Kad solidaritātei ir dzīvības cena 19

Komentāri (19)

Sskaisle 07.11.2018. 09.57

ja par uzņēmējiem –

Viļānu novadā Latgales saimniecei Janīnai ir maz cerību atgūt naudu par nodotajiem lopiem. Pēc viņas stāstītā, uzpircējs viņai nav samaksājusi 500 eiro, par šādu gadījumu vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “4. studija”.

Ar uzņēmumu “Zelta teļš” televīzijai sazināties neizdevās, jo uz norādītajiem numuriem neviens neatbildēja.
http://laukos.la.lv/latgales-saimniecei-janinai-maz-ceribu-atgut-naudu-par-nodotajiem-lopiem

0
-1
Atbildēt

0

J.Biotops 06.11.2018. 11.19

Demagoģijas paraugstunda.

1.Par Jāni un Pēteri.
Viens strādājis un strādā algotu darbu, par ko godīgi saņem garantētu mēnešalgu un dzīvo darba likumu aizsardzībā. Turpretī otrs ilgstoši riskējis ar savu īpašumu un ienākumiem, strādājis bez kādas aizsardzības un bijis atbildīgs par visu savu sastrādāto un ne tikai par to (likumu dinamiskās svārstības, neietekmējami ārējie apstākļi…) vēl arī par laicīgām algām saviem darbiniekiem, par viņu kļūdām un reizēm arī slinkumu. Pētera ienākumu gūšanas veids ir bijis daudz nedrošāks, neveiksmes gadījumā (kā zinām, rezultāti uzņēmējdarbībā nav atkarīga tikai no paša spējām vien) viņš paliktu ar aprakstīto pensiju un durtu jostā jaunus caurumus.

2.Par amerikāņiem Afganistānā.
Slikti ir abi risinājumi un labāki nav iespējami, jo situācija nejēdzīga principiāli (tāda tēma interesanti risināta talmuda atstāstos) Nevienai valstij nebija un nav pienākuma iejaukties afgāņu iekšējās diskusijās un traucēt musulmaņu pasaulei pašai atrisināt savas problēmas, amerikāņu kareivjiem tur nav jābūt un nav jāatdod neviena ārzemnieka dzīvība par to, ka vietējie neprot sadzīvot.

3.”… liberālismam, no kura putām sociāldemokrātija pirms gadsimta bija radusies…” Tiešām?
Vai tad absurdais hibrīds “sociāl+demokrātija” (auglīgs tikpat cik zirgēzelis) neradās tad, kad liberālismu konsekventi noliedzoši kreilīši pārliecinājās, ka vienkārši “demokrātija” negarantē viņiem drošu uzvaru? Tam krietni vēlāk sekoja pēckara sociķu mokas ar norobežošanos no nacionālsociālsma, kurš izrādījies nelabs, kaut sociālistisks (sk “Mein Kapmpf” par arodbiedrībām u.c). Kad izrādījies, ka liberāļus neizdodas vienkārši salikt pie sienām, nākas dziedāt kaut ko mīlīgāku, bet suns jau arī met tikai spalvu, ne tikumus.

(Par Piketi būtu atsevišķs stāsts, te pagaidām pietiks)

0
0
Atbildēt

2

  Sskaisle > J.Biotops 06.11.2018. 13.07

  uj tu nelieti – sasodīts , kā tev kauna nav – paskaidro – kādā veidā šis riskēja , un kura valsts viņu neaizstāvēja?

  cik reizes neesmu lasījusi medijos par darbalaikā mirušiem cilvēkiem – cik Liepājā metalurgā sadeguši, cik no būvēm nokrituši – nerunāsim par Zolitūdi un tādām lietām – vai kāds no taviem ” riskētājiem par šim cilvēku dzīvībām sēž cietumā? Vai tieši ne valsts šos kundzinus pasargā ? Elle un indija, biotop – t zini , cik lielas ir tiesu nodevas ?
  nē nu var gan viens nokaitināt – fuj, kaunies

  un tad visi šie valsts miljoni – lai neteiktu miljardi – kas tiek atlaisti tādiem uzņēmējiem – kamēr tas mazizglītotais, beztiesiskais strādnieciņš patiesību var meklēt šņabī n miskastē

  par amerikāņiem – pēc kaujas visi gudri – vajadzēja tos ganus sasaitēt un aizbāzt mutes un vilkt līdzi, vai kaut kur nobāzt – kā saka – kaza dzīva bet vlks paēdis – protams, ka ne vienmēr tas iespējams – kādu sasaitēt, bet nekur nav teikts, ka nevarēja

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Drosma 06.11.2018. 20.56

  Прям как моя теща, только на латышском. Та тоже вечно “ну что вы там устаете, за компьютером сидя в офисах своих, и столько получаете. Вот мы на заводе вкалываем”
  И ей тоже кажется, что заниматься бизнесом это прям халява какая-то. И только непонятно что не позволяет самой пойти и заработать.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > kolpants 07.11.2018. 09.38

  nebūtu gudras sievasmātes, tāds kolpants sen Krievijas mežos malku cirstu,bet redz – kauna kā nav bijis tā nav joprojām sievasmātes vainot , zinam mēs šitos stāstiņus – vari neuzstāties te

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > Drosma 07.11.2018. 16.42

  zinam mēs šitos stāstiņus – vari neuzstāties te

  у бешеной тетки мания величия, за всех уже решает

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > J.Biotops 06.11.2018. 13.14

  tu zini, biotop – pateicoties soc. demokrātijai – mēs vēl neesam ieslēgit vergu galerās, pārdoti ziepju vārīšanai , vai citplanētiešiem , ko brīnīties

  vakardien lasu vienu vecu siev. žurnālu – tāda biotop pļapa – tikai sievieškārtas – aizlidojusi uz Bali un sapratusi, ka jāglābj planēta no iznīcības – ellee un indija – esmu šokā – cik tie lidojumi vien pasauli nepiešmucēja, tad – bildēs skatos – sēž ziedu klēpī – jā jā noplūktu ziedu klēpī ietaisījusies un smaida – Debess – glābēja atradusies – ja katrs planētas iedzivotājs glābs pasauli pa ziedu kaudzēm – plūktu ziedu kaudzēm vārtoties? Nu un esot vegāne – Debess – ja cūku nokauj – viņa ir beigta un viss, ēd kaut jēlu, bet ja gurķi norauj, viņš ir dzīvs vēl nomizots un sagriezts un krējumā ietaisīts – kā tie glābeji vegāni par to nedomā
  nezinu vai skaistums spēs izglābt, to ko liekulība pazudina …. nezinu nezinu

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Drosma 06.11.2018. 19.30

  1. Izlūkgājienā četratā vilkt līdzi 3 rumpjus, sasietus un aizbāztām mutēm –pamācība visglancētākā sieviešu žurnāla cienīga, klanos līdz zemei. Nebija tur amerikāņiem jābūt, bet ja bija, tad tos trīs vajadzēja nokaut klusi, ka nepaspēj iepīkstēties (kaut kur “nobāzt” būtu necilvēcīgāk) Pretīgi, bet karš ir mazliet nepatīkamāka izdarība kā pastaiga pa Bali pludmali.
  2. “…valsts miljoni – lai neteiktu miljardi… “ protams neticēsi, bet tos miljardus, ko ar valsts starpniecību izsaimnieko, radījuši tie paši maitas uzņēmēji, kuri brīvā vaļā pārdotu mūs visus ziepju vārīšanai.
  3. Ar ko riskē uzņēmējs un kā valsts viņu aizstāv – tā saprašanai ar 2 maģistra grādiem nepietiks, iesaku pamēģināt pašai. Garantēju, ka būs interesanti, uzzināsi daudz tāda, par ko glancētajos neatrast.

  4. Par planētas vegānās glābējas liekulību piekrītu Tev visā pilnībā. Zaļā liekulība nav mazāk pretīga un arī bīstama, kā atklāti kreisā, sociāldemokrātiskā.

  Tomēr tik izmisīgas vaimanas te rakstīt nebija vērts, nomierināšu mazliet. Pamazām Eiropā un mums Latvijā pat ātrāk nodibināsies taisnīga kārtība, tauta buržuīnus savaldīs un varēsi laimē diet. Pat ziemā ar pliku vēderu. Tas cieti.

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  Sskaisle > J.Biotops 07.11.2018. 09.43

  kāds sīks demagogs – es rakstīju, ka situācija bija jāvērtē – vai tad pirmoreizi ar pīpi uz jumta , bet labi – liekam mieru karam – tu tāds karavīrs kā es dziedātāja

  par solidaritāti – klau – tas ir vispārzināms – zinātniski pierādīts fakts, ka vīrieši spēj redzēt un fokusēties vairāk kā sievietes , bet toties sievietes spēj redzēt un spriest plašāk. Par to nav vērts strīdēties. Tāpat kā par to, ka neskatoties uz pārmaiņām – baltās rases vīrietis joprojām ir pati agresīvākā , pati vardarbīgākā utt. cilvēciskā , lai neteiktu vispār būtne uz pasaules un tieši šādam tipam vārds solidaritāte ir visabstraktākais – kaut kādā ziņā es saprotu, tevi, biotop, ka tu nesaproti vārdu solidaritāte kā saka – jo tev tas vienkārši nav dots tāpat kā citiem no tavas sugas .

  Bet tas nenozīmē, ka tāpēc mēs varam iztikt bez vārda solidaritāte, nu nevaram. Klau skatos filmas par dabu – lauvas medī barā un nomedī, leopardi u gepardi medī pa vienam un biežāk paliek bešā kā paēduši – nu kaut vai no šī aspekta – nelieti, papūlies padomāt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > J.Biotops 07.11.2018. 09.49

  un kas attiecas uz uzņēmēju risku –
  uzsveru – uzņēmējs riskē ar sau naudu, ar savu materiālo labklājību, kamēr strādnieks strādājot pie bezatbildīga un slikta uzņēmēja ne tikai riskē ar sav veselību un dzīvību, bet visbiežāk tur to arī zaudē

  Vēl – vārds uzņēmējs nav kvalitātes zīme ne cilvēkam, ne cilvēka dzīvei.
  Ir miljons veidu kā tu vari nodzīvot šo zemes dzīvi labi sev un citiem – neesot uzņēmējs. Tāpēc nav , ko te plātīties un iztaisīties par pasaules glābējiem – uzņēmējs. Bez ģimenes, bez darbiniekiem, bez valsts – uzņēmējs ir kā lauva bez zobiem savannā – pats viegls medījums kādam ar zobiem

  tā puiši – ceru, ka saspēru pa jūsu vārgajām vietiņām pamatīgi – nu ja nē – palūdziet vēl – dabūsiet

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Drosma 07.11.2018. 11.03

  “…nu ja nē – palūdziet vēl – dabūsiet…” Dusmupūcīt sirdsmīļā, lūdzu turpini – Tev padodas. Argumenti kā no dzelzs, pat zinātniski pierādīti. Lasītprsme arī vienkārši izcila. Tik daudz jautra ne katra sarakstīs. Vajadzētu atkal ņemt pa punktiem, bet pagaidīšu vēl ko tikpat pārliecinošu. Bučiņa!

  0
  0
  Atbildēt

  1

  J.Biotops > Drosma 07.11.2018. 16.24

  Citēju: “…baltās rases vīrietis joprojām ir pati agresīvākā , pati vardarbīgākā utt….” Paldies, nezināju, ka tie baltie pat Ķīnu pārņēmuši.
  Jāmūk fiksi uz Āfriku, vienīgi tur vēl var atrast glābiņu no tādiem briesmoņiem – baltajiem vergturiem, darba devējiem, namīpašniekiem un citiem tautas apspiedējiem.
  Otrs paldies par to, ka neliki vilties – arguments pret maitām uzņēmējiem vienkārši graujošs.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Sskaisle 06.11.2018. 10.24

Domuzīme
Patīk šī lapa · 13. septembris ·

Jaunajā žurnāla Domuzīme numurā piedāvājam islandiešu prozista un dzejnieka Einara Maura Gudmundsona eseja – BANKAS UN VULKĀNI

Izlasīju šo un jautāju sev- kur ir mūsu – latviešu esejisti?Kur ir latviešu kultūras ļaužu, radošās inteliģences solidaritāte ar sabiedrību?

Nav tādas. Blodlaižas rij šiem iedoto naudu, pie tam rij alkatīgi grūstot jebkuru baram nepiederošo prom no komunistu – čekistu piegāztās siles …. nav jālasa ne Bībele, ne Bulgakovs , lai saprastu, cik sātans = komunists=čekists – ir gudrs …. pietiek , ja dzīvo un maksā nodokļus Latvijā ….sevišķi valsts Simtgades gadā ….

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 06.11.2018. 10.01

Viena lieta, ka mani šausmina , mani baida, ka speciālsitu izmeklējumi ir par naudu, par bargu naudu. Ka māsu un sanitāru pakalpojumi vai nu nav pieejami, vai ir ļoti dārgi. Mani patiesi šausmina un baida fakts, ka saslimstot ar vēzi, Latvijā cilvēks ne tikai nesaņem vajadzīgos medikamentus, bet pat apstarošanu nav iespējams saņemt , jo aparāts visu laiku lūzt

Tomēr – par visu to – miljons reižu šausminošāks un stindzinošāks ir fakts, ka valsts vara savus zelta un dimanta zobus atiezuši turpina apgalvot, ka viss ir izcili un perfekti – kā čkšai mēle nenokalst tā melojot, kā medijiem rokas nenodreb tos melus tiražējot – lūk , to es nesaprotu un tos es pieņemt nespēju –

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/kucinskis-uzskata-ka-vina-vaditajai-valdibai-nav-par-ko-kauneties.a298619/
“Mums nav, par ko kaunēties, lai gan vienmēr ir jāpieturas pie domas, ka varējām izdarīt vairāk. Par spīti dažādiem uzskatiem, atšķirīgiem ideoloģiskiem virzieniem, strīdiem un arī aizdomām, mums izdevās palikt vienotai komandai, kas spēja strādāt Latvijas labā. Es lepojos ar katru no jums un pateicos par man dāvāto iespēju būt par šīs izcilās valdības vadītāju. Paldies, mums izdevās,” valdības pēdējā sēdē 12.Saeimas pilnvaru laikā kolēģiem sacīja premjers Kučinskis.

Kučinki – kādas Latvijas labā ? Tās, kurās tauta ir nobeigta, vien varas cilvēki elso un bauda dzīvi? Kaut vai medicīnas dēļ vien tu tā nedrīkstēji teikt kučinski –

cik es saprotu , tad nodokļu reformas ir pārsteigumiņš tautai – par to vēl parunāsim jaunajā gadā

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 06.11.2018. 09.53

Beidzot viens izcils raksts. Patiešām, piekrītu visam un vēl vairāk.

Bet – solidaritāte ir tāds lozungu, saukļu vārds. Mauprāt ,ja runa ir valsti, tad pareizāks vārds ir sociālais taisnīgums.

Es nemainu savu lēmumu – es nesvinēšu valsts simtgadi, jo uzskatu, ka šī valsts apzināti , mērķtiecīgi un ļaunprātīgi iznīdē manus līdzilsoņus un rada apdraudējumu arī man.

Nodokļi nemitīgi tiek paaugstināti, bet no valsts pretī es saņemu arvien mazāk iespēju nodrošināt savu eksistenci. Tieši otrādi – valsts ir padarījusi iespējamu – t.i. – ikumīgu, ka mēs tiekam indēti ar netīru gaisu, elektrība un ūdens ir padarīti par dārgāko Eiropā, ja ne pasaulē, medicīna ir maksas, pie tam – dārgas maksas. Zobus beržu un diegoju trīsreizdienā, jo zobārsts nozīmē minimums 50 eur, par to, ka tavā mutē vispār ieskatījās.

Lūk, autors raksta – veikmsīgs baņķieris – ”Vienīgais veids, kā padarīt veiksmīgo baņķieri solidāru ar nāves apdraudētajiem slimniekiem, ir piespiest viņu būt solidāram.”

Man jautājums – vai bez valsts varas – tās pašas , kura ir pret saviem pilsoņiem – bankieri Latvijā tā pelnītu kā šobrīd?

Mums ir veiksmīgs uzņēmējs M. Martinsons – vai bez NA un perosnīgi sievas kundzes Tieslietu ministrijā, bez visas valsts varas – likumdēvēju, izpildvaras, mediju varas un tiesu varas – Martinsons būtu veiksmīgs uzņēmējs? Es uz vienas rokas pirkstiem varu nosaukt tos veiksmīgos uzņēmējus,kuriem veiksme un godīgums ir savienoti ar = vienlīdzību , nevis mīnusa zīmi.

Citiem vārdiem – Latvijas specifika ir tā, ka Atmodu vadīja komunisti=čekisti un faktiski varas maiņa nenotika. Dainu un deju tautai tik vien ir atlecis , cik Tas Kungs Debesīs par mums apžēlojies.

Bet raksts ir izcils !
Patiesi! Un paldies!

+2
0
Atbildēt

0

J.šveiks 06.11.2018. 06.57

… bagāts viņš , bet mīkstu sirdi , izvelk savu nēzdodziņu! Kad cira kātam lapas plauks . Tas par latviešu un latvijcu miljonāriem

+3
0
Atbildēt

2

  lindab456 > J.šveiks 06.11.2018. 13.14

  Filantropija, mecenātisms – varētu būt atbilde un vienojošais elements ar publikāciju “Kam vajadzīga latviešu biedrība?”, G. Nāgels. Ir mums savas dziļas un bagātas filantropijas tradīcijas, kuras mūsdienu izpratnē varētu tulkot arī kā – solidaritāte vai sociālais taisnīgums.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Sskaisle > J.šveiks 06.11.2018. 13.19

  te dzeja neko daudz nepalīdzēs – neticu – es uzskatu, ka jācīnās kārtīgi – vipisrms pa labam – ar prasībām n ja nē, tad ir jāplcējas bruņitai cīņai …. es tik šaubos, vai tas vairs ir iespējams – mēs kāsabiedrība esam sašķelti, nomocīti, padzīti, piemānīti un piekrāpti ….

  nezinu – iespējams , ka nākošās paaudzes citplanētiešus kā glābējus no mūsu kungiem
  – sagaidīs –

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam