai iesākumā vismaz Savicka apteksnei, čekistu publiski piesmietam izdzimtenim, parādu, kompromatu un stulbu bābu atkarīgam Dombrovskim vajadzētu pakārties cietumā, vai nosprāgt no anāla asiņošanas.

+1
0
Atbildēt

0

Jānis Lakijs 07.01.2019. 09.11

Gāzes cenu deregulācija mājsaimniecībām noslēgtu dabasgāzes tirgus atvēršanu Latvijā un vienlaikus dotu inerci jaunai izaugsmei gan tirgotāju, gan patērētāju pusē.
====
Krievu dabasgāze ne vien silda, bet arī sprāgst kā Magņitogorskā. Divi labumi vienā, valdes priekšsēdētāja kungs!

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: