PBLA atbalsta pāreju uz latviešu mācību valodu Latvijas valsts skolās 16

Komentāri (16)

J.šveiks 19.11.2017. 08.06

man tas kolpanc sāk patikt , vņš sevi par eiropieti negrib atzīt , nu dievs ar viņu mongoloīds nekad nebūs eiropietis.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 18.11.2017. 01.46

Tāpēc tiem krievu skolu audzēkņiem, kuriem latviešu valodas līmenis nav pietiekami augsts, liegts augstākās izglītības ceļš Latvijā.
Боже ж ты мой, какая ужасная и бессовестная демагогия!
можно подумать, что после реформы прям все русские поступят в ВУЗы, а сейчас многих только незнание латышского и останавливает! Ни слабое знание математики и физики и других предметов, а именно слабый латышский.
Следующий шаг по такой логике-очевидно, языковые концлагеря с обоснованием “ну мы же для их собственного блага должны научить латышскому”!

PBLA uzskata, ka izglītības valodas jautājuma lietošana priekšvēlēšanu sakarsētajā politiskajā gaisotnē varētu nelabvēlīgi saasināt attiecības un novest pie konfliktiem Latvijas dažādo etnisko grupu starpā.
А тут, похоже, свободные латыши нас дебилами считают. Раз в 2017 году, значит это не предвыборная инициатива, потому что все предбыворное только после февраля 2018. А почему февраля? А почему не за 3 дня до выборов?

Вот эта демагогия и бесит больше всего. Ну скажите вы честно “да, хотим окончательно показать вам ваше место, отомстить за оккупацию”. Ну какое единство, если на всякий случай даже в конституции прописали, что есть деление по сортам, чтобы даже лояльные русские граждане сдуру не подумали, что они тут воспринимаются как равные.

Ну какое там единение будет в школе, когда на уроке истории Янису расскажут, что виноваты не некие незнакомые русские, а вот именно родители соседа по парте Сергея. И что оккупация -это преступление, и не бывает преступления без преступников. И что русским надо бы покаяться, попросить прощение за оккупацию, а они вот не хотят признать себя преступниками оккупантами. И если до этого во дворе дружили разными компаниями, то теперь будет попросту в классе две группы: латыши и русские. Вот и все.

0
-2
Atbildēt

1

  basta > kolpants 18.11.2017. 12.39

  Bez latviešu valodas Latvijā, igauņu Igaunijā, ukraiņu Ukrainā, tatāru Tatarstānā bidlomasa tā arī neatbrīvosies no liekās hromosomas http://www.bbc.com/russian/rolling_news/2013/01/130121_rn_medinsky_usa_interview, kas liedz jums kļūt par homo sapiens. Masona Lomonosova speciāli vergu saziņai pims 250 gadiem radītais līdzeklis, feņa, krievu, tā saucamā valoda, ne jau ērtībām, bet gan lai jūs savā apziņā nekad nenokratītu vergu važas, kā tas spilgti parādījās 1917. un 1993. gadā, kad brīvība jūs smacēja nost un jums par visu varu pašiem sev vajadzēja atjauno dzimtbūšanu. Kā taisnīgi jūs novērtēja Zorkins: Председатель КС РФ: Крепостничество было главной скрепой, удерживающей внутреннее единство нации http://www.rosbalt.ru/main/2014/09/29/1320732.html, dzimtbūšana ir jūsu sūtība. 21. gadsimts, vismaz civilizētā pasaules daļā, ir brīvu cilvēku gadsimts, kur cilvēku sabiedrībā jums neatradīsies vieta. Būsiet tikai aiz žoga vai dziļi pazemē.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

vvilums 17.11.2017. 12.33

Atbilde (LIZDA) ekspertei Irinai Avdejevai .
Tūlīt pat jāsakārto skolu tīkls valstī atbilstoši veselam saprātam, un skolotāji, kas spēs mācīt valsts valodā, netrūks. Ir arī pēdējais laiks tām “učilām”, kas skolās strādājot vēl nepārzina valsts valodu vai nu to beidzot apgūt vai nu ar likumu noteikt netuvoties tām līdz skolai tuvāk par 300 m rādiusā.

+3
0
Atbildēt

0

vvilums 17.11.2017. 12.11

Beidzot jāsper solis pretim civilizētās valsts statusam un prom no ” sapelējušas postsociālisma respublikas”. Pat mežoņu parašijā ,nerunājot jau par civilizātām valstīm, ir sen ieviesta kārtība, ka valsts bērnudārzos un skolās apmācības notiek valsts valodā, un visiem tas liekas pašsaprotami, tikai ,nez kāpēc, ne mūsu ekskomunistu- čekas un putlera draugiem.

+2
0
Atbildēt

2

  edge_indran > vvilums 17.11.2017. 12.17

  Karogu Jums rokās – uz priekšu, ar dziesmu, soļos marš! 30 gadus runā, runā, runā, bet prakstiski īstenojamo uzdevumu darbi kā kavējas, tā kavējas:
  “Krievu skolās šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) eksperte Irina Avdejeva.
  “Krievu skolās, tāpat kā latviešu skolās, šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju. Piemēram, Rīgā septembra sākumā bija vairāk nekā 40 neaizpildītas vakances uz latviešu valodas skolotāja vietu, jo alga nav konkurētspējīga, bet darbs ir diezgan grūts un atbildīgs,” norādīja Avdejeva.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > vvilums 17.11.2017. 15.22

  “ne mūsu ekskomunistu- čekas un putlera draugiem.”
  _____________
  Ne ekskomunisti nosaka toni Latvijā, jo cik tad to ir? Reirs, ceļinieks Piebalgs, Vienotības nominētie premjeru kandidāti: Riekstiņš un Vaivars, to paģeļņiks Urbanovičs un ZZS komunisti: Lembergs un Brigmanis. Runa ir par čekas un putlera draugiem, otrā iesaukuma, pēc 1991. gada augusta, čekas kalpiem, prokremliskiem izdzimteņiem, kuri nobalsoja par Putina favorītu, Vējoni, Šļesera ieliktnīti Matīsu, pagarināja darba attiecības ar Šļesera ieliktnīšiem: Ozolu un Magoni, nodrošināja ietekmīgākās siles saskaņiešiem: Rinkēvičam un Kazlovskim, ielika amatos neslēptus latviešu valsts nīdējus: Mežvietu un Maizīti, Krievijas kara skolu absolventus: Garbaru un Kalniņu, fanātiski sargā čekas maisus un jau sešus gadus pat pa ausu galam neko negrib dzirdēt par vispārējo izglītību tikai valsts valodā.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

rinķī apkārt 17.11.2017. 10.21

Krievi tagad taisīs, jau taisa lielu troksni. Galvenais no šī trača nenoraustīties un reformu valodas jautājumā pabeigt kā paredzēts. Pretējā gadījumā sapnis par to, ka kaut kad, ļoti tālā nākotnē Latviju tomēr apdzīvos ļaudis, kuri domās aptuveni vienas vērtību sistēmas robežās, būs izsapņots.

+6
0
Atbildēt

4

  edge_indran > rinķī apkārt 17.11.2017. 12.28

  Nevis krievi, bet gan tie, kam jāveic praktiskais valodas mācīšanas darbs skolās, mācību literatūras sagatavošana, skolotāju apmācība utt.,utml. Skaista runas un deklarācijas pieņemt – tas nav nopietni, ja nav mērķu īstenošanas programmas – apjēga par reālo situāciju:
  “Filologi šonedēļ sākuši celt trauksmi, ka pārspīlēta eksakto zinātņu atbalsta vārdā augstskolās drīz vairs nebūs pasniedzēju, kas māca valodniecības disciplīnas. Atalgojums esot tik niecīgs, ka ar to vienkārši nevar iztikt. To, ka Visvalža ielas ēkai, kurā mitinās kādreizējā Filoloģijas, tagad Humanitāro zinātņu fakultāte, vajadzētu izvest cauri Laimes lāci, runāja arī pirms gadiem divdesmit. Ko liegties, putekļu dažās telpās un ne tikai tajās tur ļoti daudz un vainas krietni ielaistas. No šejienes arī zemais filologu prestižs, perspektīvas trūkums jauniem un spējīgiem studiju beidzējiem.” Arno Jundze, kultūras žurnālists.
  http://nra.lv/latvija/arno-jundze/225399-divi-upes-krasti.htm

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  basta > rinķī apkārt 17.11.2017. 15.36

  “kuri domās aptuveni vienas vērtību sistēmas robežās, būs izsapņots.”
  ————
  Par to ir padomāts, ja jau pēc sešu gadu valdīšanas nolādētās kremļa maukas, tā vietā, lai no nākamā gada vismaz pārstātu finansēt pirmskolas iestādes, kur apmācības nenotiek valsts valodā, ir apsolījuši nelegāļiem, neostaļiniskiem kroļiem, ka vēl divus gadus viss būs pa vecam un tad tikai, varbūt, sāks rosīties.
  Nav izslēgt, ka pēc diviem gadiem viņus pašus Guantanamo cietumā musulmaņu teroristi jau būs nojājuši līdz nāvei.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  tonijs > rinķī apkārt 17.11.2017. 19.56

  Krievi taisa lielu troksni un saliedēsies ap SC. NA teiks, ka ienaidnieki ceļ galvas un dabūs vēl kādu procentu vēlētāju klāt. Protams, latviešu valodai jābūt vienīgajai mācību valodai visu līmeņu skolās, taču nav prātīgi šo lietu sasteigt un sašķelt Latvijas sabiedrību neilgi pirms Saeimas vēlēšanām.

  +2
  -2
  Atbildēt

  2

  basta > tonijs 17.11.2017. 20.11

  Bastardi, tādi kā tu, saliedēsies ap čekas projektu, JaunoKP, jo krievu valoda jums ir muguras smadzenēs un aizņem arī vienu smadzeņu puslodi.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > tonijs 20.11.2017. 09.18

  tonijs. …taču nav prātīgi šo lietu sasteigt un sašķelt Latvijas sabiedrību neilgi pirms Saeimas vēlēšanām….+++ Latvijas sabiedrība, kopš es sevi atceros, nekad nav bijusi viendabīga. Arī Atmodas laika Interfronte nekur nav pazudusi, bet pāreju tikai uz latviešu valodu mācību iestādēs, vajadzēja realizēt jau 1991. gadā, reizē ar lojalitātes likumu, . Tad šodien Latvijā problēmu būtu mazāk

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > rinķī apkārt 18.11.2017. 01.48

  Ну и как там в Германии, турки после обучения на немецком в школах уже прониклись единством с немцами? Как почитаешь новости, так что-то не создается такое впечатление. Как жили диаспорой, так и живут. Да и немцы не особо их стремятся своими считать.

  +1
  0
  Atbildēt

  2

  basta > kolpants 18.11.2017. 20.27

  Turki jau pirms ierašanās Vācijā bija homo sapiens, nedaudz atšķirīgs gan no vāciešiem, tomēr nejauc tos ar sevi, bidla, homo russicus?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  BardainaisSigne > kolpants 19.11.2017. 14.31

  Tāda tautu mehāniska maisīšana ekonomisko iemeslu dēļ vispār nav laba,greizs ceļš.Pārcelties pavisam uz jaunu zemi vajadzētu tikai tiem,kuri ir gatavi iekļauties jaunajā dzīves vietā.Vāciski runājošo turku dēļ vismaz vietējiem nav jāmežģī mēle.Nav kā krievi,kuri te atnākuši kā pasaules naba un vecākie brāļi…un vēl uzmet lūpu,kad viņiem paskaidro,ka neviens viņus te nav šurp saucis,paši atbrauca aiz tankiem.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: